Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Ρένα στο έστειλα ήδη. Όσο για τα δωμάτια, όποτε θες μπορείς να πάς να τα δείς, δεν σου λένε τίποτα. Άλλωστε έχεις κάθε δικαίωμα, τόσα χρήματα θα δώσεις. Μόλις έκανα και τηλεφωνικά την αίτηση για την My Club Card της Εθνικής, μιας και πληρώνεις το Ιασώ σε 6 άτοκες. Και επειδή με τον "υψηλό" μισθό που παίρνω (200 ολόκληρα ευρώ το μήνα), με τίποτα δεν μαζεύεται το ποσό της γέννας, μιας χαρά μας έκατσε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ομορφιές!

Ρένα, Χαρα,Βαλάντω με το καλό! τι όμορφη προσμονη!

Κατερίνα Λίμνη Πλαστήρα με τρέλα! Μάρεσει πολύ!

Πήγα κι εγω στο γιατρο χθες...Η μπέμπα ειναι 3200, όλα καλα και πλακουντας και νεράκια και ντοπλεράκι και όλα.Ζωηρη ζωηρη όπως πάντα να μην αφηνει το γιατρο να τη μετρησει! Εγώ έβαλα 2 κιλά σε μια εβδομάδα! :S Μιλάμε για το υπόλοιπο θα τρωω μονο αέρα...ειναι δυνατόν??? Αυτο και να θες να το κανεις ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ! Δε μπαινουν 2 κιλά σε μια βδομάδα... :S:S

Πήγε να με εξετάσει και απο κατω (ακόμα δε σφηνσε το κεφαλακι της)...

και με έπιασε υστερία και ειχα μαγκώσει τα πόδια...έχω απογοητευτει πολύ με τον εαυτο μου :(

Γενικά έχω θέμα με τον γυναικολόγο, δε μπορω να με "ψαχουλευουν", ειναι ψυχολογικο το θέμα...κάθε φορά στα τεστ παπ πριν την εγκυμοσύνη σφιγγωμουν πολυ και ίδρωνα και ξεφύσαγα αλλά τα καταφερνα...χθες πάλι υστερια...Πώς θα γεννησω? Φοβάμαι μη με πιασει πανικος. Ο γιατρος μου ειπε να ηρεμησω και να σκεφτω τι θέλω, εκεινη την ωρα του τοκετου θέλει να συνργαζόμαστε καλα να μην έχει προβλημα ουτε το μωρο ουτε εγω...

Φοβάμαι δε ξέρω τι να κάνω...ειμαι για χαστούκια μιλάμε.

Τελικά δε με εξετασε, θα προσπαθησω την επόμενη εβδομάδα να ειμαι ηρεμη και να με κοιταξει...

σορυ για το μεγάλο ποστ...ήθελα να το μοιραστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα σε καταλαβαινω τόσο πολυ!!!! η εξεταση από κατω είναι μια δυσκολη υπόθεση ειδικά αν σε εχει πιασει ο πανικός και εισαι σφιγμένη!!! και εγώ στα τεστ παπ δαγκωνόμουν μεχρι να τελειώσει το βασανιστήριο!!!! απλά μια συμβουλή... σκέψου εκεινη την ώρα κατι άλλο, προσπάθησε να φανταστεις το μπεμπε σου και όλα θα πάνε καλα!!! ασε που όταν ερθει η ώρα να γεννησεις, θα έχεις τετοια ανυπομονησία και πόνους, που το ψαχουλεμα εκει κατω θα είναι το τελευταιο που θα σε απασχολει!!! ασε που μπορείς να ζητησεις και επισκληρίδιο και να μην νιωσεις και πολλά!!! Αχχχ κοπελίνα μου υπομονηηηη!!! ολόκληρα παιδια θα βγαλουμε από εκει μεσα, τελειους ανθρωπους.... να μην πονεσουμε και λίγο?????? (χιχιχιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά ετοιμάσου για πολύ "ψαχούλεμα" στη γέννα. Μακάρι να γεννήσεις γρήγορα και να το γλιτώσεις, αφού έχει θέμα. Αν όχι, να είσαι προετοιμασμένη. Θα σε εξετάζει κάθε λίγο και ο γιατρός, και η μαία. Είναι απαραίτητο για να δούν πόσο μαλάκωσε ο τράχηλος και τί γίνεται με το μωρό. Προσπάθησε να αποβάλεις τις σκέψεις απο το μυαλό σου, γιατί καλά σου είπε ο γιατρός σου, εκείνη τη στιγμή είσαι εσύ και εκείνος, οι μοναδικοί που μπορείτε να βοηθήσετε το μωρό σου να βγεί. Αν δεν συνεργαστείς, θα έχει πρόβλημα (εννοώ ότι μπορεί να παίξει και καμιά καισαρική). Ασε που θα σου πάρει και περισσότερες ώρες αν δεν κάνεις ότι σου λέει, κατά γράμμα.

