Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Πω πω!!! 180ml!!! Μπράβο σας! εμείς είμαστε στα 150 νερό και συνολικά 900-1000ml την ημέρα!

Είδες που το έλεγες λιτοδίαιτο το αντράκι σου? Μια χαρούλα πίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!

Κι εμείς 180ml πίνουμε, τις περισσότερες φορές όμως αφηνουμε κανένα εικοσάρικο στο μπιμπερό γιατί η κοιλίτσα μας φουσκώνει.....

Πολλά γελάκια μας κάνει η μπεμπούλα μας και μας τρελαίνει, πολύ χαρά τις τελευταίες ημέρες!

Να ρωτήσω κάτι σχετικό με τα εργασιακά:

Εφόσον από τον Φλεβάρη είμαστε σε άδεια λοχείας & μετά τοκετού, δικαιούμαστε ολόκληρο το επίδομα αδείας? Από τον εργοδότη θα το πάρουμε?

Αν γνωρίζει καμιά κοπέλα ας μου πει, please!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bambina και βέβαια το δικαιούμαστε ολόκληρο. Είμαστε σε κανονική άδεια όχι σε άνευ αποδοχών. Εγώ είμαι στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα το ίδιο θα πρέπει να ισχύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! :):)

Λοιπόν το παραδέχομαι και εγώ!Λάθος το μέτραγα και εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Α,ρε Πεπίτα!Θέλεις να κάνουμε ένα club?? :lol::lol::lol::lol:

Όντως τα μπεμπάκια μας συγχρονίζονται!!Έχουν πολύ καιρό! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Πρέπει να το δικαιούμαστε ολόκληρο.Εγώ μάλλον το πήρα,θα πάω να δω.Μαρούλι,θα απογραφείς έτσι? :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Τα ζουζουνια σας τι κανουν?

Εμεις βγηκαμε χθες βραδυ σε beach bar (του κουμπαρου μου) με τη μπεμπα πρωτη φορα! Ειμασταν ησυχες μεχρι την 1:00!

Κοιμηθηκε μετα απ' τις 2:00 ως τις 8:00! Χρονος ρεκορ για μας αφου θυλαζει αποκλειστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τί κάνετε; Κυριακή σήμερα και δεν έχει πολλή κίνηση το μάμμυ. Εμείς είμαστε χαλαροί σήμερα, ζεσταινόμαστε λίγο. Χθες πήγαμε Λούτσα στο εξοχικό των γονιών μου κι ο μπέμπης ήταν με κουνουπιέρα γιατί είναι γεμάτο κουνούπια! Μια χαρά ήταν, δεν τον φάγανε, ευτυχώς! Φάγαμε το βράδυ 12:30 και ξυπνήσαμε 9 παρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepita Ζηλευω τα ωραρια σας... :)

Αν και ειμαστε σε καλο δρομο, καταριψαμε και το προηγουμενο ρεκορ, κοιμηθηκε χθες απο τις 12 ως τις 7! :)

Βρε κοριτσια η ζουζουνα μου βαζει το χερι της και το πιπιλιζει οταν θελει να κοιμηθει κυριως, και π[ιπιλα δεν παιρνει γιατι αναγουλιαζει.

Καμια ιδεα να της το κοψω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία! Θηλάζεις δεν είπες; οπότε και το 7ωρο σερί είναι τέλειο! Εγώ δεν θηλάζω. Σήμερα παρόλο που τον τάισα 12:45, ξύπνησε από τις 7, αλλά μέχρι να σηκωθώ και να του φτιάξω γάλα πήγε 7:45. (Του βάζω πιπίλα όταν νυστάζω και τον καθυστερώ!!)

Για το χέρι, μόνο με πιπίλα μπορεί να το κόψει απ' ό,τι είπε η παιδίατρός μου, αλλά βάζει όλο το χέρι ή μόνο το δάχτυλο; Αν το βάζει όλο δεν είναι κακό, απλώς την τρώνε τα ούλα, ξεκινάει η προετοιμασία των δοντιών. Η παιδίατρος είπε ότι αν βάζει το δάχτυλο είναι επικίνδυνο για εθισμό, όλο το χέρι δεν πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζει το χερι της σαν γροθια. Οποτε μαλλον δεν πρεπει να ανησυχω.

Την πιπιλα δεν την παιρνει μαλλον γιατι της πεφτει μεγαλη σε σχεση με τη θυλη μου. Ελπιζω αργοτερα να την παρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, αφού δεν βάζει δάχτυλο μην ανησυχείς. Τηυν πιπίλα αν δεν γκρινιάζει ας μην τη συνηθίσει γιατί κι αυτή δύσκολα κόβεται. Εγώ αν δεν είχα την πιπίλα δεν ξέρω τί θα έκανα!! Με έχει σώσει!!! Έτσι έστρωσε το ωράριό του! Στην αρχή ξύπναγε το αργότερο στις 5! Με την πιπίλα τον πήγαινα πιο αργά και μια δυο συνήθισε! Άσε στα πονάκια! Γκρινιάζει, σφίγγεται και δεν κάθεται ούτε αγκαλιά, ούτε όρθια και με το που του βάζω πιπίλα και τον ξαπλώνω κοιμάται!!! Μεγάλη εφεύρεση!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh:

Εχετε ακομα πονακια? Εμας περασανε νομιζω αλλα βγαζει γκρινια οταν θελει να κοιμηθει. Γι αυτο θελω να την μαθει μπας και χαλαρωνει και κοιμαται πιο ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Πεπιτα και Μαρια....χαμος απο Μαριες..χαχα ( και εγω μια απο αυτες).

