Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.

ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΛΜΥΡΑ ΦΑΓΗΤΑ. ΠΡΗΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΑ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημερα!!!

μια βδομαδουλα μου εμεινε!και σε σας δηλαδη τοσο περιπου!!

κ εγω απο αγχος καλα παω αλλα κρατιεμαι!

ζετουλα πριν φυγεις για πατρα θα μιλησουμε να σου δωσω κ το τηλ μου να βρεθουμε.μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!

2002 το πρηξιμο ειναι πολυ φυσιολογικο.γινεται μεγαλη κατακρατηση υγρων ειδικα στο τελος.κ εγω την τελευταια βδομαδα με κοιταω στον καθρεφτη κ εχω γινει σαν μπαλα στρογγυλη.πανε κ οι γωνιες μου κ ολα!δεν πειραζει θα κεφουσκωσουμε!

εγω ειπα απο σημερα τερμα τα μπανια και η οδηγηση κ τα πολλα πολλα.το ειχα παραξηλωσει κ εγω.βεβαια εχουν παει ολα καλα μεχρι εδω αλλα μια βδομαδα εμεινε ας προσεχω μην εχουμε κανα απροοπτο.

τα φιλια μου σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για οσες κοντευετε ευχομαι με το καλο και με εναν πονο!

για το γαλα που με ρωτησες δινω το almiron premature και πριν απο το γαλα σε καθε γευμα ενα φαρμακο για τους κωλικους που λεγεται Infacolic.το γαλα μαλλον θα το αλλαξουμε οπου να'ναι γιατι εχουμε τρελους κωλικους.

το βραδυ τα μωρα κοιμουνται και ξυπνανε ανα 2 με 2,5 ωρες για φαγητο και μενουν ξυπνια μονο αν τα ποναει η κοιλιτσα, κατι που γινεται συχνα τωρα τελευταια.

αυτο ειναι το δυσκολο της υποθεσης. οτι αν δεν εχεις πολυ γαλα για να τα βαλεις το ενα σε καθε στηθος, και δινεις με μπιμπερο, μενεις ξυπνια ολο το βραδυ ταιζοντας, ρευοντας, κτλ. αν εχεις και κωλικους ακομα χειρτερα. με λιγη βοηθεια ομως ολα γινονται, και δεν ειναι απαραιτητο να ειναι της μαμας παντα.μπορει και ο συζυγος.αρκει να θελει. εμενα ετυχε να μας βοηθαει τωρα η μαμα γιατι δεν γινεται αλλιως. ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και θα ηταν απιστευτα εξαντλητικο για να ξενυχταει και ολη την νυχτα. ενταξει ομως ποσο θα κρατησει αυτο? 2 μηνες? κοντευουμε να τους κλεισουμε...αρα κανω υπομονη και ολα θα φτιαξουν...και τα παιδακια θα αρχισουν να χτυπανε 4ωρα και 5ωρα υπνου και ολα θα ειναι καλυτερα!

μην αγχωνεστε παντως, ειναι ωραια οπως και να εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που σε ακουω πολυ κουλ!!!

μονη σου πιστευεις οτι δεν θα τα καταφερνες τις ωρες που δουλευει ο αντρας σου;εμενα η μητερα μου δουλευει τα πρωινα κ η πεθερα μου μενει λιγο εκτος πατρας.ασε που τα πρωινα παει στην κορη της κ τη βοηθαει γιατι εκεινη εχει 4 παιδια κ δουλευει κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για 20 μερες περιπου το εκανα μονη μου.τα καταφερα αλλα ηταν απιστευτα εξαντλητικο.δεθηκα πολυ με τα μωρα βεβαια, ηταν το κατι αλλο. ηξερα γιατι κλαινε λες και μιλουσα μωρουδιστικα! αλλα κοντεψα να αρρωστησω.με πονουσε και η τομη, και να μην εφτανε αυτο δεν προλαβαινα να παω τουαλετα για πιπι επειδη ολο καποιο ειχα στα χερια και το ταιζα το ηρεμουσα κτλ, και παραλιγο να παθω σπειραματονεφριτιδα.

