Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

kalimera koritsakia glika :kiss::kiss::kiss::kiss:

ti tha kanete simera ektos apo to na liwsete kai seis me ti zesti? :blink::blink::blink:

vasiliki kai meis tin oli upothesi me ta vlastokittara ti theoroume psilokoroidia kai ontws ta idiotika kentra tis elladas den exoun adeia leitourgias :blink:

giouli mou mi to leme auto para exw :P egw pou eimai kai ksanthia kai egkios??? anoikw sti katigoria paris hilton?? :blink::blink::blush::blush:

eui se poio meros meneis??? fantazomai eisai kai sy mazi me mena apo tis tixeres pou zoume konta se thalassa ;)

mpella mou toulaxiston itan mikros seismos, de kserw an exete akousei tous rwsous seismologous pou perimenoun twra mesa iouniou megalo seismo stin ellada? :S

katerinaki mi stenaxwriesai kopela mou gia ta pswnia egw akousa oti tha pesei i thermokrasia to erxomaino savatokiriako, pare to savato ton antra sou sikwto kai vour sta bebe ;)

kuoula nomizw oti mporei kai na kanoun topothetiseis authimerwn rwtise to, emeis pantos ac den exoume kai liwnoume kanonikotata, ase pou me enoxlei kai to asthma mou :angry:

elpizw na mi ksexasa kamia :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αγγελικη εμενα ξεχασες!λοιπον οπως ειπα σημερα θα δω το μωρο!

ο αντρας μου μου πηρε το τεραστιο βαρελακι νουκρεμα λες κ δε φτανουν τα κιλα μου ηδη!φυσικα κ επρεπε να μου παρει αλλα ενα μικροτερο!

ειναι εθισμενος στους στρογγυλους ποπους(ευτυχως που οι αντρες δεν επικεντρωνονται στην κυτταριτιδα οσο εμεις!)κ εγω που νομιζα οτι οι 25αρηδες θελουν σωμα παρις χιλτον.ο δικος μου ξενερωνει με τις εκ φυσεως κοιλαρουδες.εμενα με αντεχει προς το παρον γιατι εχω καταπιει το γιο του! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale ton antrwpodioxti exw??? :blink::blink::blink::blush:

pou pigate oles :blink:

telos pantwn deite kollima ma mou aresoun para polu oi kalathounes peirazei???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

katelixa stis dyo omorfoteres

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=1435916#

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=1431939#

snif, snif thelw kalathouna tetoiaaaaaaaaaaaaa :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

αγγελικη εμενα ξεχασες!λοιπον οπως ειπα σημερα θα δω το μωρο!

ο αντρας μου μου πηρε το τεραστιο βαρελακι νουκρεμα λες κ δε φτανουν τα κιλα μου ηδη!φυσικα κ επρεπε να μου παρει αλλα ενα μικροτερο!

ειναι εθισμενος στους στρογγυλους ποπους(ευτυχως που οι αντρες δεν επικεντρωνονται στην κυτταριτιδα οσο εμεις!)κ εγω που νομιζα οτι οι 25αρηδες θελουν σωμα παρις χιλτον.ο δικος μου ξενερωνει με τις εκ φυσεως κοιλαρουδες.εμενα με αντεχει προς το παρον γιατι εχω καταπιει το γιο του! :laugh: :laugh:

xaxaxaxa polu gelasa :P:P:P

kale se ksexasa :blink: ithela na sou euxithw na pane ola kala kai na mas peis meta ta neakia :):):):):)

tou dikou mou de tou aresoun katholou, ma katholou oi polu adinates tis thewrei ws kai apothitikes mporw na pw :blink: egw omws giati thelw etsi na ginw????? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης πέφτει το IQ στις γυναίκες και γενικά λειτουργούν πιο αργά. Βέβαια μόλις γεννήσουμε θα έχουμε μία έκρηξη ορμωνών που θα έχει σαν αποτέλεσμα την αύξηση του IQ!!! :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Έτσι εξηγείται το ότι δε λειτουργώ :blink: Αφού ορισμένες φορές στη δουλειά νομίζουν ότι τους κάνω πλάκα και πετάω τέτοιες κοτσάνες :blush:

