Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

soupitsa έγραψε:

Εμένα πάντως ο μεγαλύτερός μου εφιάλτης είναι ο καθετήρας μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ :x

καθετήρα μόνο αν κάνεις καισαρική σου βάζουν από όσο ξέρω...οπότε αν γεννήσουμε φυσιολογικά το γλυτώνουμε..

κοριτσάκια σας αφήνω..πάω να βάλω το φαγάκι μου..σήμερα θα κάνω μακαρονάδα με τόνο!!μια στο τόσο μπορούμε να τρώμε τόνο..και μετά να μπω να κάνω ένα μπάνιο γιατί πάλι είμαι λόυτσα στον ιδρώτα...φιλάκια θα τα πούμε αργότερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Γιατί στο ΙΚΑ είναι περισσότερο τα λεφτά? Εννοείς το επίδομα??

Φαντάζομαι ότι με τη διάγνωση του νευρολόγου ησυχάσατε...Αφού είπε ότι όλα οκ να μην ανησυχείτε άλλο. Ταλαιπωρήθηκε και αυτή η καημενούλα πολύ :([/quote:2feh2j2a]

Ναι από πλευράς επιδομάτων. Από το ΙΚΑ είχα πάρει συνολικά περίπου 3000€ ενώ τώρα που είμαι στο Δημόσιο θα πάρω μόνο 1000€ και αυτά τρέχα γύρευε πότε :whistle:

Όσο για γιατρούς δεν θα την ταλαιπωρίσω άλλο από εδώ και από εκεί και ας ελπίσουμε ότι δεν έγινε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrinaki m'ekanes k gelasa alla mpainw sth 8esh sou kai an mou to ekane 8a epefte ksulo!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

emeis 8,5 mhnes den exoume kanei tpt apolutws.h8ela egw meta to 4mhno pou eniw8a kalutera alla skeftomoun thn karamelitsa mou kai kratiomoun.o antroulhs mou de den h8ele me tpt giati skeftotan to mwro.den h8ele na thn enoxlhsoume.oi ormones tou vevaia xoreuan tsifteteli kai mou to dhlwse:meta th genna den 8a mporw na parw ta podia mou oxi apo thn kourash kai tis aupnies gia th mpempa alla apo...katalavainete!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ex8es phgame stokxolmh kai perasame uperoxa!!!!!o kairos mas voh8hse polu eixe 22 va8mous kai htan toso zesta k uperoxa!!!(mh ksexname pws eimaste sth Souhdia kai 22 va8moi einai souper)!!twra exoume 19 va8mous.ax na perasei o kairos na gennhsoume na ksemplokaroume!!!!

aaaaaaaaaaaaaa!!!ksexasa!!!kuo mou eisai mia kouklitsa!!!minion!!!!h koilitsa,to forema,to proswpaki sou ola xarma!!!!polu glukeia egkuoula eisai!!!se omorfune polu h prigkipissa sou!!!!!!!!na zhsete!!!!!!!!!ka8e eutuxia!!!!!!!! :):):):kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

σημερα λεω να κανω κολοκυθοκεφτεδες,να δουμε πως θα γινουν,καλαμαρακια ,πατατουλες και σαλατιτσα

μιαμ μιαμ μιαμ καλή επιτυχία! :side: Ο άντρας μου θα δουλεύει όλη μέρα σήμερα και δεν έχω όρεξη για μαγείρεμα προς το παρόν. Με σαλατούλα θα την βγάλω και το βράδυ βλέπουμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ευτυχως ολα καλα με τη μικρη Ελλη μας!Ας ηταν το τελευταιο κοριτσι μου!

Οσο για το δωματιο ωδινων..να σας πω...αν και ηταν πριν 10- ολοκληρα χρονια..οι 17 ωρες δεν ξεχνιουντε ευκολα..

Η αληθεια ειναι οτι δεν τα θυμαμαι με καθε λεπτομερεια!

βεβαια οπως ειπε..η Μπελλα το δαχτυλο ειναι απλα ενοχλητικο..γιατι στη δικη μου περιπτωση δεν ηταν της μαιας..αλλα του γιατρου..και καμμια 10αρια ατομα που μπαινοβγαιναν ανα διαστηματα στο δωματιο!!Πραγματι ο καθετηρας..ειναι το πιο σπαστικο..γιατι το κλισμα οντως μπορεις να το γλυτωσεις..Εγω ειχα αρχισει συσπασεις απο Κυριακη βραδυ..και μεχριτ ην Δευτερα το βραδυ που εσπασαν τα νερα δεν ειχα φαει τιποτα!ετσι το γλιτωσα..νομιζα δηλ..γιατι το εφαγα τη μερα που εφευγα απο το νοσοκομειο!

Παντως οταν ειναι να γεννησεις..ολα γινονται τοσο γρηγορα και μηχανικα..που δε παιρνεις χαμπαρι τιποτα!

