Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Η συγκεριμενη κοπελα που "λιθοβολησαν ειναι φιλη μου " και 23 ημερων λεχωνα...με την γνωμη γιατρου γυναικολογου και παιδιατρου διαπιστωσαν οτι υπαρχει ορμονολογικο προβλημα.... γι αυτο και το παιδι δεν μπορει να χορτασει εστω και με το λιγο γαλα που του δινει.....ενω το παλευει το παιδι θρεφεται και χορταινει με το ξενο το δικο της ειναι νερο.....

Για μενα οταν ενας ανθρωπος εχει ορια και σεβεται τον ευατο του προπαντων μπορει να σεβαστει και τον συνανθρωπο και τον συνομιλητη και τον συντροφο και ολους εαν δεν εχει μαθει να σεβεται ειναι κυνικος και σαρκαστικος ξερολας στην ουσια δεν εχω να εκμαιευσω πηγη γνωσης.......αρααα αδιαφορω...

Υγιες παιδι δεν ειναι το παιδι που παιρνει βυζι Υγιες παιδι ειναι αυτο που μεγαλωνει σωστα με υγιες τροπους διαπαιδαγωγησεις και ανατροφης.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ειμαι στην 39 εβδομαδα και ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν βγει μεχρι τισ 7 ιουλιου που ειναι κ η πητ θα μου κανει προκληση ανχωθηκα πολυ απο τοτε που το ειπε θελω φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniteo έγραψε:

κοριτσια ειμαι στην 39 εβδομαδα και ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν βγει μεχρι τισ 7 ιουλιου που ειναι κ η πητ θα μου κανει προκληση ανχωθηκα πολυ απο τοτε που το ειπε θελω φυσιολογικα ______001.gif
καλω ορισες στην παρεα μας μην ανχωνεσαιιιι ολα καλα θα πανεεε και φυσιολογικα ακομα καλυτερααα θα σε γραψω στην λιστα μας σαν νεα μανουλα και περιμενουμε νεα σου οταν γεννησης
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!!αργησα λιγακι να μπω και βλεπω παλι γεμισατε σελιδες πολυλογουδες μου :P

Μουριτσα το δωματιο σας ειναι το πιο ομορφο που εχω δει!!!εχουμε ιδιο κρεβατακι με αλλο σχεδιο σβαροφσκι εμεις εχουμε δυο αρκουδακια με καρδουλες και αστερακια! :)

Ξετρελαθηκα και με το υπεροχο αυτο λικνο που πειρατε!!!τελειο!!!με γεια σας και να τα γεμισει συντομα το κουκλι σας!

Υοτακι,την ημερα που εχει γενεθλια το παλικαρακι σου εγω γιορταζω!!!ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!να τον χαιρεσαι!!!

Ανσια μου ,εσυ τι μου κανεις?σαποθυμησα!!!μια μερα δεν μιλησαμε και μου ελειψες!!!φιλακια πολλααααααααααααααα!!!!!!!!!!! :kiss:

Κοριτσακια μου εμεις δοξα τω θεω ολα καλα!απο εχθες αρχισαν ελαφρια πονακια χαμηλα αρα προετοιμαζομαστε!!!να φανταστειτε ξυπνησα το βραδυ απο τον πονο και νομιζα οτι γενναω αλλα μπααααα... :laugh: :laugh: :laugh: εμοιαζε με πονο περιοδου εντονο!εν τω μεταξυ ενας φιλος μου μου λεει,εισαι εγκυος και ημουνα ενω δεν ηξερα τοτε οτι ειμαι...μετα μου λεει εχεις κοριτσακι ενω δεν ειχα κανει καν αυχενικη,και οντως κοριτσακι εχω....μετα μου ειπε θα γεννησεις 27 ΙΟΥΝΙΟΥ :cheer: λετε????χαχαχχαχχαχαχ

αυριο ειναι 27 Ιουνιου!!!λετε ο φιλος μου αυτος να βγει αληθινος?πλακα θα εχει!!μετα θα τον λεω μεντιουμ Βουλα..χαχχαχαχαχ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δεν σιδερωσα! πηγα για καφε σε μια θεια μου!

Βαλεντινα μου θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου! Εγω την κοπελα δεν την ξερω ουτε εχουμε μιλησει αλλα ενοιωσα την αναγκη να της στειλω π.μ! Δεν καταλαβαινω γιατι γινετε ολο αυτο! Τελος παντων! Παω να κανω μπανακι τον Νικολα και να τον βαλω για υπνο και ισως τα πουμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια μου γεια σας και από μένα!!!!!!

Σήμερα όλη μέρα τριγυρίζω και πολύ το ευχαριστήθηκα!!!!Όταν γεννήσουμε θα κλειστούμε κάποιες μέρες αναγκαστικά μέσα οπότε είπα να ξεδώσω λίγο...