Αλλά μου έδωσες κουράγιο... Το Σεπτέμβριο θα πάρω το αίμα μου πίσω :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

kale ton antrwpodioxti exw??? :blink::blink::blink::blush:

pou pigate oles :blink:

telos pantwn deite kollima ma mou aresoun para polu oi kalathounes peirazei???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

katelixa stis dyo omorfoteres

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=1435916#

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=1431939#

snif, snif thelw kalathouna tetoiaaaaaaaaaaaaa :(:(:(

Αγγελικουλα γεια σου!!!τι ομορφες καλαθουνες!!απο εχθες ειμαι με τα ποδια πρησμενα...μιλαμε για πολυ πρηξιμο...ειδικα το αριστερο,ξαπλα και μαξιλαρι απο κατω γιατι δεν μας βλεπω καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Μόλις γύρισα από παραλία...πήγα για πρωινό μπανάκι σήμερα,μαζί με τον ανηψουλη μου και πλατσουρίσαμε στη θάλασσα! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πρόβλημα με τη ζέστη τη νύχτα τουλάχιστον δεν έχω αντιμετωπίσει ακόμα,δεν ανοίγω το ερ το βράδυ καν και το πρωί που ξημερώνει μη σας πω ότι κρυώνω κιόλας,έχει πολύ υγρασία απο εδώ μερια κι ίσως γι αυτο!

Πάω αγορά τώρα να δω τι θα πάρω να φτιάξω για μαμ σήμερα!

Φιλιά σε ΟΟΟΟΛΕΣΣΣΣ!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, πολύ όμορφες οι καλαθούνες... αλλά πανάκριβες :blink: !

Σκέψου ότι θα τη χρησιμοποιήσεις 3-4 μήνες, δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά... Εξάλλου, δεν θα πάρεις το καρότσι 3 σε 1? Το παραγγείλατε σε λιλά τελικά? Πότε θα το παραλάβετε?Θέλω να μου πεις εντυπώσεις.

Η τελική μου λίστα για καρότσια είναι:

peg perego modular

Ingesina zippy system

Giordani ethos

Επιτέλους κατέληξα σε 3 :woohoo: με το πλαφόν των €500 που είχα βάλει... Ουφφ.... η τελική απόφαση μένει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι Σουπίτσα!!! Όταν θα γίνουμε οι πανέξυπνες Super women θα πάρουμε το αίμα μας πίσω. Βέβαια θα είμαστε σπιτάκια μας αλλά δεν πειράζει...

Κορίτσια μην ξεχαστείτε.. Όποια βγει πρώτη σε άδεια από το ΙΚΑ και πήγε και έκανε τα χαρτιά και πήρε το επίδομα να μας ενημερώσει ακριβώς τι χρειάζεται.

Εγώ προς το παρών πήρα βεβαίωση από τον ιδι. γιατρό μου για την ΠΗΤ μου και 1 εβδομάδα πριν τις 56 μέρες θα πάω στον Γιατρό του ΙΚΑ να μου γράψει την άδεια. Μέχρι εκεί όλα καλά. Μετά τι κάνουμε??? :ohmy: :woohoo: :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πολυλογουδες !!!!

τι κανετε ?????

συζητατε για βλαστοκυτταρα απο οτι διαβασα ..και απο οσο οτι εχω ακουσει απο γιατρους που ρωτησα καποια πραγματα που γραψατε μαλλον δεν ισχυουν..

1)τα αποθηκευμενα βλαστικα κυτταρα του παιδιου δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν για να το θεραπευσουν γιατι φερουν τα ιδια την ασθενεια ..

ΜΥΘΟΣ μεχρι σημερα,χιλιαδες αυτομεταμοσχευσεις εχουν πραγματοποιηθει παγκοσμιως .. στην ελλαδα( ετος 2002) το 57,5% των μεταμοσχευσεων του μυελου των οστων,ηταν με χρηση κυτταρων του ιδιου του ασθενους..

