Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO ΣΤΕΚΙ ΜΑΣ.....ΜΕ ΑΓΑΠΗ.....No3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΦ...Ηρθαν και τα αφεντικα,οποτε θα μπαινοβγαινω...δε γινεται να μα πληρωνουν χωρις να δουλευουμε και να βλεπουμε τα μουτρα τους???εεε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.Ελπίζω όλες να είστε καλά.Το θέμα είναι πως δεν περίμενα ότι η διάγνωση θα ήταν τέτοια... :(:( Φοβάμαι να πάρω φάρμακα,είμαι μόνη μου με τα παιδιά,δεν ξέρω τι παρενέργειες θα έχουν...όχι ότι τώρα μπορώ να τα φροντίσω αλλά αν είναι να κοιμάμαι τι θα κάνουν μόνα τους?Ποιος θα τα φροντίζει?Δεν ξέρω....Ο χρόνος θα δείξει... :-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα και διάβασα το ποστ που είχες ανοίξει για την επιλόχεια κατάθλιψη. Με τις αλλαγές του φόρουμ δεν το είχα δεί.

Μιας και δεν έχεις κοντά κάποια από τις γιαγιάδες, γιατί δεν παίρνεις μια γυναίκα για λίγο καιρό να σε βοηθά με τα παιδιά? Ξέρεις πολλές κοπέλες είναι άνεργες και θα ήθελαν μια τέτοια δουλειά και δεν νομίζω να ζητάνε και πολλά. Έτσι θα νιώθεις καλύτερα, θα ξεκουραστείς κι εσύ και παν΄απ' όλα θα μπορείς να παρακολουθίσεις τις συστάσεις του ειδικού, είτε πρόκειτε για φαρμακευτική αγωγή είτε για οτιδήποτε άλλο.

Αλήθεια πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα και διάβασα το ποστ που είχες ανοίξει για την επιλόχεια κατάθλιψη. Με τις αλλαγές του φόρουμ δεν το είχα δεί.

Μιας και δεν έχεις κοντά κάποια από τις γιαγιάδες, γιατί δεν παίρνεις μια γυναίκα για λίγο καιρό να σε βοηθά με τα παιδιά? Ξέρεις πολλές κοπέλες είναι άνεργες και θα ήθελαν μια τέτοια δουλειά και δεν νομίζω να ζητάνε και πολλά. Έτσι θα νιώθεις καλύτερα, θα ξεκουραστείς κι εσύ και παν΄απ' όλα θα μπορείς να παρακολουθίσεις τις συστάσεις του ειδικού, είτε πρόκειτε για φαρμακευτική αγωγή είτε για οτιδήποτε άλλο.

Αλήθεια πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου?

Συμφωνώ απολύτως.Πρέπει να ακολουθήσεις οπωσδήποτε τις οδηγίες του γιατρού.Να κοιμάσαι συνέχεια δε νομίζω,αλλά θα νιώθεις πιο η΄ρεμη,πιο χαλαρή.Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να το αφήσεις.Πρέπει να αντιμετωπιστεί γιατί είναι μ ια κατάσταση που αν δε σταματήσει θα συνεχιστεί και θα χειροτερέψει.Φαντάζομαι σου τα είπε ο γιατρος αυτά.Φρόντισε εσένα για να είναι καλά και τα παιδάκια σου!!!όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρόντισε εσένα για να είναι καλά και τα παιδάκια σου!!!όλα καλά θα πάνε!!

Σ' αυτό έχει απόλυτο δίκαιο η "σοφή" μας Ζένια!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' αυτό έχει απόλυτο δίκαιο η "σοφή" μας Ζένια!!! ;)

το "σοφή" παραπέμπει και στο κουκουβάγια!!!!χαχαχαχα είμαι και στραβούλα λίγο..μωρέ τι λέω... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω δυο κοριτσάκια,είναι 5 μηνών κ τριών χρονών.Μακάρι να μορούσα να πάρω κάποια γυναίκα αλλά οικονομικά δύσκολα τα καταφέρνουμε,κάτι τέτοιο θα ήταν πολυτέλεια.Δουλεύω για να βγάζω το ενοίκιο κ με του συζύγου τα χρήματα να περνάμε,οπότε...Κ στον γιατρό που πήγα με δυσκολία πήγα κ με παρότρυνση του άντρα μου..Είχαμε κάποια χρήματα στην άκρη για ωρα ανάγκης(οχι πολλά μην φανταστείτε..)και μου είπε πως τι να τα κάνει αν είναι να χάσει εμένα?Έτσι λοιπόν αποφάσισα να πάω...κ επειδή έφαγα ένα "χαστούκι" προχθές όταν η τρίχρονη κόρη μου μου λέει:"μαμά,θέλω να γελάς!"Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα...Πάντως ευχαριστώ για την συμπαρασταση.Μου κάνει καλό να μιλάω,να τα λέω,άλλωστε ήταν κ ο λόγος που έγινα μέλος εδώ.Σας ευχαριστώ... :YMHUG::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, γι αυτό που είπες....:"μαμά,θέλω να γελάς!", καταλαβαίνω πόσο άσχημα ένιωσες.

Για μια περίοδο γύρναγα και εγώ σπίτι μετά την δουλειά με μεγάλα προβλήματα που μου δημιουργούσαν και έκλαιγα ...αλλά τα παιδιά με έβλεπαν.