Λοιπον Μαρια ακου....και η δικια μου αναγουλιαζε με την πιπιλα και δεν ειχε και κανενα προγραμμα γιατι οτνα ξυπνουσε την νυχτα μονο με στηθος ξανακοιμοταν και ετσι καθε μια ωρα την ειχα να πιπιλιζει το στηθος μου. Σπασιμοοοοο!! Οπως λεει και η Πεπιτα, μεγαλη εφευρεση η πιπιλα!!!

Την μαθαμε και ησυχασα. Ο τροπος?? Τρεις μερες χρειαστηκαν για να την μαθει. Της κρατησα την πιπιλα στο στομα με το χερι για ωρες, χωρις να λυγιζω στα κλαμματα και τις αναγουλες της. Στο τελος την εμαθε , αλλα δεν ειναι εξαρτημενη απο την πιπιλα. Την ημερα μπορει να μην την παρει και καθολου...την νυχτα την παιρνει μεχρι να κοιμηθει και οταν της πεσει απο το στομα δεν την ζηταει. Αν ξυπνησει μεσα στην νυχτα και θελησει να φαει, την δινω την πιπιλα και την καθυστερω. Ετσι και εμεις κοιμομαστε εδω και πολλες μερες απο τις 9.30 μεχρι τις 6 το πρωι. Θηλαζω και εγω αποκλειστικα.

Παιδια μπηκα να πω μια καλημερα και κλεινω γιατι εχω ραντεβου στο ΙΚΑ για συνταγογραφηση του δευτερου εμβολιου.

Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια!!!!!! :):):):):)

Μαρία μου,αυτό που σου είπαν και τα κορίτσια.Εγώ δεν θηλάζω αλλά και εμένα στην αρχή αναγούλιαζε.Θα της την βάζεις και θα την μάθει! ;)

Ιζάκι,καλή υπομονή στο Ικα!Και εγώ τώρα που το λες πρέπει να πάρω το εμβόλιο! :ohmy::ohmy:

Πεπίτα μου!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και ζουζούνια!!

Μαρβελάκι τι κάνεις??!!Σήμερα να υποθέσω οτι έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο εε??!!χιχι!!Ξύπνησε το παπάκι??

Εμείς εδώ, παρεούλα!Μόλις περάσουν λίγα λεπτά χωρίς να του δώσω σημασία αρχίζει να μου φωνάζει τα δικά του!Εχει πολύ πλάκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepitaki μου σόρυυυυ!!

Δεν είδα κίνηση και έφυγα.. :(:blush:

Καλά ε!Αλλες φορές κολάει, σε πετάει, δεν μπορείς να μπεις, να γράψεις και τώρα είμαι on-line από χθες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά, μπήκα γρήγορα να σας πω ένα γεια και ότι μου λείπετε πολύ! Δεν προλαβαίνω να γράψω, γιατί δυστυχώς είχαμε δυσάρεστα...

Πέθανε ο αδερφός της μητέρας μου (δεν έχει άλλα αδέρφια), τον οποίο τον λάτρευα! Ήταν 56 χρονών, εργένης και πέθανε μέσα στο σπίτι του από καρδιά! Είχε πεθάνει ήδη 2 μέρες όταν το μάθαμε...

Συγνώμη που σας αναστώνω, αλλά είχα ανάγκη να το μοιραστώ...

Ευτυχώς που υπάρχει και η ζωή μου, ο Ρεβυθουλάκος μου, και με ένα χαμόγελό του παίρνω δύναμη και κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
    • Όντως;; Αρα θα παρω κι εγω Ευρηκα να δοκιμασω! 
    • Αααα μπερδεύτηκα με άλλη κοπέλα εντάξει τότε έχεις χρόνο εγω είμαι 30&1 σήμερα θα προλάβεις αν έχεις το θάρρος ξανά πες του για τα πράγματα 
    • Είχα κ μπάλα και σκάλες και ρεμποζο και μαία και μαθήματα και τα πάντα. Αλλά την εξάλειψη του τραχήλου και στις 2 γέννες μου τις πέτυχα με παρά πολύ περπάτημα. Πολύ περπάτημα όμως. 10 χλμ τουλάχιστον.  και φυσικά παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Ο πρώτος μου στην Αθήνα ήταν επαγγελματίας με άφησε και μετά τις 40 εβδ χωρίς τρομοκρατία κτλ..  40+5 με πήρε στο πρώτο εν τελη.  ο δεύτερος επαρχία δεν ήταν καλός αλλά δν υπήρχε κανένας καλός. Ευτυχώς όμως έφτασα 40 εβδ κ στο δεύτερο  (ήθελε να με βάλει με πρόκληση από τις 38 λες και ήμουν καμία πρωτάρα και δν είχα ενημερωθεί😂).  Πάντως και τα δυο παιδάκια μου δεν βιάστηκαν να βγουνε.    ευχομαι κ σε σένα να είναι ένας τοκετός όμορφος και με σεβασμό. ❤️❤️❤️ πολύ σημαντικά τα μαθήματα κ ακόμα πιο σημαντική ειναι η μαία.
    • Εγώ πήρα απορρυπαντικό σκόνη αρκάδι, μου φάνηκε το πιο αγνό.. μαλακτικό δε θα βάλω μάλλον για αρχή, λίγο αργότερα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...