Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Πήγα ξανά στον γιατρό μου σήμερα να δούμε το σποράκι μας και μας περίμενε μια έκπληξη..

Έχω δίδυμα!! Τα κακά νέα όμως είναι πως το 2 μωράκι άρχισε πολύ να αναπτυχθεί και γιαυτο δεν φαινόταν τόσο καιρό...Έχει καρδιακή λειτουργία με 174 χτύπους το λεπτό αλλα πολύ πολύ μικρό σε σχέση με το άλλο που αναπτύσσεται κανονικότατα.

Ο γιατρός μου είπε πως αυτό ίσος να οφείλεται σε καμια γενετική ανωμαλία και το μονο που μπορούμε να κάνουμε μέχρι στιγμής είναι να περιμένουμε να δούμε αν αναπτυχθεί η όχι.

Μου είπε πως αν δεν αναπτυχθεί ίσος το αποβάλει ο οργανισμός μου μονος του.Δηλαδή η να διαλυθεί μέσα στην μήτρα και όλα ok η να αιμορραγήσω και να κινδυνεύσει και το άλλο μωράκι :(

Γίνετε όμως και να κάνουμε επιλεκτική διακοπή κύησης.

Έχει καμια σας παρόμοια εμπειρία?

Και τι κατέληξη είχε?

Είμαι χαλια από την ώρα που το έμαθα... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ!!

ΕΜΑΣ ΤΑ ΝΕΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ. ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ. ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ 1 ΟΠΩΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑΜΕ(128 ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ) ΟΥΤΕ 2 ΑΛΛΑ 3!!!!!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΚΠΛΗΞΗ!!!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ 3ο ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΟΤΙ Η ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΑΠΟΦΕΚΤΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΩΣ ΤΗΝ 11η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΝΕ.

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας επιλεκτικη μειωση μπορεις να κανεις 10η-12η βδομαδα αρα εχεις καιρο. Μην αποφασισεις ακομα τιποτα γιατι το εμβρυακι μπορει να εξελιχθει μια χαρουλα, δεν ξερεις ποτε!!!!!!

Εγω εχω κανει βλακωδως επιλεκτικη μειωση απο 3δυμα σε 2δυμα γιατι ειχα πολλες αιμορραγιες και για να χουν καλυτερη εξελιξη και πιθανοτητα τα διδυμα.

Πηγε μια χαρα η μειωση, κανενα προβλημα, απλα σε συνδυασμο με αμνιοκεντηση 2 μηνες αργοτερα (εφαγα πολυ βελονα) τελικα τα χασα 22η βδομαδα.

Αλλιως η ιδια η μειωση δεν ειναι τιποτα, ειναι σαν την αμνιοκεντηση, μια βελονα.

Θα σου λεγα 2 πραγματα. Πρωτον μην προδικαζεις, μπορει να παει καλα (και μενα τωρα στα διδυμακια το ενα απο την αρχη ηταν πολυ μικροτερο-οχι να μην φαινεται-αλλα πολυ πολυ μικροτερο) και δευτερον ειναι παρα πολυ νωρις, αν εχει προβλημα το εμβρυακι ο οργανισμος λειτουργει μαγικα και θα το ..κανονισει μονος του.

Να πανε ολα τελεια, μην ανησυχεις καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ. ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ :(:( . ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΣ :( . ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ; ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ; ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ; ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΑΡΑΚΙΝΔΥΝΕΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ; ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΑΣΙΖΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα στεναχωρεθηκα πολυ.....γτ ρε γμτ?Λενακι δυσκολη αποφαση ,δεν θελω να παρω θεση,ευχομαι ολα να ειναι ενα κακο ονειρο,να μου φιλησεις την Ειρηνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenalda

να το σκεφτεις καλα πριν πας σε μειωση αν δεν εχει προβλημα το εμβρυακι. Και αν οντως πας, να προσεξεις τα ποσοστα αποβολης σε τυχον αμνιοκεντηση αργοτερα γιατι εγω ετσι την πατησα...

