Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

Evi.D έγραψε:

Kalhmera Eirhnh....Pote piges ston giatro teleftea???? Kai egw etsi pathena prin liges evdomades me epiane panikos,alla logiko einai na mhn to esthanese gia meres akomi...Esu katholou den to exeis estanthei to mwro????
πριν 20 μερες πηγα,νομιζω οτι κατι ειχα νιωσει μεχρι πριν 2-3 μερες!!!ξερω εγω ,προσπαθω να βαλω την λογικη και να μην παω στον γιατρο γιατι δεν ειναι σωστο καθε φορα που μας ποιανει ανασφαλεια να τρεχουμε στον γιατρο,μονο εαν εχουμε καποιο συμπτωμα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Einai perierges autes oi evdomades twra mexri na to nioseis kanonika na klotsaei, etsi eixa pathei kai egw akrivos kai mexri na to ksananiosw den mporousa na iremisw kai sinexia auto skeftomoun...Oso gia ton giatro katholou den me niazei an tha me theorisei ipervolikh arkei na eimai egw kala......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου.χάθηκα λίγο ε?

Δεν ημουν και πολύ σπίτι το Σαβ/κο...μπανακια ,βολτουλα κτλ.

Τι κάνετε εσεις?

Ευακι εισαι διακοπούλες?

Ειρήνη θα το νιωσεις μωρε ...στην 18η εβδομαδα θα γινει ακομα πιο αισθητη η παρουσια του.Τωρα το πολυ να νιωθεις κανα γουργουρισμα και να μην το πολυκαταλαβαινεις.

Αληθεια ξερετε αν παιζει ρολο αν ο πλακουντας ειναι προσθιος ή οπισθιος γιατι διάβασα και κατι τέτοιο...οτι δηλ αν ειναι προσθιος αργεις να το καταλάβεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια :laugh: χάθηκα κι εγώ λίγο λόγο εξοχικού, , παρομοίως με τη elisa. Ειρήνη το ίδιο άγχος αρχίζω να έχω και εγώ.Ο γιατρός μου είπε στην 18η εβδ θα το καταλαβω , είμαι στην 17η και προσέχω στη διάρκεια της ημέρας μήπως και καταλάβω τίποτα , αλλά τίποτα....νίωθω μόνο κάτι φτερουγίσματα στην καρδιά μου όμως και όχι στην κοιλιά, τί να είναι άραγε αυτό???

Διάβασα όσα γράψατε για τις πεθερές , και εγώ είμαι της άποψης από μακριά και αγαπημένοι, η δική μου πεθερά μένει σχετικά κοντά ,μισή ώρα απόσταση. Έχει περάσει διαφορα στάδια η σχέση μας και αποφάσισα να κρατώ απόσταση .στην αρχή ήμουν πολύυυ θετική απέναντι της και είδα ότι ήθελε να μου κάνει κουμάντο σε πολλά, με έβαλε να μαλώσω με τον άντρα μου κιόλας κάποιες φορές, μέχρι που άρχισα να της αντιμιλώ να την βάζω στην θέση της και κατάλαβε οτι δεν την παίρνει,όχι βέβαια οτι η συνήθεια της αλλάζει αλλά όποτε ξεφεύγει την βάζω στην θέση της. Ο άντρας μου της έχει αδυναμία αλλά τουλάχιστον βλέπει ξεκάθαρα τις βλακείες που κάνει η μαμά του.

Αλήθεια πώς τις αποκαλείται? :S εγώ δεν μπορώ με τίποτα να την πω μαμά, την αποκαλώ με το όνομα της και όποτε ξεπερνά τα όρια της μιλώ και στον πλυθηντικό , ξέρω δεν της αρέσει και το κάνω επιτηδες :P

το κακό είναι οτι βοήθεια απο την μαμά μου δεν θα έχω ποτέ λόγο υγείας, αλλά από την πεθερά μου θα μπορώ να έχω. είδομεν....μακάρι να μην χρειαστώ την βοήθεια της , δεν το σκοπεύω με ένα παιδί να ζητήσω βοήθεια, στο δεύτερο δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου...επηξα στις δουλειες σημερα...μολις εκατσα επιτελους και ειπα να δω τι κανετε...μονο μια απορια εχω..σε λιγο με το μωρο που δεν θα κανω καμια δουλεια εκτος απο μαγειρεμα δεν πιστευω να εχω τιποτα γκρινιες απο την καλη πεθερουλα εεε???γιατι απο τον αντρα μου σιγουρα δεν θα εχω ισα ισα που και τωρα μου γκρινιαζει οταν το παρακανω αλλα η καλη μου πεθερα ποτε δεν εχει προσφερθει να μου πιασει εστω και ενα χαρτακι που θα πεσει κατω...και οχι οτι θα της πω ναι καντο αλλα ετσι για τα ματια του κοσμου...δεν βαριεσαι...οσο δεν ανακατευεται τοσο λιγοτερες απαιτησεις θα εχει μετα στο μωρο!!!!

