Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζαααααααα....εγω ειμαι...τωρα μπηκα δηλαδη!

Η κορη μου επεσε ξερη απο τις 9.20 και δεν ξυπναει με τιποτα....ηταν η αδερφη μου με τα ανηψια μου εδω και καναμε φοβερη φασαρια και η μικρη ουτε πλευρο δεν αλλαξε.

Κοιμηθηκε ο μικρος σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια izaki!

Κι ο δικός μου από τις 9 κοιμάται και ούτε μπάνιο του έκανα.. :blush: Τώρα θα ξυπνήσει και θα λυσσάει για φαί!!

Εγώ πάλι έτρεχα σαν τη μουρλή..Μαγείρεψα, έφαγα, έκανα μπάνιο, μάζεψα μπουγάδα..ουφ!Κουτουλάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τετοια κανει ο δικος σου??

Η μικρη μου ετσι οπως την κοβω και επειδη την εκανα και το μπανακι της, θα ξυπνησει παλι στις 5 το πρωι θα φαει κανα 5 λεπτο και τεζα παλι μεχρι τις 8. Μου αρεσει αυτο το προγραμμα και ελπιζω να μην μου το αλλαξει για καιρο ακομη.

Αχ βρε τζονα μου σε καταλαβαινω. Υπαρχουν μερες που και εγω κουτουλαω...χτες για παραδειγμα τετοια ωρα, στην κυριολεξια εσερνα τα ποδια μου για να περπατησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, κι εμένα μου το κάνει τελευταία αυτό το πρόγραμμα και μάλλον είναι καιρός να προσαρμοστώ σε αυτό!

Μέχρι τώρα κάναμε μπανάκι 9 με 10, έτρωγε και κοιμόταν κατά τις 11.Ξυπνούσε βέβαια κατά τις 4-5 για φαί.Τώρα κοιμάται απο τις 9 και ναι, υπάρχει περίπτωση να μη ξυπνήσει μέχρι τις 5.

Σκέφτομαι να του κάνω μπανάκι πιο νωρίς, αλλά τι ώρα?Οταν μπορεί ο μπαμπάς μας πάμε βολτίτσα το βραδάκι..Πολλά θέλω εε?? :blush::blush::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα κυρια μου....πατε και βολτιτσες το βραδυυυυυ. Καλε εμεις βραδυ εχουμε να βγουμε χρονια και ζαμανια που λεει ο λογος. Καλη ειναι και η βολτιτσα αλλα το μωρο ετσι δυσκολα θα μπει σε προγραμμα, η ταπεινη μου αποψη βεβαια ειναι αυτη. Εγω παντως αν συνεχισει η μικρη να κοιμαται ετσι , σκεφτομαι να φωναξω την αδερφη μου στο σπιτι ενα βραδυ και να παμε μια βολτιτσα αφου πρωτα την κοιμησω. Εχω σκασει...θελω να βγω και εγω με τον αντρα μου βραδυ, να παμε σε μια ταβερνουλα τα δυο μας, να χαλαρωσω και να ξεφυγω λιγακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νυχτοπουλια μου εσεις!

εγω διαβαζω κατι site για το θηλασμο.

βρε κοριτσια εχω φαει κολλημα οτι μειωθηκε το γαλα μου.

το στηθος μου δεν ειναι πρησμενο οσο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το μωρό μαζί βρε, οχι οι δυο μας!!χιχι!!Μεγάλος βολταδόρος μας βγήκε!!Το καρότσι το έχουμε ξεπαρταλιάσει!! :silly:

Εχουμε βγει 2-3 φορές μόνοι μας(μη φανταστείς..2ωρο το πολύ)και το μυαλό μου ήταν στο μπισκοτάκι μου!Δεν χαλάρωσα με τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

νυχτοπουλια μου εσεις!

εγω διαβαζω κατι site για το θηλασμο.

