Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

Καλό μεσημέρι και από εμένα.

Είμαι ψόφια στην κούραση γιατί έκανα το μπαλκόνι προηγουμένως και τώρα μόλις έφαγα και έχω καταβαρύνει!!! Και από ζέστη ουφφφφφ πολύ ιδρώνω! Ευτyχώς υπάρχει και το air condition :cheer: ΄Εχω πρηστεί και αρκετά ειδικά στα πόδια, το κατάλαβα από τις σαγιονάρες μου :blink: δεν θα ξεχάσω πόσο με κορόιδευε ο άντρας μου όταν πήγα να γεννήσω την Έλλη....είχα ψονίσει τις παντόφλες για την κλινική στον έβδομο χωρίς να υπολογίσω το πρήξιμο που θα είχα....τις έβαλα από την αρχή στην βαλίτσα και στην κλινική όταν πήγα να τις φορέσω στην αίθουσα τοκετού δεν μου έμπαιναν και μου έλεγε ο άντρας μου μα καλά τις δοκίμασες πριν της αγοράσεις :P:P

Για να πας να δεις τις κλινικές δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού πιο μπροστά, πας τους λες ότι ενδιαφέρεσαι να γεννήσεις εκεί και ότι θέλεις να δεις τις αίθουσες τοκετού και τα δωμάτια και κάνεις και τις ερωτήσεις που θέλεις.

Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τα περαστικά σας :kiss: Βασούλα έδωσα και τα φιλάκια σου.

Είμασταν στο Κεντρικό. 'Ηθελα να την πάω στο 424 αλλά δέχονται μόνο πάνω από 12 γιατί δεν έχουν γιατρούς για μικρότερη ηλικία!

Και δυστυχώς Γιούλη μου θέλαμε να τις κάνουν και Μαγνητική αλλά δεν τις έκαναν. Στην ακτινογραφία που της έκαναν φαίνεται μόνο αν υπάρχει κάποιο κάταγμα, που ευτυχώς δεν είχε. Αιματώματα δεν φαίνονται.

Εντομεταξύ ευτυχώς το παιδί δεν έκανε εμετό που δεν θα ήταν καλή ένδειξη αλλά έχει τόσα πολλά φλέματα που και να έκανε δεν θα ξέραμε από που θα ήταν.....από το κρύωμα ή από το χτύπημα? Αφήστε που το Σάββατο το βράδυ κοιμόταν ανύσυχα, ανέβασε 39,4 πυρετό από το ζόρι της, έβηχε όλη την ώρα και έναν παιδίατρο δεν φώναξαν να το δει το παιδί.....ούτε όταν τους ζήτησα να τις δώσουν κάτι για τα φλέματα να ηρεμήσει λιγάκι. Εμείς ήμασταν στην παιδοχειρουργική και ένας παιδίατρος από άλλη πταίρυγα δεν μπορούσε να έρθει :angry: όταν υπογράψαμε για να την βγάλουμε μας είπαν να την πάμε εμείς σε παιδίατρο να την δει έξω :angry::angry: Βέβαια η χειρούργος μας έδωσε τα στοιχεία της αν κάτι γίνει να επικοινωνήσουμε. :huh:

Είχαμε προβλήματα με τον ορό, με το δωμάτιο , με τον κόσμο εκεί μέσα.... ουφφφφ εγώ με την κοιλιά........ περαστικά και αγύριστα για εμάς και σε κανένα παιδάκι να μην τυχαίνουν αυτά.

Αύριο το πρωί θα την πάμε σε ιδιώτη νευρολόγο και θα κλείσω ραντεβού και με την παιδίατρο μας να την δει.

Σας ευχαριστώ και πάλι πολύ για το ενδιαφέρον σας και σόρυ για τα μεγάλα post αλλά μου βγαίνει η αγανάκτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

WENDY έγραψε:

η pali Πουλαει ονομα ναι ....το κρεβατακι

που διαλεξα κανονικα θα επρεπε να κανει 350Ε

στην καλυτερη περιπτωση δεν κανει τοσο ομως...

