Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!!!!!

πρωινες ολες βλεπω!

παντως οσο περνανε οι μερες συνειδητοποιω οτι θα ηταν αδυνατον να πηγαινω στη δουλεια!

εχω βαρυνει απιστευτα, δεν μπορω να κανω τιποτα! τιποτα απολυτως!

ααα και τωρα που το θυμαμαι kuo η αδελφη μου στην δευτερη εγκυμοσυνη ηταν με τις ωρες στον ηλιο συχνα επειδη επαιζε με τον μικρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κατρινα έγραψε:

vaster έγραψε:

Καλημερα Κοριτσαρα μου!!

Eμενα παντως ο αντρας μου χτες μου εταξε πισινουλα για τη βεραντα!Θα ξεσαλωσουμε με τη μικρη μου! :P:P:P:P:P:P[/quote:2qijiycp]

αχ!!!Καλημερα!!!και γω το σκεφτομαι για την πισινουλα!!Κατερινιω να προσεχεις ομως γιατι γλυστρανε...αντε να δεις και το νινακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινάκι αφού σου είπε ο γιατρός σου να πας, να πας...προληπτικά λογικά θα σε στέλνει για υπέρηχο, οπότε είναι και ευκαιρία όπως λες να δεις και τον μικρό σου!!!μην αγχώνεσαι βρε!!!αφού τον ακούς και είναι ζωηρούλης δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!!!

αχ!!!!και εγώ έχω να δω τον δικό μου από 20 Μαϊου...και θα τον δω στις 28 του μήνα...άντε να περάσουν οι μέρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια!! Αλλό ένα ζεστο πρωινό, αχ πως θα περάσει??

Πόσο χαίρομαι που έχω ξεμπερδέψει με τα ψώνια της μπέμπας και δεν εχω τρέξιμο με τετοιες ζέστες!! Και εγώ με ανεμιστήρα και a/c τη βγάζω στο σπιτι και πολύ καρπουζάκι!!

Χτες πήγαμε και την είδαμε την κυρία, στισ 31 εβδ είναι 1900 γρ θρεφταράκι και απιστευτα υπερκινητική!!Το τι κάνουν εκει μέσα τα μωρά μας και δεν παιρνουμε χαμπάρι, δε λέγεται!!

Την Παρασκευή όμως την κάνω για το εξοχικό μέχρι τέλος του μήνα που έχω ντόπλερ. Κορίτσια τι αντηλιακά βάζουμε εμεις? Τί να πάρω?

Χρύσα, κι εγω φοράω το κορδονάκι της Αγίας Ειρήνης, αλλα την κυριακή που έκανα το πρώτο μου μπάνιο το κάλυπτε το κιλοτάκι του μαγιο. Πάντα το φοράω χαμηλά κάτω από την κοιλίτσα, και αρκετα πάνω απο το πιπί. Και στη θάλασσα δε φαίνεται καθόλου, εκτος κι αν φοράς μαγιο με κορδονάκι στο πλάι!Φυσικά το τσεκάρω οταν μπαινω-βγαίνω στη θάλασσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

αχ Κοριτσια, σας σκεφτομαι..με τη δουλεια!!υπομονη!αφου αντεξατε μεχρι τωρα..

Οσο για τη forthnet Τι να πω..θα δειξει..λιγα τα βλεπω τα ψωμια τους!!

Κυακο πως παει το καψιμο?