ευακι καλοπερνας χρυσουλακι μου...και εγω θελω γαμωτο να παω στην μαμακα μου να με κακομαθει λιγουλακι..να τοσο οσο παταει η γατα.. :S:S:S:S

ειρηνακι μην ανυσηχεις μια χαρα ειναι το μωρουλινι σου και δεν ειναι απαραιτητο πως επειδη ειναι το δευτερο ντε και καλα θα το ακουσεις πιο νωρις...καθε μωρακι εχει τον χαρακτηρα του ακομα και τωρα...το δικο σου ειναι αυτονομο...θα κανει οτι θελει οποτε θελει :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεθερα την φωναζω σιγα μην την πω και μαμα της το ειχα ξεκαθαρησει απο την αρχη εγω μαμα εχω της λεω και ειναι μια εσυ εισαι η πεθερα...ο αλεξης μου το εχει πει πολλες φορες να της μιλησει να με βοηθαει αλλα εγω δεν θελω γιατι το μονο σιγουρο ειναι πως αργοτερα θα το χτυπησει οπως και τοσα αλλα οποτε δεν θελω να της εχω υποχρεωση καθολου...

ο αλεξακος μου παλι οσο μπορει βοηθαει μεχρι και να του μαθω να σηδερωνει μου ζητησε αλλα του ειπα πως δεν μπορω να τρεχω να αγοραζω ρουχα καθε λιγο και λιγακι οποτε εκανε πισω... :P:P:P:P δεν μπορω μωρε να τον φωρτωνω γιατι δουλευει πολλες ωρες οποτε κανω και εγω οσα μπορω ερχεται πολλες φορες και η γειτονοκουμπαρα μου και με βοηθαει οποτε την παλευω... ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oute kai egw thn lew mama,(exw mama)...Den mou vgenei kai na hthela... Maria mhn kaneis thn vlakia na thn valeis mesa sto spiti sou authn thn guneka tha se trelanei sta sigoura...Kai emena o antras mou me voithaei stis doulies para polu,ektos apo to sidero ola ta ala ta exei mathei telia.Fisika oi apetisois mou gia ena katharo stromeno spiti exoun pesei arketa alla den me niazei katholou otan gennhsw tha ginw pali o palios kalos mou eautos ;) Exthes kouvalisa mazi mou kai mia valitrara asiderota (dwraki gia thn mama mou)kai shmera ta pire etima gia ta ntoulapia o antras mou (polu apotelezmatikes autes h mamades) :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..

πο πο ποσο καιρο εχω να μπω? ειχε μπει ο πατερας μου στο νοσοκομειο για την καρδια του και δεν ειχα ορεξη για τιποτα..

δωξα τον Θεο ειναι καλα ο πατερουλης μου και εγω γυρισα και παλι στο παρεακι μας..

:P

ειστε και πολυλογουδες οι ατιμες και εχετε γραψει και πολλα..που χρονος να τα διαβασω..τελως παντων ελπιζω να με συγχωρεσεται.. :P

εχετε κανενα νεακι? ολα καλα ελπιζω να ναι..

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσα γραψατε παλι βρε κοριτσια?? δεν σας προλαβαινω...τι κανετε?? ολα καλα? χθες πηγαμε στον γιατρο το μπεμπακι ειναι μια χαρα και ιδιατερα ζωηρο---και χωρις να ημαστε 100% σιγουροι μας ειπε ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!!!!!!!! εκλεισα την β επιπεδου για 5/8 ...ολα καλα---την Παρασκευη φευγω πρωτα ο Θεος για τρεις ημερες διακοπουλες ---πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλακι περαστικα,αντε και ειχα ανησυχησει :huh: Κοριτσακια ευχαριστω που μου συμπαρασταθηκατε,πηγα στη μαια μου,και το ακουσαμε το τεμπελικο!!!ολη την ωρα το κυνηγαγε,απο εδω ο καρδιοτοκογραφος απο εκει πηγαινε...καλο κομματι φαινεται :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw exthes ekana mavro upno koritsia..Alaksa krevati(mias kai eimai sto xorio mou)o antras mou htan ptoma exthes kai roxalize san treno, to mwro me tarakse sthn klotsia eixa kai ena anathematizmeno kounoupi na zouzounizei sta autia mou, eutixos exw apothemata ksekourashs apo prhn..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Egw exthes ekana mavro upno koritsia..Alaksa krevati(mias kai eimai sto xorio mou)o antras mou htan ptoma exthes kai roxalize san treno, to mwro me tarakse sthn klotsia eixa kai ena anathematizmeno kounoupi na zouzounizei sta autia mou, eutixos exw apothemata ksekourashs apo prhn..
ε μα τι τις θελεις τετοιες διακοπες????χαχαχαχα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑΤΕ??? ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ---ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 5/8 ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ--ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΛ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ.. "ΑΧ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΑΔΕΙΑ" ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "Ε, ΑΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ" ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΙΠΩ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ...ΤΟ ΕΙΠΑ ΗΔΗ ΣΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ--ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ.... :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζούνες!

