Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.......................!!!!! :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ...ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ :silly: :silly:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΥΚΛΕΣ............................... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BALENTINAKI μου με το καλο να γεννησεις την Τριτη κ να σου πανε ολα καλα κουκλα μου!!καποτε ειχα ακουσει οτι το να μεγαλωνει ενα μωρο μαζι μεε να σκυλακι του κανει παρα πολυ καλο στην επικοινωνια του αργοτερα!!!επισης μου ειπε οτι η μπεμπα μου θα γεννηθει 2800-3000 οποτε μαλλον καλα υπολογιζεις!

ΜΟΥΡΙΤΣΑ φοβερο το δωματιακη σας...πολυ μαρεσει ειδικα το γρασιδι..!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα μου ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!Δεν έχω λόγια,γλύκα!!!!Αν κάνουμε μετά κανένα γιο να δεις γέλιο...όλα απ'την αρχή :P:P Αλλά αυτό το ροζάκι είναι τόσο γλυκό χρωματάκι....Η μαργαρίτα πάντως must ε;

Μην τσατίζεσαι που δεν μπορούσες να βάλεις φωτο,και εμένα ο άντρας μου τις έβαλε,εγ'ω δεν ξέρω καθόλου από αυτά :P:P

Άντε με το καλό η μπεμπούλα σας να τα χαρεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.................ΠΟΛΥ!!!!!! ;););)

ΑΣΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΟΣΟ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΛΕΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΟΛΑ ΑΠ΄ΤΗΝ ΑΡΧΗ.. :blink::blink: ΕΚΤΟΣ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΑ.Κ ΛΙΓΟ SVAROVSKI ΣΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!! ;);):P:P:P:P:P:P

ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΙ ΝΕΥΡΑ ΕΙΧΑ..... :angry::angry::angry:

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ Κ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.. :lol:

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!!!!Εσύ επέτρεψες στον εαυτό σου να νευριάσει;Εγώ πάλι όχι :laugh: :laugh: Είπα απλά στον άντρα μου να μου τις βάλει,δεν έχω υπομονή ούτε να μάθω τέτοια πράγματα!!!Αν και μόλις τις μίκρυνε και μου τις έβαλε στην επιφάνεια εργασίας έκανα choose file και έλεγα,καλέ τι εύκολο που είναι; :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bαλεντίνα, Harap και Ρενα με το καλό!Όλα θα πάνε καλά και η Παναγιτσα θα είναι μαζί σας.

Μουρίτσα τέλειο το δωματιάκι,με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας να το γεμίσει.

Φωτεινή ο μπέμπης μια χαρά θρεφταράκι θα γίνει!Μπράβο!Να σου ζήσει και να είναι γερός και τυχερός!

Τώρα που σας γράφω η κοιλιά μου έχει παραμορφωθεί,έχει κάτι καρούμπαλα...Υποφέρω τρελά από τη δύσπνοια και από το πρήξιμο και το μούδιασμα στα πόδια και στα χέρια,είμαι διαλυμένη.Ελπίζω τα κιλά της μπέμπας να είναι καλά και την Πέμπτη που θα πάω στο γιατρό να μου πει ότι από Δευτέρα θα γεννήσω.Δεν αντέχω άλλο αυτό το πρήξιμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μουριτσα τελειο τελειο τελειο το δωματιο σας!

thinkpink! δεν εισαι μονη αν αυτο σε παρηγορει! και γω μια απο τα ιδια και επιπλεον πολλες και δυνατες συσπασεις!

εγω τελικα την δευτερα θα παω στον καρδιολογο για καρδιογραφημα και θα παω να κανω και τις τελευταιες αιματολογικες εξετασεις!

αληθεια εσεις πηγατε σε καρδιολογο ή μονο εγω θα παω?

σημερα ολη μερα προσπαθουσα να επικοινωνησω με την ακαδημια αθηνων για τα βλαστοκυτταρα αλλα ματαιος κοπος, ολες οι γραμμες ηταν κατειλλημενες! :angry::angry::angry:

ρωτησα και την παιδιατρο τι γαλα να παρω της μικρης για να βρισκεται στο σπιτι και μου ειπε το frezylac βιολογικο, το εχει ακουσει καμια απο εσας? η φαρμακοποιος μου ειπε οτι ειναι καινουργιο αλλα παρα πολυ καλο (οσο καλο μπορει να ειναι ενα γαλα σκονη!!!)!

