Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

γειά σας και πάλι κοριτσάκια!!!τον τελευταίο καιρό είναι πεσμένη η παρέα...μας έχει επηρεάσει όλες η ζέστη νομίζω...αφήστε που είδα στις ειδήσεις για 40 βαθμούς την Πέμπτη και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό....

Κατερίνα μου την καλυτερη δουλειά θα κάνεις και θα παραγγείλεις μέσω ιντερνετ..είναι τεράστιες οι διαφορές στις τιμές!!!

Μιτσάκι με το καλό να δεις το μπεμπέ σου!!!θα περιμένουμε νέα για την ανάπτυξή του!!!

όσο για τα βλαστικά εμείς δεν θα δώσουμε σίγουρα σε ιδιωτική..για τη δημόσια το σκεφτόμαστε ακόμα...

Αγγελική μου πού ωραίες οι καλαθούνες που έβαλες αλλά και πολλά τα λεφτά για τόσο λίγο καιρό που θα χρησιμοποιθούν...αν την θές πολύ όμως παρ'την βρε κοριτσάκι έτσι να το χαρείς!!!!

Ελπίδα μου άναψες φωτιές με το πρωινό σου μπανάκι!!!!!ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

WENDY έγραψε:

επισης πως ιδιωτικες τραπεζες αναφερονται σε περιστατικα που χρειαστηκαν τα βλατοκυτταρα και εγινε η μεταμοσχευση σε δημοσια νοσοκομεια ?????

ρωταω γιατι απο την καθε πλευρα διβαζω διαφορετικα επιχειρηματα !

Πιστεύω ότι όλα είναι μια καλοστημένη βιομηχανία, κάτι που τώρα είναι της μόδας και όλοι θέλουν να πλουτήσουν από τη λαχτάρα των γονιών να είναι καλά τα μωράκια τους :( Τίποτα δεν είναι απόλυτα δοκιμασμένο και είναι πολύ νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα... Άρα είτε σε ιδιωτική είτε σε δημόσια, είτε στην Αγγλία είτε τίποτα, όλα έχουν το ρίσκο τους αφού δεν ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον. Εμείς θα κάνουμε την ιδιωτική φύλαξη του λώρου με μεγάλη επιφύλαξη αλλά... δεν θέλω να πω ποτέ στη ζωή μου να αναρωτηθώ "γιατί δεν το έκανα όταν μπορούσα???"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

WENDY έγραψε:

Πιστεύω ότι όλα είναι μια καλοστημένη βιομηχανία, κάτι που τώρα είναι της μόδας και όλοι θέλουν να πλουτήσουν από τη λαχτάρα των γονιών να είναι καλά τα μωράκια τους :( Τίποτα δεν είναι απόλυτα δοκιμασμένο και είναι πολύ νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα... Άρα είτε σε ιδιωτική είτε σε δημόσια, είτε στην Αγγλία είτε τίποτα, όλα έχουν το ρίσκο τους αφού δεν ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον. Εμείς θα κάνουμε την ιδιωτική φύλαξη του λώρου με μεγάλη επιφύλαξη αλλά... δεν θέλω να πω ποτέ στη ζωή μου να αναρωτηθώ "γιατί δεν το έκανα όταν μπορούσα???"[/quote:30j7ofx5]

Συμφωνω απολυτα Κατερινακι μου ..

ουτε για τα δημοσια τραπεζα δεν μπορεις να εισαι απολυτα σιγουρος, ουτε για την ιδιωτικη.

Σιγουρα και οι μεν και οι δε εκμεταλευονται την λαχταρα του γονιου να κανει το καλυτερο δυνατο για το παιδι του γιατι εχουν και οι δυο συμφεροντα ...

διαβασα ολο το αρθρο απο τα site που εγραψες,φυσικα και τα σχολια που εγραψαν ...δεν βγαζεις ακρη ...:blink:

οταν ερθει η ωρα κανεις το καλυτερο που μπορεις για το παιδι σου ..