αυτο εγινε γιατι επρεπε να φυγει η μαμα μου για καποιες μερες για σοβαρο λογο και ετσι εμεινα εγω και ο αντρας μου ο οποιος δουλευε τρελες ωρες.

ερχοταν ο καλος μου αδερφουλης βεβαια μετα την δουλεια του ο οποιος εκανε καποιο ταισμα, ενα ρεψιμο, ηταν απιστευτη η βοηθεια του και εγω προλαβαινα να κανω ενα μπανιο.

απιστευτο?!!

βγαινει πιστευω και μονη να το κανεις, αλλα πρεπει τα μωρα να ειναι γρηγορα στο φαγητο, δλαδη να τρωνε γρηγορα , να ξεμπερδευεις και να κοιμασαι οταν κοιμουνται και αυτα, και να μαγειρευεις φαγητα για μια βδομαδα για σενα και τον αντρα σου.

εγω εκανα ενα φαγητο για τεσσερεις μερες ή μαγειρευε ο αντρας μου. εβαζα και πλυντηριο αλλα σιδερο μονο των παιδιων και τα πουκαμισα του αντρουλη.

ειναι αθλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

μακαρι να προλαβαινα να σας διαβαζα

σας εχει μεινει στις πιο πολλες μια βδομαδουλα

με το καλο

αυτη ειναι η ποιο ωραια εδομαδα σας

πω πω μεγαλη προσμονη

με το καλοκαι παλι

για μενα μην σας απασχολει τιποτα η φση προνοει

με οτι εχετε πορευεστε και θα προρευτειτε η καθε μια

μην σκεφτεστε τιπτοα γιατι θα πελαγωσετε και μετα ερχονται πολυ ομορφες και δυσκολες μαζι στιγμες

παντως οι πιο ωραια εποχη ειναι αυτη μεχρι τους 3 μηνες

ολο τρωνε και κοιμουνται

εσεις παλι οχι αλλα δεν ουρλιαζουν τουλαχιστον χα χα

μια χαρα ειναι τα πραγματα

και πανω απο ολα να σκεφτεστε την ψυχικη σας ηρεμια

ειναι το 1ο που πρεπει αν θυμαστε

φιλαι σε ολες

και στα γλυκα μωρακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομαδα..

χθες πηγα με τον Ανδρεα σινεμα ειδαμε το the back-up plan εχει σχεση με εγκυμοσυνες πολυ μου αρεσε..

ποναγε το κεφαλι μου αλλα σημερα ειμαι καλυτερα..

αυτα..

τα φιλια μου σε ολα τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NEW MAMMY ΚΑΙ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΚΑΘΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΜΙΑ ΕΥΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

NEW MAMMY ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΡΟΣΙΣΕ! ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΑΦΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΜΕ ΚΟΤΣΙΔΕΣ!!!!!ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΠΝΙΕΣ.ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ? ΑΥΡΙΟ ΠΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ. ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΟΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΤΟΙΜΑΣΑΤΕ? Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΛΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκου,

και γώ έτσι έλεγα, να γεννήσω και μετά θα τα παραγγείλω όλα, γιατί φοβόμουν μην πάει κάτι στραβά. Αλλά στην πραξη δεν γίνεται. Τώρα κλείνω τον 8ο, το δωμάτιο το βάψαμε πριν 2 μήνες και ακόμη να φύγει η μυρωδιά, την κουρτίνα την παρήγγειλα πριν 2 μήνες και ακόμη να έρθει. Τα κρεβατάκια τα περήγγειλα πριν 1,5 μήνα, ήρθαν αλλά στο ένα κάτι του λείπει. Καρεκλάκια και καρότσι παρήγγειλα από το internet εδώ 25 μέρες και περιμένω ίσως να έρθουν αυτή τη εβδομάδα.