βρε κοριτσια εχω φαει κολλημα οτι μειωθηκε το γαλα μου.

το στηθος μου δεν ειναι πρησμενο οσο πριν.

Ελα βρε συ συμπεθέρα!!Κι εγώ λέω κοιμήθηκε..

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη(μη πέσουν να μας φάνε..),νομίζω πως το στήθος δεν θα είναι πια τόσο πρησμένο όσο ήταν στην αρχή.Και το δικό μου "ξεφούσκωσε"!Ο μικρός όμως πήρε πάλι 1300γρ αυτόν το μήνα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑι εγω κοριτσια δεν βγαινω , γιατι δεν εμπιστευομαι να την αφησω σε κανεναν να μου την κρατησει , ακομα και στο σπιτι μου. Το μυαλο μου ειναι συνεχεια στο μωρο.

Το στηθος μας θα σταματησει να πρηζεται, οταν εδραιωθει η γαλουχια. Ειναι φυσιολογικο. Εγω ακομα πρηζομαι αλλα οχι οπως παλια....τωρα πρεπει να περασουν πολλες ωρες για να συμβει αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίστεψε με..Δεν θέλεις με τίποτα να σου περιγράψω πως είναι το στήθος μου.. :(:S:whistle::whistle:

Ενα θα σου πω...Το σηκώνω για να σκουπιστώ από κάτω!!χαχαχαχα!!

(κοπήκανε τα γέλια..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

διαβαζα για κατι χαπακια μαγιας μπυρας, θα ρωτησω την παιδιατρο οταν παω.

Εγώ έχω πάρει.Κάνουν καλό και στο δέρμα!Αν θυμάσαι να τα παίρνεις.. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki έγραψε:

Ερωτηση....οταν σταματησουμε τον θηλασμο, υπαρχει περιπτωση το στηθος μας να γινει οπως ηταν????

ααααχαχαχαχαχαχαχαχαχχαααααχαχαχαααααααα!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :blink::blink::blink::blink::blink::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

διαβαζα για κατι χαπακια μαγιας μπυρας, θα ρωτησω την παιδιατρο οταν παω.

Η παιδιατρος θα σου προτεινει να δωσεις ξενο γαλα για συμπληρωμα, αν της το πεις....αυτοι τετοιες ευκαιριες ψαχνουν για να σου το πλασαρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

καλά και δεν λες τιποτα?

ποσο καιρο τα πηρες και ποσα την ημερα?

απο μονη σου ή ρωτησες τον γιατρο σου?

Απο μόνη μου, από το φαρμακείο.Δεν είναι φάρμακο.

Παίρνω ένα μετά το φαγητό.Μπορείς να παρεις 2-4 μετά απο κάθε γεύμα αλλά το θεωρώ υπερβολή.Είναι της Lanes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki έγραψε:

mpounita έγραψε:

Η παιδιατρος θα σου προτεινει να δωσεις ξενο γαλα για συμπληρωμα, αν της το πεις....αυτοι τετοιες ευκαιριες ψαχνουν για να σου το πλασαρουν![/quote:eptz8f6h]

Συμφωνώ!Για τη μαγιά μπύρας ήξερα από πριν οτι κάνει καλό.Μου το επιβεβαίωσε και η μαία στα μαθήματα που έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki έγραψε:

Ασχετο αλλα μου μυριζεται παλι φεικ χρηστης στο μαμμυ!!!

Πάλι ιντριγκες???!!!

Εγώ σπάνια να δω άλλα θέματα...Δεν προλαβαίνω..

Για πες,για πες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια που μολις εκανε εγγραφη, ανοιξε ποστ με θεμα οτι δεν ειναι σιγουρη αν το παιδι ειναι του αντρα της, γιατι δεν του μοιαζει και οτι μπορει να ειναι του πρωην, αλλα και παλι δεν ειναι σιγουρη αν το κανανε....ντοινγκκκκκκκκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...