Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κέντρο εξωσωματικής sos!


Recommended Posts

ΑνναΤ έγραψε:

συννεφακι έγραψε:

ρε συ Αννα απο περιεργεια, τι φαρμακα σου δωσε , εμενα σου λεω ο αλλος γιατρος ,μου εδινε 300 μοναδες πουρεγκον και 18 ουτροτζεσταν την ημερα,ακουω συνεχεια οτι ο παντος δινει πολλα φαραμακα και δεν καταλαβαινω , δινει περισσοτερα απο αυτα που επαιρνα εγω;Για να ξερω.Σε ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων

Συνεφακι μου πιθανον ο δικος σου γιατρος να σου εδωσε περισσοτερα φαρμακα. H Marigeo (sorry αν εγραψα λαθος το ονομα) εχει πει με ακριβεια τα φαρμακα που δινουν, εκει ακριβως ειναι το θεμα, ειναι αρκετα μεγαλες δοσεις χωρις να ξεχωριζουν τα ατομα, ειναι για ολες τα ιδια, ομως ο καθε οργανισμος δεν ειναι ιδιος με τον αλλο, δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι λεω, εμενα αυτη η συνταγη μου επεσε βαρια κι επειδη στην πραγματικοτητα τα utrogestan ειναι πολλα ειναι 12, λεω οτι ισως θα επρεπε μα εξατομικευεουν περισσοτερο τις συνταγες, μιας και εχουν να κανουν με ανθρωπους και παιρνουν και ενα σωρο λεφτα. Εμενα μου ετυχε στραβη, δεν λεω οτι θα συμβει σε ολες το ιδιο, ομως καταθετω την εμπειρια μου οπως την εζησα κι επειδη το εψαξα πολυ μετα κατεληξα σε καποια συμπερασματα τα οποια και υποστηριζω.

Χαιρομαι για τις κοπελες που τα καταφεραν. Ειπα και πριν δεν θελω να πω σε καποια να μην παει.

Παντως να ξερεις οτι ενοχληθηκα λιγακι την προηγουμενη φορα που μου εγραψες " εμενα ουτε εξωμητριο που λεει ο λογος " δεν σου απαντησα αλλα ενοχληθηκα εκεινη την στιγμη, σου ευχομαι να μην σου συμβει ποτε. Μαλλον ηθελες να αστειευτεις αλλα ξερεις τι λενε, στου κρεμασμενου την πορτα...

Σου ευχομαι να τα καταφερεις γρηγορα και να μην ταλαιπορηθεις αλλο οπως και σε ολες τις κοπελες που προσπαθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου φίλη μου. εγώ έχω κάνει 3 εξωσωματικες στον Πάντο (Γενεσις) αλλά δνε πρόκειτε να ξαναπατησω εκεί. εννοείται ότι δνε πέτυχε καμια. η συμπεριφορά εκει μέσα είναι απαραδεχτη. βιομηχανια σκετη και παρα πολυ ακριβος. νομίζω οτι ο τυπος τα έχει ματσωσει και δεν δίνει πια σημασια σε κανενα, χώρια το οτι έχει πολυ δουλεια και θέλει να σε ξεπεταξει αμέσως. έχει πολυ καλή φημη για την δουλεια του αλλα το ανθρώπινο κομμάτι το έχει ξεχάσει. sorry αν στα λεω λίγο ωμα αλλα τώρα ετοιμάζομαι και εγώ για την 5 και θα ήθελα να ξέρω την αλήθεια πριν παω. ευχομαι τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ που μου απαντήσατε.

Έχω μπερδευτεί...

Νιώθω πολύ φόβο σε σημείο που λέω να κάνω ή να μην κάνω. Να καθήσω στα αυγά μου έστω και χωρίς παιδί. Απο την άλλη και αυτό με στεναχωρεί.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina33 έγραψε:

κορίτσια ευχαριστώ που μου απαντήσατε.

Έχω μπερδευτεί...