Μια μέρα μου λέει η κόρη μου..."μην στεναχωριέσαι μαμά θα έρθει τώρα ο μπαμπάς και θα μιλήσετε και δεν θα είσαι στεναχωρημένη", "ο μπαμπάς θα σε κάνει καλά"....εκεί έλιωσα.

Α ρε κορίτσια...μένεις και μακρυά να βρεθούμε για ένα καφέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω δυο κοριτσάκια,είναι 5 μηνών κ τριών χρονών.Μακάρι να μορούσα να πάρω κάποια γυναίκα αλλά οικονομικά δύσκολα τα καταφέρνουμε,κάτι τέτοιο θα ήταν πολυτέλεια.Δουλεύω για να βγάζω το ενοίκιο κ με του συζύγου τα χρήματα να περνάμε,οπότε...Κ στον γιατρό που πήγα με δυσκολία πήγα κ με παρότρυνση του άντρα μου..Είχαμε κάποια χρήματα στην άκρη για ωρα ανάγκης(οχι πολλά μην φανταστείτε..)και μου είπε πως τι να τα κάνει αν είναι να χάσει εμένα?Έτσι λοιπόν αποφάσισα να πάω...κ επειδή έφαγα ένα "χαστούκι" προχθές όταν η τρίχρονη κόρη μου μου λέει:"μαμά,θέλω να γελάς!"Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα...Πάντως ευχαριστώ για την συμπαρασταση.Μου κάνει καλό να μιλάω,να τα λέω,άλλωστε ήταν κ ο λόγος που έγινα μέλος εδώ.Σας ευχαριστώ... :YMHUG::)

Όλα για τα παιδάκια σου!!!και τον αντρούλη σου!!Τελικά η γυναίκα είναι ο βράχος της οικογένειας μου φαίνεται(τα λέω για να τα ακούω και εγώ).Ακολούθησε οτι σου είπαν και θα φτιάξουν όλα,θα δείς.όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο.Χάνεις πολλά απο τα παιδάκια σου παραμένοντας σε αυτή την κατάσταση.Εγώ έχασα τους 3 πρώτους μήνες του μικρούλη μου λόγω κατάθλιψης..Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την έχουνε πάρει αλλά ακομη δεν μας εχουνε καλέσει να πάμε.Δεν ξέρω πότε θα μας πάρουν.Όντως τα μικρά καταλαβαινουν πολλά!Εσένα mirlitsa πόσο ήταν η κόρη σου όταν στο είπε αυτό?πως ένιωσες εκείνη τη στιγμή?

ΖΕΝΙΑ δεν ξερω αν η γυναικα ειναι ο βραχος της οικογενειας αλλα αυτο το διαστημα που ειμαι ετσι είδα πως αρχίζει να διαλύεται ενα σπίτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μεγάλη σου η κόρη πηγαίνει παιδικό σταθμό?

Ρε δε πάμε καλά..έχουμε κάτι καρέκλες και ένα τραπεζάκι μπροστά απο την πόρτα του ενός μα..α αφεντικού.ήρθε ενας κύριος και περίμενε για ραντεβού,του έκανα καφέ και έκατσε ο άνθρωπος.Μου χτυπάει ο βλάκας και τι λέει..Δε θα αφήνεις κανενα να κάθεται εκεί.γιατι καθεται εκει ο κυριος μου λεει..του λεω μονο εκει εχει τραπεζακι για τον καφε του.Στο μεταξυ μονος του εβαλε εκει τις καρεκλες...ε ρε η αγαμια βαραει....αιντε...πες μας τι πινεις εσυ και δε μας δινεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την έχουνε πάρει αλλά ακομη δεν μας εχουνε καλέσει να πάμε.Δεν ξέρω πότε θα μας πάρουν.Όντως τα μικρά καταλαβαινουν πολλά!Εσένα mirlitsa πόσο ήταν η κόρη σου όταν στο είπε αυτό?πως ένιωσες εκείνη τη στιγμή?

ΖΕΝΙΑ δεν ξερω αν η γυναικα ειναι ο βραχος της οικογενειας αλλα αυτο το διαστημα που ειμαι ετσι είδα πως αρχίζει να διαλύεται ενα σπίτι.....

Άρα είσαι ο βράχος!!!!!!Σήκω ξανά και πάρε τα πράγματα στο χέρι σου!!!!

Σαν επαναστάτρια ακούγομαι..αλλά είμαι και ε΄γω πολύ μουντρούχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Γιατί ρε, θέλεις να σου δώσει κι εσένα και να σε πιάσεις αγαμία??????????????χαχαχαχαχαχαχαχαχα

χαχαχα καλοοοοοοοοο,οχι δε θελω..δε μας φτανει που το εχουμε ξεχασει λογω κουρασεις να παρουμε και τιποτα αλλο παει το κοκο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα είμαι κάπως αισιόδοξη!Ελπίζω να κρατησει αυτο..Κ μεχρι στιγμής πολυ ήρεμη με τα παιδακια μου και είναι ηρεμα κι αυτά.λέω να βγω κ μια βόλτα το απόγευμα αν τα καταφέρω...Πάντως πραγματικά σας ευχαριστω!Ηταν αυτό που χρειαζόμουν:κουβεντα! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...