θα μου πειτε γιατι το πηρα ..γιατι πολυ απλα

μου αρεσε περισσοτερο απο ολα τα αλλα ..( παγιδα

αλλα πειτε μου ποσοι ανθρωποι στο πρωτο τους παιδι

πραττουν διαφορετικα)

Το μπεμποδωματιο θα το βαψουμε λαχανι( οχι εντονο)

με εναν τοιχο ροδακινι ...τα ιδια χρωματα εχει και το

κρεβατακι ..

η ταπετσαρια μου αρεσει παρα πολυ Γιουλι μου ...

τι σχεδιο περιπου θα βαλεις,εχεις αποφασισει ???

Δεν το ήξερα ότι αγοράσατε κούνια!! Μπράβο! Καλωρίζικη!!!!

Τα pali μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Εμείς τελικά ροδακινί το βάψαμε αλλά ήθελα και λαχανί τον έναν τοίχο (wendoula, ταιριάζουν πολύ τα γούστα μας, στο έχω ξαναπεί :) ) αλλά ο καλός μου δεν με άφησε επειδή λέει ότι θα μετακομίσουμε σε 2 χρόνια περίπου και να μην το ξαναβάφουμε μετά :(

Ας βάλει καμία φώτο από δωματιάκι (για να ζηλέψω και να αρχίσω να φτιάχνω και εγώ!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

WENDY έγραψε:

Αυτά είναι τα ωραία!!! Αρχίσατε και εσείς λοιπόν!!! Εμείς από τα βαψίματα αποσυντονιστήκαμε τελείως!! Ακόμα δεν έχουμε φτιάξει εντελώς τα πράγματα... Με το καλό να βαφτεί και περιμένουμε φώτος :)[/quote:nucdz3j6]

Χθες ηρθε ο μπογιατζης ( φιλος του μπαμπα μου)

τι καλο ανθρωπακι ρε κοριτσια ,φοβερος ανθρωπος .. :)

το δωματιο του μπεμπη τελειως λογω φιλιας θα μου το

κανει 50 Ε με τα χρωματα ...δηλαδη αυτος τι θα βγαλει ???

φωτο μολις τελειωσει οοοοοοοοολο το δωματιο ολοκληρωμενο

θα σας βαλω σιγουρα ...

εσεις γιατι αποσυντονιστηκατε ???

κρεβατακι,κροτσακι κτλ παραγγειλατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Χθες ηρθε ο μπογιατζης ( φιλος του μπαμπα μου)

τι καλο ανθρωπακι ρε κοριτσια ,φοβερος ανθρωπος .. :)

το δωματιο του μπεμπη τελειως λογω φιλιας θα μου το

κανει 50 Ε με τα χρωματα ...δηλαδη αυτος τι θα βγαλει ???

φωτο μολις τελειωσει οοοοοοοοολο το δωματιο ολοκληρωμενο

θα σας βαλω σιγουρα ...

εσεις γιατι αποσυντονιστηκατε ???

κρεβατακι,κροτσακι κτλ παραγγειλατε ?

Φοβερή τιμή σας έκανε!! (ας μη θυμηθώ πάλι τον δικό μου και εκνευριστώ :angry: ). Αποσυντονιστήκαμε γιατί βάψαμε 3 δωμάτια οπότε έπρεπε διαδοχικά να αδειάζουμε τα περισσότερα πράγματα και κοιμόμασταν σε ένα άβολο φουτόν στο σαλόνι. Το σπίτι είναι μικρό και έπρεπε να πηδάς πράγματα, οι ντουλάπες δεν άνοιγαν από μεγάλα αντικείμενα που ήταν μπροστά, άσε... βάσανο... Νομίζω ότι το ΣΚ θα είμαστε όπως πριν επιτέλους!!!

Δεν έχουμε παραγγείλει απολύτως τίποτα :P:P:P

Έχω μείνει όντως τελευταία και με διαφορά :blush: . Νομίζω ότι αν σταματήσω τη δουλειά θα φορτσάρω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

η pali Πουλαει ονομα ναι ....το κρεβατακι

που διαλεξα κανονικα θα επρεπε να κανει 350Ε

στην καλυτερη περιπτωση δεν κανει τοσο ομως...