θα παω να ρωτησω και για τιμες ενοικιασης νοσοκομειακου θηλαστρου να δω τι θα μου πουν! οσο για αφρολουτρα και σαμπουαν μου προτεινε η παιδιατρος της frezyderm! εσεις εχετε καταληξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου καρδιολόγο δεν μου είπε ο γιατρός μου να πάω...Όσο για τα καλλυντικά και εγώ frezyderm πήρα,είναι ακριβά αλλά είναι φυτικά,χωρίς parabens και λένε ότι είναι τα καλύτερα,τι να πω;θα δείξει!!!Διπλάσια τιμή από τα υπόλοιπα έχουν πάντως,το λαδάκι το πλήρωσα 11 ευρώ :ohmy:

Χαλάλι της όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με ειχε στειλει και στην πρωτη εγκυμοσυνη! ισως ειναι απαραιτητο για να εχει το κεφαλι της ησυχο! ε και δω που τα λεμε μια εξεταση δεν εβλαψε ποτε κανενα!

οσο για τα καλλυντικα της frezyderm και γω εχω ακουσει οτι ειναι τα καλυτερα! στον νικολα μου ο πρωτος παιδιατρος που ειχα μου ειχε πει να παρω φισαν! μετα απο καιρο διαβασα καπου οτι εχουν τα οσα μεσα! οταν τον ρωτησα τον βλακα μου πε οτι απλα ειναι τα πιο οικονομικα και γι αυτο τα προτεινει..... λες και του πα εγω οτι θελω τα πιο οικονομικα! αν ηταν ετσι δεν θα του σκαγα 40 ευρω σε καθε επισκεψη αλλα θα πηγαινα σε γιατρο του τεβε να μου ρχετε και τζαμπα!

τελος παντων! στον νικολα τους τελευταιους μηνες εκτος απο frezyderm του εβαζα και προδερμ και ηταν ολα καλα, μεχρι που με τσιμπισε μυγα και του πηρα τζονσον! τι το θελα? του προκαλεσε δρματιτιδα εξ επαφης και τωρα βαζουμε ειδικη κρεμουλα! αυτα κατερινακι μου! αυπνιες και συ ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

gewrgia mou otan lete kallluntika ennoeitai gia to mwro?

Ε ναι βρε αναστασια μου! Ενα μεικ απ, ενα κραγιον, ενα μολυβι ματιων και ενα ρουζ για τα μαγουλακια ειναι απαραιτητα, δεν νομιζεις? :P:P:P Πλακα κανω!

Εννοουμε σαμπουαν, αφρολουτρο, κρεμουλα για ενυδατωση κα κρεμα για το συγκαμα! Η sudocream ειναι η καλυτερη κρεμα για το συγκαμα! Ειναι τελεια! Εγω την χρησιμοποιω απο τον Νικολα μου και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη! Δεν του βαζω ομως σε καθε αλλαγη πανας παρα μονο οταν κοκκινισει! Αν βαζετε σε καθε αλλαγη πανας μετα συγκεγεται ο πωπουδακος με το παραμικρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωω ναι Γεωργία μου!!!!!Από αυπνίες άλλο τίποτα!!!!!Η βλακεία είαναι ότι το βράδυ έχω αυπνίες και τη μέρα υπνηλία....τα νεύρα μου!!!!!

Κρεμούλα ενυδάτωσης έχω ακούσει ότι τον 1ο χρόνο δεν χρειάζεται για τα μωρα,έχουν λέει κάτι σαν ασπίδα πάνω στο δερμα τους που τα κρατάει ενυδατωμένα και δεν χρειαζεται κρέμα.Εγώ γι αυτό πήρα λαδάκι μόνο και θα ρωτήσω την παιδίατρο στην κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εβαζα και στον νικολα που και που ενα γαλακτωμα της frezyderm οταν εβλεπα οτι το χρειαζοταν το δερματακι του και του εκανα απαλο μασαζακι! ειχα παρατηρησει οτι κοιμοταν αμεσως και ηταν πολυ χαλαρος! γενικα ομως ηταν ευκολο παιδι απο τοτε που γεννηθηκε! απο 20 μερων δεν μας ξαναξυπνησε βραδυ! τελευταιο γευμα στις 11 και μετα στις 8 το πρωι! τον θηλαζα και του εδινα και συμπληρωμα ξενο! καλως κακως αυτο εκανα και δοξα το θεο ολα πηγαν καλα! και τωρα στην κορουλα μου το ιδιο νομζω θα εφαρμοσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές!

Αχχ δε τα θυμαμαι όλα...συγχωρέστε με αν ξεχάσω κάτι :(

Μουρίτσα το δωμάτιο ειναι πολύ όμορφο!!! Με το καλό να ερθει η μπέμπα σας να το κάνει άνω κάτω!! :kiss:

Γεωργία κι εμένα με έστειλε σε καρδιολόγο για να εχει το κεφάλι του ήρεμο!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79 κι εσένα θρεφταράκι η μπέμπα?! Να δω αν θα της κανει το Νο 0 :S:S

Γιοτάκι χαίρομαι που η ψυχολογία σου ειναι καλύτερα! :kiss:

Άντε κορίτσια...περιμένουμε... την ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

harabel καλημερα τι εγινε με την διατροφη!!!!!!!