επισης διαβαστε και αυτο το αρθρο ....http://www.biohellenika.gr/index.php?op ... 06〈=el

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpella mou poso se katalavainw me to priximo :blink: perastikoulia :)

elpidaki kala pswnia ;)

kai erxomai se sena katerinio loipon to karotsi exei kalathouna kai etsi oi poio panw koukles kalathounes tha mou einai distixos axristes :(

oson afora to karotsi tha mou to kanei dwro i theia mou opws eipa na nai kala :):):)

omws de kserw telika poio apo ta dyo montela tis perego tha dialexei telika to afisa se ekeini tin epilogi :blush:

to ena einai to pliko p3 se lila(mono xrwma zitisa sigkekrimeno, afou fisika me rwtise prwta :) )

kai to allo einai to skate, na sou pw tin alitheia mou aresei kalitera auto (auto de paizei se mov kai etsi ama parei auto tha to parei laxani)

to exeis dei to skate????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Αγγελικούλα, πολύ όμορφες οι καλαθούνες... αλλά πανάκριβες :blink: !

Σκέψου ότι θα τη χρησιμοποιήσεις 3-4 μήνες, δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά... Εξάλλου, δεν θα πάρεις το καρότσι 3 σε 1? Το παραγγείλατε σε λιλά τελικά? Πότε θα το παραλάβετε?Θέλω να μου πεις εντυπώσεις.

Η τελική μου λίστα για καρότσια είναι:

peg perego modular

Ingesina zippy system

Giordani ethos

Επιτέλους κατέληξα σε 3 :woohoo: με το πλαφόν των €500 που είχα βάλει... Ουφφ.... η τελική απόφαση μένει

Σουπίτσα θα τα παραγγείλετε μέσου ΝΕΤ ή από μαγαζί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Εγώ προς το παρών πήρα βεβαίωση από τον ιδι. γιατρό μου για την ΠΗΤ μου και 1 εβδομάδα πριν τις 56 μέρες θα πάω στον Γιατρό του ΙΚΑ να μου γράψει την άδεια. Μέχρι εκεί όλα καλά. Μετά τι κάνουμε??? :ohmy: :woohoo: :huh::huh:

Αφού πάρεις ένα χαρτί που θα σου δώσει ο γυναικολόγος του ΙΚΑ, πας στον εργοδότη σου, ο οποίος υπογράφει υπ. δήλωση ότι δεν θα σε απασχολήσει καθόλη τη διάρκεια που λαμβάνεις το επίδομα. Αντίστοιχη δήλωση υπογράφεις και εσύ. Μετά παίρνεις ένα απόσμασμα ατομικού δελτίου ενσήμων ώστε να φαίνεται ότι έχεις τα απαιτούμενα ένσημα τα 2 τελευταία έτη (αυτό το παίρνεις συνήθως επιτόπου από το ΙΚΑ). Και τέλος, όλα αυτά μαζί συν το βιβλιάριο ασθενείας το πας στο τμήμα παροχών του ΙΚΑ για να πληρωθείς για το επίδομα κυοφορίας. Όταν με το καλό γεννηθει το μωράκι σου, πας τη ληξιαρχική πράξη γέννησης για να εισπράξεις το επίδομα τοκετού (περίπου €1000). Γιατ ο επίδομα λοχεία (τις υπόλοιπες 63 μέρες) δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι επιπλέον!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καμια περιπτωση δεν θελω να σας πεισω για τις ιδιωτικες τραπεζες ..

απλα απο ολα αυτα που εχω διαβασει κι εχω ρωτησει αυτες τις μερες κατεληξα οτι ειναι καλυτερα να γινει τελικα ιδιωτικη φυλαξη βλαστικων κυτταρων σε μια νομιμη τραπεζα ( οι οποιες ειναι λιγες !) στην ελλαδα υπαρχουν πολλες παρανομες τραπεζες ( για αυτο το γεγονος τα νοσοκομεια δεν δεχονται τα βλατοκυτταρα απο καποιες τραπεζες )..