θα μου πειτε γιατι το πηρα ..γιατι πολυ απλα

μου αρεσε περισσοτερο απο ολα τα αλλα ..( παγιδα

αλλα πειτε μου ποσοι ανθρωποι στο πρωτο τους παιδι

πραττουν διαφορετικα)

Το μπεμποδωματιο θα το βαψουμε λαχανι( οχι εντονο)

με εναν τοιχο ροδακινι ...τα ιδια χρωματα εχει και το

κρεβατακι ..

η ταπετσαρια μου αρεσει παρα πολυ Γιουλι μου ...

τι σχεδιο περιπου θα βαλεις,εχεις αποφασισει ???

Πολύ ωραία χρώματα Βασούλα μου. Και εμείς προς τα εκεί προσανατολιζόμαστε. Βεραμάν με κιτρινάκι. Αλλά όλα θα κριθούνε από την Ταπετσαρία.. Επειδή το δωματιάκι είναι μεγαλούτσικο και οι Ταπετσαρίες που μας αρέσαν ακριβούτικες σκεφτήκαμε το εξής. Το κρεββατάκι που διαλέξαμε είναι 2 μέτρα (έχει μαζί με την συρταριέρα). Το κρεββατάκι θα το βάλουμε στην μέση του τοίχου. Λέμε να βάλουμε ταπετσαρία μόνο πάνω από το κρεαββάτακι ( 2 μέτρα) και δεξιά και αριστερά να είναι με το χρώμα του τοίχου Επίσης για να μην είναι άσχημο στο τελειώμα της ταπετσαρίας να βάλουμε κάτι σαν Γύψινα γύρω γύρω ώστε να φαίνεται σαν καδράκι. Επίσης επειδή έχει κάποιες εσοχές/εξοχές το δωμάτιο λέμε τις εξοχές να τις βάψουμε άλλο χρώμα.

Άσε ολόκληρο Πρότζεκτ στήνουμε. Το μελετάμε εδώ και 10 μέρες :woohoo:

Δυστυχώς σε όλα είμαστε έτσι. Τα ψειρίζουμε και τα ψάχνουμε σαν τρελλοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

Και που να φτάσεις και στα καρότσια :P

Στο newbabyland τα μεταφορικά για το καρότσι είναι €41. Αν αγοράσεις και άλλα πράγματα τότε λέει (δεν το έχω τσεκάρει ακόμα) ότι δεν αυξάνεται το κόστος των μεταφοριών.

Δεν αξίζει να πάρεις π.χ. μόνο ένα θερμόμετρο αλλά π.χ. για καρότσι και €150 να ήταν τα μεταφορικά (που δεν είναι) πάλι συμφέρει πολύ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου πολύ ωραίο μου φαίνεται θα είναι, κάνατε καλή μελέτη!

Βάσω τα χρώμματα αυτά μας αρέσουν και εμάς πολύ , έτσι περίπου είναι και θα παραμείνει το δωμάτιο της Έλλης και της νέα μπουμπούς, πορτοκαλί (όχι πολύ έντονο), λαχανί και κίτρινο (επίσης όχι πολύ έντονο). Είναι ζωηρά όσο πρέπει και χαρούμενα χρώμματα που κινούν τον ενδιαφέρον του μωρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου επαθα την πλακα μου με το τι περασατε ..

ειπαμε απο συστημα υγεια σκιζουμε !!!

ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις καταληξει που θα γεννησεις

την μικρουλα απο οτι θυμαμαι την γεννησες την γενικη ..

εμεινες ευχαριστημενη ???ποσα πληρωσες ??

εγω ειμαι αναμεσα στην γενικη και στο ιπποκρατειο

( σε αυτα τα δυο μπορει να ερθει ο γιατρος μου )

για αυτο σε ρωταω ..

Κατερινα μου το εχουμε ξαναπει οτι ταιριαζουνε απολυτα

τα γουστα μας ,ειμαι σιγουρη οτι θα σου αρεσει το κρεβατακι

που ΘΑ παρω σε λιγες μερες ( ακομα δεν το παρηγγειλα ) οποτε

κι εγω ακομα στο τιποτα ειμαι !!!!!!!!

Αγγελικη ΤΕΛΕΙΟ θερμομετρο :woohoo:

με τελεια διαφορα τιμης !!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Γιούλη μου πολύ ωραίο μου φαίνεται θα είναι, κάνατε καλή μελέτη!