ετσι για να μην λες αργοτερα οπως πολυ σωστα ειπες "γιατί δεν το έκανα όταν μπορούσα???"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Σε ευχαριστώ σουπίτσα. Το επίδομα κυοφορίας αν δεν κάνω λάθος πάει ανάλογα με το τον δηλωμένο μισθό σου τον περασμένο Δεκέμβριο. Μήπως ξέρεις που θα βρω σε ποια κλίμακα ανήκω για το υπολογίσω. ¨εχω βερι το Taxheaven αλλά είναι του 2009 και μου είπαν ότι πήρε "αύξηση". :woohoo: :woohoo:

Νομίζω ότι είναι ο μικτός μισθός σου (ή περίπου ο μικτός μισθός σου)- κάπου εκεί υπολόγισε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

WENDY έγραψε:

Πιστεύω ότι όλα είναι μια καλοστημένη βιομηχανία, κάτι που τώρα είναι της μόδας και όλοι θέλουν να πλουτήσουν από τη λαχτάρα των γονιών να είναι καλά τα μωράκια τους :( Τίποτα δεν είναι απόλυτα δοκιμασμένο και είναι πολύ νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα... Άρα είτε σε ιδιωτική είτε σε δημόσια, είτε στην Αγγλία είτε τίποτα, όλα έχουν το ρίσκο τους αφού δεν ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον. Εμείς θα κάνουμε την ιδιωτική φύλαξη του λώρου με μεγάλη επιφύλαξη αλλά... δεν θέλω να πω ποτέ στη ζωή μου να αναρωτηθώ "γιατί δεν το έκανα όταν μπορούσα???"[/quote:1n5q1sam]

συμφωνω στο οτι δεν ξερεις τελικα τι ισχυει...προσωπικα παντως απο το ντοκιμαντερ που παρακολουθησα,με μια περιπτωση που χρειαστηκαν καποια στιγμη τα βλαστοκυτταρα του παιδιου τους,καταλαβα οτι θελει μεγαααλη προσοχη το ολο θεμα...δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν και σε τιποτα...ο καθενας καλο ειναι να το ψαχνει αρκετα πριν αποφασισει οτιδηποτε,ειναι πολυ κριμα να πιστευεις πως αν κατι συμβει θα εισαι''καλυμενος''και τελικα να ανακαλυψεις οτι αυτο δεν ισχυει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφετε!

Έχω απογοητευτεί τραγικά με όλη τη βιομηχανία της γέννας... Από τις τιμές των ιδιωτικών μαιευτηρίων, τις τιμές των γιατρών ανάλογα με το δωμάτιο, τις εξετάσεις που γίνονονται με το παραμικρό, τα χίλια δύο πράγματα που σε πείθουν ότι χρειάζεσαι για το μωρό όταν γεννηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μέχρι τώρα σας διαβάζω σχετικά με τα βλαστοκύτταρα και την καλοστημένη βιομηχανία.

Λόγω δουλειάς στα Τρόφιμα + 2 καλούς φίλους γιατρούς ακούω και γνωρίζω αρκετά. Δυστυχώς σε όλον το κόσμο υπάρχει αισχροκέρδια, απάτη και πολλές φορές κινδυνεύει και η ζωή σου αλλά στην Ελλάδα ειλικρινά κάνουν πάρτυ οι ξένες εταιρίες.

Αφού είμαστε "ΒΟΔΙΑ". Δεν το ψάχνουμε και πιστεύουμε ότι μας πλασάρουν και ότι μας λένε. Είμαστε και φιγουρατζίδες. Τώρα τελευταία αρχίζουμε και ξυπνάμε λίγο.

Ειλικρινά εξηγήστε μου πως πχ το ίδιο καροτσάκιι εδώ στα Λητώ κάνει 650€ και έξω σε αντίστοιχο μαγαζί κάνει 450€!!! ??? :blink: Αλλά αφού υπάρχει ακόμα πολύς κοσμάκης που δίνει 650€ για το καρότσι ποιος ο λόγος να το κατεβάσουν.

