Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

σφιγγει η κοιλια αλλα οχι σε ενα σημειο, ολη!!! για δευτερολεπτα..

vaster λες οτι πλεον ειναι αναμενομενο?????

εχω φοβηθει και ισως φταιει και οτι εφυγε ο γιατρος μου διακοπες και νιωθω ανασφαλεια :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κορίτσια κάνουμε μία συμφωνία..... Δεν ξαναμιλάμε για την Βερόνικα αν δεν μπει η ίδια.!!!!!! Είμαι στην δουλειά και κλαίω και ειλικρινά πιστεύω ότι δεν μας κάνει καλό. Αν θέλει να μας μιλήσει ή ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΘΕΕ ΜΟΥ αν σε κάποια από μας συμβεί κάτι και θέλει να το μοιραστεί φυσικά και είμαστε στο πλευρό της καθεμίας...

Καλημέρα στα άλλα τα κοριτσάκια που μπήκαν τώρα..... Αχ και εγώ θέλω μπανάκι... Ο αντρούλης μου με εκβιάζει να πάμε την Κυριακή. Θέλβ και δεν δεν θέλω. Σαν φάλαινα είμαι γαμ@.....

Αλλά αύριο έχω καλέσει 2 γυναίκες για γενική. Θα έρθει και η μαμά μου να κατεβάσουμε και να πλύνουμε κουρτίνες και έτσι δεν ξέρω πως θα είμαι την Κυριακή....

Κορίτσια πέιτε να νέα σας??

Εμείς εχθές πήγαμε για να δούμε πως θα βάψουμε ή γενικά πως θα στολίσουμε τους τοίχους του παιδικού. Μας ήρθε κάτι ιδέες αλλά πρέπει να τις επεξεργαστούμε. Θα σας πω μετά πως το σκεφτόμαστε.

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

ayrio pao na do ton bebako mou kai poso megalose!!!kai trith exo ta xartia toy ika na stamathso telos tou mhna!!!metrao meres !!!!ftanei h douleia!!!meta tha katebaino kathe mera gia mpanio me to tram :P :woohoo:

Αντε με το καλό Νανά μου να δεις το παλικαράκια σου... Να μας πεις νέα με λεπτομέρεις..

Μόλις κάνεις την διαδικασία για την άδεια πες μας και εμας τι χρειάστηκες ώστε να ξεκινήσουμε και εμείς να μαζεύουμε τη χαρτούρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!!!!!!!!!!!!

stenaxori8ika poli me tin veronika :( to skeftomuna olo to vradi!!!!o 8eos na tis voi8isei.......

emeis xtes pigame se giatro!o mpempis mas eine 1670 (+-240).megalwse to mwraki mas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!egw exw parei 5 kila!ola kala kai proxorame :)

skeftome oti den exw parei akoma tpt gia to mwraki mas....alla apo tin alli fovame..kai malon 8a ta afisw gia teleytea stigmi!!!

aaaa malon 8a eime proti proi stin lista gt 8a kanume kaisariki kai 8a geini telika 28/7 i 4/08

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια κάνουμε μία συμφωνία..... Δεν ξαναμιλάμε για την Βερόνικα αν δεν μπει η ίδια.!!!!!! Είμαι στην δουλειά και κλαίω και ειλικρινά πιστεύω ότι δεν μας κάνει καλό. Αν θέλει να μας μιλήσει ή ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΘΕΕ ΜΟΥ αν σε κάποια από μας συμβεί κάτι και θέλει να το μοιραστεί φυσικά και είμαστε στο πλευρό της καθεμίας...

Καλημέρα στα άλλα τα κοριτσάκια που μπήκαν τώρα..... Αχ και εγώ θέλω μπανάκι... Ο αντρούλης μου με εκβιάζει να πάμε την Κυριακή. Θέλβ και δεν δεν θέλω. Σαν φάλαινα είμαι γαμ@.....

Αλλά αύριο έχω καλέσει 2 γυναίκες για γενική. Θα έρθει και η μαμά μου να κατεβάσουμε και να πλύνουμε κουρτίνες και έτσι δεν ξέρω πως θα είμαι την Κυριακή....

Κορίτσια πέιτε να νέα σας??

Εμείς εχθές πήγαμε για να δούμε πως θα βάψουμε ή γενικά πως θα στολίσουμε τους τοίχους του παιδικού. Μας ήρθε κάτι ιδέες αλλά πρέπει να τις επεξεργαστούμε. Θα σας πω μετά πως το σκεφτόμαστε.

Φιλάκια.

να ηρεμισεις...εμενα δεν μ'αφηνει η γιατρος να παω θαλασσα :( ,μου πε''μην τυχων και απομακρυνθεις'' :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy bebaki έγραψε:

Καλημεραα μανουλίτσες!!

Και εγώ πια δεν θυμαμαι πόσο καιρο έχω να μπώ!!