Ρένα μου θέλω και εγώ πμ με τους τίτλους,σε παρακαλώ...αν και δεν νομίζω να τα πολυδιαβάσω αλλά θα ήθελα να τα έχω.Ευχαριστώ!!!!!

Αργυρώωωωω!!!!!!!Θα σε μαλώσω πια!!!ΠΟλύ βιάζεσαι να γεννήσεις!!!Ιουλιομανούλες δεν είμαστε;Τι θα γίνει θα γεννήσουμε όλες Ιούνιο;Δεν κάνει....θα χαλάσει το θεματάκι μας ;);)

Εγώ πάντως πήγα σήμερα έκανα πεντικιούρ και αποτρίχωση παντού!!!Είμαι έτοιμη πλέον για την κλινική,αν και πιστεύω τελικά θα κλείσω τις 40 εβδομάδες!!!!4 κιλά θα βγει η μπέμπα,πως θα την γεννήσω άραγε; :ohmy::ohmy:

Φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniteo μην ανησυχείς κορίτσι μου. Και εγώ έχω ΠΗΤ 6/7 και μπαίνω με ραντεβού την Δευτέρα το πρωί γιατί αν το αφήσουμε να βγεί μόνο του, θα έρθει ο Δεκαπενταύγουστος. Δεν είναι τίποτα, σου κάνουν πρώτα τον απαραίτητο έλεγχο να δούν πώς είναι το μωρό, και μετά σου βάζουν τεχνιτούς. Και όταν πλησιάζει η ώρα να γεννήσεις, σου σπάνε τα νερά. Την διαδικασία την έχω περάσει 2 φορές (με τη διαφορά πως πήγα με ήδη σπασμένα νερά) και δεν είναι τίποτα τρομακτικό.

Μουριτσα πολύ όμορφο το δωμάτιο σας. Με το καλό να την υποδεχτείτε τη μικρούλα σας.

Κορίτσια μόλις χτύπησα μια καρμπονάρα, τρέλα. Και τώρα σέρνομαι. Αλλά την ζήλεψα τί να κάνω? Αλλωστε ότι φάω σήμερα, γιατί αύριο πρέπει να φάω ελαφρά, ειδικά το βράδυ, για να είμαι οκ για την Δευτέρα το πρωί. Και τώρα λέω για γυμναστική να απλώσω κάτι ρούχα που έπλυνα. Σπόρ που με πιάνουν νυχτιάτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την καλησπερα μου σε οοοολες τις κοιλουμπιτσες..

ελπιζω να ειστε οοολες καλα!!

Αργυρω μου να σας χαιρομαστε δηλαδη..αυτη η μερα ειναι πολυ σημαδιακη για μενα ο λογος ειναι οτι περασα τοσο δυσκολη γεννα τοσους πονους,λιποθυμιες,ειχε σφηνωσει το μωρακι μου κ πολλα αλλα που ειλικρινα στο λεω κ μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα πιστευω οτι πηγαν στο τελος ολα καλα επειδη ηταν των Αγ.Αναργυρων!!!!

Αναστασια να σου πω οτι σε ενα φορουμ παντα θα γινοντε παρεξηγησεις οπως αλλωστε γινοντε κ στην καθημερινοτητα μας,ανθρωποι ειμαστε τα ξεπερναμε!!

Βαλεντινα λυπηθηκα πολυ για την επιθεση στην ρουμπελα,δεν την ξερω προσωπικα αλλα οι προσβολες κ τα χτυπηματα πολλα στο ποστ της.ειναι κριμα να εισαι μαμα κ να μην καταλαβαινεις τις πιο δυσκολες μερες μιας γυναικας που ειναι η λοχεια.πρωτα απο ολα για την ψυχολογια της,οι ορμονες κατευθειαν αλλαζουν,εχεις το αγχος αν θα τα καταφερεις με το μωρο,αν θα τα κανεις ολα καλα κ ειδικα οταν εχεις κ ορμονικο προβλημα εκει το θεμα θελει πολυ λεπτους χειρισμους ..Δυστυχως καποιες εδω μεσα ειναι πολυ φανατισμενες με το θεμα του θηλασμου που γραφουν πραγματα επιεικως απαραδεκτα για μια λεχωνα!!!

Γεωργιτσα μουυυυ που εισαι???εγω ευτυχως εχω την μητερα μου πια να μου κανει δουλειτσες,να ναι καλα!!!

Ελενιτεο στον γιο μου ειχα πητ 7/7/2008 κ τελικα γεννησα 1/7/2008 επειδη ξαφνικα λειγοστευαν τα υγρα..να μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!!