Βάσω τα χρώμματα αυτά μας αρέσουν και εμάς πολύ , έτσι περίπου είναι και θα παραμείνει το δωμάτιο της Έλλης και της νέα μπουμπούς, πορτοκαλί (όχι πολύ έντονο), λαχανί και κίτρινο (επίσης όχι πολύ έντονο). Είναι ζωηρά όσο πρέπει και χαρούμενα χρώμματα που κινούν τον ενδιαφέρον του μωρού!

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία μου!!

Επειδή ο τοίχος μας είναι ζαγρέ βαμμένος με υδρόχρωμα (μας είπαν είναι πιο υγιεινό) δεν μπορούμε ούτε να βάψουμε έντονα χρώματα ούτε να βάλουμε αυτοκόλλητα, Έτσι μας έμεινε αυτή η λύση.

Αχ και εμένα μου αρέσει παρα πολύ το πορτοκαλί. ΛΕΣ????? Θα δούμε που θα καταλήξουμε με την Ταπετσαρία.

Μαρία μου κουράγιο ειλικρινά με την όλη ιστορία. Αφού είναι καλά το κοριτσάκι σου (έχεις δίκιο για τους εμετούς ότι έιναι κακό σημάδι) χαλάλι. Καλά θα κάνεις να την δούνε και ιδιωτικά. Που καταντήσαμε. Να πρέπει να πληρώνουμε ακόμα και για τις πιο απλές εξετασούλες.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη ετσι οπως μου τα γραφεις θα γινει φοβερο

το δωματιο του μπεμπη...

αλλα..χαρα στο κουραγιο σας βρε κοριτσι μου ..

χιλια δυο πραγματα θα κανετε ..το αποτελεσμα επειδη θα

ειναι υπεροχο το θελουμε σε φωτογραφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μια απο τα ιδια τα δωματια μας δεν ειναι σπατουλαριστα ειναι βαμμενα ομως με πλαστικο χρωμα ..αρα δεν μπορω να τα κανω ουτε τωρα σπατουλαριστο θα μεινει ζαγρε!!!!..( α ρε εργολαβε που εισαι σε εχω κατι νευρα)

το πορτοκαλι και το λαχανι τα λατρευω σαν χρωματα ...ακριβως τα ιδια χρωματα εχει και το μπανιο μου ( θελετε να δειτε φωτο ??) μπανιο και παιδικο θα πηγαινουν σετ !! χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά θυμάσαι Βάσω, στην Γενική Κλινική είχα γεννήσει και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλα (μόνο το air condition στο δωμάτιο μας έκανε σαν καβουρντιστήρι :S , λες για αυτό να ησύχαζε η Έλλη μόνο στον απορροφητήρα όταν ήταν νεογέννητη?? :laugh: :laugh: )Σοβαρά τώρα δεν είχα κανένα παράπονο ευτυχώς.

Ακόμα δεν καταστάλαξα αλλά μάλον για Γεννική το κόβω ξανά. Σκεφτόμουν και τον Γαληνό για πιο οικονομικά αλλά το κακό εκεί είναι ότι δεν έχει καθόλου parking και ο άντρας μου δεν μπορεί να έρχεται χωρίς αυτοκίνητο. Λόγω οικονομικών μας περνούσε και η σκέψη για νοσοκομείο αλλά και εκεί αν δεν έχεις δικό σου γιατρό δράμα η κατάσταση ( με όσα έχω ακούσει συν την πρόσφατη εμπειρία μου με το παιδί).

Πάντως είσαι τυχερή που μπορεί ο γιατρός σου και σε νοσοκομείο (γιατί ο δικός μου είναι επιστημονικός συνεργάτης και δεν του επιτρέπεται, αλλιώς δεν θα το συζητούσα θα πήγαινα σε νοσοκομείο αρκεί να είχα τον γιατρό μου). Επίσης δεν ξέρω αν θέλεις να κάνεις επισκληρίδιο γιατί εκεί δεν κάνουν εκτός αν μεσολαβήσει ο γιατρός σου (συζήτησε το μαζί του).

