Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΣΝΙΚΗΣ?? ΑΠΟΡΙΑ


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια..και αγορια,

ειμαι ενα βημα πριν την επιλογη κεντρου υπογονιμοτητας στη Θεσ/νικη.

Ο λογος της αποφασης μας να καταφυγουμε στην εξωσωματικη με τον αντρα μου ειναι σοβαρο προβλημα ολιγοασθενοσπερμιας καθως δεν ενδυκνειται στην περιπτωση μας η σπερματεγχυση.

Παρακαλω πολυ εχω ακουσει γι αυτο το νοσοκομειο οτι εχει καλο γιατρο. Γνωριζει καμια να μου απαντησει;

δε θελω να ξεκουνηθω για Αθηνα καθως η αποσταση και η ταλαιπωρια θα με ριξει ψυχολογικα.

Εχω ακουσει και για τα αλλα 3 γνωστα κεντρα εντος της πολης (δε θελω να τα αναφερω)αλλα μου κανει εντυπωση γιατι 2 γιατροι μου προτειναν το εν λογω νοσοκομειο.

σας ευχαριστω πολυ και ανυπομονω για απαντηση σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

karkinaki απ' όσα ξέρω, το Παπαγεωργίου είναι γνωστό για το ιατρικό του team που περιλαμβάνει δύο-τρία από τα μεγαλύτερα ονόματα στην εξωσωματική της Θεσσαλονίκης.

Προσωπικά δεν έχω εμπειρία από το νοσοκομείο απλά έχω διαβάσει ότι βγαίνει κάπως πιο οικονομικά απ΄ότι στα ιδιωτικά κένρα αλλά έχει μεγάλη λίστα αναμονής- περίπου 6 μήνες.

Ίσως κάποια άλλη κοπέλα που έχει ήδη εμπειρία να σε διαφωτίσει περισσότερο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Νομίζω ότι δυστυχώς έχω αρκετή εμπειρία στο θέμα των εξωσωματικών....

Ο άντρας μου έχει σοβαρή τερατοολιγοασθενοσπερμία!!! Ο μόνος τρόπος για εμάς ήταν η εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση. Κάναμε 1 σπερματέγχυση, και 2 εξωσωματικές στην embryolamb.

Μετά από όλα αυτή την ταλαιπωρία απευθυνθήκαμε στο Παπαγεωργίου , που τώρα καταλήγω ότι έπρεπε να ήταν η πρώτη μας επιλογή. Τέλος πάντων. Τα βήματα που πρέπει να κάνεις είναι

να κλείσεις ραντεβού τόσο στο τμήμα αντρικής όσο και γυναικείας γονιμότητας.

Για την αντρική θα βρεις ραντεβού περίπου μέσα σε ένα μήνα και για την γυναικεία μετά απο πέντε μήνες.

Το μεσοδιάστημα των πεντε μηνών θα χρειαστεί για να ξαναεπισκεφτείτε την αντρική υπογ. με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που θα σας συστήσουν, και να ολοκληρωθεί η γνωμάτευση.

Πιθανών να σου προτείνουν εξετάσεις και για σένα.

Μην ξεχάσεις να έχεις μαζί σου οτι πρόσφατες εξετάσεις έχετε κάνει κι εσύ κι ο άντρας σου.

Απο την εμπειρία μου μην πάτε σε κάποιο ιδιωτικό κέντρο πριν κάνετε μια προσπάθεια στο Παπαγεωργίου γιατί παντού ανεξαιρέτως όσο καλο και να είναι κάποιο κέντρο , μας αντιμετωπίζουν κατα βάθος σαν ... φασόν.

Καλή δύναμη και υπομονή.

Μην ξεχνάτε ότι αγαπιέστε γι αυτό θέλετε να κανετε παιδάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liz78 έχεις ξεκινήσει λοιπόν τη διαδικασία στο Παπαγεωργίου?

