Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ!!! ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΑΓΕ???


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

πηνελοπιπιτσα μου σου ευχομαι ολα να πανε καλα με τις εξετασεις σου και να ερθει πολυ πολυ συντομα ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!

αχ να δω ποτε θα το παρω κι εγω αποφαση να παω να δω τι γινεται!!!!!!!η αληθεια ειναι πως κι εμενα με τρομαζουν λιγο οι εξετασεις γι αυτο και το αποφευγω αλλα πρεπει να γινουν!!!!μπραβο σου που το πηρες αποφαση να πας!ευχομαι να το παρω κι εγω επιτελους!!!!!!!!

καλα αποτελεσματα μικρη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι να πάνε όλα καλά στη διάρκεια των εξετάσεων κ καλά αποτελέσματα να έχεις!! μην το σκέφτεσαι κ μην ανησυχείς για το αν θα είναι άντρες ακτινολόγοι...αυτοί βλέπουν τόσες κάθε μέρα δεν τους κάνει αίσθηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou glyka.........

Sas eyxaristw poly gia ta mhnymatakia sas.........

Ekana to prwi thn Ysteroskophsh & nomiza 8a pe8anw..............

Trela8hka stous ponous.........................

Etreman ta xeria mou............ ourliaza.............

Den exw xanaviwsei toso traymatikh empeiria Xriste mou................

T' analghtika........ ta phra........ den ta phra........... to idio kai to ayto!!!!!!!!!!!!! Akomh zalizomai........... ponane ta mesa mou........... exw aimataki......... fovamai..........

De 8elw na kanw thn ayrianh.......... gmt........... de 8elw.............. de 8elw na xanaponesw toso poly!!!!!!!!!!!!!!! Na mou leipei to byssino............ ean ponaei toso poly h fysiologikh genna.......... xilies fores......... Kaisarikh!!!!!!!!!!!!!!

Toulaxiston............ to 8etikon ths ypo8eshs einai pws h mhtra mou einai poly ka8arh..... polypodes giok........ inomywmata den......... mono me 1 ormonh exoume megalo problem (FSH) ayth einai ypaitia gia tis anwmalies ths periodou......... kai pou den exw syllavei akomh........

Perimenoume 3 mhnes.......... me taktikotates kai programmatismenes epafes........ alliws.............. Exwswmatikh!!!!!!!! Gia na prolavoume thn en logw ormonh........... ayth th stigmh einai sto 9,5 (to 5 einai to idaniko!!!!!) ean anevei panw apo 15-20...... "thn katsame"!!!!!!!!!!!!

Sas filaw stayrwta........

Smats-smouts......................

Syggnwmh pou bgainw amesws........ paw na xanaxaplwsw...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΠΟΟΟΟΝΕΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????????????

ΠΩΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΣΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΔΝΕ ΚΑΝΟΥΝ ???

:blink:

Αυτό ετοιμαζόμουν να ρωτήσω κι εγώ μόλις τώρα!

PIPITSAZOUZOUNA μου, δεν σου έκαναν μέθη στην υστεροσκόπηση?? Δεν το ήξερα ότι την κάνουν και χωρίς αναισθησία. Εγώ την έκανα τον Απρίλιο, αλλά με μέθη για 20' και δεν κατάλαβα τίποτα. Λίγο πονούσα και είχα ελάχιστο αιματάκι για 2 μέρες. Βέβαια σε μένα, αφαίρεσε και κάτι πολυποδάκια που υπήρχαν, ξεκίνησε από διαγνωστική και κατέληξε σε επεμβατική!. Ισως γι' αυτό...

Τέλος πάντων, να σου ευχηθώ καλή επιτυχία και στην επόμενη, κορίτσι μου και με το καλό ένα bebe σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο υπερηχο ρε συ δεν τα βλεπουν αυτα τα πολυποδακια?

Οταν πηγαινω για να δουν τον ενδομητριο γιατι

τα βλεπουν ολα καθαρα???? λαμακιες λεω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

απο υπερηχο ρε συ δεν τα βλεπουν αυτα τα πολυποδακια?

Οταν πηγαινω για να δουν τον ενδομητριο γιατι

τα βλεπουν ολα καθαρα???? λαμακιες λεω?

zaxarenia μου, συνήθως η υστεροσκόπηση γίνεται σύμφωνα με την κρίση του γιατρού και το ιστορικό κάθε κοπέλας, μετά από ένδειξη ανεξήγητης υπογονιμότητας ή επαναλ. παλλίνδρομες ή επαναλαμβονόμενες αποτυχίες εξωσωματικής (νομίζω μετά από 2-3 αποτυχημένες προσπάθειες εξσωμ.) για να σιγουρευτούν ότι ολα είναι ΟΚ και δεν επηρεάζει αρνητικά κάποιος παράγοντας την εμφύτευση. Τώρα, αν οι πολύποδες είναι πολύ μικροί, μπορεί να μην φαίνονται πολύ καθαρά στο υπερηχ/μα και γι' αυτό πολλοί προτιμούν αυτήν την εξέταση για να έχουν πιο ξεκάθαρη εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειπε κι εμενα ο ντοκτορ να κανω και φρικαρα τωρα!!!

