Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός και προγραμμα. Ποτε??


Recommended Posts

καταρχιν απο οσο γνωριζω αν προσπαθεις να της το δωσεις εσυ δεν θα το παρει γιατι αισθανεται μανουλα αρα βυζακι.Αν την ταιζει ο αντρα σου σιγα σιγα θα το πιασει.Απλα δεν εχει μαθει ετσι.Υπομονη θελει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη ioanna μου με συμβουλευεις να βαζω το μπαμπα μας να την ταιζει, μετα ομως θα το πιασει και με μενα? Αν παμε βολτουλα μην τρεχω μες στο αυτοκινητο για να την θηλαζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala θα επιστρεψεις γρηγορα στην εργασια και θελεις να μαθει το μπιμπερο η θα το δωσεις απο ανασφαλεια???δωσε μας περισοτερες πληροφοριες

παντως μεχρι τους 3 πρωτους μηνες οταν ημουν σπιτι δηλαδη 23 ωρες το 24ωρο δεν εβαζα μπλουζα για μενα δεν ειχε νοημα αφου ηθελε καθε μιση αντε μια ωρα στηθος και καθοταν 2, 3,4 ωρες σερι για γαλα και πιπιλισμα

μετα τον 4ο ηθελε ανα μια ωρα γαλααν και περασα και καποιες στιγμες που ηθελε ανα δυορω

παντως ακομα και τωρα σταθερο προγραμμα δεν υπαρχει

εξακολουθει να θελει ανα μια ωρα αντε 2ωρες το πολυ γαλα και τις περισοτερες στερεες τροφες τις γραφουμε κανονικα και αν μας πιεσουν κλαιμε

για κυρια τροφη εξακολουθει να θελει γαλα οποτε παλι προγραμμα δεν εχει φτιαξει ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρόγραμμα δεν υπάρχει! Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα φορτώσου με πολύ υπομονη και αγάπη για το μωρό σου και όλα θα πάνε καλά. Όσο θηλάζεις τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις και τόσο καλήτερα θα τρέφεται το μωρό. Εμενα με θοήθησε πολύ το mammyland me tin LALA και ολα πανε καλά. απλώς τις 5 μερες περνάμε φάση ανάπτυξης και τα χω παίξει τρώει καθε 3 ώρες και το βράδυ και εχω αν κοιμηθώ μέρες έχω πάθει καταθλιψούλα απο την κούραση και το ξενύχτι και τις σκέψεις.

Φιλιά όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η δικια μου απο τη μαμα μου πινει με μπιμπερο απο τον αντρα μου καθολου, τι να πεις?

Παντως για το προγραμμα, αν και το δικο μου το παιδι ειναι παρα παρα πολυ βολικο φτου φτου φτου....σπανια κλαιει οταν θελει γαλατακι και επεισης τρωει ανα 2ωρο περιπου, απλα βγαλ' το απο το μυαλο σου!

Γενικοτερα δεν νομιζω οτι υαρχει παιδι που θηλαζει αποκλειστικα και εχει ωραριο!

Να κανω μια ερωτηση κοριτσια?Μετα τον 6ο που αρχιζουν οι στερεες ζητανε μεμε και ασχετες ωρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και απο μενα. Δυστυχως οταν παει 2 μηνων η μπουμπου πρεπει να επιστρεψω στη δουλεια και δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Θα δουλευω το βραδυ 7-1 αφου η πεθερα δεν λεει αν θα κρατησει την μπουμπου το πρωι. Το βραδυ επειδη εχει λιγη γκρινια παραπανω θελει πιο πολυ το βυζι για να ηρεμει και να κοιμαται πιο πολλες ωρες. Φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερει ο αντρας μου γιατι και αυτος ερχεται κουρασμενος σπιτι. Ηδη σκεφτομαι να πληρωσω τα ενσημα και να μην δουλεψω. Λετε να τα καταφερω με το μπιμπερο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα alekagala.

Εγω στις 40 ημερες επεστρεψα στη δουλεια.Επρεπε να κρατησω το μαγαζι για να βγει ο αντρας μου εξω για δουλειες.Και ετσι συνεχιζουμε....Στην αρχη ηταν λιγο δυσκολο αλλα με τις συμβουλες απο το mammyland τα καταφερα καλα πιστευω.Εχω κανει τραπεζα γαλακτος 25 μπουκαλακια των 150-160 ml.Βεβαια στην αρχη οι ωρες που ελειπα (και λειπω) απο το σπιτι ηταν maximum 7 ωρες.

