Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO ΣΤΕΚΙ ΜΑΣ.....ΜΕ ΑΓΑΠΗ.....No3


Recommended Posts

karolinaki1 έγραψε:

καλησπέρα γλυκιες μου φιλεναδίτσες....ειδα φως και μπηκα... :P:P καλε όλες εκτος είστε???? το κοριτσάκι μου όλο και περισσότερα βηματάκια κάνει!!!!!!!!!!ειμαι μια χαζομαμά....???????

γωγάκι μου πώς πανε οι συνταγες...? εγω προοδεψα ... :P:P εφτιαξα μπιφτεκακια και χιλοπιτιτσες ...(απο το ολότελα... :blush: )

Ασπάκι μου γλυκο και Ζενιούλα μου ?????? που είστε βρε τσουπρίτσες μου?

Ανθή μου?Κατερινάκι μου?

σας φιλω όλες... :kiss::kiss::kiss:

καλησπερα καρολινακι μου!!! μολις περπατησει με το καλο η παπενια σου...αντε πιαστη μετα...ουτε λογαριασμο δε θα σου δινει που θα πηγαινει. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

λοιπον χαιρομαι που ασχοληθηκες με τη μαγειρικη..για ελα απο το μαγαζακι,να δεις....ξεφτερι θα σε κανω.. ;):kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια & καλή εβδομάδα!!!

Όπως σας είχα πει, Σαβ/κο πήγαμε Ερέτρια. Είχαμε 2εβδομάδες να πάμε και μου είχαν λείψει αφάνταστα τα παιδιά μου.Εεεεε και πήγαμε....

:(:( χωρίς υπερβολές, μάτωσε η ψυχούλα μου όταν αντίκρισα τον Λεωνίδα. Έκανε τα πρώτα του ράμματα. Έπεσε και χτύπησε στο κούτελο και έκανε δύο ραμματάκια. Από το αντισηπτικό που έπρεπε να του βάζει η μητέρα μου λίγες σταγόνες έπεσαν και στα ματάκια του και ήταν κατακόκκινα, πολύ ερεθισμένα.Επίσης τον είχαν τσιμπίσει τόσα πολλά κουνούπια, ακόμα και στο πρόσωπο, που φαινόταν λες και περνούσε ανεμοβλογιά. Φέρνω την εικόνα του στο μυαλό μου και μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα. :(

Τον πήγα στο φαρμακείο και μου δώσανε κάποια κολλήρια, με τρόμαξε λίγο ο φαρμακοποιός γιατί μου είπε πως αν δεν βελτιωθεί μέσα σε μια μέρα να τον πάμε στον οφθαλμίατρο. Εννοείτε θα τον έπαιρνα μαζί μου για Αθήνα ώστε να πηγαίναμε στο "Παίδων". Ευτυχώς όμως, αμέσως βελτιώθηκαν τα ματάκια του και έτσι παρέμεινε ο μικρός Ερέτρια και πήρα πίσω την Μαρία που πρέπει να κάνει εμβόλιο μέσα στην βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!! καλη εβδομάδα να χουμε...

Ασπάκι μουυυυυυυυυυυ πόσο πολυ στεναχωρήθηκα με τον Λεωνιδάκο... :(:( χαίρομαι που τα ματακια ειναι καλυτερα κοριτσάκι μου...πως το παθε μωλε? ξερω ποσο θα χεις στεναχωρηθεί...σε λίγες μερες θα ναι περδίκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...να σκάσω είμαι Καρολίνα μου, όλο τον σκέφτομαι τον καημενούλη. Ευτυχώς έμεινε μόνος του, χωρίς την Μαρία να ησυχάσει λίγο και αυτός και οι γονείς μου.

Να φανταστείς η άτιμη...τον κάρφωσε με το στυλό κοντά στο μάτι πάλι και του έκανε μια γρατζουνιά μέχρι το στόμα. Τόσο πολύ που τον κάρφωσε τον μάτωσε. Και όλα αυτά μπροστά στα μάτια μας...

Ντρεπόμουν να πάω στον φαρμακοποιό μετά που μας περίμενε, κάθε μέρα μας έβλεπε και με νέο τραύμα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

...να σκάσω είμαι Καρολίνα μου, όλο τον σκέφτομαι τον καημενούλη. Ευτυχώς έμεινε μόνος του, χωρίς την Μαρία να ησυχάσει λίγο και αυτός και οι γονείς μου.

Να φανταστείς η άτιμη...τον κάρφωσε και το στυλό κοντά στο μάτι πάλι και του έκανε μια γρατζουνιά μέχρι το στόμα. Τόσο πολύ που τον κάρφωσε τον μάτωσε. Και όλα αυτά μπροστά στα μάτια μας...