Τέλοσπάντων πάλι μου ανέβηκε το αιματάκι στο κεφάλι. Το ξέρετε ότι πολλά έπιπλάκια είναι ποιότητα ΙΚΕΑ (τα φθηνά της ΙΚΕΑ) και Πράκτικερ και απλώς αλλάζουν τα χερουλάκια και βάζουν 2 αυτοκόλλητα και η τιμή τους πάει 4 φορές πάνω (συρταριέρα + Ντουλάπα). Αχ δεν ξέρω τι να κάνω?? :blink:

Σόρρυ για το πρήξιμο αλλά έιχα αμάγκη τα το πω!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα μωρα μας να ειναι υγιη και ολα τα αλλα ...εφαγα και ιδρωνω!!σταζω...ουτε να τρως ειναι!!πω πω και ακομα ειμαι στον 7ο!!κοριτσια δεν με βλεπω να αντεχω στον γαμο τον αλλο μηνα!τι θα κανω;ουτε ορθια μπορω να ειμαι ουτε να καθομαι πολυ ωρα,τα ποδια μου τα αισθανομαι να ειναι ετοιμα να σκασουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μέχρι τώρα σας διαβάζω σχετικά με τα βλαστοκύτταρα και την καλοστημένη βιομηχανία.

Λόγω δουλειάς στα Τρόφιμα + 2 καλούς φίλους γιατρούς ακούω και γνωρίζω αρκετά. Δυστυχώς σε όλον το κόσμο υπάρχει αισχροκέρδια, απάτη και πολλές φορές κινδυνεύει και η ζωή σου αλλά στην Ελλάδα ειλικρινά κάνουν πάρτυ οι ξένες εταιρίες.

Αφού είμαστε "ΒΟΔΙΑ". Δεν το ψάχνουμε και πιστεύουμε ότι μας πλασάρουν και ότι μας λένε. Είμαστε και φιγουρατζίδες. Τώρα τελευταία αρχίζουμε και ξυπνάμε λίγο.

Ειλικρινά εξηγήστε μου πως πχ το ίδιο καροτσάκιι εδώ στα Λητώ κάνει 650€ και έξω σε αντίστοιχο μαγαζί κάνει 450€!!! ??? :blink: Αλλά αφού υπάρχει ακόμα πολύς κοσμάκης που δίνει 650€ για το καρότσι ποιος ο λόγος να το κατεβάσουν.

Τέλοσπάντων πάλι μου ανέβηκε το αιματάκι στο κεφάλι. Το ξέρετε ότι πολλά έπιπλάκια είναι ποιότητα ΙΚΕΑ (τα φθηνά της ΙΚΕΑ) και Πράκτικερ και απλώς αλλάζουν τα χερουλάκια και βάζουν 2 αυτοκόλλητα και η τιμή τους πάει 4 φορές πάνω (συρταριέρα + Ντουλάπα). Αχ δεν ξέρω τι να κάνω?? :blink:

Σόρρυ για το πρήξιμο αλλά έιχα αμάγκη τα το πω!!

Φιλιά

ωω ναι!!!δεν εισαι η μονη που εκνευριζεται!!εμενα με φωναζουν ''ξερολα''οι δικοι μου :lol::lol: ,αλλα πολυ το ευχαριστιεμαι οταν βγαινω σωστη!οι ελληνες ..αυτο ακριβως...φιγουρατζηδες :P !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κοριτσια τα μωρα μας να ειναι υγιη και ολα τα αλλα ...εφαγα και ιδρωνω!!σταζω...ουτε να τρως ειναι!!πω πω και ακομα ειμαι στον 7ο!!κοριτσια δεν με βλεπω να αντεχω στον γαμο τον αλλο μηνα!τι θα κανω;ουτε ορθια μπορω να ειμαι ουτε να καθομαι πολυ ωρα,τα ποδια μου τα αισθανομαι να ειναι ετοιμα να σκασουν..