Την κραταει(ευτυχως) η πεθερα μου και δεν εχει προβλημα η μικρη με το κατεψυγμενο γαλα.

Ολα υπομονη χρειαζονται και ηρεμια γιατι τα μπουμπουκακια εχουν τρομερη διαισθηση.Στην αρχη δεν θα ειναι και οτι πιο ευκολο αλλα θα βρειτε το ρυθμο σας.Θα μεγαλωσει και η μικρουλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Yolle, δεν ξέρω αν με θυμάσαι, γέννησα 2/4 και τα πράγματα είναι όπως τα περιγράφεις (εκτός από τις γουλιές που δεν έχουμε πολλές - μία την ημέρα το πολύ). Το βράδυ πια κοιμάται 5-6 ώρες συνεχόμενες ενώ μέσα στην ημέρα τρώει κάθε 2-3 ώρες. Το βραδάκι μεταξύ 8 με 12 θα υπάρξει σίγουρα ένα δίωρο δυνατού κλάματος - πλέον το έχουμε πάρει απόφαση . Ο γιατρός με τα ακουστικά στην κοιλίτσα της άκουσε τα άερια και με ρώτησε αν κάνει κολικούς χωρίς εγώ να του έχω παραπονεθεί...

Εγώ πάντως δίνω μια φορά την ημέρα ή χαμομήλι, ή ένα ρόφημα της MILUPA to Kindertee - ειδικά αυτό το λατρεύει (είναι χαμομήλι, γλυκάνισο και άλλα βότανα μαζί). Δεν της στερεί γεύματα γιατί μπορεί αμέσως μετά να θηλάσει ή αντίστροφα. τη βοηθάει όμως να κάνει κακά και μετά ανακουφίζεται.

Ο γιατρός μου δεν ρωτάει κάθε πότε τρώει αφού τη ζυγίζουμε και το βάρος που παίρνει είναι ικανοποιητικό.

Οσο για τα γαλακτοκομικά, το λάχανο κλπ νομίζω ότι από μωρό σε μωρό διαφέρει η επίδρασή τους - δεν είναι κανόνας ότι πρέπει να τα αποφεύγουμε, άλλους τους πειράζουν και άλλους όχι.

Λόξυγγα παθαίνει και η δικιά μου συχνά και τραντάζεται συθέμελα, όμως δεν είναι κακό και δεν την ενοχλεί όσο εμάς (αυτό μου το έχει πει γιατρός).

Υπομονή πρέπει να κάνουμε μάλλον και αν μπορούμε να δημιουργήσουμε μια ρουτίνα, λένε ότι αυτό βοηθάει. Κι εγώ θέλω να μπει πρόγραμμα, αλλά ούτε θα την αφήσω να σπαράζει όταν πεινάει, ούτε όμως και θα την ξυπνήσω για να φάει όταν κοιμάται του καλού καιρού. Αρκεί να μην είναι κάτι ακραίο. Νομίζω ότι μέχρι ανά 2 ώρες είναι οκ - αν μπορούμε και ανά 3 ή 4 ακόμα καλύτερα.

Οσο για τους κολικούς, κανείς δεν ξέρει τι ακριβώς φταίει και πως να αντιμετωπιστούν. Απλώς δοκιμ΄ζαουμε διάφορα, και συνεχίζουμε ό,τι αποδιδει στην περίπτωσή μας.

σε εμάς για παράδειγμα, όσο και αν σου φανεί αστείο, την ηρεμεί πάντα ο ... απορροφητήρας.... Πάμε στην κουζίνα, τον βάζουμε στο τέρμα και το κλάμα σταματάει μαχαίρι!!!! (πόσο θα έρθει η ΔΕΗ άραγε;)

φιλιά στη μπέμπα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!ΓΕΝΝΗΣΑ 4/5/2010 ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ 42 ΗΜΕΡΩΝ!ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΣΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 4 ΩΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4-5-6 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ.

ΜΕ ΕΧΟΥΝΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ Η ΟΧΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΗΡΕ ΑΠΟ 300 ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2 ΑΠΟ 400ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΕΊΛΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ή ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ.

