Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπορειτε να μου εξηγησετε τι συμβαινει?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

anastasia συγχαρητήρια συγχαρητήρια !!!!!!!!!!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σου...... Είδες που ανησυχούσες;;;;;;;;;;

Να προσέχεις τον εαυτό σου και το φασολάκι σου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια....ήμασταν 1 βημα πριν την σπερματεγχυση.Ηδη απο το Δεκεμβριο επερνα χαπια πολλαπλης ωορηξιας για να αυξησουμε γενικα τις πιθανοτητες συλληψης.Δεν σας κρυβω και να το προσεξετε αυτο, ημουν συνεχεια μεσα στο αγχος απο διαφορους παραγοντες και το οτι δεν εμενα εγκυος.

Τελικα λοιπον τον Μαιο πηγαμε στο γιατρο μου και μιλησαμε για σπερματεγχυση.Επειδη δεν ειχα πολλα ωαρια, παρα μονο ενα δεν μου εκανε εκεινο το μηνα και ετοιμαζομασταν για τον Ιουνιο.Μου εδωσε και κατι ενεσεις να αγορασω τις οποιες βεβαια δεν τις αγορασα ποτε.

Ξεροντας λοιπον οτι θα μπουμε σε αυτη τη διαδικασια,χαλαρωσα παρα πολυ.Ο γιατρος μου μου ειπε και τις γονιμες ημερες και επειδη ειχαμε και ενα μικρο θεματακι με το σπερμα, δεν εκανα τις δυο ημερες που μου υποδειξε ο γιατρος αλλα την τριτη ημερα, με τη λογικη τη δικη μου, πως το ωαριο θα ειναι πιο κοντα κι ετσι το σπερμα ισως και να το φτασει!

Και ηρθε η ΕΚΠΛΗΞΗ!!!!Μετα απο τις ημερες ωοωρηξιας που ειχα πονακια, μεσα σε 3-4 ημερες ξανα αρχισαν.Αναρωτιομουν αν ειχα 2 φορες ωορηξια και ισως γι αυτο ποναω.Αυτα ομως δεν ελεγαν να σταματησουν.

Ετσι λοιπον περιμενα 10/6 περιοδο.Στις 7/6 πηρα το διπλο predictor και τα δυο βγηκαν θετικα.Το ενα αχνο και το αλλο πιο εντονο.Δεν τα πιστεψα γιατι στο παρελθον μου ξαναετυχε 2 θετικα τεστ και αρνητικη χοριακη.Ετσι λοιπον στις 8/6 παω για χοριακη και μεχρι να βγουνε τα αποτελεσματα πηρα της clear blue το ψηφιακο και ξαναεκανα.ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ελεγε ΕΓΚΥΟΣ 1-2 εβδομαδες.Εκει το πιστεψα και σιγουρευτηκα με τη χοριακη μου στις 1.00 το μεσημερι που ηταν μολις 18,47.Μικρουλα αλλα οπως εμαθα αργοτερα επειδη το εκανα πολυ νωρις γι αυτο ειναι τοσο μικρη.Αν βαλω και τον παραγοντα οτι ισως να με καθυστερουσε και κανα δυο ημερες η περιοδος την εκανα σχεδον 4-5 ημερες νωριτερα χωρις καθυστερηση.

Αυτα κοριτσια!!!Να εμπιστευεστε το ένστικτό σας, να ειστε χαλαρες και σε ολες θα ερθει το πολυπόθητο μπεμπακι.Ελπιζω ολα να πανε καλα και η Παναγια να ειναι μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon το στηθος μου δεν πρήστηκε καθολου, ειχα κατι ψιλοαναγουλες και μια μερα πριν κανω τα τεστ φαρμακειου δεν μπορουσα να καπνισω, με μπουκωνε και μου μύριζε!!!Με πονουσαν λιγο οι θηλες μου και ενιωθα φουσκωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην μου λες τετοια...μην μου λες τετοια!!!ειναι ο πρωτος μηνας που δεν εχω πονεμενο και τουμπανιασμενο στηθος,μου εχει κανει εντυπωση....απο τσιγαρο δεν ξερω γιατι δεν καπνιζω.ειχες υψηλη θερμοκρασια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Τι ναπω...λιγες μερες μειναν θα δω....ευχομαι ολα τελεια και παντα ετσι τυχερη!!!! :kiss:

Ποτε περιμενεις kimon?ευχομαι να εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου μεσα; απο την καρδια μου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμά σου ότι είχατε πρόβλημα με το σπέρμα. Ο σύζυγός μου έχει ολιγοασθενοσπερμία και κάνει θεραπεία εδώ και 4 μήνες. Έσείς είχατε κάτι αντίστοιχο; Αν δεν έχεις πρόβλημα γράψε μου περισσότερα... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

anastasia ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμά σου ότι είχατε πρόβλημα με το σπέρμα. Ο σύζυγός μου έχει ολιγοασθενοσπερμία και κάνει θεραπεία εδώ και 4 μήνες. Έσείς είχατε κάτι αντίστοιχο; Αν δεν έχεις πρόβλημα γράψε μου περισσότερα... :blush:

Kon μου, οταν πηρα τα αποτελεσματα για το σπερμα στο μικροβιολογικο μου ειπε για χαμηλη κινητικοτητα, δηλαδη την πρωτη ωρα ηταν στο 40% και στην δευτερη ωρα επεφτε στο 20%.Οταν τα πηγα στο γιατρο αυτος μου ειπε οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα και εδωσε στον αντρα μου κατι βιταμινες να παιρνει πρωι μεσημερι βραδυ για 4 μηνες και εμενα χαπια για πολαπλη ωορηξια.Δεν καναμε τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon ΝΑΙ!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΛΙΔΕΣ ΑΝ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ.Και νομιζω το περισσοτερο εξαρταται απο εμας τις γυναικες!!Το σπορακι μας πρεπει να νιωσει οτι θα ειναι σε ενα ηρεμο σωμα γεματο σιγουρια οτι το θελει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, διάβασα όλα σου τα συμπτώματα...Είναι τα ίδια με της περιόδου...ασύλληπτο..Θα μπορούσε να είναι η περιγραφή των συμπτωμάτων που είχα τον προηγούμενο μήνα...

Και εγώ είχα επαφές την τρίτη μέρα μετά την ωορρηξία..Το σπέρμα του άντρα μου μας είπαν ότι έίναι εντάξει, όμως μειώνεται η κινητικότητά του μετά τις 12 ώρες..Λέτε???

Αλλά από τώρα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου, αύριο θα αρχίσουν τα καφέ...όπως πάντα...Και την Τετάρτη, η περίοδος...

Ωχ σορρυ για την γκρίνια, μην με ακούς!

Προσπάθησε να το απολαύσεις, ζήσε την κάθε στιγμή!!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mywish έγραψε:

Αναστασία μου, διάβασα όλα σου τα συμπτώματα...Είναι τα ίδια με της περιόδου...ασύλληπτο..Θα μπορούσε να είναι η περιγραφή των συμπτωμάτων που είχα τον προηγούμενο μήνα...

Και εγώ είχα επαφές την τρίτη μέρα μετά την ωορρηξία..Το σπέρμα του άντρα μου μας είπαν ότι έίναι εντάξει, όμως μειώνεται η κινητικότητά του μετά τις 12 ώρες..Λέτε???

Αλλά από τώρα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου, αύριο θα αρχίσουν τα καφέ...όπως πάντα...Και την Τετάρτη, η περίοδος...

Ωχ σορρυ για την γκρίνια, μην με ακούς!

Προσπάθησε να το απολαύσεις, ζήσε την κάθε στιγμή!!!

Φιλιά!

Οχι κουκλα μου θα σε ακουω για οσο θελεις!!!Πιστεψε με αυτο που χρειαζεσαι για να ηρεμισεις ειναι ανθρωπους να σε ακουνε....αλλα....να τους ακους κι εσυ.Πιστεψε σε ενα θαυμα, αλλα να το κανεις συνειδητά απο την πρωτη ημερα που μπορει να σου ερθει περιοδος μεχρι την ημερα που περιμενεις!Όλα γινονται.Επισης θελω να σου πω πως σε ολη τη διαρκεια διαβαζα παρακλητικο κανονα της Παναγιας της Γοργουπηκοου.Ειμαι σιγουρη πως και αυτη εβαλε το χερακι της.Ειναι η Παναγια που βοηθαει ατεκνα ζευγαρια, ή γονεις που εχουν προβλημα τα παιδια τους.Και συνεχιζω να το διαβαζω εχοντας πιστη.Εχε λοιπον κι εσυ και κανενας δεν χανεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou sou euxome na pane OOOOLLLLLAAAA opws ta epi8imeis...K se ligous mines na kratas to mwraki sou agkalia..I8ela na se rwtisw pou mporw na vrw k egw to paraklitiko tis Panagias tis Gorgoupikoou..Exw pisti sta 8aumata k gi'auto eimai kala k pistevw pws mia wraia mera 8a ginw k egw mana..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου το εδωσε μια φιλη η οποια το πηρε και αυτη απο αλλου.Νομιζω με μια απευθειας επικοινωνια με την εκκλησια θα σου στειλουνε.Η εκκλησια ειναι στο γοργοποταμο στη Λαμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...