Λοιπον κοριτσια οσο περνανε οι μερες ποναω πολυυυυυ κ σημερα ενιωθα απο την δυναμη που με εσπρωχνε με το κεφαλακι της οτι θα μου σπασει τα νερα...μακαρι να κρατησει μεχρι την αλλη κυριακη που μπαινω στον μηνα μου!!

α!!! χαρα μολις εφαγα 2 κομματια πιτσα... :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argurwww mou kai mena mou eleipses!!!!!!!!perimenw na ta poume!!!!!makia pollaaaa!!!

valentina eriksa mia matia sto post ths rubela kai eida pws pragmatika h epi8esh htan katw apo th mesh!lupamai!

giotaki ta kserw auta pou mou les!apla 8ewrw aparadekto otan kapoia kopela zhtaei dieukrinhsh gia kati pou exei hdh anafer8ei na apantaei kapoia kopela eirwnika.diafwneis?ti pio omorfo apo thn eugeneia!einai to kleidi pou anoigei ka8e skouriasmenh kleidaria!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια!!!!

Βαλεντίνα μου και εγω νιωθω σαν να την ξερω την ρουμπέλα, εχουμε επικοινωνήσει πολεες φορες μεσα εδω, και η επίθεση αυτη ειναι απιστευτη. παντως αυτο γινεται νομίζω όταν ανοιγεις ενα τετοιο θεμα-ταμπου στην γενική συζητηση του φορουμ που μπορει να επεμβει ο οποιοσδηποτε!!! εγω ενα τετοιο σοβαρο θεμα θα το συζητουσα με εσας που ειστε φιλεναδες μου, και όχι με καποιον που δεν ξερω καθολου και ειναι και τοσο φανατισμενος με ενα θεμα!!!! Τεσπα!!!!

εχτες κορίτσια με επιασαν κατι πονοι το βραδυ, αλλο πραγμα, χαμηλά στην κοιλια σαν να με τρυπαγαν με μεγαλη βελόνα!!!! να φανταστειτε πηρα τον γιατρό γιατι ηταν πολύ δυνατοι... το πρωτο που με ρωτησε ηταν αν κουραστηκα (και οντως χτες εγω κουραστηκα αρκετα οταν πηγαμε για τα βιβλια) οπότε με κατσαδιασε λίγο!!! δεν κανει στο σταδιο αυτό να κουραζόμαστε καθολου!!! οπότε ξεκουραση και προσμονη!!! ςυτυχως τωρα δεν ποναω καθ΄λου!!!

λοιπόν κορίτσια σας γρφαω τα βιβλία εδω, μηπως θελει να τα δεί και καμμια άλλη κοπέλα, δεν νομίζω να πειραζει.....

1. οι πρωτες μερες με το μωρό μου (εκδ Ψυχογιος) που είναι μικρός συντομος οδηγος με φωτογραφίες για τις απαραιτητες φροντίδες του μωρου... πολύ καλό και επεξηγηματικό χωρις πολύ μπλα μπλα

2. Η βιβλος της φροντίδας του μωρού, με συμβουλες από την γεννηση ως και τα τρια χρονια του παιδιου (εκδ. Ψυχογιος). αυτό ειναι ενα μεγάλο βιβλίο που εχει πολλες λεπτομερειες και φωτογραφιες για διαφορα που αφορουν την φροντίδα του μωρού...εχει και ενα καλό κεφαλειο για το θηλασμό, τις πρωτες βοηθειες και άλλα χρησιμα!!!!

3. Νταντα 2: φροντίστε το μωρό σας με αυτοπεποιθηση της Τζο Φροστ (της νταντας του ΣΚΑΙ) που εχει και συμβουλες φροντίδας, αλλά και συμβουλες διαπαιδαγωγησης και μυστικα για να αποκτας απυτοπεποιθηση για διαφορα θεματα που αφορουν την φροντίδα του μωρού. Εχει δηλαδη και λιγη ψυχολογία και πειθαρχία μεσα!!!!

Φιλάκια πολλα και σορρυ για το μεγαλο ποστ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μεγαλη καλημερα και απο μενα!!!!