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 42 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ. ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΟΧΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ.ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ. ΑΠΟ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ (ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ!) ΚΑΘΕ 2 ΏΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ 3 ΜΕ 4. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕ ΜΟΥ ΚΛΑΙΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ. Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ. Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΦΑΕΙ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΗΡΕ 300ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟ 400ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Ο ΕΝΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΟΠΟΤΕ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΟΣ Η ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ!!!

ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑ έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!ΓΕΝΝΗΣΑ 4/5/2010 ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ 42 ΗΜΕΡΩΝ!ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΣΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 4 ΩΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4-5-6 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ.

ΜΕ ΕΧΟΥΝΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ Η ΟΧΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ. ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΗΡΕ ΑΠΟ 300 ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2 ΑΠΟ 400ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΕΊΛΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ή ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΗΛΙΑΝΑ πιστευω πως το μωρακι σου τα παει σουπερ!!!Η δικη μου "πειρα" στο θηλασμο λεει το εξης..δεν υπαρχει ωραριο!!Οταν θελέι οσο θελει!Οταν το μωρακι παιρνει βαρος και λερωνει τις πανες που πρεπει μην ακους "χαζομαρες" του τυπου δε φτανει το γαλα!!Μια χαρα φτανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΧΑΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ Η ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΚΛΑΙΕΙ.ΠΑΩ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ!!!!

ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΦΑΕΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ 2 ΩΡΕΣ ΜΕ ΚΛΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιανα να σου ζησει το μωρακι σου καταρχην χαλαρωσε και μην ακους κανεναν,αφου το μωρακι σου πηρε βαρος σημαινει οτι εχεις αρκετο γαλα και η γκρινια δεν σημαινει μονο πεινα μπορει να εχει κολικους ακομη ειναι πολυ μικρουλη,και ο δικος μου τον πρωτο καιρο το βραδυ ξυπνουσε ανα μια ωρα και τη μερα θηλαζε οσες φορες ηθελε υπηρχαν μερες που ενιωθα οτι τον ειχα ολη μερα στο στηθος κανε υπομονη μην ακους κανενα και σε λιγο καιρο θα στρωσει και προς θεου μην δωσεις συμπληρωμα αν θελεις να θηλασεις γιατι θα κοπει το δικο σου γαλα,παντως οι παιδιατροι δεν μπορουν να σε βοηθησουν μαλλον σε αποτρεπουν απο το θηλασμο απο οτι καταλαβα,στην αρχη θελει μεγαλη προσπαθεια μην απογοητευεσαι :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑ έγραψε:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ.

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 42 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ. ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΟΧΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ.ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ. ΑΠΟ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ (ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ!) ΚΑΘΕ 2 ΏΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ 3 ΜΕ 4. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕ ΜΟΥ ΚΛΑΙΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ. Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ. Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΦΑΕΙ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΗΡΕ 300ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟ 400ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Ο ΕΝΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΟΠΟΤΕ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΟΣ Η ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ!!!

ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!!!!!

Το παιδι ΔΕΝ πειναει, και το γαλα σου φτανει!!!!!! Τρωει οποτε θελει οσο θελει. Κανονας απαραβατος! ;) Κλεισε αφτια και βγαλε στηθος!!! :laugh: :laugh: Να σου ζησει!!! :kiss::kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΠΕΜΠΑ ΣΤΙΣ 11/6!!!!!! ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΒΥΖΑΚΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

1. ΕΙΝΑΙ ΥΠΝΑΡΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ Η ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΟΡΕΞΗ?ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ 35-40 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΩ.

2. ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΩ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ. ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΥΦΗΞΙΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ

ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 2875 ΤΟΣΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΒΓΗΚΑΜΕ ΧΘΕΣ ! :laugh: :angry: ΤΩΡΑ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΣΕΜΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΡΩΕΙ.

ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΠΕΜΠΑ ΣΤΙΣ 11/6!!!!!! ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΒΥΖΑΚΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

1. ΕΙΝΑΙ ΥΠΝΑΡΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ Η ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΟΡΕΞΗ?ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ 35-40 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΩ.

2. ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΩ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ. ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΥΦΗΞΙΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ

ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 2875 ΤΟΣΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΒΓΗΚΑΜΕ ΧΘΕΣ ! :laugh: :angry: ΤΩΡΑ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΣΕΜΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΡΩΕΙ.

ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Να την ξυπνας τωρα στην αρχη.Και για το μωρο σου και για να εδραιωθει η γαλουχια σου.Μετα δεν καταλαβα τι αλλο ρωτας! Να σου ζησει!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...