Αχ Μπέλλα μου σε καταλαβαίνω.... Και εγώ ιδρώνω και πρήζομαι και γενικά μία κατάσταση ΧΑΛΙΑ.......Υπομονή σε 2 με 2/12 μήνες θα κρατάμε τα νινάκια μας αγκαλίτσα και μετά "περασμένα ξεχασμένα" :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Δεν το ψάχνουμε και πιστεύουμε ότι μας πλασάρουν και ότι μας λένε. Είμαστε και φιγουρατζίδες. Τώρα τελευταία αρχίζουμε και ξυπνάμε λίγο.

Ειλικρινά εξηγήστε μου πως πχ το ίδιο καροτσάκιι εδώ στα Λητώ κάνει 650€ και έξω σε αντίστοιχο μαγαζί κάνει 450€!!! ??? :blink: Αλλά αφού υπάρχει ακόμα πολύς κοσμάκης που δίνει 650€ για το καρότσι ποιος ο λόγος να το κατεβάσουν.

Έτσι ακριβώς είναι Ντόρα!!! Και επιπλέον ο έλληνας είναι και λίγο επιφυλακτικός ως προς τις Online αγορές. Φοβάται ότι π.χ. ο γερμανός θα του κλέψει την πιστωτική ή θα του σκάρτο πράγμα, ενώ εδώ το Λητώ και το Mothercare που τον κλέβει με χαμόγελο δε μετράει :P

Ή τις προάλλες άκουγα δύο συναδέλφους που κυριολεκτικά συναγωνίζοντας λεκτικά ποιά αγόρασε τα πιο ακριβά πράγματα (όχι καλά, ακριβά!!!) για το μωρό της. Προσπαθούσαν μάλιστα να με πείσουν ότι αν το καρότσι κάνει κάτω από €1000 θα βλάψει τη σπονδυλική στήλη του μωρού μου :huh: και ότι όλες οι κούνιες έχουν τοξικά εκτός από 2-3 μεγάλες (και φυσικά χρυσοπληρωμένες) μάρκες... Με έκαναν και αισθανόμουν ο φτωχός συγγενής, αλλά... τώρα που το σκέφτομαι... σκοτίστηκα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μέχρι τώρα σας διαβάζω σχετικά με τα βλαστοκύτταρα και την καλοστημένη βιομηχανία.

Λόγω δουλειάς στα Τρόφιμα + 2 καλούς φίλους γιατρούς ακούω και γνωρίζω αρκετά. Δυστυχώς σε όλον το κόσμο υπάρχει αισχροκέρδια, απάτη και πολλές φορές κινδυνεύει και η ζωή σου αλλά στην Ελλάδα ειλικρινά κάνουν πάρτυ οι ξένες εταιρίες.

Αφού είμαστε "ΒΟΔΙΑ". Δεν το ψάχνουμε και πιστεύουμε ότι μας πλασάρουν και ότι μας λένε. Είμαστε και φιγουρατζίδες. Τώρα τελευταία αρχίζουμε και ξυπνάμε λίγο.

Ειλικρινά εξηγήστε μου πως πχ το ίδιο καροτσάκιι εδώ στα Λητώ κάνει 650€ και έξω σε αντίστοιχο μαγαζί κάνει 450€!!! ??? :blink: Αλλά αφού υπάρχει ακόμα πολύς κοσμάκης που δίνει 650€ για το καρότσι ποιος ο λόγος να το κατεβάσουν.

Τέλοσπάντων πάλι μου ανέβηκε το αιματάκι στο κεφάλι. Το ξέρετε ότι πολλά έπιπλάκια είναι ποιότητα ΙΚΕΑ (τα φθηνά της ΙΚΕΑ) και Πράκτικερ και απλώς αλλάζουν τα χερουλάκια και βάζουν 2 αυτοκόλλητα και η τιμή τους πάει 4 φορές πάνω (συρταριέρα + Ντουλάπα). Αχ δεν ξέρω τι να κάνω?? :blink:

Σόρρυ για το πρήξιμο αλλά έιχα αμάγκη τα το πω!!

Φιλιά

καλα εκανες και τα εγραψες Γιουλη μου

Δεν το ηξερα οτι παιρνουν επιπλα απο το ικεα και τα αλλαζουν

μπραβο τους ! εξυπνακηδες !!! :angry:

Και στα λητω το ιδιο ισχυει ?????