Και να τα καταφερααααααααα και σημερα μπηκα στο μηνα μου! Μετα απο ολα αυτα που περασα εφτασα τελικα στο τελος! Θελω να μοιραστω κατι μαζι σας, κατι που ουτε στην καλυτερη μου φιλη δεν εχω πει και το γνωριζουν μονο η αδερφη μου και η μαμα μου και αυτες επειδη ηταν μπροστα στο περιστατικο! Λοιπον οταν επαθα την μεγαλη αποκοληση και ειχα την αιμοραγια 1 1/2 μηνα με καθημερινο κινδυνο να χασω το μπουμπουκακι μου, η πεθερα μου (με την οποια εχω αριστες σχεσεις και την ενοιωθα πολυ κοντα μου τουλαχιστον μεχρι και εκεινη την ημερα και η οποια γενικα ειναι καλος ανθρωπος και μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχα κανενα παραπονο) αφου ειχα γυρισει απο ραντεβου με την γιατρο και μου ειχε πει να σηκωνομαι μονο για τουαλετα σε διαφορετικη περιπτωση θα μου εκανε εισαγωγη σε κλινικη και λεγωντας της μαμας μου τι μου ειχε πει (ηταν και η πεθερα μου μπροστα) γυρισε και μεταξυ σοβαρου κα αστειου ειπε στην μαμα μου "συμπεθερα τελικα κακογεννη μας βγηκε η κορη σου!!!", περιτο να σας πω οτι η μαμα μου εμεινε κοκκαλο και εγω για μην βαλω τις φωνες και την πεταξω εξω απο το σπιτι απλα πηγα στην κρεβατοκαμαρα μου και εβαλα τα κλαμματα! Μετα απο λιγες μερες το ειχα κιολας ξεχασει αλλα τις τελευταιες μερες δεν ξερω τι με εχει πιασει και το σκεφτομαι ολο και πιο πολυ με αποτελεσμα οποτε την βλεπω και χωρις να μπορω να το ελεξω να εχω μια αποτομη συμπεριφορα απεναντι της! Δεν ξερω γιατι με εχει πειραξει τοσο πολυ! Σκεφτομαι μετα που θα γεννησω σε καποια οικογενειακη συγκεντρωση να πεταξω μια ξεγιρισμενη σποντα ετσι ωστε να καταλαβει την βλακεια της! Σορι για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να το πω καπου ρε γμτ να βγει απο μεσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα!! B)

τελικα μονο εγω δεν ξερω ακομα ποτε θε γεννησω..βλεπω να πηγαινω στο γιατρο και να μου λεει ελα αυριο να σε βαλω μεσα :laugh: :laugh:

και εγω εχω πονακια απο χθες..και τωρα ποναω λιγο στο σημειο κατω δεξια που παντα ποναγα οταν ειχα περιοδο...φανταζομαι οτι αυτες ειναι οι συσπασεις?? :unsure::unsure: α!! και κατι αλλο, μετα τι γεννα να ξερετε οτι οι πονοι περιοδου θα μειωθουν πολυυυυ!! εγω που εκλαιγα καθε φορα που ειχα περιοδο και μου ερχοταν να πεθανω απο τον πονο (και δεν επαιρνα παυσιπονα, δεν ηθελα) μετα τη γεννα αναρωτιομουν αν θα εχω περιοδο..γιατι δεν ειχα σχεδον καθολου πονους μετα! :blink: και μου το ελεγαν και δεν το πιστευα!!

κοριτσια αυτο το ποστ με τη ρουμπελα το ειδα και εγω..μαλιστα εμπαινα καθε μερα και το διαβαζα για να δω ποσο κακοπροαιρετως μπορει να ειναι ενας ανθρωπος...τι να πω..μερικες κοπελες νομιζουν οτι επειδη εχουν καταφερει να θηλασουν οτι ειναι επιτευμα (δεν ξερω αν την εγραψα καλα τη λεξη :blush: ) και οτι οοοολες οι κοπελες του πλανητη μπορουν να το καταφερουν (με ορμονικα προβληματα ή μη) και οποια δεν το κανει δεν μεγαλωνει σωστα το παιδι της..τι να πω... και εγω λεω θα θηλασω αποκλειστικα αλλα κανεις ποτε δεν ξερει τι γινεται, ετσι δεν ειναι? εγω παντως και προβλημα να εχω θα το μοιραστω μονο μαζι σας και απο κει και περα θα προσπαθησω να το αντιμετοπισω μονη μου..εδω μεσα δεν θα ανεβασω κανεναν προβληματισμο μου πανω στο θεμα διοτι πληροφοριες καλες δεν νομιζω να μου δωσουν..παρα θα ξεκινησουν να τσακωνονται μεταξυ παλι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

γιωργια μου μην σε αγχωνει το θεμα με την πεθερα σου...μερικοι ανθρωποι πολλες φορες μιλανε χωρις καν να σκεφτουν τη κοτσανα πετανε...μην αφηνεις τετοιες βλακειες να σε παιρνουν απο κατω, να σκεφτεσαι μονο οτι μετα απο οοοσα περασες, σε λιγες μερες θα εχεις αγκαλιτσα τη μπεμπα σου! :cheer:;)

ελενητεο καλως ηρθες στην παρεουλα μας!! με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου και μην αγχωνεσαι!