Μια η εκλεκτικη μειωση, συν 2 βελονες για την αμνιο =3 και μια ακομα για να κανουμε νεα επιλεκτικη μειωση στο εμβρυακι που σπασε ο σακος του 4. Αρα ειχα 500% να αποβαλλω...

Σκ@τουλες.

Απλα να μην παρασυρθειτε σε γρηγορες αποφασεις. 3δυμα ειναι πολλα, αλλα ασε να δεις πωες πηγαινει η εγκυμοσυνη σου και αποφασιζετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου δίδυμα;;;;;;Αρχικά μην αγχώνεσαι...όλα θα πάνε καλά...Το μωράκι μπορεί να μην έχει κανένα πρόβλημα και να αναπτυχθεί κανονικά..Νομίζω ότι πρέπει να περιμένετε να δείτε λίγο πώς θα εξελιχθεί..Έχω ακούσει για περίπτωση διδύμων που η σύλληψη είχε μερικές ημέρες διαφορά...

Ωστόσο, αν ο γιατρός επιμείνει στην επιλεκτική μείωση να την κάνετε..Προσωπική εμπειρία δεν έχω, αλλά έχω ακούσει ότι πλέον πρόκειται για μια "επέμβαση" ρουτίνας...

Επίσης, έχω φίλη που είχε τρίδυμα και το ένα το απέβαλε ο οργανισμός της και δεν μπήκε καν στη διαδικασία της μείωσης...Γέννησε τα διδυμάκια της και τώρα είναι μια χαρούλα και τα δύο...

Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!!!!

Σκέψου θετικά...

Πολλά πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι μου εχεις ακομα καιρο να δεις πως παθει...την μειωση την κανουν συνηθως στην 12 εβδομαδα...μετα την αυχενικη...οποτε θα ξερετε και ποσο γερο ειναι το μωρακι...

η μειωση οντως δεν ειναι κατι....το θεμα ειναι να μην χρειαστει..και ευχομαι να μην χρειαστει...

δωσε χρονο στον εαυτο σου και στο σπορακι σας,εξαλλου εχετε ακομα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω συμφωνω το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να περιμενεις να περασει ο καιρος και να δεις πως θα εξελιχτουν παντως με τοσο δυνατη καρδουλα εγω νοιωθω πως ολα καλα θα πανε ...αλλωστε υπαρχουν δυδιμα που το ενα ειναι αρκετα πιο μικρο απο τα αδερφακι του αλλα ολα ειναι μια χαρα στο τελος...εγω λοιπον πιστευω πως ολα θα πανε μια χαρα και τιποτα δεν θα χρειαστει να κανεις εκτος απο το να αγορασεις δυο κουνιες και διπλο καροτσι... ;);) μην στεναχωριεσαι κουκλα μου θετικη σκεψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Λενάκι σοβαρά; Κι' εγώ θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Μην προδικάζεις ακόμη καταστάσεις. Πάρε όλο το χρονικό περιθώριο που σου δίνετε και μην ανυσηχείς όλα θα πάνε καλά. Αρκεί να μην σκέφτεσαι αρνητικά για το μωράκι αυτό. Μην μου στεναχωριέσαι καλή μου γιατί έχεις 2 καρδούλες που χτυπάνε στην κοιλίτσα σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ποσο μου δίνετε κουράγιο!

Σας ευχαριστώ όλες που μου απαντήσατε!

Εννοείτε πως είπαμε με τον γιατρό μου ότι πρώτα θα περιμένουμε να δούμε αν εξελιχθεί και μετά θα κάνουμε κάτι.Απλά ήθελα να μάθω ποσο δύσκολη διαδικασία είναι η επιλεκτική μείωση σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνω,πράγμα που το απεύχομαι..