Τελικα χτες πηρα το γυναικολογο μου!του εκλεισα ραντεβου για Παρασκευη οπυ θα ανανεωσουμε ενα μηνα ακομα αδειας..και μετα ξεκινανε οι 56 μερες..Ειπα λοιπον να του αναφερω το γεγονος της γλυστρας στη μπανιερα ..ετσι για να μου φυγει..και μου την ειπε..Επρεπε να με παρεις αμεσως τηλ..μου ειπε!!Κουφαθηκα!του εξηγησα χωρις υπερβολες πως εγιναν τα πραγματα..και μου εξηγησε οτι το τρανταγμα και μονο της λεκανης..μπορει να προκαλεσειπροβλημα γιαυτο σημερα να παω..να κανω προληπτικα ενα υπερηχο!Τον ρωτησα.. να παω αυριο αυριο εξω...?ή αφου θα ερθω σε εσας τη Παρασκευη να το κανω εκει?Και μου ειπε να παω..σημερα..εξω να το κανω γαι να μην υπαρχουν αμφιβολιες!Ψιλοτρομαξα στην αρχη..αλλα αφου ο μικρουλης μου κλωτσαει..μετα με καθυσηχασε ο ανθρωπος!Προληπτικα ομως να παω..Ευκαιρια να δω το μπεμπη μου..εχω να τον δω απο τη Β επιπεδου!6 Μαιου!

δεν εχεις σημερα τον υπερηχο καρδιας????

αρα θα τον δεις εκει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι? Είμαι σε αναρρωτική μέχρι 25 Ιουνιου και έχω ΠΗΤ 15 Αυγ. Αν μετράω σωστά οι 56 μέρες μου ξεκινούν στις 21 Ιουνίου. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΤΗΣ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗΣ??

Μαζι με το μήλο της Αγ. Ειρήνης Χρυσοβαλάντως σου δίνουν και τη ζώνη της να φοράς μέχρι την ώρα της γέννας. Έχει πολλά ποστ μέσα να δεις, μην τα ξαναγράφουμε και εδώ γιατι χαθήκαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα και εγώ :)

Ζεσταίνομαι (τι πρωτότυπο :laugh: ) και ψάχνω βιβλία στο amazon για το μωράκι μου για τον πρώτο του χρόνο (να έχω να διαβάζω στις διακοπές).

Στη δουλειά όλο και κάτι προκύπτει και κάθε φορά μεταφέρουμε πιο πίσω τις διακοπούλες μας... Η τελευταία απόφαση λέει 17-20 Ιουλίου να φύγουμε και να κάτσουμε μια βδομάδα. Ρε γαμώτο, φοβάμαι λιγάκι μήπως συμβεί τίποτα. Θα είναι ένας μήνας πριν γεννήσω και εγώ θα τρέχω στις παραλίες??? Ο γιατρός και ο άντρας μου είναι πολύ cool... Τη Δευτέρα μάλλον θα ξαναπάω στο γιατρό να τον ξαναρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σημερα στις διδυμομανουλες εχουμε 3 γεννες!!!!!

ειμαι πολυ ενθουσιασμενη!

δεν ειναι φοβερο??????

3 κοριτσια γεννανε σημερα μαζι!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

6 νεα μωρακια!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕΙΝΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ??

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Κατερινάκι, τώρα είδα την αντίδραση του γιατρού. Πότε θα πας για τον υπέρηχο; Τώρα, μέσα στη ζέστη;; Όλα οκ θα είναι πάντως μωρέ, αφού είναι και ζωηρό το μπεμπάκι, απλώς θέλει λογικά να είστε καλυμμένοι :kiss: Το κάψιμο... κατακόκκινη. Το είδε ο άλλος χθες και μου λέει "έγκαυμα! δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα" :(:blush:

Βασιλική, δεν μπορείς να φύγεις νωρίτερα με αναρρωτική; Προφανώς και έχεις βαρύνει με δυο μωράκια!

happy bebaki συγχαρητήρια για την "τροφαντή" μπεμπούλα σας B) Για αντηλιακό ο γιατρός μου πρότεινε χθες 50άρι της Avene και κάτω από ομπρέλα συνέχεια. Πήρα ένα 30άρι της Vichy που είναι και για πρόσωπο και για σώμα, σε μεγάλη συσκευασία που συμφέρει. Οι βαθμοί δε λένε και πολλά πράγματα... απλώς όσο χαμηλότερο δείκτη έχει τόσο συχνότερα πρέπει να βάζεις. Δλδ με το 50άρι βάζεις π.χ. κάθε δυο ώρες (λέμε τώρα), ενώ με το 30άρι κάθε μία.