οσο για το φαι κοριτσια εγω μολις χτυπησα 2 τσουρεκακια με γαλα :laugh: παει και τα παιρνει απο ενα κρητικο φουρνο ο τακης και ειναι πεντανοστιμα!!! :P

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα μου τσουρεκακια απο κρητικο φουρνο ακουω! Κρητη παιδι μου εγγυηση χιχιχι! Αληθεια βΡΕ Κικιτσα αφου και συ με καισαρικη θα πας δεν σου εχει πει ο γιατρος σου την ημερομηνια? Μου φαινεται πολυ περιεργο!

Εγω εφαγα ενα μπωλ με δημητριακα με σοκολατα και γαλα! Τιε τελευταιες μερες εχει κατεβει μαλλον η μπουμπου μου και δεν μου πιεζει τοσο το στομαχι με αποτελεσμα ολο και κατι να μασουλαω! Το τι αγγουρακι και κριτσινι εχω φαει τις τελευταιες μερες δεν περιγραφεται!

Οσο για τον θηλασμο ειναι πραγματικα ενα θεμα που κανει τζιζ εδω μεσα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι! Να σας εξομολογηθω κατι (σημερα ειναι η μερα μου φαινεται να βγαλω τα εσωψυχα μου στην φορα) τον Νικολα τον θηλασα σχεδον αποκλειστικα 2 μηνες και ηταν ελαχιστες οι φορες που του εδωσα ξενο! Επιανε μονο απο το ενα στηθος, το αλλο ουτε να το φτυσει, προσπαθησα παρα πολυ αλλα ματαια, το τι δεν εκανα, βρε τον εβαζα πρωτα σε αυτο που δεν επιανε τιποτα, βρε τον εβαζα λιγο σε αυτο που του αρεσε και μετα στο αλλο τιποτα, μονο κλαμα και τσιριδες! Προσπαθησα να του βγαζω με θηλαστρο αλλα πονουσα παααρα πολυ! Το παλεψα απο πολλες μεριες! Καλα δεν μετραω ποσες φορες ματωσαν οι θηλες μου με αποτελεσμα οσο το μωρο θηλαζει εγω να κλαιω απο τους πονους! Απο τα πολλα και αφου ειδα και αποειδα του εδωσα ξενο και τελειωσαμε! Προσωπικα και μιλαω μονο για τον εαυτο μου ενοιωσα πολυ πιο ηρεμη και αρχισα να χαιρομαι το παιδακι μου απο την στιγμη που σταματησα τον θηλασμο! Δεν ενοιωσα κατι διαφορετικο οταν του εδωσα μπουκαλι, αυτο που καποιες κοπελες περιγραφουν για δεσιμο κλπ, ενοιωθα μονο μια απιστευτη ηρεμια! Και απο τα λιγα που εχω διαβασει εδω μεσα αρχιζω και πιστευω οτι ειμαι ανηθικη μαμα επειδη εδωσα μπουκαλι! Ναι και αυτο ειπωθηκε εδω μεσα! Τι να πω? Δεν ξερω! Μακαρι ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι γερα και να εχουν να πινουν γαλα, ειτε με μπουκαλι ειτε μητρικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια μου ναι κρητικος φουρνος..με κρητικα παξυμαδακια μμμμμμ...και κρητικο τραχανα! μιαμ μιαμ!! :P πωπω αγγουρακια ακουω..αμα ειναι και απο δικο σας μπαξεδακι ακομα πιο τελεια! :woohoo: ο αντρας μου προσπαθει εδω και χρονια να ερθει κρητη..ο μισος ειναι απο σφακια (ο αλλος μισος απο πυργο ηλειας :laugh: :laugh: )..αλλα γενικα εχει βαρεθει την αθηνα και δεν εχει αδικο!

ναι με καισαρικη γενναω αλλα εκανα την πεμτπη τον υπερηχο για να παω στο γιατρο μου..και νομιζα οτι θα πηγαινα την αλλη μερα για το καρδιογραφημα μου να τελειωνω..και να παω την δευτερα στο γιατρο για να μου πει ποτε θα με βαλει μεσα..αλλα τελικα ειχε πολυ δουλεια ο καρδιολογος και ετσι μου εκλεισε ραντεβου την δευτερα το απογευμα...οποτε θα παρω εγω τον γιατρο τηλ δευτερα πρωι και θα μου πει ή τριτη ή τεταρτη να κατεβω κατω... τι να κω το νοσοκομειο ειναι μακρια δεν μπορω να πηγαινω μια μια εξεταση κατω....