Ντρεπόμουν να πάω στον φαρμακοποιό μετά που μας περίμενε, κάθε μέρα μας έβλεπε και με νέο τραύμα. :(

ελα μωλε Ασπάκι μου ...στεναχωριεμαι και εγω πολυ... :( πολυ ζουζουνα σου χει βγει η μικρή Μαρία ε? καλύτερα που μεινε μοναχούλης ο μικρος να ηρεμησει και αυτος και η μανουλα του να ναι πιο ησυχη... ;) την μαλωσες λογικά ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την μάλωσα πολύ, αλλά και αυτό το έχω βαρεθεί. Δεν καταλαβαίνει και πάλι το ξανακάνει. Τον ζηλεύει πολύ και μέχρι ενός σημείου το καταλαβαίνω αλλά δεν μπορώ να την βλέπω να τον χτυπάει έτσι...κι αυτός αντιδρά δε λέω, ας πούμε της φέρνει το κουβαδάκι στο κεφάλι ή της τραβά τα μαλιά, αλλά του εξηγώ και σταματάει.

Εκείνη πάλι όλο λέει "δεν θα το ξανακάνω μαμά μου" και φυσικά ποτέ δεν κάθεται ήσυχα.

Έχω κουραστεί να φωνάζω...και καταλαβαίνω πόσο πολύ έχουν κουραστεί και οι δικοί μου με τα παιδιά, αλλά και τι να κάνω??? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη .....το ξέρω ότι είναι δύσκολο να προσέχεις την Μαρία και εκει που δεν το περιμενεις θα κάνει την σκανταλιά...ελπίζω σιγά σιγα να της φύγει η πολυ ζήλια ...τι να πω βρε φιλενάδα??????????σκεφτομαι ότι αν κανω και εγω καποια στιγμή δεύτερο τετοια θα χουμε...????αχχχχχχχχχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοια θα έχεις...αλλά δεν νομίζω στον ίδιο βαθμό.

Όλα τα παιδάκια ζηλεύουν, λογικό είναι μεχρι ενός σημείου. Η δικιά μου το παρακάνει, μην σε επηρεάζω εγώ όμως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι άλλα νεα??????????τετάρτη παιζει καφεδακι?????????εχω πει και στο Ραμονάκι αν μπορει...θελω να πάμε ατα και να περασουμε τελειααααααααααα όπως πάντα... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τώρα δεν ξέρω να σου πω σίγουρα, αλλά αν είναι να βρεθούμε θα με βόλευε καλύτερα προς village στου Ρέντη γιατί θα μένει η Μαρία με τα πεθερικά μου στην Νίκαια και θα την φέρω μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από Αιγάλεω δεν ξέρω τίποτα.

Κάτσε να μπεί η Ζένια, η Γωγώ που ξέρουν από κει και τα λέμε πάλι.

Στο village έχει και τα φουσκωτά να παίξει η Μαρία ώστε να μπορέσω να πιώ και ένα καφέ...γι αυτό θέλω πιο πολύ, και να την πάω πάλι Νίκαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασπάκιμου κοντα δεν ειναι το Αιγάλεω? εχει εναν παιδοτοπο το ελα να παιξουμε...ειχαμε παει πριν καιρο...τι λες αν ειναι για εκει? δεν σε βολευει ? θα χει και χωρο να παίξει η Μαρία σου και οι μανούλες να χαρούν το καφεδάκι τους.... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραμονάκι μου ...τσαααααααααα και απο δω ...

Συμπεθερούλα μου που είσαι?

Γωγάκι????????????

Ανθούλα?

Κατερινάκι μου?

κορίτσια βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι θελω να την κανω και να παω για ενα καφεδάκι ....ωραια που θα ταν... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κοριτσια!!! :)

βρε ασπακι??? περαστικουλια στον μικρουλη λεωνιδακο!!! :(

καταλαβαινω πως αισθανεσαι,αλλα και να στεναχωριεσαι δεν θα βγαλεις κατι.παιδια ειναι..απλα η μεγαλη θελει πολυ μπλα μπλα για να καταλαβει καποια πραγματα..υπομονη..

καρολινακι μου???ολα καλα?

ραμονακι?ετοιμαζομαστε για συναντηση?αντε να βρεθουμε γιατι την αλλη δευτερα φευγω διακοπες.. :)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω ναι! να μαζευτουμε να πιουμε κανενα καφεδακι...χμ να μας εφερνες κανενα κεκακι ετσι για το καλοριζικο του μαγαζιου σου!χαχααχαχα μη χασω!