Συμπέρασμα, δεν μπορείς να περιμένεις να γεννήσεις και μετά να ετοιμάσεις το δωμάτιο, γιατί σίγουρα μετά δεν θα μπορείς, άσε που αν τα παραγγείλεις μόλις γεννήσεις θα είσαι έτοιμη σε κανένα μήνα. Αν ξεκινήσεις 6-7 έβδομο μήνα, πολύ λίγα πράγματα μπορούν να πανε στραβά και μέχρι το τέλος του 8ου θα είσαι έτοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω δεν ειμαι της τελευταιας στιγμης.εδω μετα δεν θα προλαβαινουμε να παμε στην τουαλετα.εγω τα εχω εδω και καιρο ετοιμα.βεβαια καθισματακια και καροτσι μας τα εδωσαν και κουνιες δεν θα βαλουμε ακομα.ξερω ομως ποιες θα παρω οποτε θα τις παραγγειλω.τις καλαθουνες τις εχουμε παρει.

κοριτσια δεν εχετε ιδεα τι επαθα.σηκωθηκα το πρωι μια χαρα.πινω ενα χυμο πορτοκαλι,τρωω δυο βερυκοκα κ ετοιμαζομαι να κατεβω κεντρο.κ αρχιζει μια ζαλαδα μια θολουρα κ απιστευτη ταση για εμετο.δεν μπορει λεω θα περασει.με παιρνει ο αντρας μου τηλ του λεω δεν ειμαι καλα.κρατησε καμια ωρα.στο τελος ερχεται ο κωστας απο τη δουλεια κ με το που ερχεται κανω εναν απιστευτο εμετο (συγνωμη κιολας).φοβηθηκα πολυ γιατι ηταν πολυ εντονος εμετος κ πιεζα την κοιλια μου.ευτυχως που ηταν ο κωστας εκει κ με βοηθησε να κανω ενα μπανιο γιατι ειχα γινει χαλια.

τωρα ειμαι καλυτερα αλλα μια ζαλαδα την εχω.δεν πηρα το γιατρο γιατι λειπει κ σε ενα συνεδριο.αλλα αμα συνεχιστει θα τον παρω.

τι λετε να συμβαινει;λετε να με πειραξαν τα βερυκοκα.τα επλυνα πολυ καλα.δεν ξερω.8 μηνες δεν εκανα εμετο κ εκανα τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι μου νομιζω οτι ολα φταινε τωρα. Η ζέστη, το οτι πλησιαζουμε στο τέλος ολα μαζί. Πάντως καλου κακου θα σου ελεγα να μεινεις σπιτι κ να ξεκουραστεις σημερα. Κ εγω κοριτσια μου τωρα εξαντλουμαι με το παραμικρο.

Ανχωνομαι κ για το μετα λιγο για το πως θα προλαβαινω να μαγειρευω κ να ασχολουμαι κ με την μικρη κ ολα αλλα τελος παντων. Οσο για το πρηξιμο κ εγω στο τέλος της ημερας εχω λιγο πρηξιμο αλλα στους αστραγαλους. Παντως κουραζομαι απιστευτα. Κ δεν μου μενει παρα μονο σημερα το απογευμα κ αυριο για να ετοιμαστω για να φύγω κ το κακο ειναι οτι δεν εχω δυνάμεις.

Αυριο δεν νομιζω να παω κ εγω για μπανιο γιατι τωρα εχω αρχισει κ ψιλοφοβαμαι. Εχω αναγκη απο ξεκουραση κ αυρο μαλλον θα γινει στην Πατρα οταν τελειωσω κ απο κει απο τις εξωτερικές δουλειες. Λιονταρακι θα το κανονισουμε για να βρεθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βγαλαμε το καροτσι απο το αυτοκινητο γιατι αυριο παω να το παραδωσω στη σιτροεν (ερχεται το καινουργιο) και ο εχουμε ανοιξει κ το χαζευουμε!σε λιγες μερες θα βαζω τα μωρακια μου κ εκει μεσα!

αφου εφυγε τωρα ο κωστας κ μου λεει να το μαζεψω και του λεω οχι αστο θελω να το κοιταω!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου κ παλι. Ναταλακι θα πηγαινω που κ που σε μια καφετερια με το λαπτοπ κ θα μπαινω σιγα μην δεν μπαινω.

