Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

Koυακο ναι, δουλεια ειμαι, αλλα μεχρι στιγμης ειναι χαλαρα τα πραγματα οποτε σερφαρω! Και νιωθω και το αντρακι μου να κλωτσαει, οποτε ειμαι μια χαρα! :woohoo:

Αυτο με το τουλι και τη φοδρα πρεπει να το δω οπωσδηποτε! :woohoo: Σεξι μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Α Άννα, πάλι ξέχασα η αφηρημένη (γιατί άραγε!). Ντόπλερ την Τετάρτη θα κάνουμε.

Κλωτσάει ο μικρούλης σου; :woohoo: Έτσι, όσο πιο χαλαρά είναι τόσο καλύτερα. Εγώ στη δουλειά τα σ/κ, όποτε είναι χαλαρά, παίρνω και μια... κλίση προς τα πίσω να απολαμβάνω καλύτερα τις κλωτσιές :P

Τώρα την έχει πιάσει λόξιγκας πάλι. Τουλάχιστον βεβαιώθηκα ότι παραμένει με το κεφάλι προς τα κάτω, χιχιχι!

Με το νυφικό... δεν είχε πλάκα. Την επόμενη φορά μακρύ :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

kuo28 έγραψε:

Και μια ερώτηση. Ελπιδάκι, νομίζω εσύ έλεγες ότι έχεις πόνους περιόδου και παίρνεις Yutopar (έτσι λέγεται, ε; ). Έχεις και αυτό το "πέτρωμα"; Έχω συνέχεια τέτοιους πόνους τις τελευταίες μέρες, αλλά το άλλο... νομίζω πως όχι εκτός από ένα βράδυ που κοιμόμασταν αγκαλιά και μου είπε ο άντρας μου πως για αρκετή ώρα η κοιλιά μου "πέτρωνε" και χαλάρωνε :huh: Θα πάμε στο γιατρό μέσα στην εβδομάδα. Να ανησυχώ μέχρι τότε (για τους πόνους κυρίως);

κατερινα κι εμενα αυτη την εβδομαδα ειναι πολυ συχνες οι συσπασεις!!!

εχω φοβηθει κι εγω :( , εμενα μονο σφιξιματα, σπανια συνοδευονται απο πονο αλλα νομιζω οτι εχω πολλες...

ωστοσο λειπει διακοπες ο γιατρος μου και με πιανει πανικ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σε πιάνει πανικός βρε και πάρε το γιατρό σου ένα τηλέφωνο αν ανησυχείς! Δε θα χαλάσουν οι διακοπές του :P Χωρίς πόνο κιόλας, το πιθανότερο είναι να είναι οι γνωστές συσπάσεις.

"Τους δύο τελευταίους μήνες αρχίζουν οι συσπάσεις Braxton-Hicks. Συμβαίνουν σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά γίνονται αντιληπτές μόνο τώρα. Οι συσπάσεις αυτές είναι ακανόνιστες και δεν προκαλούν πόνο ούτε διαστολή του τραχήλου. Ο ρόλος τους είναι να προετοιμάσουν τη μήτρα για την αποστολή της. Με άλλα λόγια, βοηθούν τη μήτρα σας να εξασκηθεί, κάνοντας πρόβες για τον τοκετό." (από health.in.gr)

Εμένα ο πόνος με ανησυχεί :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα αυτος ο μικρουλης δεν εχει λοξυγγα μεχρι στιγμης! Νιωθω τις κλωτσιες του ακριβως κατω απο το στηθος και διπλα στα πλευρα μου. Και μ΄αρεσειιιιιιιι....Αραγε τι να ειναι εκει?? :silly:

Καλημερα Βασιλικη! Και οι συσπασεις μεσα στο προγραμμα ειναι, αλλα δεν ξερω αν παιζει μεγαλυτερο ρολο για σενα που εχεις διδυμα. Ο γιατρος λειπει, αλλα ενα τηλεφωνο αν του εκανες ισως? Ντοντ πανικ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκουλενιες μου ..

διβαζα που γραφατε για νυφικα ...οταν εψαχνα νυφικο στον γαμο μου ειχα γυρισει πανω απο 10 μαγαζια νυφικων :blink: τελικα κατεληξα σε ενα της Λινας Πινατση ηταν αυτο που ονειρευομουν παραμυθενιο..μποστα κοντο και πισω μακρυ( τοτε ημουν αδυνατη μην τρομαζετε :blush: )

Αυτο που θελω να πω στην Αγγελικη ειναι οτι εβλεπα πολλα νυφικα απο το

ιντερνετ η απο περιοδικα,παθανα την πλακα μου και οταν τα δοκιμαζα απογοητευομουν το νυφικο θελει δοκιμη και οχι μονο μια ( αυτο ειναι φυσικα προσωπικη μου αποψη.. )οτι χρειστεις παντως Αγγελκουλα ευχαριστως να βοηθησω αν μπορω ..