μουριτσα τελειο το δωματιο ης μπεμπας σας!

κατερινακι 79 μοντελο θα βγει η μπεμπα σου!

γιωτακι αντε να ανεβαινει η ψυχολογια μας!

εγω εχω προβλημα με τον υπνο και με τις κραμπες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

μουριτσα το δωματιακι σας ειναι τελειοοο!! B)

γιωργια και εγω θα κανω καρδιογραφημα την δευτερα..νομιζω οτι το κανουν ολες οσες κανουν καισαρικη?? :dry:

ανθη και εγω εχω κραμπες..με τον υπνο δεν εχω και τοσο προβλημα το μονο που για να αλλαξω πλευρο ξυπναω καθε φορα αλλα με το που γυρναω τωρα ξερενομαι παλι στον υπνο χιχιχι :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλο απογευμα! εριξα κατι υπνους τωρα το μεσημερι! να δω πως υα κοιμηθω το βραδυ!

σημερα καθως εριχνα μια ματια στο φορουμ δεν σας κρυβω οτι στεναχωρηθηκα με την συμπεριφορα καποιων μελων να ειρωνευονται ενα μελος που ζητησε συμβουλη για τον θηλασμο! γιατι τοση εμπαθεια ρε γμτ?

κοριτσια επειδη και απο εμας καποιες ισως να μην τα καταφερουν με το θηλασμο να υποσχεθουμε οτι δεν θα την στησουμε στα 5 μετρα! τελος παντων! εσεις τι κανετε? εγω εκανα κατι ψιλοδουλειτσες το πρωι και τωρα λεω να κατσω να σιδερωσω κανενα ρουχαλακι! αυριο μπαινω στο μηνα μου! δεν το πιστευω, πραγματικα μετα απο τα οσα περασα σε αυτην την εγκυμοσυνη! κικιτσα μου εγω και στην 1η εγκυμοσυνη ειχα κανει καρδιογραφημα ενω πηγαινα για φυσιολογικο τοκετο! τελικα ειναι θεμα γιατρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργία μου και εγώ παρακολουθησα αυτη την συζητηση που αναφερεις για τον γηλασμό, και εξεπλάγην!!! μερικες φορες στο φορουμ αντιμετωπιζεις πολύ "φανατικες¨αποψεις για καποια θεματα, και αυτό δεν είναι ποτε καλό!!! Αλλά το φορουμ ειναι μια μικρογραφία του κοσμου ετσι δεν είναι? εγώ δε σας κρυβω ότι ενα από τα μεγαλύτερα αγχη μου είναι ο θηλασμός!!! μακαρι να τα καταφερουμε πρωτα ο θεος με τον μπεμπη και να θηλάσουμε τουλάζιστον για λιγους μηνες, αλλά αν δεν τα καταφερω δε σκοπευω να τα βαψω μαυρα και να απογοητευτω!!!

σημερα πηγα και πηρα μερικά βιβλία με συμβουλες για την φροντίδα του μωρού και φωτογραφίες!!! το ένα ειναι της Τζο Φτοστ, αν την ξερετε που κανει το προγραμμα στο ΣΚΑΙ με τις ντανταδες!!! ειναι πολύ χρησιμα βιβλια... οποια ενδιαφερεται της στελνω τους τιτλους με πμ!!!!!

φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!molis teleiwsa to cheese-cake !!!perimenoume na desei kala gia na to dokimasoume!!!

kai mena me "eirwneuthke" ex8es kapoia kopela apo edw mesa alla den parekshgh8hka.einai h pro8esh tou ka8ena kai to poso kaloproairetos einai.kserw oti asteieuthke me mena alla an to evlepa kai egw diaforetika isws kai na m'enoxlouse.den exw diavasei to sugkekrimeno post sto opoio anafereste koritsia alla nomizw pws panta 8a uparxoun kakoproairetoi an8rwpoi.den gennh8hkame etoimoi gia ola.sthn poreia ths zwhs mas ma8ainoume.apla einai luphro pragmatika na sumvainoun tetoia pragmata giati h kopela auth den 8a tolmhsei na ksanazhthsei th gnwmh twn koritsiwn tou mammy.rena mou m'endiaferei polu!an mporeis na mou steileis pm 8a hmoun eugnwmwn.euxaristw polu!!!!

:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...