Από ότι διάβασα έχετε πιάσει το φλέγον θέμα "ΠΕΘΕΡΕΣ". Εγώ δεν θα σχολιάσω καθόλου το θέμα γιατί ο γιατρός μου έχει πει ότι η ηρεμία είναι το παν για την περίοδο εγκυμοσύνης και όχι άγχος. Και εγώ όταν σκέφτομαι την πεθερούλα μου όχι μόνο αγχώνομαι αλλά μου ανεβαίνει και η πίεση :woohoo: :woohoo: :woohoo: Εξάλλου εγώ το λέω και του άντρα μου : Την πεθερούλα μου την αγαπάω πολύ, αλλά αν την αγαπάει πιο πολύ ο Θεός ε τότε........ ας την πάρει εκείνος :P:P:P Καλά όποτε του λέω κάτι τέτοια κοκκινίζει και γίνετε Τούρκος :blink::blink:

Natali περαστικά στον μπαμπά σου κοριτσάκι μου.

Marinapapa ψυχραιμία. Δεν αξίζει να συγχίζεσε. Κανόνισε με τον διευθυντή σου και άστην να κουρέβετε.

Ειρήνη τελικά τέλος καλό όλα καλά. Σου έφυγε και το άγχος!

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Γεια σας ζουζούνες!

Από ότι διάβασα έχετε πιάσει το φλέγον θέμα "ΠΕΘΕΡΕΣ". Εγώ δεν θα σχολιάσω καθόλου το θέμα γιατί ο γιατρός μου έχει πει ότι η ηρεμία είναι το παν για την περίοδο εγκυμοσύνης και όχι άγχος. Και εγώ όταν σκέφτομαι την πεθερούλα μου όχι μόνο αγχώνομαι αλλά μου ανεβαίνει και η πίεση :woohoo: :woohoo: :woohoo: Εξάλλου εγώ το λέω και του άντρα μου : Την πεθερούλα μου την αγαπάω πολύ, αλλά αν την αγαπάει πιο πολύ ο Θεός ε τότε........ ας την πάρει εκείνος :P:P:P Καλά όποτε του λέω κάτι τέτοια κοκκινίζει και γίνετε Τούρκος :blink::blink:

Natali περαστικά στον μπαμπά σου κοριτσάκι μου.

Marinapapa ψυχραιμία. Δεν αξίζει να συγχίζεσε. Κανόνισε με τον διευθυντή σου και άστην να κουρέβετε.

Ειρήνη τελικά τέλος καλό όλα καλά. Σου έφυγε και το άγχος!

Φιλάκια σε όλες.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ....ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marinapapa όντως είναι λίγο δύσκολο για τον αντρούλη σου και σίγουρα σε αυτή τη φάση θα του λείπουν αρκετά αλλά μόλις έρθει το μικρουλάκι σας θα γλυκάνουν όλα. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταιφακι μου ακριβως την ιδια σκεψη κανω και εγω καθημερινως αλλα την δικια μου ο θεος δεν την αγαπαει και επειδη εχει σκοπο να μεινει πολυ ακομα λεω να την κανω εγω...ανυπομονω να ερθει το επομενο καλοκαιρι να αρχισω να γεμιζω κουτες το σπιτι να τις βλεπει και να σκαει που θα της παρω μακρια τον κανακαρη της και θα πρεπει να με παρει τηλ.για να ερθει σπιτι μου...χιχιχιχιχιχι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ειμαι λιγο κακια???ε δεν πειραζει...

ναταλακι περαστικουλια ολα καλα να ειναι απο τωρα και επειτα...

ειρηνη ολα καλα λοιπον τελεια...

εβηηηη θελω και εγω την μαμα μου κι ας με τρωνε τα κουνουπια...παντως εγω της το ξεκαθαρησα της δικιας μου οταν θα ρθει η ωρα με το καλο θα ειναι μια βδομαδα πριν και μια βδομαδα μετα εδω...οχι που θα εχω την πεθερα μου μες στα ποδια μου....μανουλα μου :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Otan genhsa koritsia to proto mou paidi automata h mama mou egine polu spoudea sta matia (oxi pos den htan kai prhn)alla einai alo pragma h manoula kai mono otan gineis mia katalaveneis telika to megalio ths manas...Na sas pw pos h manoula mou kratouse to xeri kai skoupize to idromeno metopo mou otan genousa,ekopse kai ton omfalio loro ths korhs mou(o antras mou travouse me thn kamera kai den ithele na plisiasei ton loro oxi na ton kopsei)kai epidi iksere polu kala pos ponousa ekinh thn wra me voithise polu na thn exw dipla mou..Twra distixos tha genhsw edw sthn Ellada kai den tha exw kanenan dipla mou :(:( ektos kai an afisoun ton antra mou mesa,kati pou egw tha apetisw vevea alla pote den ksereis....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κακά τα ψέματα σαν τις μανούλες μας καμία. Εγώ με την μαμά μου μέρα παρά μέρα είμαστε τσακωμένες αλλά μετά πάλι σαν να μην συμβαίνει τίποτα ;);)

Να σας πω την αλήθεια πάντως εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω τον άντρα μου μέσα την ώρα της γέννας. Προς το παρόν βέβαια. Μπορεί και να αλλάξω γνώμη αλλά...... Εκείνος μου λέει ότι αποφασίσω εγώ. Θα δούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...