Συγκεντρώσου λοιπόν στο θαύμα που θα δείς με τα μάτια σου, και μην αγχώνεσαι για λίγο "χέρι".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τα λέτε γι αυτο θυμώνω με τον εαυτο μου :(

Δε με νοιαζει ο πόνος, στρεσσάρομαι... Θα προσπαθησω να σκεφτομαι μονο τη μπέμπα και τπτ άλλο!

Το ξέρω πως θα παιξει πολύ χερι εκεινη την ώρα...

Ευχαριστώ για τα λογια σας, με παρηγορει που δε το βλέπω μονο εγω τοσο αγγαρεία. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απ ενα τα νεα του μπεμπη μου σας τα εγραψα χθες!ομως τωρα το πρωι που σηκωθηκα με εχει πιασει φαγουρα! δεν ξερω αν με πηραξε κατι η ειναι απο υην εγκυμοσηνη.

harabel(συμπεθερα) μην ανχωνεσε. πρεπει να κανεις υπομονη να σκεφτεσε πως ειναι για το καλο της μπεμπας σου!!!!!!

στον τοκετο αν εχεις κανει επισκλυριδιο δεν θα αισθανεσε τα ψαχουλεματα!

ολα για την μπεμπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αυτο θα σκεφτεσε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ολα για την νυφουλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω αυτο σκεφτομαι οταν κατι δεν παει καλα!!!!! ολα για το μπεμπη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΑΝΤΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ !!!!!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΗΤΗΡΑΚΙ :P:P:P ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ :P

ΧΤΕΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ!!!! ΠΗΡΕ ΚΑΙ 300 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ :P:P:P

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα μου μπράβο!!!!

300 ολόκληρα γραμμαρια??? τι αντρακλας είναι αυτός???? μπράβο!!!!

αχ να ξερες πόσο ανυπομονώ να δω και εγώ το μικρό μου!!!! ποιες ηταν οι εντυπώσεις σου από το ΙΑΣΩ? ηταν καλοι? τι δωμάτιο πήρες? στο χειρουργίο ολα καλα? εμψυχωσε με λίγο γιατί εχω αρχίσει να αγχόνομαι!!!!

φιλάκια σε σενα και στον μπέμπη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου με το καλοοοοοο!!!!Ρενα-Βαλεντινα-Harap!!!!ευχομαι να πανε ολα αψογα και να απολαυσετε αυτη την μοναδικη στιγμη στη ζωη μιας γυναικας!!!! :kiss:

Harabel κουραγιο κοπελα μου,ολες θα το περασουμε το ψαχουλεμα αλλα να σκεφτεσαι οτι ειναι για το καλο του μωρου σου!!!πρεπει να συνεργαστεις στη γεννα για να τελειωσει και το ψαχουλεμα μια ωρα αρχιτερα...κουραγιο-σε καμια δεν αρεσει αλλα τι να κανουμε?μονο υπομονη!αντε μετα μονο για τεστ Παπ θα τον βλεπεις τον ιατρουλη, ;)

Κοριτσακια εμεις δεν εχουμε κανενα νεο!η μπεμπα κλωτσαει ειναι μια χαρα εκει μεσα στην κοιλια μου,την Πεμπτη θα παμε για το 1ο καρδιοτοκογραφο και ελπιζω να με κρατησει να γεννησω καθοτι ειναι και η γιορτη μου αλλα δεν το βλεπω... :S

ειναι και λιγο νωρις βεβαια..βιαζομαι οπως παντα... :lol: βεβαια η ελπιδα πεθαινει τελευταια αφου 1 Ιουλιου θαμαι 37 εβδομαδων και 1 ημερας :silly: :silly: και ελπιζωωωω να με πιασουν συσπασεις τοτε... :laugh: :laugh: :laugh:

καλε κοριτσακια μου ουτε συσπασεις εχω ουτε ιδιαιτερα πονακια..τιποταααα σας λεωωωω.σαν να μην ειμαι εγκυος..καλα που κλωτσαει και η νεραιδα μου και μου το θυμιζει :P:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρένα μου μετά απο 2 γέννες στο Ιασώ, έχω να πώ αρκετά καλά λόγια. Καθαρά δωμάτια, ευγενικό προσωπικό, πολύ καλό πρωινό και φαγητό. Βέβαια πάντα μπορεί να υπάρχουν και εξαιρέσεις, να πέσεις σε καμιά στριμμένη νοσηλεύτρια, ή να τους χτυπήσεις το κουδούνι και να αργήσουν λίγο να έρθουν. Παντού συμβαίνει αυτό. Α, και τα δωμάτια ξεκινούν πλέον απο 3κλινα η οικονομική θέση. Καλό αυτό γιατί στα 6κλινα γινόταν ένας χαμός. 6 οι επίτοκες, βάλες και τους επισκέπτες, μόνιμα με πονοκέφαλο ήσουν.

Αργυρώ μου υπομονή, θα έρθει και εσένα η ώρα σου. Αν κρίνει ο γιατρός ότι πρέπει να μείνει και άλλο μέσα η μπουμπού, ας μείνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον ιατρο μου τον ρωτησα αν βλεπει να φτανω στην ΠΗΤ μου και μου απαντησε:μακαρι να ξερα...

Παντως η μπεμπα μεγαλωνει σωστα και εχει καλο βαρος,ευτυχως!το καλυτερο βεβαια για εκεινη ειναι να γεννηθει απο την 1η Ιουλη και μετα...παντως ειναι πολυ ζωηρη και χαιρομαι!!!ολο κλωτσαει και κανει καρουμπαλακια στην κοιλιτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

βαλεντινα, χαραπ και ρενα με το καλοοοοοοοοο!!! :woohoo: κοριτσια ποσο χερομαι!! ολα τελεια θα πανε μην αγχωνεστε!!! ;)

φωτεινουλα μου μεγαλωνει καλε ο μπεμπακος σου! :woohoo: τι τελεια!! τοσο πολυ τρωει το μαναρι μου που θελει και ξενο! :ohmy::P χιχιχι

χαρα μην αγχωνεσαι για το ψαχουλεμα..δεν ειναι τιποτα..εγω ρε κοριτσια μια χαρα τα κατεβασα και ανοιξα τα ποδια μου να με εξεταση απο κατω προχθες :blush: τοσο αναισθητη ειμαι??? και δεν πονεσα και καθολου..τωρα βεβαια δεν ξερω αν πονας οταν εχεις διαστολη και στο κανουν :dry: καλε τη θρεφταρακι ειναι η μπεμπα σου! εχουμε 3 μερες διαφορα και ειναι μισο κιλο βαρυτερη απο τη δικη μου! :blink: :woohoo: φτου φτου! :silly: ή μηπως ειναι πολυ αδυνατουλα η δικια μου?? :unsure: ουφ αγχωθηκα τωρα.... :dry:

βαλεντινα θα ερθω να σε δω στο νοσοκομειο γιατι ο καρδιολογος μου εκλεισε ραντεβου για δευτερα βραδυ και ετσι θα τον παρω μια και καλη το γιατρο τηλ να του πω για τις εξετασεις..και ή τριτη θα μου πει να κατεβω ή τεταρτη!! οποτε θα σε δω μανουλααααα!!! :woohoo:

ειδατε χθες το βραδυ στο ΣΚΑΙ "Το Θαυμα της Ζωης"??? τι τελεια...η γεννα με τετραδυμα, τριδυμα και διδυμακια...πωπω μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα!

ρε κοριτσια οπου πηγαινω ολοι με ρωτανε αν εχω αγορακι :ohmy: και σημερα στο σουπερ μαρκετ μου κανει μια κυρια..φτου φτου κουκλα μου..αγορακι ειναι?? οχι κοριτσακι λεω εγω...και η κοιλιτσα μοιαζει τοσο πολυ σαν να εχεις αγορακι! :ohmy: τι να πω..παντως το τσεκαρω σε καθε υπερηχο, μην τα κανουμε ολα κοριτσιστικα και στο τελος κανουμε αγορακι! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα...

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟ σας ευχομαι...αχ πλησιαζει η μερα που οοολες μας θα κραταμε αγκαλια τα πλασματακια μας.

Εμεις σημερα πηγαμε στο γιατρο μας ειπε οτι ειναι ολα καλα ΑΛΛΑ η κορουλα μου ειναι τα ιδια κιλα με την προηγουμενη βδομαδα δηλ.2300.μου ειπε οτι θα γεννηθει μικρουλα ουτε 3000κιλα..Ευτυχως ομως τα πνευμονακια της ειναι ετοιμα αν γεννηθει τωρα.!