Θα σας πω εν τάχει τα νέα μου!!

Είμαστε στη 30 εβδομάδα, η μπεμπούλα μας ειναι μια χαρα, πριν 2 εβδομάδες ήταν 1200γρ το θρεφταράκι μου, όλες μας οι εξετάσεις είναι σούπερ (και η λατρεμένη καμπύλη!)και η μανούλα έχει ήδη φορτώσει 9 κιλακια!!!Δυστυχώς! Τελος του μήνα πάμε για doppler και τελειώσαμε και με τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Το δωμάτιο είναι πανέτοιμο, σε αποχρώσεις του ροζ με λευκά επιπλα, τα προικιά μας πλυμένα σιδερωμένα στα συρτάρια, παραλάβαμε και το πολυκαρότσι μας απο το ebaby και γενικώς τα έχω όλα ετοιμα και τα χαζεύω όλη μέρα!! Το μόνο που μας λείπει είναι η κουρτίνες και να φτιάξουμε βαλιτσούλα!!

Γενικα δε μου αρεσει να αφήνω τίποτα για τελευταία στιγμή και επειδη θα βαρύνουμε απο δω και περα, ειπα να είμαι πιο χαλαρή με τις ζέστες! Για να κάνουμε και τα μπανάκια μας!!

Την καλήμέρα μου σε όλες και καλή μας συνέχεια!!!

Γεια σου Happy Mammy! Να μπαίνεις πιο συχνά να μας λες τα νέα σου....

Από που τα πήρες τα πραγματάκια σου?? Βάλε καμιά φώτο B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

kalimera koritsia!!!!!!!!!!!!!!

stenaxori8ika poli me tin veronika :( to skeftomuna olo to vradi!!!!o 8eos na tis voi8isei.......

emeis xtes pigame se giatro!o mpempis mas eine 1670 (+-240).megalwse to mwraki mas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!egw exw parei 5 kila!ola kala kai proxorame :)

skeftome oti den exw parei akoma tpt gia to mwraki mas....alla apo tin alli fovame..kai malon 8a ta afisw gia teleytea stigmi!!!

aaaa malon 8a eime proti proi stin lista gt 8a kanume kaisariki kai 8a geini telika 28/7 i 4/08

:woohoo: μεγαλωσε!!!5 κιλα συνολο;μια χαρα!καισαρικη γιατι θα κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια σορι που πεταγομαι στο θεμα σας αλλά σας διαβάζω κάποιες φορες και ηθελα απλά να σας πώ οτι ειναι πολύ δυσκολες αυτες οι καταστάσεις και πολλές φορές δεν καταλήγουν καλά αλλά αν το βάλετε μέσα σας και αγχώνεστε μονο κακό κανετε στον εαυτό σας. Δυστηχώς κάποιες περιπτώσεις ειναι δυσκολες και μακαρι στις εγκυμοσυνες όλα να πήγαιναν καλά ΑΛΛΑ κάθε περιπτωση ειναι διαφορετική και δεν χρειάζεται να επηρεάζεστε. Απο προσωπική εμπειρία το άγχος μου έκανε πολύ πολύ κακό. Ηρεμήστε..απολαύστε τους τελευταίους μήνες και με το καλό να ερθουν τα μωρακια σας. Κοντοζυγώνει ο καιρός :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh έγραψε:

βρε κορίτσια σορι που πεταγομαι στο θεμα σας αλλά σας διαβάζω κάποιες φορες και ηθελα απλά να σας πώ οτι ειναι πολύ δυσκολες αυτες οι καταστάσεις και πολλές φορές δεν καταλήγουν καλά αλλά αν το βάλετε μέσα σας και αγχώνεστε μονο κακό κανετε στον εαυτό σας. Δυστηχώς κάποιες περιπτώσεις ειναι δυσκολες και μακαρι στις εγκυμοσυνες όλα να πήγαιναν καλά ΑΛΛΑ κάθε περιπτωση ειναι διαφορετική και δεν χρειάζεται να επηρεάζεστε. Απο προσωπική εμπειρία το άγχος μου έκανε πολύ πολύ κακό. Ηρεμήστε..απολαύστε τους τελευταίους μήνες και με το καλό να ερθουν τα μωρακια σας. Κοντοζυγώνει ο καιρός :P

εσυ πως τα πας;;;σου ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

tesh έγραψε:

εσυ πως τα πας;;;σου ευχομαι τα καλυτερα![/quote:i839jjt1]

