Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ΄σαι καλά βρε κούκλα!

Καλά μ΄έκανες να πάω να δω τι φωτο σου έστειλα..

Ψάχνω την κορμάρα!χαχα!!Είπα κι εγώ..Εστειλα καμια της Μπελούτσι..???

Εκείνη είναι πριν ένα μήνα περίπου.Λίγο θολή.. :blink::blink:

Κι εσείς όμως δεν πάτε πίσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις συνειδητοποίησα οτι δεν έχω φωτογραφίες με τον γιο μου..!Ολο εγώ τον βγάζω!!ΑΑΑΑ!!!Θα πω του μπαμπά μας να αναλλάβει δράση.Αποψε έχουμε φωτογράφιση!χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μας μπαμπας βαριεται να μας βγαζει φωτογραφιες...τον παρακαλαω!!!

Γι αυτο βρηκα αλλη λυση...περνω την μπεμπα αγκαλια και μας βγαζω φωτο απο την καμερα του λαπτοπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Πήρα έναν υπνάκοοοο!!!5 χρόνια νεότερη αισθάνομαι..(καλά,κόβω κάτι..)

Ο αντρούλης μου έχει ρεπό σήμερα και με περιποιείται,,χιχι!!

Λέω να ξαναμπώ αργότερα αν μ΄αφήσει..!(Δεν έχει κ μπάλα σήμερα γμτ.. :angry: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!!! Jona και εγω εχω ελαχιστες φωτογραφιες με το γιο μου...Ο αντρας μου εχει πολλες περισσοτερες..

Να ρωτησω κατι τις θηλαζουσες μανουλες...Τα μωρακια σας τι χρωμα κακακια κανουν..?? γιατι εμενα πολυ συχνα κανει πρασινα...Η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι, ομως για να μου φυγει το ζιζανιο μου εγραψε μια καλλιεργεια κοπρανων...Δεν την καναμε ακομα...Μαλλον αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν είμαι μανουλα που θηλάζει αλλά αυτό με τα πράσινα κακά το διάβασα παλαιότερα εδώ μέσα από άλλες μανούλες. Είναι ότι το μωρό παίρνει κυρίως το πρώτο γάλα το ελαφρύ που το ξεδιψάει και όχι το δεύτερο το πιό παχύ που έχει και τις θερμίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια! :):):):)

Εμείς πολύ καλά,κοιμηθήκαμε από τις 12 μέχρι τις 8,που τον ξύπνησα εγώ! :ohmy::ohmy::ohmy:

Είχε γκρίνια χτες,δεν είχε κάνει κακά!Μόλις έκανε ξαλάφρωσε το πουλάκι μου. :)

Jona,δεν σε ξέχασα!Θα σου στείλω mail!!!!!!!!!!! ;););););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 έγραψε:

Κορίτσια δεν είμαι μανουλα που θηλάζει αλλά αυτό με τα πράσινα κακά το διάβασα παλαιότερα εδώ μέσα από άλλες μανούλες. Είναι ότι το μωρό παίρνει κυρίως το πρώτο γάλα το ελαφρύ που το ξεδιψάει και όχι το δεύτερο το πιό παχύ που έχει και τις θερμίδες.

marouli δεν νομιζω οτι φταιει αυτο...δεν θα επαιρνε βαρος αν ισχυε κατι τετοιο...αντιθετα αν εξαιρεσουμε αυτον το μηνα που πηρε λιγοτερο, ολους τους υπολοιπους μηνες τα παμε μια χαρα...Επιπλεον νομιζω οτι σιγουρα τρωει και το παχυ γαλα, γιατι πολυ συχνα νιωθω το στηθος μου να αδειαζει...Τι να πω, δεν ξερω...Η παιδιατρος μου ειπε οτι παρατηρουνται αρκετα συχνα τα πρασινα κακα στα μωρακια που θηλαζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E, τότε Μαράκι μου δεν ξέρω τί μπορεί να είναι. Ότι σου πεί η παιδιατρος. Κι εγώ προσωπική εμπειρία δεν έχω απλά το διάβασα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα, κατ'αρχην να συστηθω. Ειμαι κι εγω μανουλα Απριλιου 2010 στις 29/4 γεννησα μια κουκλα. Θα συμφωνησω οτι οφειλεται σ' αυτο που λεει η marouli32 για το πρασινο χρωμα στα κακακια. Mαria.g θηλαζεις κι απο τους 2 μαστους σε καθε θηλασμο? Αν ναι δοκιμασε να θηλαζεις απο εναν μαστο καθε φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα κοριτσια! Να χαιρεστε ολες τα ζουζουνακια σας!

maria31 Αν γεννησες στη Γενικη της θεσ/νικης τοτε πρεπει να γνωριστουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααα!!