Και να σας πω ρε παιδια...πριν ενα χρονο εβγαλα ινομυωματα δεν πιανεται

αυτο το καθαρισμα??? Υπαρχει περιπτωση να πεταξα και τιποτε αλλο στο καπακι? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

christinne έγραψε:

ηθελα να ξερα 8 ωρες τι μου γραφεις???????? :laugh:

που ειναι το π.μ καλεεεεεεεεε???? :blink:[/quote:f9a1g1uu]

xaxaxaxaxa Δεν παίζεσαι!! Τέλος!

Σου το έστειλα χθες βράδυ, Δεν το πήρες??

Και σου το έστειλα, πριν 2' πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βρε ζουζούνα μου πόνεσες?? Ξύπνια ήσουν κοριτσάκι μου?

Δεν κατάλαβα...γιατί τόσο πολύ?

Εγώ και τις δυο φορές που την έκανα με νάρκωσαν. Την πρώτη με μέθη και τη δεύτερη κανονικά διότι άργησα λιγάκι..τέτοιο πόνο όμως δεν έννιωσα. Ήταν ένας δυνατός πόνος περιόδου στην αρχή που σιγά σιγά πέρασε και μετά έννιωθα τον πόνο στον τράχηλο (είχα κι εκεί έναν πολύποδα).

Λυπάμαι τόσο πολύ που πόνεσες!!! Εύχομαι ολόψυχα σήμερα να μην πονέσεις καθόλου και να έχεις κι εκεί καλά αποτελέσματα!

Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια και πάλι!!!!!!!!

Είμαι πολύ καλά πια, έχω συνέλθει εντελώς, ούτε πονάω ούτε τίποτε, αλλά πέρασα πολύ μεγάλη ταλαιπωρία!!!! Η Υστεροσκόπηση ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου!!!!! Εάν ήξερα πως θα πονέσω έτσι, χίλιες φορές να ήμουν ναρκωμένη..... δεν ήξερα όμως πως θα μου κάνει και βιοψία..... τέλος πάντων.... πάει τελείωσε!!!!! Και στη Σαλπιγγογραφία πόνεσα λιγάκι, αλλά μόλις άρχισα να λέω "Ωχ Θεέ μου!!!!!!" μου πιάνει το χέρι ο Ακτινολόγος (άντρες και οι 2 γιατροί!) και με καθησύχασε πάρα πολύ...... σχετικά ικανοποιητική βατότητα οι σαλπιγγούλες μου..... πήρα, σαν καλό κοριτσάκι, την αντιβιωσούλα μου κι από το Σάββατο........ ξαναπέσαμε με τα μούτρα στο......... σπορ :laugh: με τις ευλογίες Γυναικολόγου κι Ακτινολόγου!!!!!!!! Κάνει καλό η αποχή τελικά....... :laugh: :laugh:

Όσον αφορά στις εξετάσεις τώρα, Δόξα Τω Θεώ, οργανικά είναι καλά τα πράγματα, αλλά το πρόβλημα που εντοπίσαμε έχει να κάνει με την ωοθήκη μου & την ορμόνη που την αντιπροσωπεύει, την FSH (Ωοθυλακιοτρόπος Ορμόνη) που δείχνει την ποιότητα του ωαρίου! Με ιδανική τιμή λοιπόν το 5, εγώ έχω..... 9,50!!!! Η Γυναικολόγος μου τη βρίσκει πολύ υψηλή και γι' αυτό..... με απλά λόγια...... "τα βλέπει σκούρα" για φυσιολογική σύλληψη!!!!!

Μας έδωσε μόνον 3 μήνες περιθώριο, για να μην ανεβεί κι άλλο η ορμόνη κι αμέσως μετά προχωράμε σε Εξωσωματική! Εμείς βέβαια, συζητώντας μεταξύ μας και με 2-3 έμπιστα άτομα του κύκλου μας, λέμε, όχι απλώς λέμε, αλλά κι έτσι θα κάνουμε δηλαδή, να πάμε και σε άλλους γιατρούς από Σεπτέμβρη, με τον φάκελο των εξετάσεων μας και να ζητήσουμε & μία 2η και μία 3η γνώμη, γιατί όχι..... προτού προχωρήσουμε.....

Μας κακοφάνηκε, για να είμαι ειλικρινής, πως δεν μας πρότεινε τίποτε άλλο..... ούτε παρακολούθηση ωορρηξίας, ούτε επανέλεγχο ορμονικό τον Σεπτέμβρη, ούτε μου έδωσε αντισυλληπτικά, με το σκεπτικό πως μπορεί να κάνουνε μεγαλύτερη ζημιά και ν' ανεβάσουνε κι άλλο την επίμαχη ορμόνη. Στο μεταξύ, είναι κι η Προλακτίνη μου ανεβασμένη (47,80 με όριο το 31!!!) και δεν ασχολούμαστε καθόλου με την εν λόγω ορμόνη, καθότι ανεβασμένη λόγω άγχους!!!! Εγώ έχω μάθει όμως πως αναστέλλει σημαντικά τη σύλληψη!!!!!!