Kuo επιτελους σε πετυχαινω μεσα,μαυρα ματια καναμε :P

Μαννουλα λοξυγγα ουτε εμενα εχει ακομα ..το οτι κλωτσαει ψηλα

σημαινει οτι το κεφαλι ειναι μαλλον κατω ,οποτε ειναι καλο το

οτι πηρε θεση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα παρε τον γιατρο σου τηλ ..ακομα και διακοπες να ειναι

μονο που θα μιλησεις μαζι του θα ηρεμισεις κοριτσακι μου, ενω

τωρα σε πιανει πανικος ..Η δουλεια τους ειναι να ειναι ανα πασα

στιγμη " παροντες "....αν ηθελε να μην τον ενοχλουν ας γινοταν

ηλεκτρολογος οχι γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!! Τι κανετε??? Τρομερη ζεστη παλι σημερα... Το πρωι ηρθε ο κουμπαρος μας και η μαμα μου και μαζι με τον αντρα μου αδιασανε το δωματιο του μπεμπακου μας γιατι την αλλη εβδομαδα θα το βαψουμε, φυστικι με ροδακινι. Αρχες Ιουλιου περιμενουμε τα πραγματακια του πριγκιππα μας. Και εμενα ψηλα με κλωτσαει οποτε μαλλον ειναι με το κεφαλακι κατω. Την Πεμπτη που θα κανουμε υπερηχο θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

eilikrina thekla mou einai aksiothaumasto pou antexeis na mi ksereis :woohoo: :woohoo: :woohoo: makari kai gw na antexa alla pou :blush: :silly: :silly: :silly:

esena to mikrouli sou tha einai pragmatiki kinder explixi xaxaxaxa :P

koritsia oles exete valei nifiko :) ax ti wraia :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: apo mikro paidaki fantazomai auti ti mera ax! sto politiko gamo pantos foresa ena galazio forema, oute louloudakia oute tpt alla elpizw tou xronou prwta o theos na apozimiothw kai na kataferw na valw epitelous to nifiko ton oneiron mou :):):):):):):)

i alitheia einai pws twra teleftaia arxisa na to psiloskeftomai kai kanw diafora peiramata.px me vasi to kineziko hmerologio tha kanw koritsi,sthn lista omws me tis PHT mas h mitsi kai h nana pou exoune thn idia PHT me mena exoun agori...vevaia oli mou lene oti tha kanw koritsi,epeidh einai strogguli i koilitsa mou!

Ti na pw ki egw h gynaika!!!gero na einai :silly: :woohoo:

oso gia to nyfiko,eimai sigouri pws tha eisai mia koukla!!! ;)

apla etoimasou na xilwtheis gia ta kala,ena nyfiko mporei na sou kostisei apo 400€ enoikiash mexri kai 4.000€ exartatai ti theleis esy!

Λίστα...γάμου: :P:P

kuo28: 1η νύχτα: -------

ΕΝΤΚΑ (έχει να το κάνει από...) αφήστε το καλύτερα,

ΠΗΣ (πιθανή ημερομηνία σεξ): ΠΗΤ+40

crazymummy: 1η νύχτα: -------

ΕΝΤΚΑ: 17/12/2009

ΠΗΣ : ΠΗΤ+40

elpidaki: 1η νύχτα: -------

ΕΝΤΚΑ: ......

ΠΗΣ:......

an-n: 1η νύχτα: -------

ΕΝΤΚΑ:.......

ΠΗΣ:.....

καλό έ??? :P:P:P

λοιπόν μετά από ένα υπέροχο και πλούσιο πρωινό φαγητάκι με τον αντρούλι μου...χρόνια είχαμε να φάμε μαζί πρωινό :( πάω να ετοιμάσω το μεσημεριανό μας.θα κάνω γεμιστές ντομάτες με μπακαλιάρο.

Τα λέμε αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω βρε κοριτσια, με ηρεμισατε λιγο...

χθες ειχαν αραιωσει αλλα τα ξημερωματα ειχα πολλες..

βασικα εχω συσπαση οποτε σηκωνομαι, οταν γυρναω πλευρο και μερικες φορες στο ασχετο..

ωστοσο εχω και τα νευρα μου!!!!! :angry:

γιατι οι αντρες ειναι τοσο στον κοσμο τους????