Κοριτσακια μου πολύ χαλια σημερα οσο πλησιαζει η ώρα να φυγω απ το σπιτι μου αρωσταινω. Σημερα ειμαι μες στους εμετους χωρις λόγο με το παραμικρο ξερναω κ αισθανομαι γενικώς σκατα μαζευοντας τα τελευταια. Τελος παντων. Μετα μ επιασε το ανχος για το αν θα μπορώ οντως με 3 να τα βγαλω περα οπως λογαριαζα κ φοβαμαι. Φοβαμαι πως δεν θα προλαβαινω να τα κανω ολα καλα. Τελος πάντων δεν θελω να σας ανχωνω κ εσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα τελικα ολες καπως ετσι ειμαστε.βεβαια εσυ εχεις κ ενα λογο παραπανω.και θα φυγεις απο το σπιτι σου κ θα αφησεις την κορη σου.σε καταλαβαινω.

αλλα ομως δεν πρεπει να σκεφτομαστε αρνητικα.γιατι να μην τα καταφερουμε.εσυ εισαι κ εμπειρη μαμα.εγω τι να πω;πρεπει να σκεφτομαστε γλυκα τα παιδακια μας με αγαπη κ ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον σήμερα δεν ήταν και τόσο καλή μέρα για την ομάδα, Ζετούλα και Λιονταράκι εσείς με τους εμετούς, εγώ σήμερα τρελάθηκα στις συσπάσεις, όλο το βράδυ ξυπνήσα και νόμιζα ότι έσπασαν τα νερά μου.

Μάλλον πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο, ας γεννηθούν τα μωράκια με το καλό και μετά βλέπουμε για θηλασμούς, κτλ. Στόχος τώρα είναι να ξεπεράσουμε τις 36 εβδομάδες, μην αγχώνεστε για τίποτα άλλο. Ζετούλα βέβαια εσύ που θα αφήσεις την κορούλα σου είναι ένα θέμα, αλλά μην ξεχνάς θα είναι με τη μαμά σου, δε θα είναι με κανένα ξένο.

2002 πάλι καλά εσύ καλά.

Λιονταράκι, αντε με το καλό το καινούριο αυτοκίνητο, αλλά βέβαια με το καλό να γεμισει το καροτσάκι σου με τις κοριτσάρες σου.

New mammy, τι να πω για σένα από φαίνεται τον πήρες το αέρα. Να 'σαι καλά και εσύ και τα μωράκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!

ζετουλα να τη χαιρεσαι την κορουλα σου και να σκεφτεσαι οτι φετος θα της κανεις το καλυτερο δωρο για τα γενεθλια της!!! ;)

τα αδελφακια της!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΛΙΓΟ Η ΣΥΝΝΕΦΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ!!!

ΖΕΤΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!! ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΑΚΙ ΦΕΤΟΣ!!! ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 3 ΓΛΥΚΥΤΑΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡ' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΑΝ ΨΕΜΑΤΑ... ΠΕΡΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ 1η ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΓΑΠΕΣ ΜΟΥ!!!!!ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΓΧΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΧΑΡΑ!!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!! ΑΧ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

τις ευχές για την κορούλα τις κρατάω για αύριο, που είναι και τα γενέθλια της. Θα τα πούμε αύριο το πρωί έτσι δεν είναι.

2002 μία από τα ίδια 1η Ιουνίου είχα κάνει την πρώτη εξωσωμστική και στις 12 Ιουνίου είχα πάριε την κρυάδα και να σου πω την αλήθεια είχα χάσει τις ελπίδες μου. Φαντάσου την εκπληξη μου να περιμένω τώρα δίδυμα, ανέλπιστη χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να στε καλα κοριτσακια μου. Ναι οντως θα ειναι το καλύτερο δώρο κ αν δεν το καταλαβαινει τωρα θα το καταλαβει μεγαλύτερη που θα μπορουν να ειναι μια παρεα κ αργοτερα κ να στηριζει το ενα το αλλο.

2002 κοριτσακι μου εγω δεν εκανα εξωσωματική αλλα κ περισι δεν σκεφτομουν καν για αλλο μωρό ποσο μαλλον για δυο κιντερ εκπληξη. Οσο για αυτο που λες για την πιστη εχεις χιλια δικια. Ποτε γεννατε εσεις καλέ κοριτσια αφου ειμαστε ολες μαζί ετσι δεν ειναι? κ η σουλα

νομιζω πρωτα το λιονταρακι κ μετα ακολουθουμε ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...