σε περιπτωση που επιλεξεις να δωσεις τα βλαστοκυτταρα του παιδιου σου σε νομιμη ιδιωτικη τραπεζα το νοσοκομειο θα δεχθει τα βλαστοκυτταρα του παιδιουεπειδη η ιδιωτικη τραπεζα ειναι υποχρεωμενη να πληρη δημοσιες προδιαγραφες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Σουπίτσα θα τα παραγγείλετε μέσου ΝΕΤ ή από μαγαζί??

Εννοείται μέσω ίντερνετ!!! Έχει τρελή διαφορά στην τιμή! Από μαγαζί επιπλάκια και μιρκοπράγματα θα πάρω. Όλα τα υπόλοιπα από Ιταλία ή Γερμανία μέσω Net.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Τελικά δώσαμε στη δημόσια τράπεζα τόσο το ομφαλοπλακουντιακό αίμα για ανώνυμη φύλαξη όσο και τον ομφάλιο λώρο για επεξεργασία και ιδιωτική φύλαξη."

Το συμπέρασμα από το http://osholiastis.blogspot.com/2009/02 ... st_18.html

Αυτό ακριβώς θα κάνουμε και εμείς. Δωρεά στη δημόσια τράπεζα με τη μόνη διαφορά ότι θα δώσουμε €1000 περίπου για ιδιωτική φύλαφξη του ομφάλιου λώρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

Αφού πάρεις ένα χαρτί που θα σου δώσει ο γυναικολόγος του ΙΚΑ, πας στον εργοδότη σου, ο οποίος υπογράφει υπ. δήλωση ότι δεν θα σε απασχολήσει καθόλη τη διάρκεια που λαμβάνεις το επίδομα. Αντίστοιχη δήλωση υπογράφεις και εσύ. Μετά παίρνεις ένα απόσμασμα ατομικού δελτίου ενσήμων ώστε να φαίνεται ότι έχεις τα απαιτούμενα ένσημα τα 2 τελευταία έτη (αυτό το παίρνεις συνήθως επιτόπου από το ΙΚΑ). Και τέλος, όλα αυτά μαζί συν το βιβλιάριο ασθενείας το πας στο τμήμα παροχών του ΙΚΑ για να πληρωθείς για το επίδομα κυοφορίας. Όταν με το καλό γεννηθει το μωράκι σου, πας τη ληξιαρχική πράξη γέννησης για να εισπράξεις το επίδομα τοκετού (περίπου €1000). Γιατ ο επίδομα λοχεία (τις υπόλοιπες 63 μέρες) δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι επιπλέον!!)[/quote:38i76cjb]

Σε ευχαριστώ σουπίτσα. Το επίδομα κυοφορίας αν δεν κάνω λάθος πάει ανάλογα με το τον δηλωμένο μισθό σου τον περασμένο Δεκέμβριο. Μήπως ξέρεις που θα βρω σε ποια κλίμακα ανήκω για το υπολογίσω. ¨εχω βερι το Taxheaven αλλά είναι του 2009 και μου είπαν ότι πήρε "αύξηση". :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι ομως ειτε δωσεις τα βλαστοκυτταρα του παιδιου σου σε δημοσια τραπεζα..ειτε δεν τα δωσεις μπορεις παλι να ψαξεις σε περιπτωση αναγκης

για συμβατο δοτη ..

στην ουσια τα κανεις δωρεα ετσι ??????

η καταλαβα λαθος ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

Εννοείται μέσω ίντερνετ!!! Έχει τρελή διαφορά στην τιμή! Από μαγαζί επιπλάκια και μιρκοπράγματα θα πάρω. Όλα τα υπόλοιπα από Ιταλία ή Γερμανία μέσω Net.[/quote:21ujsq98]

Σε ποια Site ψάχνεις?? Sorry για όλες τις ερωτησούλες.. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης πως ιδιωτικες τραπεζες αναφερονται σε περιστατικα που χρειαστηκαν τα βλατοκυτταρα και εγινε η μεταμοσχευση σε δημοσια νοσοκομεια ?????

ρωταω γιατι απο την καθε πλευρα διβαζω διαφορετικα επιχειρηματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...