Τέλος πάντων, θα περιμένουμε να κυλήσουνε αυτοί οι 3 μήνες, θα εφαρμόσουμε κατά γράμμα τις "εντολές" της Γυναικολόγου (επαφές κάθε 2η μέρα από 8η-16η μέρα του κύκλου*ξάπλα στο κρεβάτι για 1-2 ώρες) και βλέπουμε..... σίγουρα πάντως θα το ξαναψάξουμε...... δεν σταματάει το όνειρο εδώ!!!!!!! Κι ουδείς μπορεί να με καθοδηγήσει..... εάν έχω και την παραμικρή έστω αμφιβολία!!!!!!!!!

Αααααα..... ξέχασα πω σας...... ένα πολύ σημαντικό "πλεονέκτημα" που απέκτησα μετά το πέρας των εξετάσεων......

Δεν υπάρχει πλέον το θέμα "ΠΑΙΔΙ" στο κεφάλι μου..... ΤΕΛΟΣ..... ηρέμησα απίστευτα....... είμαι πολύ-πολύ χαρούμενη γιατί είμαστε κι οι 2 υγιείς...... κι αν δεν έρθει το μωράκι..... δε με νοιάζει...... μόνο τον αντρούλη μου να έχω δίπλα μου..... τίποτε άλλο στον κόσμο!!!!!!!! Τις 2 τελευταίες Κυριακές επιπλέον, πήγα και στην Εκκλησία, που κάποτε δεν το ξεχνούσα ποτέ...... αυτό κι αν με ηρεμεί....... Η Πίστη, κούκλες μου, κάνει θαύματα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πιστη κανει θαυματα εγω το ξερω καλα...

ολα καλα θα πανε παντως..ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο θα γινεις μανα...

για την ορμονη του θυροειδη δεν σου εδωσε αγωγη?

για την προλακτινη εγω δεν τα πολυπιστευω οτι μπορει να μην μενεις...οταν θηλαζουν οι γυναικες πως μενουν δηλαφδη?υποτιθεται οτι ειναι ανεβασμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 3 χρόνια είχα πάει στο γυναικολόγο για τεστ παπ στη μέση του κύκλου και διαπίστωσε ότι δεν είχα ωάριο έτοιμο για ωορρηξία. Μ' έβαλε κι έκανα εξέταση της FSH και είχα σχεδόν 20 !!! Μετά από 2 μήνες που επανέλαβα την εξέταση, η τιμή είχε πέσει γύρω στο 10 αν θυμάμαι καλά. Μετά δεν ξανασχοληθήκαμε.

Από τότε, έμεινα 3 φορές έγκυος και μάλιστα πολύ εύκολα. Τις πρώτες δύο τα πράγματα δεν πήγαν καλά, αλλά τώρα, δόξα τω Θεώ, προχωράμε καλά και ελπίζω πως τέλος Νοεμβρίου θα'χω αγκαλιά το μπεμπάκι μου.

Σημείωσε πως είμαι 36,5 χρονών. Αρκετά μεγαλύτερη από σένα φαντάζομαι...

Λοιπόν, στα γράφω όλα αυτά για να καταλάβεις ότι πολύ "εύκολα" σου πέταξε τη λέξη εξωσωματική. Οπωσδήποτε να το ψάξεις και αλλού. Εύχομαι να μη χρειαστεί βέβαια και σύντομα να μείνεις έγκυος, αλλά όπως και να'χει, μην επαναπαυτείς στη μία γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΡΟΥΛΑΚΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΤΕΡΗ ΚΑΙΤΡΙΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ . ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ Ε ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΕΣ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΕΤΣΙ Ο ΣΤΡΕΠΤΟΚΟΚΟΚΟΣ ΚΑΙΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΔΟΘΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙΚΑΤΑ ΤΗ ΔΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ,ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΜ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ ΚΙ ΑΝ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙς ΕΙΔΙΚΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΤΗ ΠΑΡΕΙΑ ΝΑ ΔΕ ΠΙΑΣΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΝΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ .ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙς ΕΝΔΟΚΡΙΝΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ; ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ Σ ΕΚΑΠΟΙΑ ΠΑΝΣ.....ΕΙΝΑΙΚΑΤΑΤΡΟΦΗ ΕΞΕΙΤΕΙΑΣ ΤΗς ΕΦΑΓΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να δεις pipitsa οτι τωρα που χαλαρωσες θα ερθει απο μονο του.Παντως τους γιατρους δεν ειναι να τους εμπιστευεσε καθολου και σου μιλαω απο προσωπικη πειρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...