Μαρίες, καλωσήλθατε στην παρέα μας!

Όλες καλά; τα μωράκια μας; εμείς μια χαρά. Κόψαμε και τα νυχάκια μας και τώρα γελάμε με τα παιχνίδια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας pepita kai marvel!!!

Σήμερα είμαι κατενθουσιασμένη!!!

Κάναμε "διάλογο" με τη μπουμπού μου. Λέγαμε "αγού" και διάφορα άλλα, ότι έλεγε το επαναλάμβανα εγώ και αυτό έβγαζε νέους φθόγγους!!!! Να δείτε χαρά που έκανε.....νομίζουν ότι καταλαβαίνουμε τί λένε όταν το επαναλαμβάνουμε και συνεννοούμαστε.....ήταν τέλεια!!

:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!Μαρίες καλώς μας ήρθατε, να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!

Εμείς σήμερα είμαστε από το πρωί έξω!Χόρτασε βολτίτσες το μπισκοτάκι μου!!Εγώ πάλι,..ξεπατώθηκα!χιχι!!Αντε και μένουν άλλα 3-4 κιλάκια!!

marouli32 έγραψε:

Κορίτσια δεν είμαι μανουλα που θηλάζει αλλά αυτό με τα πράσινα κακά το διάβασα παλαιότερα εδώ μέσα από άλλες μανούλες. Είναι ότι το μωρό παίρνει κυρίως το πρώτο γάλα το ελαφρύ που το ξεδιψάει και όχι το δεύτερο το πιό παχύ που έχει και τις θερμίδες.

Μαρουλί μου μπορεί να διάβασες και το δικό μου θέμα!!Οντως έτσι όπως τα λες ήτανε και συμβουλεύτηκα και τη Lala (ας είναι καλά η κοπέλα)και σταμάτησα να δίνω και τους δύο μαστούς στο γεύμα.Από τότε και τρώει καλύτερα και δεν ξανακάναμε πράσινα κακάκια.

Βέβαια αν είναι σύμπτωμα και για κάτι άλλο δεν το ξέρω..Εμείς πάντως αυτό είχαμε και πέρασε.

Καλά πρέπει να έχεις λιώσει με τη σημερινή κουβεντούλα εε??? :cheer::cheer: Πολύ χαίρομαι όταν ακούω μωράκια να λένε τα δικά τους λογάκια!!!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια και τα ζουζούνια τους τι κάνουν??!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jona μου καλησπέρα!!

Δεν διάβασα το δικό σου post αλλά όταν ήμουν έγκυος διάβαζα τα πάντα για το θηλασμό για να είμαι προετοιμασμένη και έτσι το ήξερα κι αυτό. Δυστυχώς όμως δεν κατάφερα να θηλάσω.

Όσο για τη σημερινή "κουβεντούλα" με τη μπέμπα..τί να σου πώ...συγκινήθηκα...ένιωσα ότι επικοινωνούσαμε!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι πάλι..!

Είχαμε επισκέψεις και μόλις φύγανε.Το ζουζούνι μου κοιμάται από τις 9:00..Και το μεγάλο ζουζούνι μόλις το πήρε ο ύπνος στον καναπέ!χιχι!!

Marouli μου σε νιώθω απόλυτα!Ζούμε ανεπανάληπτες στιγμές!Ετσι να είστε πάντα με την μπεμπούλα σου!!

Βλέπω μια άδεια μεριά εκεί στον καναπέ και λέω να πάω σιγά σιγά..!

Καλό Σαββατοκύριακο σας εύχομαι!

Φιλάκια!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!! :):):):):)

Τι μου κάνετε?Εμείς καλά,κοιμηθήκαμε σχεδόν 8.30 ώρες!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Έβαλα φαγητό και πάω να πιω καφεδάκι με τον άντρα μου και τον γιο μου! :):):):):):):):):):):):)

Φιλάκια!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Πήγα σήμερα στα ΚΕΠ να βγάλω ΑΜΚΑ του μικρού, πήγα και τζάμπο γιατί τα φανελάκια 3 μηνών δεν μας κάνουν πια (!!!) και μετά σούπερ, κρεοπωλείο...εξοντώθηκα, μου φύγανε τα χέρια στο κουβάλημα...και τα λεφτά!!!

Το πρόγραμμα ύπνου του μπέμπη μου είναι ίδιο με της μαρβέλ!!! Τέτοια ταύτιση πια είναι απίστευτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marouli μου, τώρα που μετράω σωστά τα γεύματα (μα τί πόντια που ήμουν..!) μου βγαίνει ότι έπινε πάνω από 700ml πριν και χθες ήπιε 800!!! Πλέον του φτιάχνω 180. (νερό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...