επεμενε ο δικος μου να μην φερουμε μπογιατζη και να βαψει μονος του το παιδικο, το διαδρομο και 3 πορτες...

σημερα θα ετρβε ειχαμε πει και του ειπα να παρει ναυλον να βαλουμε στη ντουλαπα και στα ανοιγματα για να μη γινει χαμος, καθως και χαρτονι για το καινουριο πατωμα..

εεε με εγραψε και εχει αρχισει να στοκαρει ετσι!!!!!

εκλεγα απο νευρα πριν απο λιγο!!! του λεω να σταματησει και με γραφει!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα το κινεζικο ημερολογιο κοριτσι μου βγαζει οτι θα κανω αλλα

ειναι ΑΓΟΡΙ !!!!! το τελυταιο που πρεπει να πιστεψεις ειναι το κινεζικο ημερολογιο!!! παντως ενας υπερηχος θα σου δειξει σιγουρα το φυλο ..

αξιοπιστο και σιγουρο !!!!!τι λες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera glikes egkioules :):):):)

sas euxaristw oles para polu gia tis simvoules sas peri nifikwn an kai dw elpizw na maste kai na ta leme kai tote alla ws mamades pia ;)

kuo isws telika kai na mi moiazete de se xw dei kai apo konta pantos to sigouro einai oti eisai polu poio omorfi ;) perimenoume oposdipote foto tou kautou sou nifikou :P:P:P

vasiliki mou min anxwnesai kopela mou kai oti xreiazesai fisika kai na tn perneis til as einai kai stin kolopetinitsa ;)

basoula mou euxaristw polu polu eiste oles toso glikes kai i katerina-soupitsa xtes prospathouse na me katatopisei sta peri nifikwn :)

koritsia na rwtisw kati?? poses eisaste sto eimai mama???? exw vrei ti vaso oxi ti wendoula, tin thekla kai mena :P (xaxaxaxa me vrika kai mena kala eimai ksanthia telika :blink: :silly: :silly: :silly: )

ti kairo exete simera?? edw ektos apo zesti exei kai sinnefia :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Αννούλα εγώ ντοπλερ έχω στις 12 Ιουλίου,33η εβδομάδα(θα κανονίσουμε καφεδάκι???) Κι εγώ στο ίδιο ακριβώς σημείο νιώθω κλωτσίτσες,είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι πατούσάκι,το έχω καταλάβει!! :woohoo: :woohoo:

Κυο μου,τελικά νομίζω οτι δεν πρεπει να αγχώνεσαι,μάλλον είναι ψιλονορμάλ τα πονάκια που κ που πλεον,απλά να προσέχεις λίγο περισσότερο εκείνες τις μέρες,να μην κουράζεσαι πολύ.Μιας κι έχεις κ ραντεβού με το γιατρό θα ενημερωθείς πλήρως,εμένα πάντως μου πέρασαν γρήγορα τα πονάκια.Συσπάσεις δεν είχα νιώσει ποτέ μέχρι χθές που νομίζω οτι πέτρωσε η κοιλίτσα μου για λίγο.

Βασιλική μου,πάρε ένα τηλεφωνάκι το γιατρό,τοσα λεφτά τους σκάμε,αλοιμονο να ντρεπόμαστε κιόλας να ρωτήσουμε...Και μην κάθεσαι να κλαις τώρα για βλακείες,ασ΄τον!Είναι καλύτερα να αδιαφορείς και για σένα και για τα 2 αγγελούδια σου,αυτό σκέψου μόνο... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω φαει τρελο κλωτσιδι σημερα σε εκεινο το σημειο, μαλλον εχει παρει θεση το νινακι μου ε? Και ο Γιωργακης μου απο τον 7ο μηνα, μου ηταν κυριος, στη θεση του και ουτε ξανααλλαξε, οποτε δεν αποκλειεται! Ελπιδακι και εσυ τα ιδια ε?

Το καλο ειναι οτι ηρεμησα απο τις κραμπες! :woohoo:

Βασιλικη και εγω εκλαιγα την Παρασκευη για το δωματιο, δημιουργηθηκε προβλημα με τα μερεμετια και τσακωθηκα με ολους! Ημουνα και μεσα στα νευρα, εκτος απο τα κλαμματα, με εβλεπε και ο μικρουλης μου σε αυτη την κατασταση και γινομουνα ακομα πιο χαλια! :( Το αστειο ειναι οτι την επομενη μερα εκανε αναπαρασταση στον παππου και την γιαγια το πως εκανα εγω!!! ''Χαασε το κοντισιον και μανουλα εκανε 'ααααααααα'...