Κατερινάκι, πού θα πάτε; Μακριά; Να σου πω κάτι... Εμείς φύγαμε για τριήμερο μετά το γάμο (απόσταση περίπου τρεις ώρες) και επιστρέψαμε τη δεύτερη μέρα και λόγω ανασφάλειας. Ο γιατρός σου λέει οκ δηλαδή; Εξαρτάται πάντα και από το μέρος βέβαια. Άλλο... Ίος ας πούμε κι άλλο Κρήτη :P

magy για την εγκυμοσύνη το πιο κλασικό είναι το What to Expect when You're Expecting (Τι να περιμένετε όταν είστε έγκυος το έχουν μεταφράσει νομίζω) που έχει και κεφάλαια για το πρώτο διάστημα αλλά τώρα πια κατά το μεγαλύτερο μέρος του θα μας είναι ψιλοάχρηστο :P Κατερίνα, αν βρεις κάτι καλό για τον πρώτο χρόνο, πες το κι εδώ να το τσεκάρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κοριτσια σημερα στις διδυμομανουλες εχουμε 3 γεννες!!!!!

ειμαι πολυ ενθουσιασμενη!

δεν ειναι φοβερο??????

3 κοριτσια γεννανε σημερα μαζι!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

6 νεα μωρακια!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Αν ήταν Facebook, θα το γέμιζα "like" χαχαχ τέλειο! Με τρεις γέννες, έξι μωράκια! Με το καλό και τα δικά σου και όλων μας :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τες και τις υπολοιπες!!Ξυπνησατε ξυπνησατε?

Βασιλικι αυριο εχω το υπερηχο καρδιας!18 δεν ηταν?στις 1500?

το μηλαρακι και το κορδονακι της Αγιας ειναι θαυματουργο!δειτε εδω..

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=389482

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα το μηλαρακι της Αγιας Ειρηνης μου το ειχε φερει η μαμα της γυναικας του ξαδερφου μου,πολυ καλος ανθρωπος,εχασε και αυτη το πρωτο της μωρακι σαν εμενα και με εχει παντα στο μυαλο της...μου το φερε λοιπον και το φαγαμε μισο με τον αντρα μου,μετα απο νηστεια,εμεινα εγκυος στην πρωτη προσπαθεια!!!βεβαια παλλινδρομησε στην 6η εβδομαδα αλλα ειχα μεσα μου μια ηρεμια...στο καπακι εμεινα στον μπομπιρα μας!!!!παλι με την πρωτη!!δεν ειμαι ατομο που πιστευω ,αλλα πιστευω στην αγαπη της Ελευθεριας(της γυναικας που μου το εφερε)προς εμενα!!και φυσικα ειπα πως το μωρακι θα ονομαζοταν Ειρηνη αν ηταν κοριτσακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον..το βραδυ εχουμε κλεισει πατζουρια ..μπαλκονοπορτες..μεσοπορτες..ολα..και εχουμε βαλει το κλιματιστικο στα δυο δωματια..να δουλευουν!Κοιμομαστε..καποια στιγμη..τελος παντων..και ξαφνικα εκει που βλεπω το 13ο ονειρο...στο πλαι..κοιμαμαι.αισθανομαι κατι.. πολυ ενοχλητικο..πισω μου η μαλλον αναμεσα στα σκελια..που προσπαθουσε να εισβαλει με το ζορι.. :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Μαντεψτε τι ηταν??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

χα χαχαχαχαχα ..ηταν ο αντρουλης μου..που ειχε ορεξουλες νυχτερινες!σε κλασματα ..τελειωσε..και μετα χαλαρα με ρωτησε..πειραζει που..τ..μεσα?