καλα εισαι? διακοπες?που???

εγω δεν παιζει διακοπες ψαχνω δουλεια ξανα και δεν βλεπω φως εκει εξω!

καρολ θα με προσλαβεις?χαχαχα ειδες γωγω αν ειχες ανοιξει κανονικο μαγαζι θα σε ζαλιζα να με προσλαβεις!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ω ναι! να μαζευτουμε να πιουμε κανενα καφεδακι...χμ να μας εφερνες κανενα κεκακι ετσι για το καλοριζικο του μαγαζιου σου!χαχααχαχα μη χασω!

καλα εισαι? διακοπες?που???

εγω δεν παιζει διακοπες ψαχνω δουλεια ξανα και δεν βλεπω φως εκει εξω!

καρολ θα με προσλαβεις?χαχαχα ειδες γωγω αν ειχες ανοιξει κανονικο μαγαζι θα σε ζαλιζα να με προσλαβεις!χαχαχα

καλα ειμαι ραμονα αρκετα καλα θα ελεγα..διακοπες βορεια ευβοια στον νεο πυργο.μακαρι να μπορουσα να το ανοιξω το μεζεδοπωλειο.εσενα θα σε ειχα να παιρνεις παραγγελιες και να κανεις δημοσιες σχεσεις..ΤΟ ΕΧΕΙΣ!!! ;)

οσο για το κεικ ας μαζευτουμε και κατι θα φερω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμ! τελεια εσυ θα μπορεσεις να ερθεις?που σε βολευει εσενα?

αληθεια βρε γωγακι και γιατι δεν το ανοιγεις...? γιατι δεν το βαζεις στοχο? ορεξη θελει και υπομονη! σοβαρολογω τωρα...τολμησε το!

λοιπον εχει ανοιξει ενα μικρο μικρο μαγαζακι στη γειτονια μου που φτιαχνει φαγητα αλλα δεν ειναι για να κατσεις εκει! κανει σπιτικα φαγητα για εταιριες και σπιτια δινεις την παραγγελια μεσω ιντερνετ ή τηλ και στην πανε! μου εκανε εντυπωση μια μερα που περνουσα και την ρωτησα πως της ηρθε να ανοιξει ενα τετοιο μαγαζι κ μου λεει οτι μαγειρευε συηνεχεια για φιλους της και αρχισαν να της ζητανε για να παιρνουν ταπερ στη δουλεια ε και σκεφτηκε οτι ολοι θα θελανε να τρωνε σπιτικο φαγητο στη δουλεια αλλα δεν εχουν τον χρονο να το φτιαχνουν!

γενικως φαντασια θελει κ ορεξη!

μιας και ειπα ορεξη...θα φτιαξω μυδοπιλαφο σημερα!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

χμ! τελεια εσυ θα μπορεσεις να ερθεις?που σε βολευει εσενα?

αληθεια βρε γωγακι και γιατι δεν το ανοιγεις...? γιατι δεν το βαζεις στοχο? ορεξη θελει και υπομονη! σοβαρολογω τωρα...τολμησε το!

λοιπον εχει ανοιξει ενα μικρο μικρο μαγαζακι στη γειτονια μου που φτιαχνει φαγητα αλλα δεν ειναι για να κατσεις εκει! κανει σπιτικα φαγητα για εταιριες και σπιτια δινεις την παραγγελια μεσω ιντερνετ ή τηλ και στην πανε! μου εκανε εντυπωση μια μερα που περνουσα και την ρωτησα πως της ηρθε να ανοιξει ενα τετοιο μαγαζι κ μου λεει οτι μαγειρευε συηνεχεια για φιλους της και αρχισαν να της ζητανε για να παιρνουν ταπερ στη δουλεια ε και σκεφτηκε οτι ολοι θα θελανε να τρωνε σπιτικο φαγητο στη δουλεια αλλα δεν εχουν τον χρονο να το φτιαχνουν!

γενικως φαντασια θελει κ ορεξη!

μιας και ειπα ορεξη...θα φτιαξω μυδοπιλαφο σημερα!χαχαχα

οταν βρεθουμε θα τα πουμε απο κοντα...ναι?ειναι πολλα που πρεπει να υποθουν..και λογοι διαφοροι.. ;) εμενα στα village θα με βολευε η αληθεια ειναι..δεν ξερω οπου κατσει..μυδοπιλαφο εεε? μμμμ...πολυ ωραιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να συναντηθουμε καπου που να εχει μετρο για να ειναι ανετη η καρολ κ να μην μας γκρινιαζει!χαχαχα

α πηρα διπλωμα οδηγησης...προσοχη στους δρομους του πειραια!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...