εγω βρηκα τελικα κρεβατακι ειναι ενα της Pali Που δυστυχως δεν μπορω να το βρω στο internet παρα μονο στο προσπεκτ της εταιριας ..θα το παραγγειλω αναγκαστικα απο καποιο καταστημα εδω να μου το στειλουν ..

απο τιμες ....κατελληξα στην ποδηλατουπολη που εχει -20 % σε ολα της τα ειδη σε περιπτωση που βρεις καρτα ανεργιας η πολυτεκνων ακομα κι αν δεν ειναι δικια σου ..ααααα και αυριο βαφω και το μπεμποδωματιο !!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

ωω ναι!!!δεν εισαι η μονη που εκνευριζεται!!εμενα με φωναζουν ''ξερολα''οι δικοι μου :lol::lol: ,αλλα πολυ το ευχαριστιεμαι οταν βγαινω σωστη!οι ελληνες ..αυτο ακριβως...φιγουρατζηδες :P ![/quote:2hevra3o]

Αν δεν κάνουν επίδειξη το ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ καροτσάκι + τα έπιπλα τα ακριβά + + + + +. Τα περισσότερα ζευγάρια που ξέρω και ζορίζονατι λίγο οικονομικά βάζουν δόσεις κόντρα δόσεις για να πάρουν από τα ακριβότερα και μετά στο σπίτι μακαρόνια για έναν μήνα.....!! :blink:

Ειλικρινά νομίζω λίγα είναι τα ζευγάρια που ενώ θα μπορούσαν να πάρουν και κάτι ακριβότερο (όχι καλύτερο) λένε ¨Γιατί ρε γαμ@ να υποκύψουμε στην κοροιδία?Θα πάρουμε αυτό που θέλουμε και είναι πρακτικό"!! ΑΧ μωρέ ο καθένας όπως νοιώθει!!

Σόρρυ που και εγώ το παίζω ξερόλας αλλά επειδή μου έχει τύχει φιλικό ζευγάρι να μου ζητάει δανεικά για να αγοράσει το καλύτερο για τον ΠΑΣΑ τους...... :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να προχωραει η επιστημη κ η βιομηχανια αλλα οι αναγκες των ανθρωπων ειναι παντα οι ιδιες.αλλο που βαλλομαστε καθημερινα απο επιπλαστες αναγκες.τα βρεφη ανεκαθεν ειχαν τις βασικες αναγκες για επιβιωση,αυτες που εχουν κ τωρα.φαγητο,φροντιδα,στεγη.ολα τα σουξου μουξου μανταλακια ειναι για να μας γεμιζουν αγχος,καλυτερες μανες δε μας κανουν.στη διαπλαση του χαρακτηρα του παιδιου ειναι που θελει αρχ... κ εκει θα κληθουμε να το βαλουμε να δουλεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

ααααα και αυριο βαφω και το μπεμποδωματιο !!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αυτά είναι τα ωραία!!! Αρχίσατε και εσείς λοιπόν!!! Εμείς από τα βαψίματα αποσυντονιστήκαμε τελείως!! Ακόμα δεν έχουμε φτιάξει εντελώς τα πράγματα... Με το καλό να βαφτεί και περιμένουμε φώτος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

καλα εκανες και τα εγραψες Γιουλη μου

Δεν το ηξερα οτι παιρνουν επιπλα απο το ικεα και τα αλλαζουν

μπραβο τους ! εξυπανκηδες !!! :angry:

Και στα λητω το ιδιο ισχυει ?????

εγω βρηκα τελικα κρεβατακι ειναι ενα της Pali Που δυστυχως δεν μπορω να το βρω στο internet παρα μονο στο προσπεκτ της εταιριας ..θα το παραγγειλω αναγκαστικα απο καποιο καταστημα εδω να μου το στειλουν ..