ELENALDA μου 3 βρε θηρίο???????? :woohoo: :woohoo:

Πολύ χάρηκα!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι!!!!Αχου μωρέ!!!!!

Έπαθες σαν και εμένα!!!!

Πήγα να δω το εμβρυάκι στη δευτερή μου εγκυμοσύνη και τελικα ήταν δύο!!!!

Αν και προς το παρων μεγαλώνουν καλα και τα δύο , το ένα από την αυχενική φαίνεται οτι είναι λίγο μικρότερο,όπως και η σύλληψή του.Δεν είναι μαζί.Πολλές φορές συμβαίνει αυτό στα δίδυμα που είναι σε διαφορετικούς σάκους.Εσενα πως είναι?αν είναι έτσι τα πράγματα από πολλές απόψεις είναι προτιμότερα.

Αν ήμουν στη θέση , σίγουρα θα προβληματιζόμουν , αλλα θα περίμενα να δω πως θα εξελιχθεί το μικρούλη.Δεν ξέρεις μπορεί να αναπτυχθεί μια χαρούλα,κάτι το οποίο στο ευχομαι ολόψυχα,είναι ευλογία!!!Σε πόσες μέρες θα σε ξαναδεί?Ολα καλα σου ευχομαι!!!

Να ευχηθώ και στην κουκλιτσα που έχει τρία θαυματάκια στην κοιλίτσα της!

Να σου πάνε όλα καλα και να τα κρατήσεις στην αγκαλια σου.Δεν ξέρω αν είναι αναπόφευκτη ή όχι η μείωση,ξέρω οτι περιπλέκονται τα πράγματα,αλλα σύντομα θα γίνεις μανούλα και αυτό μετράει!!!

Να είναι γερα όλα τα μωράκια κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Αχ βρε Λενάκι σοβαρά; Κι' εγώ θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Μην προδικάζεις ακόμη καταστάσεις. Πάρε όλο το χρονικό περιθώριο που σου δίνετε και μην ανυσηχείς όλα θα πάνε καλά. Αρκεί να μην σκέφτεσαι αρνητικά για το μωράκι αυτό. Μην μου στεναχωριέσαι καλή μου γιατί έχεις 2 καρδούλες που χτυπάνε στην κοιλίτσα σου. :)

Σε καμια περίπτωση δεν προδικάζω καταστάσεις Λενάκι μου.Δεν ξέρω αν αυτό βγήκε από τα γραφόμενα μου... :blush:

Και βεβαια σκέφτομαι θετικά πάντα,δεν είμαι άτομο που τα βλέπει όλα μαύρα με την μια.Απλά μου ήρθε απότομο και τα epaiξα λίγο! :Σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Λενάκι!!!!Αχου μωρέ!!!!!

Έπαθες σαν και εμένα!!!!

Πήγα να δω το εμβρυάκι στη δευτερή μου εγκυμοσύνη και τελικα ήταν δύο!!!!

Αν και προς το παρων μεγαλώνουν καλα και τα δύο , το ένα από την αυχενική φαίνεται οτι είναι λίγο μικρότερο,όπως και η σύλληψή του.Δεν είναι μαζί.Πολλές φορές συμβαίνει αυτό στα δίδυμα που είναι σε διαφορετικούς σάκους.Εσενα πως είναι?αν είναι έτσι τα πράγματα από πολλές απόψεις είναι προτιμότερα.

Αν ήμουν στη θέση , σίγουρα θα προβληματιζόμουν , αλλα θα περίμενα να δω πως θα εξελιχθεί το μικρούλη.Δεν ξέρεις μπορεί να αναπτυχθεί μια χαρούλα,κάτι το οποίο στο ευχομαι ολόψυχα,είναι ευλογία!!!Σε πόσες μέρες θα σε ξαναδεί?Ολα καλα σου ευχομαι!!!

Να ευχηθώ και στην κουκλιτσα που έχει τρία θαυματάκια στην κοιλίτσα της!