WHATTTT????του λεω νομιζω δεν κανει..αλλα δεν πιστευω να βλαψει ..πανω λοιπον που πηγα η αμοιρη να γλυκαθω..σηκωνεται ο κυριος και παει στο ντους!οπυ φυσικα διαπιστωσαμε οτι η ωρα ηταν 0600..και τα πουλακια κελαηδουσαν!!εμεις με ολα κλειστα νομισαμε οτι ειναι 01-0200 το βραδυ!!Περιμενα που λετε να ερθει..για συνεχεια..μιας και ειχα μεινει με τη γλυκα..αλλα εκεινος ηρθε στο κρεβατι..ουτε με ξανακουμπησε και μετα απο λιγο//0635 χωρις να πει κουβεντα..πηγε στη κουζινα..εφτιαξε το πρωινο του..ανοιξε και τη τηλεοραση του και μια χαρα!!!Τον ρωταω..τι κανεις?Ε,μουρθε μια λιγουρα..πηγε 0700 σε λιγο θα φυγω για δουλεια..και ηταν μολις 0638!!!

Τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!Ενοιωσα πολυ..σκατα και μετα που υπνος!Εφυγε και ουτε χαιρετησε ουτε τιποτα!

Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

εμενα το μηλαρακι της Αγιας Ειρηνης μου το ειχε φερει η μαμα της γυναικας του ξαδερφου μου,πολυ καλος ανθρωπος,εχασε και αυτη το πρωτο της μωρακι σαν εμενα και με εχει παντα στο μυαλο της...μου το φερε λοιπον και το φαγαμε μισο με τον αντρα μου,μετα απο νηστεια,εμεινα εγκυος στην πρωτη προσπαθεια!!!βεβαια παλλινδρομησε στην 6η εβδομαδα αλλα ειχα μεσα μου μια ηρεμια...στο καπακι εμεινα στον μπομπιρα μας!!!!παλι με την πρωτη!!δεν ειμαι ατομο που πιστευω ,αλλα πιστευω στην αγαπη της Ελευθεριας(της γυναικας που μου το εφερε)προς εμενα!!και φυσικα ειπα πως το μωρακι θα ονομαζοταν Ειρηνη αν ηταν κοριτσακι..

:kiss::kiss:

Τι γλυκούλα κυρία. Με το καλό Μπέλλα :)

Κατερινάκι, λέγε ντε, μας γκάστρωσες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα αφου θα κανεις υπερηχο καρδιας γιατι να κανεις και αλλο??

το ειπες του γιατρου???

kuo μου εχω σταματησει τη δουλεια εδω και ενα μηνα...

αυτο λεω οτι δεν μπορω ουτε να βγω απο το σπιτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

λοιπον..το βραδυ εχουμε κλεισει πατζουρια ..μπαλκονοπορτες..μεσοπορτες..ολα..και εχουμε βαλει το κλιματιστικο στα δυο δωματια..να δουλευουν!Κοιμομαστε..καποια στιγμη..τελος παντων..και ξαφνικα εκει που βλεπω το 13ο ονειρο...στο πλαι..κοιμαμαι.αισθανομαι κατι.. πολυ ενοχλητικο..πισω μου η μαλλον αναμεσα στα σκελια..που προσπαθουσε να εισβαλει με το ζορι.. :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Μαντεψτε τι ηταν??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

χα χαχαχαχαχα ..ηταν ο αντρουλης μου..που ειχε ορεξουλες νυχτερινες!σε κλασματα ..τελειωσε..και μετα χαλαρα με ρωτησε..πειραζει που..τ..μεσα?

WHATTTT????του λεω νομιζω δεν κανει..αλλα δεν πιστευω να βλαψει ..πανω λοιπον που πηγα η αμοιρη να γλυκαθω..σηκωνεται ο κυριος και παει στο ντους!οπυ φυσικα διαπιστωσαμε οτι η ωρα ηταν 0600..και τα πουλακια κελαηδουσαν!!εμεις με ολα κλειστα νομισαμε οτι ειναι 01-0200 το βραδυ!!Περιμενα που λετε να ερθει..για συνεχεια..μιας και ειχα μεινει με τη γλυκα..αλλα εκεινος ηρθε στο κρεβατι..ουτε με ξανακουμπησε και μετα απο λιγο//0635 χωρις να πει κουβεντα..πηγε στη κουζινα..εφτιαξε το πρωινο του..ανοιξε και τη τηλεοραση του και μια χαρα!!!Τον ρωταω..τι κανεις?Ε,μουρθε μια λιγουρα..πηγε 0700 σε λιγο θα φυγω για δουλεια..και ηταν μολις 0638!!!

Τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!Ενοιωσα πολυ..σκατα και μετα που υπνος!Εφυγε και ουτε χαιρετησε ουτε τιποτα!

Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? :angry::angry::angry:

Καλέ, αυτό ήταν σόκιν :P :woohoo:

Ε τι να κάνεις ρε γλυκό μου; Κι εγώ έτσι θα ένιωθα αλλά -correct me if I'm wrong- απ' ό,τι έχω καταλάβει... απορρυθμίζεται όλο το "σύστημα" για να επανέλθει μετά. Φαντάζομαι δηλαδή ότι κι αυτοί τρώνε τις φρίκες τους με το σεξ, με το σώμα μας, με αυτό που έχουμε μέσα μας και πως ο καθένας έχει τον τρόπο του να το αντιμετωπίζει. Ε; Δεν ξέρω, εσύ είσαι πιο έμπειρη λόγω Έλενας, εσύ θα μας πεις :P Αχ, και μετά λένε τι ωραία φάση που είναι η εγκυμοσύνη. Αλλά αυτά δεν τα λένε :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

λοιπον..το βραδυ εχουμε κλεισει πατζουρια ..μπαλκονοπορτες..μεσοπορτες..ολα..και εχουμε βαλει το κλιματιστικο στα δυο δωματια..να δουλευουν!Κοιμομαστε..καποια στιγμη..τελος παντων..και ξαφνικα εκει που βλεπω το 13ο ονειρο...στο πλαι..κοιμαμαι.αισθανομαι κατι.. πολυ ενοχλητικο..πισω μου η μαλλον αναμεσα στα σκελια..που προσπαθουσε να εισβαλει με το ζορι.. :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Μαντεψτε τι ηταν??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

χα χαχαχαχαχα ..ηταν ο αντρουλης μου..που ειχε ορεξουλες νυχτερινες!σε κλασματα ..τελειωσε..και μετα χαλαρα με ρωτησε..πειραζει που..τ..μεσα?

WHATTTT????του λεω νομιζω δεν κανει..αλλα δεν πιστευω να βλαψει ..πανω λοιπον που πηγα η αμοιρη να γλυκαθω..σηκωνεται ο κυριος και παει στο ντους!οπυ φυσικα διαπιστωσαμε οτι η ωρα ηταν 0600..και τα πουλακια κελαηδουσαν!!εμεις με ολα κλειστα νομισαμε οτι ειναι 01-0200 το βραδυ!!Περιμενα που λετε να ερθει..για συνεχεια..μιας και ειχα μεινει με τη γλυκα..αλλα εκεινος ηρθε στο κρεβατι..ουτε με ξανακουμπησε και μετα απο λιγο//0635 χωρις να πει κουβεντα..πηγε στη κουζινα..εφτιαξε το πρωινο του..ανοιξε και τη τηλεοραση του και μια χαρα!!!Τον ρωταω..τι κανεις?Ε,μουρθε μια λιγουρα..πηγε 0700 σε λιγο θα φυγω για δουλεια..και ηταν μολις 0638!!!

Τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!Ενοιωσα πολυ..σκατα και μετα που υπνος!Εφυγε και ουτε χαιρετησε ουτε τιποτα!

Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου? :angry::angry::angry:

πως του τοπες οτι δεν κανει να τελειωνει μεσα;μηπως αισθανθηκε ασχημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κατρινα αφου θα κανεις υπερηχο καρδιας γιατι να κανεις και αλλο??

το ειπες του γιατρου???

kuo μου εχω σταματησει τη δουλεια εδω και ενα μηνα...

αυτο λεω οτι δεν μπορω ουτε να βγω απο το σπιτι!!!!

Κατάλαβα από τα συμφραζόμενα ότι θα επέστρεφες για κάποιο διάστημα, σόρι :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...