απο τιμες ....κατελληξα στην ποδηλατουπολη που εχει -20 % σε ολα της τα ειδη σε περιπτωση που βρεις καρτα ανεργιας η πολυτεκνων ακομα κι αν δεν ειναι δικια σου ..ααααα και αυριο βαφω και το μπεμποδωματιο !!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:[/quote:387akppv]

Βασούλα μου δεν εννοούσα ότι οι έμποροι πάνε στα ΙΚΕΑ ή στα Πράκτικες και αγοράζουν ντουλάπες και τις κάνουν μεταποίηση. Αυτό που ενοούσα είναι ότι προμηθευονται ακριβώς την ίδια ποιότητα και πολλές φορές ίδια σχέδια από τον προμηθευτή και απλώς κοτσάρουν 3€ πράγματα πάνω (αυτοκόλλητα ή χερουλάκια) και το μοσχοπουλάνε!!!

Η Pali έχει καλή ποιότητα. Και έμενα μου αρέσει. Απλώς θεωρώ ότι πληρώνεις καιλίγο όνομα. Αλλά νομίζω θα έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο όσον αφορά τις βαφές και την ποιότηατ κατασκευής.

Τι χρώμα θα κάνεις το δωματιάκι??????

Και εμείς σήμερα πάμε για Ταπετσαρία. Μόλις καταλήξουμε θα διαλέξουμε και τα χρώματα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou x@3#$$$%%es autes einai ilithies pou antimetopizoun ti genna etsi :angry::angry::angry:

to thema einai oti kaneis na to kaneis me agapi kai sti teliki to mwraki agapi xreiazete oxi frou frou kai metaxwta vrakakia ELEOS dld me ti vlakia mas ws ellines :angry::angry::angry:

to allo to korifaio to exete akousei??? stis idiotikes eteries filaxis vlastokittaron sou kanoun kai atokes doseis :blink::blink::blink:

otan to akousa apla de to pisteua, anti na miwsoun tis times oi karagkiozides :angry:

mpella mou kai gw exw ena gamo telos iouliou de kserw mexri tote an tha mporw na kounithw :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

μπορει να προχωραει η επιστημη κ η βιομηχανια αλλα οι αναγκες των ανθρωπων ειναι παντα οι ιδιες.αλλο που βαλλομαστε καθημερινα απο επιπλαστες αναγκες.τα βρεφη ανεκαθεν ειχαν τις βασικες αναγκες για επιβιωση,αυτες που εχουν κ τωρα.φαγητο,φροντιδα,στεγη.ολα τα σουξου μουξου μανταλακια ειναι για να μας γεμιζουν αγχος,καλυτερες μανες δε μας κανουν.στη διαπλαση του χαρακτηρα του παιδιου ειναι που θελει αρχ... κ εκει θα κληθουμε να το βαλουμε να δουλεψει.

ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΣΤΙ. ΞΑΝΑΠΕΣ ΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγορες απο το ιντερνετ δεν μπορω να κανω ....

ο αντρας μου δεν θελει με τιποτα πιστωτικη ...

οποτε ολα απο την ΕΛΛΑΔΑΡΑ θα τα παρουμε και θα

μας πιασουν και τον κ..... κανονικα!!!!!!!

οσον αφορα το παιδικο δωματιο ..σιγουρα ενα μωρο

χρειαζεται πολυ λιγοτερα απο οσα θα του προσφερουμε ...

το θεμα ειναι ομως οτι τελικα θα πεσουμε στην παγιδα

να αγορασουμε και περιττα πραγματα και ισως καποια

να ξεφευγουν στς τιμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμιά φορά σκέφτομαι ότι παλιά μεγάλωναν υγιέστατα και ευτυχισμένα μωράκια με τα πολύ βασικά.... Ούτε έκαναν 3 μήνες (γκουχου γκουχου- για μένα χτυπάει η καμπάνα) να διαλέξουν καρότσι ούτε αγόραζαν ένα σωρό πράγματα, και... όλα ήταν μια χαρά!!!