1 ΙΟΥΛΙΟΥ ο γιος μου θα γινει 2 χρονων στη γιορτη των Αγ.Αναργυρων(μεγαλη η χαρη τους-γιατροι ειναι) κ του ετοιμαζω παρτυ με θεμα τον μικυ κ την παρεα του!(εκτος απροοπτου παντα)!

ξεχασα να σας πω οτι ειμαι με ιγμοριτιδα κ βροχιτιδα κ μου εδωσε επιπλεον αντιβιωση κ σιροπι!!!

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ποναγα παρα πολυ οταν με εξεταζε να δει αν ειχα διαστολη..αφηστε που δεν ανοιγα κ τα ποδια μου!!!!

Κ το κορυφαιο που μου ειπε ο γιατρος σημερα''ενταξει κοριτσακι ειναι΄΄

τκ του λεω αυτο ελειπε λιγες μερες πριν γεννησω να ηταν αγορακι θα σας εφερνα ολα τα κοριτσιστικα κ θα μου αγοραζατε αγοριστικα..κ γελαγαμε!!

Ηαληθεια ειναι οτι αρχιζω κ ανεβαινω σιγα σιγα ψυχολογικα κ χαιρομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!!!Δεν σας προλαβαίνω!!!!!!Τι να πρωτοδιαβάσω,τι να πρωτογράψω!!!!!

harap με το καλό κοπέλα μου,εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!Αν και δεν νομίζω να έχεις πολύ άγχος γιατί ξέρεις την διαδικασία ε;

Φωτεινή μου μπράβο στον μπεμπούκο σου!!!Φτου φτου!!!!!

Χαρά μου το ψαχούλεμα και εγώ δεν το θέλω και φοβάμαι πολύ...κόψιμο,ράψιμο,χέρι απαπαπα!!!!!σαν τα γίδια στη σφαγή θα πάμε!!!Δεν υπάρχει κάτι που να μπορούμε να πάρουμε άραγε;καμμιά βαλεριάνα ίσως;Να χαλαρώσουμε λίγο βρε παιδί μου...Πάντως και η δική σου μπέμπα θρεφταράκι σαν τη δική μου.Για τα 2 κιλά τι να πω,πράγματι και να θες δεν τα βάζεις..ίσως είναι του μωρού όμως(παρηγοριά ε;)

Αργυρώ μου εγώ δεν βιάζομαι καθόλου,τον φάγαμε το γάιδαρο τώρα όπου να ναι θα κρατάμε αγκαλιά τα μανάρια μας!!!!!

Κικίτσα το έχω δει παλαιότερα το ντοκυμαντέρ,φοβερό,αλλά και αγχωτικό για εμάς!!!!

By the way κορίτσια τα νεύρα μου είναι τσίτα πάλι!!!!!! :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Yiotaki μπράβο σας!!!!!Αφού είναι μια χαρά η μπέμπα,τα κιλά δεν μας πειράζουν τόσο,θα πάρει όταν γεννηθεί περισσότερα!!!!Με το καλό τα γενέθλια του γιου σου, να τον χαίρεστε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

harap mou me to kalo kopela mou!!!!!3 meres den einai tpt!!!8a pareis agkalitsa sou to ninaki sou th deutera tuxeroula!!!ola na sou pane uperoxa kai na mhn talaipwrh8eis ka8olou!!!mh stenaxwriesai gia ta paidakia sou pou 8a ta apoxwristeis merikes meroules.skepsou to meta.. ;)

xara mou exw akrivws to idio 8ema!den mporw na me peirazoun ekei katw!pa8ainw kati san paniko!elpizw pantws pws ekeinh thn wra 8a mas pane ola kala kai den 8a ta skeftomaste auta.to mono pou 8a mas endiaferei 8a einai na vgei gero to ninaki mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotakiiiiiii μην στεναχωριεσαι και εμενα μικρη θα βγει η μπεμπαα διοτι ειχα παει και εγω στις 34+5 οπως εισαι εσυ τωρα και ηταν 2293 οποτε μου ειπε τοτε η εμβρυολογος οτι υρω στα 3000 κιλα θα βγει αλλα εγω πιστευω εαν θεωρητικα παιρνει 200γρ την εβδομαδα θα την γεννησω την μπουμπου πρωτα οθεος την τριτη 2800 μπορει να κανω και λαθοςςς αλλα στο σπιτι τελικα θα εχουμε ενα γατακι την κορακλα μου και ενα σκυλακι τον ρομπυ μου που τον κουρεψα σημερα και ειναι ετοιμος να υποδεχτει την φιλεναδα του που θα μεγαλωσουν παρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...