Για τους γιατρούς και το κόστος ισχύουν αυτά που έχω διαβάσει σε διάφορα φόρουμ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στην παρέα σας!

για το συγκεκριμένο νοσοκομείο έχω ακούσει τα καλύτερα στο κομμάτι εξωσωματικής, αλλά ο γιατρός μου συνεργάζεται με το διαβαλκανικό(επίσης έχω ακούσει πολύ καλά από φίλη που έκανε εκεί 2 φορές τη διαδικασία και τώρα έχει 3 αγγελούδια!!!!!!), οπότε και έκανα την προσπάθειά μου εκεί!

Εάν έχεις καταλήξει για το Παπαγεωργίου και για να μην έχεις αυτό τον χρόνο αναμονής, προτείνω να βρεις μέσω internet τους γυναικολόγους του Παπαγεωργίου και να απευθυνθείς ατομικά σε έναν από αυτούς. Τότε, υποθέτω πως δεν θα χρειαστείς όλο αυτό τα διάστημα αναμονής.....και θα σε προσέχουν και περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....καλο...!!!!!!!!!!!!!.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τουλάχιστον να μαθαίναμε τι οδό ακολούθησε από τότε, ε;;;;;;;;;

Λέτε να κρατάει ήδη το θαυματάκι της;;;;;;

Καρκινάκι;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...πάντως γέλασα πολύ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...να είσαι καλά alexita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...πάντως είμαστε πρόθυμες να την βοηθήσουμε.........αυτό μας το αναγνωρίζω.....είμαστε super team εδώ στην mammyland!!!!!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχα...δεν πειράζει βρε κορίτσια, μόνο δύο χρονάκια έχουν περάσει ;)

Στραβομάρα πάντως όλες μας...χιχιχι...ευκαιρία πάντως να ανακινηθεί πάντως το θέμα γιατί θα υπάρχουν σίγουρα κορίτσια που ενδιαφέρονται!

Anji, εσύ κάνεις προσπάθεια στο διαβαλκανικό? Με ποιον γιατρό αν επιτρέπεται?

Θα περιμένω pm ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα...

Εγω ειχα κανει 2 σπερματεγχυσεις στο Βιογενεσις , οπου και εκει ειναι 3 γιατροι του Παπαγεωργιου με μηδεν ομως αποτελεσμα...καθως ο συζυγος ειχε φλεγμονη στο σπερμα με πολυ οξινο ph και εγω πολυ μα πολυ...Αγχος!!!!Δεν μου αρεσε ουτε η προσεγγιση...φασον οπως νομιζω επιτυχως ανεφερε και μια συν-φορουμιτισσα παρακατω :lol::lol::lol: ..αισθανομουν σαν το προβατο στη στανη ενα πραγμα....Και οταν εμεινα εγκυος εντελως φυσιολογικα, ο γιατρος που ειχα στο Βιογενεσις ειπε απαθεστατα στο συζυγο:Δεν σας ειπα ποτε οτι δε θα εμενε εγκυος φυσιολογικα!!!!!!

Για το ιδιο το Παπαγεωργιου, γνωριζω οτι εκει ειναι ο κος Κολυμπιανακης, για τον οποιο εχω ακουσει εξαιρετικα αποτελεσματα και μαλιστα με μια γνωστη που σε φυσικο κυκλο πηρε φρμακα ενισχυσης των ωαριων και με την πρωτη προσπαθεια -κανονικης επαφης με το συζυγο, εμεινε εγκυος σε διδυμα τα οποια τωρα ειναι ευτυχισμενα στην αγκαλια της!!!Απο τιμες στο Παπαγεωργιου δε γνωριζω, αλλα υποθετω οτι εφοσον ειναι δημοσιο δε γινεται και καταχρηση ουτε των συνταγων, ουτε να σε πανε χωρις λογο για εξωσωματικη οπως στα ιδιωτικα...Αυτα..Ελπιζω να βοηθησα..... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...