Βασούλα, βγάλε μία πιστωτική με χαληλό πιστωτικό όριο όπως έχω κάνει εγώ ή μία προπληρωμένη (βάλε π.χ. μέσα όσο ακριβώς κάνει το καρότσι). Αυτά τα sites είναι πολύ σοβαρά, δεν υπάρχει περίπτωση κλοπής. Αν έχει έστω και μία μικρή γρατσουνιά μπορείς να το επιστρέψεις. Είναι κρίμα να δώσετε τόσα παραπάνω χρήματα χωρίς λόγο... Και ο δικός μου άντρας είναι κατά των πιστωτικών (παλιά προσπαθούσε να με πείσει να καταργήσω τη δική μου) και φυσικά δεν έχει δική του αλλά... τώρα τελευταία κάθε φορά αρχίζει δειλά-δειλά να μου ζητάει να του αγοράσω πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Αγορες απο το ιντερνετ δεν μπορω να κανω ....

ο αντρας μου δεν θελει με τιποτα πιστωτικη ...

οποτε ολα απο την ΕΛΛΑΔΑΡΑ θα τα παρουμε και θα

μας πιασουν και τον κ..... κανονικα!!!!!!!

οσον αφορα το παιδικο δωματιο ..σιγουρα ενα μωρο

χρειαζεται πολυ λιγοτερα απο οσα θα του προσφερουμε ...

το θεμα ειναι ομως οτι τελικα θα πεσουμε στην παγιδα

να αγορασουμε και περιττα πραγματα και ισως καποια

να ξεφευγουν στς τιμες..

vasoula mou gia agores meso internet den xrisimopoieis pistotiki, vgazeis mia proplirwmeni karta, einai mia karta pou pas sti trapeza otan thes kai les peraste mou sti karta px 20 euro, etsi einai kai asfalestero na pswnizeis apo internet dioti de mporoun na sou apospasoun xrimata ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η pali Πουλαει ονομα ναι ....το κρεβατακι

που διαλεξα κανονικα θα επρεπε να κανει 350Ε

στην καλυτερη περιπτωση δεν κανει τοσο ομως...

θα μου πειτε γιατι το πηρα ..γιατι πολυ απλα

μου αρεσε περισσοτερο απο ολα τα αλλα ..( παγιδα

αλλα πειτε μου ποσοι ανθρωποι στο πρωτο τους παιδι

πραττουν διαφορετικα)

Το μπεμποδωματιο θα το βαψουμε λαχανι( οχι εντονο)

με εναν τοιχο ροδακινι ...τα ιδια χρωματα εχει και το

κρεβατακι ..

η ταπετσαρια μου αρεσει παρα πολυ Γιουλι μου ...

τι σχεδιο περιπου θα βαλεις,εχεις αποφασισει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις αγορες μεσω internet ειμαι υπερ με ΧΙΛΙΑ !!!

αλλα..εχουν γινει απειρες φορες φασαριες .. :(

κουραστικα να προσπαθω να του αποδειξω πραγματα ευκολονοητα..

δεν θελει ουτε καρτα με πιστωτικο οριο ,καταλαβα ποια καρτα λες Αγγελικη μου εχει η αδερφη μου :)

Μηπως να του αλλαζατε εσεις γνωμη ???? :dry:

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενω ειμαι αγχωδης ανθρωπος, στη περιπτωση της προετοιμασιας για το μωρο ειμαι αδρανης.κουνια θα μου δωσουνε,τριπλο καροτσι θα μου παρουν δωρο δε θα τους κανω κ υποδειξη ποιο.οσο για τα υπολοιπα που ξερω οτι θα χρειαστω με το που βγω απτην κλινικη ειμαι στο μηδεν.μολις αγκαλιασω το παιδι,τοτε θα στειλω τη μανα μου να εχουμε 2 πραγματα,κ στη πορεια εμπλουτιζω.δε θελω τωρα.το μονο που προσεχω ειναι να μη προκαλω περισσοτερες συσπασεις απαυτες που φυσιολογικα εχουμε ολες,κατι που γινεται μονο με ξεκουραση.κ πιστεψτε με δε θελω αλλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σας!! Εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη, που θα την χαρείτε!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...