οσο αυτο που εγραψες με το θηλασμο νομιζω οτι ειναι πιο σημαντικο για το μωρο να εχει μια ηρεμη μανουλα..γιατι τα μπεμπακια μας νομιζω οτι τα καταλαβαινουν ολα...και ετσι η καθε κοπελα κανει οτι νομιζει πιο σωστο για το μωρακι της ;) αλλωστε εχω ακουσει οτι το πρωτογαλα ειναι το πιο σημαντικο απο ολα να παρει το μωρο... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφ μπηκα για να γκρινιαξω γιατι δεν ειναι κανεις εδω να του τα πω :laugh:

βλεπω τον καιρο ετσι..και τα εχω οοοολα ανοιχτα και περιμενω λιιιγο δροσερο αερακι να σκασει λιγο στα ποδια μου να δροσιστω..αλλα τιποτα!! και εχω νευριασει παρα πολυ :angry: ουφ..μαλλον οι ορμονες φταινε..ποτε δεν ειχα τετοιες "απαιτησεις" απο τον καιρο :dry: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελαρες μου!!!φιλεναδιτσες μου γλυκιες!!!

Κατερινακι μου,εχεις δικιοοοο βιαζομαι πολυυυυυ!!!αλλα θελω να δω την μπεμπουλα μουυυυυυυυυυυυ :P

ειμαι ετσι ανυπομονη παντα,ελπιζω να βγει και η κορη μου ετσι και να ερθει νωριτερα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Υοτακι μου,ευχομαι αυτη τη φορα να γεννησεις με ευκολια και να μην συναντησεις κανενα προβληματακι ,ουτε πονο.μονο χαρα και ολα με το δεξι! :kiss:

Ρενακι,πολυ ωραια τα βιβλια που πηρες!!!θα σε βοηθησουν πολυ και με εβαλες και σε ιδεες να παω να παρω κι εγω κανενα ειδικα για τις πρωτες βοηθειες του μωρου μας ειναι αναγκαιο νομιζω σε καθε σπιτι!γερα ναναι τα μπεμπουλινια μας!!! :)

Γεωργιτσα καταλαβαινω ποσο σε πληγωσε αυτο που ειπωθηκε απο τη πεθερα σου ,αλλα επειδη ειχε πρωτερο εντιμο βιο ;) συγχωρεσε την και αστο να παει αστο...η καθε μια εδω μεσα θα εχει και καποια τετοια η και πολυ πολυ πολυ χειροτερη ιστορια να σου πει(ονοματα δεν λεμε...χαχχαχαχαχ)...αλλα αμα συνεχεια σκεφτομαστε ολα αυτα τοτε βλεπεις ποιον πληγωνεις περισσοτερο?την δικη σου ψυχουλα!αυτη ποναει και δηλητηριαζεται περισσοτερο!εγω ετσι το δουλεψα στο κεφαλι μου και συγχωρεσα η ξεχασα πολλα....ευχομαι να εισαι παντα ηρεμη και συμβουλη μου-μονο τα παιδια σου και τον αντρα σου και τα ματακια σου!ολοι οι αλλοι να πανε να .......

Κικιτσα μου, εδω εχει αερα και ψυχρα!!!αλλαζουμε?χαχαχχαχα :P

Εγω σημερα κοπελιτσες μου παλι πονους χαμηλα!δυνατους και το βραδυ παλι ξυπνησα απο αυτους!δεν ξερω αλλα μαλλον αυτο ειναι οι συσπασεις!πονος χαμηλα εντονος σαν περιοδου ο οποιος ερχεται και φευγει,διαρκει λιγο σχετικα και μετα φευγει αποτομα οπως ηρθε...μαλλον μας προετοιμαζει η μπουμπου μου!μεχρι και τα καλλυντικα μου θα τιαξω σημερα για το μαιευτηριο για ναμαι ετοιμη!!!οχι τιποτα αλλο αλλα η μπεμπα πρεπει να με δει ομορφη και θα μας βγαλει και φωτο ο μπαμπακας μας μολις αντικρυσουμε το φως!!!

Αυτα αγαπουλινες μου απο μενα!!!φιλακια σε ολα τα μπουτακια και τιος κοιλιτσες που εχουν ομορφα γλυκα μπουτακια μεσα τους!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο 8 κα 30 πρεπει να ειμαι στο Ελενας παιρνω τα μπογαλακια μου και περιπατειν.........θα σας ξαναδω σε μια εβδομαδα μαζι με την μπιρμπιλοματα μου

Γεωργια γι αυτο που ανεφερες με την πεθερα σου μην δινεις σημασια ισως το ειπε λογω οτι εχει προβληματα συνεχεια στην γεννα αλλα εαν ειναι αμαθη γυναικα μπορει να το ειπε και απο χαζομαρα,,,εαν σε πληγωσε αυτο και εχεις καλες σχεσεις πες της το σε μια στιγμη που θα ειστε οι δυο σας για να φυγει απο μεσα σου και οχι σποντες και τετοια......