Να σου πάνε όλα καλα και να τα κρατήσεις στην αγκαλια σου.Δεν ξέρω αν είναι αναπόφευκτη ή όχι η μείωση,ξέρω οτι περιπλέκονται τα πράγματα,αλλα σύντομα θα γίνεις μανούλα και αυτό μετράει!!!

Να είναι γερα όλα τα μωράκια κορίτσια!

Φαντάζομαι έκπληκη και εσείς e? Εμείς να δεις πως κάναμε!

Στην δικη μου περίπτωση προέρχονται από εξωσωματική.Ο γιατρός μου είπε μονο πως πιθανών το ένα ωάριο έχει κάποια γενετική ανωμαλία χωρίς να είναι σίγουρος βεβαια.Και αυτός δεν προδίκασε τίποτα.Είναι νωρίς ακόμα και μπορούμε να περιμένουμε είπε.

Σε μια εβδομάδα θα πάω να τα δω πάλι! Εύχομαι όλα να είναι καλά!

Σου εύχομαι τα καλύτερα Eyακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλα βρε Λενάκι!!!

2 εμβρυάκια ??? μακάρι να αποδειχθει δυνατό το δευτερο και να έχεις δίδυμα μωράκια!

πάντως να το παρακολουθεις πως θα πάει και να κάνεις το καλύτερο δυνατό.

σε εσενα η εγκυμοσύνη έχει προχωρήσει αρκετά ,οπότε το καλό σου εμβρυάκι είναι δυνατό.

απλά σαυτες τις περιπτώσεις ίσως καμια φορα χρειάζεται η λογική να μπαίνει πάνω απτο συναίσθημα.

δείτε και πράξτε το καλύτερο.

ευχομαι να μην χρειαστεί καν και να είναι δυνατο το 2ο φασολάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λενακι μου... περιμενετε να δειτε πως θα παει.. τι να πω.. μακαρι να μη μπεις καν στη διαδικασια να σκεφτεις τι να κανεις και ολα να πανε σουπερ..

και τα δυο σου μωρακια θα ειναι μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκπληξουλα...και εκπιξαρα!!

Πολυ στεναχωρηθηκα λενακι μου!!

Ευχομαι ολα να εχουν την καταλυξη που επιθυμεις

εχεις ολη την θετικη μας ενεργεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά θα πάνε όλα!!!!

Θα το δείς!!!!

Να σκέφτεσαι μόνο το θετικό της υπόθεσης......

Θα έχεις 2 μωράκια!!!!!!!

Τέλειααααααααααααααααααα!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου λενα!καταρχην να σου ευχηθω ολα να πανε καλα και να μην χρειαστει να κανεις μειωση.

θα σου πω και εγω την δικη μου εμπειρια.

ειχα μπει σε προγραμμα εξωσωματικης και επιασα διδυμα,η χαρα μας ηταν διπλη..

αργοτερα ομως χρειαστηκε να κανω μειωση του ενος εξαιτιας καποιου προβληματος που ειχε.το αποτελεσμα ηταν οτι εσπασε ο σακος στον 4 μηνα και ετσι ταχασα και τα δυο.

γενικα η μειωση σαν διαδικασια ηταν πολυ γρηγορη και δεν καταλαβα τιποτα,ομως χρειαζεται πολυ προσοχη-ξεκουραση μετα- γιατι κρυβει πολλους κινδυνους και οι γιατροι δεν σου εξηγουνε απο την αρχη τις πιθανοτητες επιτυχιασ ή αποτυχιασ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
    • Για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα😜πήγαμε στον γιατρό και μας το είπε το είδε δηλαδή στον υπέρηχο…εγώ είχα την εντύπωση οτι γυρίζει συνέχεια μια νιώθω τα πόδια πάνω στον θώρακα μία κάτω…αλλά μας είπε ότι είναι με το κεφαλάκι κάτω η Μπέμπα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...