ευχαριστώ γλυκιά μου...εγώ με τα σκαμπανεβάσματα μου :P εκει που ειμαι down εκει γελάω κλπ η αλήθεια ειναι οτι πέρνω κουράγιο απο πολλές εδω μέσα που έζησαν τα ασχημα αλλά τώρα ερχονται τα καλύτερα. ευχομαι συντομα κι εγώ να ειμαι σε καποιο club μανουλες......2010 ή 2011 βρε αδερφέ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σημερα φορεσα ενα μπλουζακι με τιραντακι και επαθα σοκ....σαν σουμο ειμαι...πως θα βγαινω εξω με τιραντακι τωρα που ζεστανε ο καιρος;;δεν θα βγαινω..που πηγαν τα γραμωμενα μπρατσακια μουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα επιπλάκια μας τα πήραμε απο Mothercare σε σκέτο λευκό και καροτσακι 3 σε 1 της quinny από ebaby. Φωτο μην περιμένετε από μένα γιατι ουτε τικερακι δεν μπορώ να βάλω και ο αντρας μου δε με βοηθάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!

επιτελους εκανα μαραθωνιο για νΝΑ σας διαβασω!

χρυσα μου μπηκα με αγωνια να δω νεα σου,ειχα την εννοια σου.ολα καλα,προσοχη μη το παρακανεις στο ταξιδι!!!

vaster μου ουτε εμενα με αφηνει μπανακια κ κωλοχτυπηματα σε ταξιδια με διαδρομες!ασε!κ εχω τοση ενεργεια....

αλλα πριν ακομα μαθω τα απροσδοκητα νεα των κοριτσιων μας που δε θελω να επαναλαβω (η Παναγια μαζι τους,δε θα τις αφησει)ειχα συνειδητοποιησει οτι θελει προσοχηηηη.ανεφερες σε καποια φαση οτι επαθες κ εμαθες οταν το θεμα ηταν οι τσακωμοι.τι εννοεις?

οποια κανει μπανακι σημερα καντε κ για μενα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

καλημερουδια!!!!

επιτελους εκανα μαραθωνιο για νΝΑ σας διαβασω!

χρυσα μου μπηκα με αγωνια να δω νεα σου,ειχα την εννοια σου.ολα καλα,προσοχη μη το παρακανεις στο ταξιδι!!!

vaster μου ουτε εμενα με αφηνει μπανακια κ κωλοχτυπηματα σε ταξιδια με διαδρομες!ασε!κ εχω τοση ενεργεια....

αλλα πριν ακομα μαθω τα απροσδοκητα νεα των κοριτσιων μας που δε θελω να επαναλαβω (η Παναγια μαζι τους,δε θα τις αφησει)ειχα συνειδητοποιησει οτι θελει προσοχηηηη.ανεφερες σε καποια φαση οτι επαθες κ εμαθες οταν το θεμα ηταν οι τσακωμοι.τι εννοεις?

οποια κανει μπανακι σημερα καντε κ για μενα!!!!!!!!

για την στεναχωρια στην εγκυμοσυνη αναφερομουν...δεν πρεπει να στεναχωριομαστε κοριτσια καθολου..πραγματικα επιρρεαζεται πολυ το εμβρυο...

τι να κανουμε,μονο θα την φανταζομαστε την θαλασσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κοριτσια σημερα φορεσα ενα μπλουζακι με τιραντακι και επαθα σοκ....σαν σουμο ειμαι...πως θα βγαινω εξω με τιραντακι τωρα που ζεστανε ο καιρος;;δεν θα βγαινω..που πηγαν τα γραμωμενα μπρατσακια μουυυυυ

:P:P:P:P:P

ναι αλλα ειχες ποτε τετοιο κοιλιακο??? :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

vaster έγραψε:

:P:P:P:P:P

ναι αλλα ειχες ποτε τετοιο κοιλιακο??? :silly: :silly: :silly: :silly:[/quote:3vewl7j8]

χαχαχαχαχα!ασε δραμα!!!ευτυχως το δερμα μου επανερχεται γρηγορα...τουλαχιστον ετσι εγινε την πρωτη φορα,τωρα θα δουμε!!να μην χαλαρωσει μονο γιατι δεν γινεται τιποτα, μετα μονο πλαστικη :P ,βρε χαλαλι του του παιδαρου :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

rozi1 έγραψε:

:woohoo: μεγαλωσε!!!5 κιλα συνολο;μια χαρα!καισαρικη γιατι θα κανετε;[/quote:iuwru9je]

gt emeina engyos meta apo exwsomatiki kai se aytes periptoseis sinitos kanune kaisariki!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κοριτσια σημερα φορεσα ενα μπλουζακι με τιραντακι και επαθα σοκ....σαν σουμο ειμαι...πως θα βγαινω εξω με τιραντακι τωρα που ζεστανε ο καιρος;;δεν θα βγαινω..που πηγαν τα γραμωμενα μπρατσακια μουυυυυ

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ayto naiiiiiiiiiii!!!!kai egw prosexw gia na mi parw kila(epidi kanw kati eneseis,kai an parw pola 8a kanw 2)alla ta mpratsakia mpratsakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...