χειροτερα γινονται....εγω εαν μ ενοχλησει κατι ηρεμω και παω και τις το λεω......

Κικι περιμενω να σε δω

φιλακια

Κοριτσια καλο υπολοιπο και θα τα πουμε as soon as

Rena xarappp καλη λευτερια και σε εσας κοριτσια μου μιας και παμε παρεα

δεν σας κρυβω νιωθω περιεργα αγωνια με λαχταρα να την δω φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ομορφιές μου!

Βαλάντω μου σε σκεφτομαι...αγωνιώ κι γώ μαζι σου! Θα δεις τη μπουμπου βρε τρελοκομειο! Αν μπορεσεις στειλε σε καποια απο μας μνμ να χαρουμε!

Γεωργια μου... :( σε στεναχώρησε η πεθερά σου αλλά ίσως να συμβαινει αυτο που ειπε η Βαλεντινα...καμια φορά μιλάνε οι ανθρωποι χωρις να καταλαβαινουν... Μη το κρατας μέσα σου, καλυτερα να της το πεις προσωπικα, σιγουρα δε θα το εννοουσε έτσι!

Το θέμα με τη Ρουμπέλα δε το διάβασα αλλά θα συμφωνησω κι εγω πως γίνεται σφαγη εδω μέσα για το θηλασμο! Σόρυ κιόλας κι εγω θα προσπαθησω αλλά αν δε τα καταφέρω δε θα κατεβάσω και πλέρέζες! Το πάν ειναι να ειμαστε καλα, αν δε γίνεται απλά ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ! τι θα πει? καλυτερα να ειμαι με νευρα κρόσσια και να κλαιω απο το να δώσω μπουκάλι?

Αυτα τα θέματα δε τα καταλαβαινω...Θέμα για το θηλασμό, ταμπου για εξωσωματικη (ηρωίδες ειναι οι κοπέλες) και ταμπου για καισαρικη...έλεος!

Παιδια πονάνε όλα μου τα κοκκαλα...έχω πρηστει ελεηνα και νιωθω σουβλιές στο πιπι μου... έχω γ΄λινει πολύ γκρινιάρα :(

Κικίτσα διάβασα τα πάς μια χαρα στην εξέταση του γιατρου! Εσύ εχεις νορμάλ συμπεριφορά όχι εγώ η κλανιάρα...Τα σέβη μου! :kiss:

Επίσης για το θέμα της προσβολής ας με συγχωρήσσει καμια αν έχω πετάξει καμια μακακία! Τώρα σκετομαι πώς όλο σας πειράζω μια την Αθηνα που τη λέω johny walker μια την Κυο που την έλεγα αυγουστιάτικο απατεώνα... :blush: Αχ συγχωρέστε με αν πειραξε κάτι καμία...χούμορ κάνω αλλά δε ξερω πως το αντιλαμβάνεται κάποιος στο γραπτό λόγο!

Σας φιλώ όλες! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια γλυκά!!!!!!

Ελπίζω να είστε καλά όλες!!!!

Βαλεντίνα με το καλό κοριτσάκι μου,άντε τυχερούλα αύριο θα έχεις τη μπουμπού σου αγκαλιά!!!!!Αν μπορέσεις ειδοποίησε μας κάπως ότι όλα πήγαν καλά!!!!

Harap με το καλό και εσείς κοπέλα μου!!!!Να υποδεχτείτε το 3ο παιδάκι της οικογένειας!!!όλα να πάνε καλά και μην μας ξεχνάτε ε;;;;

Γεωργία μου μη χαλιέσαι για τέτοια...το ίδιο έκανα και εγώ και τι κατάλαβα;Τσαμπα χαλούσα τη ζαχαρένια μου και τσίτωνα το μωρό μου!!Αν ο άλλος είναι γκάου....

Χαρά μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!Μην φανατιζόματε λοιπόν!!!!Επίσης έχω γίνει και εγώ πολύ γκρινιάρα και με ενοχλούν τα πάντα.Αύριο πάμε γιατρό,άντε να δούμε!!!!!

Έρχεταί ο αντρούκος μου σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενη!!!5 μέρες έχω να τον δω και μου έλειψε πάρα πολύ γμγ!!!!

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω μου δηλαδη ολα ετοιμα? αφου εβαλες και τα καλλυντικα στην βαλιτσα μπορει να αποφασισει και η μπεμπα να βγει! :P:P:P

Ρενα με ρεγουλα το διαβασμα και στο λεω σοβαρα! Η κουμπαρα μου απο την μερα που εμαθε οτι ειναι εγκυος διαβαζε βιβλια εγκυμοσυνης και κοντεψε να τρελλαθει! Οτι επιπλοκη διαβαζε νομιζε οτι την παθαινε και ειχε τρελλανει και τον γιατρο της! Τα πηρε ο κουμπαρος μου τα πεταξε και υσηχασανε! Μετα πηρε βιβλια για το μωρο, και αντε παλι απο την αρχη! Και αυτα τα βιβλια ειχαν την ιδια καταληξη στα σκουπιδια γιατι ειχε κοντεψει να τους τρελλανει ολους!!!