Ειναι απιστευτο το τι αντιλαμβανονται σε αυτη την ηλικια και συνειδητοποιησα οτι το μωρο μου μεγαλωνει και πρεπει να προσεχω παρα πολυ απο εδω και περα το τι λεω, τι κανω και σε τι κατασταση με βλεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον πηρα το γιατρο κοριτσια και μου ειπε να μην ανησυχω και οσοσ μπορω ξεκουραση και ξαπλα!!! του ειπα οτι αυτο το κανω ηδη και δεν εχω δει προκοπη.. αλλα λεει στο μηνα μου επειδη ειναι διδυμος κυηση ειναι συνηθισμενο....

βεβαια πριν μετρησα οτι για 50 λεπτα λεπτα δεν ειχα καθολου και τωρα θα δω ποση ωρα θα περασει μεχρι να εχω παλι.. απλα το ξημερωμα ειχα συνεχεια παρολο που ημουν ξαπλα και τρομαξα...

ωστοσο ο γιατρος μου απαντουσε υπο τον παφλασμο των κυμματων :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

''Χαασε το κοντισιον και μανουλα εκανε 'ααααααααα'...

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αποτωρα σε κοροιδευει??

πωπω τι θα τραβηξουμε ολες!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αποτωρα σε κοροιδευει??

πωπω τι θα τραβηξουμε ολες!!! :silly: :silly: :silly:[/quote:1zg9s889]

Ο αντρας μου τον φωναζει ρουφιανακο! Οτι κανει ο ενας δινει αναφορα στους υπολοιπους! Πολλη πλακα, πεθαινουμε στο γελιο! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera egkuoules mou!!!

kuo mou kai vasilikh mou oso mporeite ksekourash!eimaste se evdomada pou exoun ksekinhsei oi "apaitoumenes" suspaseis gia thn proetoimasia tou toketou.alla mhn to parakanoume me tis douleies(vlepete emena) :huh:

einai fusiologikes men alla epikindunes de an den proseksoume..to swma upakouei stous fusiologikous kanones,an tous paraviasoume omws 8a paei kontra sto anamenomeno.ta lew gia mena pio polu mpas kai ka8isw ston popo mou kai stamathsw tis douleies.exw ksepatw8ei ton teleutaio kairo. :blink:

Annoula o paidaros sou einai mia gluka!!!!!!!!ftou ftou!!!!to elega ston antra mou kai gelousame pareaki me auto pou egrapses.."xaase to kontision kai manoula ekane aaaaaa" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ti glukouli!!!!!!!!

shmera mphkasthn 33 evdomada!!!poso xairomai!!!!aa!phga kai pswnisa shmera mia koukla sthn mpempa mou pou vgazei hxous,exei ena mpimpero kai mia pipila,ths phra ena elefantaki roz-mwv(ax ax ta xrwmata mou einai auta)kai kokalakia(lastixakia-tsimpidakia me petalouditses panw diakritikes)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eliwsa leei.... de mporeis na fantasteis itan apisteuto :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

kala o mikros polu moutro xaxaxaxa einai apisteutos! kati tetoia kanoun kai meta thes na ta fas :P sketes glikes einai mwre ta paidakia :):):)

vasoula eides pou anisixouses ola ok kala ekanes kai ton pires pantos ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Αναστασια μου, τι κανεις?? :)

Οντως, πολυ γελιο ο γιος μου! Μας εχει τρελανει ολους στην κυριολεξια το μαναρακι μου! :woohoo: Ολο για τα κατορθωματα του λεμε...

Ψωνισες για την μπουμπου σου ε? Ωραια...και εγω αν εκανα κοριτσακι τετοια θα της εβαζα, λουλουδακια, φιογκακια και αλλα τετοια ζουζουνιαρικα, μου αρεσουν πολυ αυτα, αλλα με δυο γιους δεν μπορω να εκφραστω αναλογα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou anastasia :):):)

annoula polu gelasa me to de mporw na ekfrastw analoga :P

egw pantos exw parei polla roz zouzouniarika pragmatakia, e oso na nai ena kollima to xw me ta froufrou kai ta arwmata :P:blush:

koritsakia sas afinw mpas kai pame kamia thalassa filakia pollaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχχχχ, τυχερουλα Αγγελικη, ;) κανε και καμια βουτια για εμας που δεν θα παμε (και που λιωνουμε τετοια μερα στο γραφειο)...

Εισαι στη Ζακυνθο? Εχετε και τ ε λ ε ι ε ς παραλιες εκει! Δεν εχω παει ποτε, αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...