Κατα τα αλλα στο δωματιο αυτο χαλαρωνεις..και περιμενεις..να ερθει η στιγμη..!Αναλογα παντα τη περιπτωση εε?!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΟΥΛΑ

ΕΓΩ ΚΑΝΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΑΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΦΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalhspera,den anikw edw alla stis manoules tou noemvriou..Eriksa polu gelio me auta pou grafete... :):) Epidi exw genusei ena paidaki me fisiologiko toketo thelw ligo na sas diafotisw... Den ekana proklish alla den mporw na fantastw pos oi ponoi ths sproklishs einai pio dinatoi apla erxonte pio grigora kai isos fenonte pio dinatoi..Otan einai h wra na genisete apo monos tou o organozmos prokali diaries kai adiazei to entero,emena den mou ekanan klizma oute me ksirisan (alla egw den genisa sthn Ellada)....Otan to paidi mpainei sthn thesh tou kai einai h wra ths eksothishs alazei o ponos gia na mhn pw pos perisotero esthanese ena FOVERO kapsimo opos otan eimastan paidia kai girizame to derma tou xeriou mas se antitheth katefthinsh gia na kanoume thn tsouknida(auto prepei na sto kanei kapios alos), auto malon proerxete apo to derma pou skizete ekini thn wra apo kato.Oso gia to daxtilo oute pou to katalaveneis me tetious ponous pou exeis ekinh thn stigmh...Mhn eiste sigoures pos den tha xriastite kathetira giati egw den mporousa na katourisw gia para poles wres kai anagkastikan na mou adiasoun thn fouska mou prhn thn eksothish....Kai kati teleftea pou afora to sex....Kante twra oso mporite giati meta tha ponate kai oxi sex na kathisete den tha mporite,egw mexri pou sarantisa ramata eixa kai sex kaname meta apo 3 mhnes afou genisa....Sas zitw signomh an sas pira monoterma,elpizw na voithisa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΟΙ ΤΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑΣ ΠΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ..

ευχαριστουμε..αντε και στην επομενη κι εσυ μαζι!Μεχρι τη Θεσσαλονικη εφτασε η χαρη μου! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αν βρεις κατι καλο μας λες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Mipos to kafedaki sas to ipiate sto Cozmos??? Sorry pou rotaw alla mou fanike san to ekso xoro tou mediteranian cozmos, pantos oles eiste kouklitses me tis kilitses sas :):)

ναι εκει ειμαστε..!!χιχιχι μας ανακαλυψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OI ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ ΟΙ ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΤΙ ΑΚΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ.

ΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.

ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ

ΠΟΛΥΨΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑΓΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ.

ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΛΑΣΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

aggelike. έγραψε:

ΚΑΙ ΒΑΑΑΑΧΧΧΧ!!! :laugh: :laugh:

Σας λέω να το ξέρετε αυτές οι ζέστες δεν θα περάσουν χωρίς συνέπειες (ήδη έχουμε τα πρώτα κρούσματα!!! Μα έχουμε ξεφύγει τελείίίως!!)

Μια τελευταία.... david_beckham_nude02_thumb.jpg[/quote:3kbw1mvn]

eee συγνωμη???τι ειναι τουτο?εχασα επεισοδια τελικα ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera ki apo emena...

katarxin ti wraies koilitses einai aytes?eistai oles kouklares!!! :cheer:

oso gia to sex emeis koritsia den to exoume kopsei kai o antras mou vavava kai mesa mou...o giatros mou eipe oti den yparxei provlima dioti o amniakos sakos prostateyei to emvruo apo otidhpote.koritsia o antras mlou mou etoimazei kai allo taxidaki ekplixi exoume gamo thassaloniki stis 3 iouliou kai epaxne krifa apo emena xenodoxeio simera giati egw ton rwtisa kai mou eipe apokleietai den pame einai makria.o gamos tha ginei sto(xwrio tis eirhnhs)etsi legete o xwros ths dexiwseis..diafotisteme oi thessalonikies...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

kalhmera ki apo emena...

katarxin ti wraies koilitses einai aytes?eistai oles kouklares!!! :cheer:

oso gia to sex emeis koritsia den to exoume kopsei kai o antras mou vavava kai mesa mou...o giatros mou eipe oti den yparxei provlima dioti o amniakos sakos prostateyei to emvruo apo otidhpote.koritsia o antras mlou mou etoimazei kai allo taxidaki ekplixi exoume gamo thassaloniki stis 3 iouliou kai epaxne krifa apo emena xenodoxeio simera giati egw ton rwtisa kai mou eipe apokleietai den pame einai makria.o gamos tha ginei sto(xwrio tis eirhnhs)etsi legete o xwros ths dexiwseis..diafotisteme oi thessalonikies...

αχχ τελειααα!!μην χασετε την ευκαιρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...