Χαρα μου κοριτσακι μου και γω νοιωθω σουβλιες!!! Μικροσυσπασεις ειναι! Οσο για το αν εχεις πληγωσει καποια κοπελα δεν νομιζω οτι μια δοση χιουμορ προσβαλει καποιον, ισα ισα ειναι και το αλατοπιπερο στο γραπτο λογο!

Βαλεντινακι μου εσενα σε αφησα για το τελος! Σου στελνω τις ομορφοτερες ευχες μεσα απο την καρδια μου! Ευχομαι ολα να πανε καλα και να γεννησεις ενα υγειες παιδακι με ενα γελιο καλη μου! Πολλα πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argurw mou etoimazetai na skasei mourh h neraidoula sou!!!!!etoimasou!!!

valantina mou me to kalo kopela mou!!!!!!me kanenan pono na pww!!!!kalh leuteria!!!!!ax aurio 8a thn exeis agkalitsa th kouklitsa sou!!!!

xara mou egw me sena sugkekrimena gelaw polu..den nomizw na uparxei kopela edw mesa pou na exei parekshgh8ei me thn partu sou..

rena mou,euxaristoume polu!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας Ιουλιομανουλες!!!

Γιωργια μου εμενα τα βιβλια με βοηθανε παρα πολυ!!!! ειμαι πολύ του διαβασματος εξαλλου και ειδικά αν θελω να αγχωθω ξερω τον τρόπο και από το ιντερνετ (χχιχιχιιχιχ) :laugh: :laugh:

Βαλεντίνα μου!!!!! με το καλό κοπέλα μου θα σε εχω μεσα στο μυαλό μου, μπορει να σε πάρω και κανενα τηλεφωνακι να μου πεις πως εισαι και τι κανει η μπουμπου σου αν δεν σε πειραζει!!!!! με το καλό, να σου ερθουν όλα δεξια!!!!!!

κορίτσια μου δεν μπορώ να περιμένω μεχρι την πεμπτη!!!!! ποσο πολύ θλεω να δω τον μπεμπη μου!!!!

καλέ ειδατε τον μπέμπη της ΧΑΡΑΣ στο facebook????? μια κουκλάρα και ο γιος της ενας κουκλος!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας βαζω και μια σημερινή ΦΩΤΟ μου με την πλεον κοιλαρα μου!!!! αχ οι τελευταιες μερες σε λίγο δεν θα την εχω πια!!!!!! πως περναει ο καιρός????

φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιτσα μου δεν τα ετοιμασα τελικα τα καλλυντικα,αλλα τωρα που μου το θυμησες λεω να παω μπας και φιλοτιμηθει η κορη μου και θελησει να βγει..χαχχαχαχχαχαχ

Ανσια μου,δεν την βλεπω πολυ προθυμη να βγει..χαχαχααχα την εχει καταβρει εδω μεσα!αλλα σημερα εχω συνεχεια εντονους πονους χαμηλα!κρατανε κανα 2λεπτο και πολυ λεω και ξαναερχεται ο πονος μετα απο 1 ωρα η 45 λεπτα...οποτε μαλλον δεν υπαρχει καμια πιθαντοτητα για σημερα...αλλα παλι καλα κατι γινεται και προετοιμαζεται η μητρα μου.

Βαλεντινα μου καλη ,με κανενα πονο και ολα δεξια ευχομαι!!!με το καλο να αντικρυσεις το κοριτσακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αυτό ήταν. Αύριο το πρωί, πάω και εγώ σιγά σιγά να συναντήσω τον/την Βενιαμίν της οικογένειας.

Μα καθόλου άγχος? Τί πράμα είναι αυτό βρε παιδί μου. Βέβαια έτσι λέω τώρα, γιατί αύριο το πρωί μπορεί και να είμαι στην τσίτα. Ξέρω πως όλα θα πάνε καλά και το πιστεύω.

Βαλεντίνα μου με το καλό και εσύ. Πλάκα θα έχει να γεννήσουμε την ίδια ώρα.

Ρένα μου θα σου στείλω μήνυμα να ενημερώσεις το club εδώ και φυσικά αν έρθεις στο Ιασώ να περάσεις.

Αντε σας αφήνω τώρα για να την πέσω. Καλό βράδυ. Σε λίγες μέρες πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...