Τώρα από τιμές μου είχε βγει σε 3κλινο 1600 περίπου (με τα αναλώσιμα, τον παιδίατρο, έναν υπέρυχο που χρειάστηκε η μικρή όταν γεννήθηκε και τις εξετάσεις αίματος) (ο αναισθησιολόγος πήγαινε και πάει χώρια όπως συν το τι θα πάρει ο γιατρός σου).

Τώρα όμως έχουν αλλάξει οι τιμές προς τα πάνω. Επίσης τώρα χρεώνουν και 140 ευρώ αν κρατήσεις βλαστοκύτταρα (τότε που κράτησα δεν μου τα είχαν χρεώσει) και επίσης πλέον για φυσιολογικό τοκετού υπάρχουν και 4κλινα ενώ μέχρι τώρα δεν τα είχαν διαθέσιμα.

Πάρε τηλέφωνο στο 2310 895163 και ζήτα να σου δώσουν τιμές για ότι σε ενδιαφέρει. Είναι αυπευθείας για τους τοκετούς στην Γενική Κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia ti kanete?exthes girisame apo spetses kai itan teleia..me to pou gyrisa eixa epitropi alla to exw parei to kolaei...katarxin maraki perastika sto koritsaki sou kai afou einai ola kala na kanoume kai to stayro mas!

mitsako molis gyriseis apo giatro perimenoume nea sou!

diavasa parapanw pou koitane oi periergoi stin paralia emena na deite pws me koitoun pou foraw kai to kordonaki pou mou exoun dwsei apo to movastiri tis xrisovalantous...alla xestika den me noiazei...oso gia ta pragmata pou exw parei mexri stigmis einai i kounia tis mpempas kai to karotsi tis..a kai kati formakia pou moy efere i pethera mou sto xrwma roz min xasei...na prolavei...me ayto to formaki tha tin vgaleis apo to maieytirio pou to peire i giagia tis...kane oneira lew apo mesa mou...exw fantastei na tis parw ena lino aerino aspro foremataki san gorgonaki tha einai to mpoumpoukaki mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysa mou ti wraia pou perasate kala :):):)

fantazomai euxaristithikes thalassa :):):)

oson afora ta vlemata egw apla x@&***a alla ama dw kamia kai epimenei ti karfwnw toso polu pou nomizw oti de thelei na ksana koitaxei :P

telika pirate ti kounia pou thelate apo mother baby i de sas afisan apo ta lito???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

kalispera koritsakia ti kanete?exthes girisame apo spetses kai itan teleia..me to pou gyrisa eixa epitropi alla to exw parei to kolaei...katarxin maraki perastika sto koritsaki sou kai afou einai ola kala na kanoume kai to stayro mas!

Καλώς ήρθες!

Ευχαριστώ πολύ και δόξα το Θεό που δεν ήταν κάτι πιο σοβαρό. Αύριο θα πάρω και δεύτερες γνώμες να είμαστε σίγουροι και πάμε παρακάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

kalispera koritsakia ti kanete?exthes girisame apo spetses kai itan teleia..me to pou gyrisa eixa epitropi alla to exw parei to kolaei...katarxin maraki perastika sto koritsaki sou kai afou einai ola kala na kanoume kai to stayro mas!

mitsako molis gyriseis apo giatro perimenoume nea sou!

diavasa parapanw pou koitane oi periergoi stin paralia emena na deite pws me koitoun pou foraw kai to kordonaki pou mou exoun dwsei apo to movastiri tis xrisovalantous...alla xestika den me noiazei...oso gia ta pragmata pou exw parei mexri stigmis einai i kounia tis mpempas kai to karotsi tis..a kai kati formakia pou moy efere i pethera mou sto xrwma roz min xasei...na prolavei...me ayto to formaki tha tin vgaleis apo to maieytirio pou to peire i giagia tis...kane oneira lew apo mesa mou...exw fantastei na tis parw ena lino aerino aspro foremataki san gorgonaki tha einai to mpoumpoukaki mou!

πλακα εχεις ... :laugh: :laugh:

καλα ακομα και πως θα τα βγαλουμε απο το μαιευτηριο

εχουν αποψη ???????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

αστην να κανει ονειρα :laugh: :laugh:

πεθερες.....η αδυναμια μου !!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σας!! Εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη, που θα την χαρείτε!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...