Νιώθω πολύ φόβο σε σημείο που λέω να κάνω ή να μην κάνω. Να καθήσω στα αυγά μου έστω και χωρίς παιδί. Απο την άλλη και αυτό με στεναχωρεί.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Xristina σου εστειλα pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα εγώ τουλάχιστον αυτό που λες, γιατί έχω μια πολύ κοντινή μου φίλη όπου προσπαθούν πολύ καιρό με την αιτιολογία "ανεξήγητη υπογονιμότητα", έχουν κάνει ότι εξέταση μπορεί να υπάρχει και να φανταστεί κανείς χωρίς κανένα πρόβλημα. Τουλάχιστον όχι από αυτά που είναι γνωστά μέχρι τώρα.. Όταν πριν την εξωσωματική είχα μια βιοχημική εγκυμοσύνη και ήμουν χάλια μου είπε αυτό ακριβώς..ας είχα και εγώ και ας ήταν και βιοχημική..δεν την κατάλαβα τότε γιατί είχα τον πόνο μου αλλά μετά από λίγες μέρες που συνήλθα κατάλαβα πόσο δίκιο είχε.. Εύχομαι το καλύτερο για σας. Εμένα βέβαια βρε κορίτσια ο γιατρός μου (όχι ο εξωσωματικός, αυτός που με παρακολουθεί) δεν δέχεται αυτόν τον όρο ανεξήγητη υπογονιμότητα με τίποτα..υποστηρίζει ότι αν 2 άνθρωποι είναι ΟΚ στο σύστημα αναπαραγωγής είναι απλά θέμα τύχης..Τι να πω!!

Όσο για τις δόσεις που αναφέρεται δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που διάβασα...300 μονάδες ημερησίως??Αν περάσεις από επιτροπή του ΙΚΑ σου δίνουν 4 κουτιά puregon που το καθένα έχει 600 μονάδες και είναι για 2 προσπάθειες. Με 300 μονάδες δεν σου φτάνουν ούτε αυτά. Εμένα 100 μου δίνανε αλλά είχαμε θέμα αποκλειστικά με το σπέρμα αλλά από άλλες κοπέλες που ρώτησα στο κέντρο δεν άκουσα παραπάνω από 175. Ουτροτζεστάν έπαιρνα 6 την ημέρα και ο γιατρός μου έλεγε ότι είναι φουλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina33 έγραψε:

κορίτσια ευχαριστώ που μου απαντήσατε.

Έχω μπερδευτεί...

Νιώθω πολύ φόβο σε σημείο που λέω να κάνω ή να μην κάνω. Να καθήσω στα αυγά μου έστω και χωρίς παιδί. Απο την άλλη και αυτό με στεναχωρεί.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Κοριτσακι μου καμια δε ηθελε να σε μπερδεψει!!Απλα εμπειριες κ αποψεις γραψαμε!Αυτος που εγω τον θεωρω "νουμερο" μπορει για σενα να ειναι ο ιδανικος!Δυστυχως θα πρεπει να κανεις καποιοες επισκεψεις για να σχηματισεις αποψη κ να αποφασισεις που θα καταληξεις!Οταν βρεις τον καταλληλο για σενα,θα το καταλαβεις αμεσως!Εγω,οταν τελειωσε το αναγνωριστηκο ραντεβου με τον γιατρο που τελικα εκανα την προσπαθεια,μπηκα στο αμαξι κ ημουν τοσο χαρουμενη λες κ ημουν εγκυος :woohoo: ! :blink: Ειναι τελειως προσωπικο το θεμα!

Νιωθεις φοβο γιατι πελαγωσες απο τα πολλα που διαβασες ;) Κανε τις επαφες σου κ την προσπαθεια σου κ θα "κατσεις και στα αυγα σου",(θα κανεις αρκετα με την αγωγη που θα σου δωσουν) :laugh: :laugh: :laugh:

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina33 έγραψε:

Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας... Όπως ξέρετε προετοιμάζομαι για εξωσωματική. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις στον Πάντο K να μου στείλετε τις απόψεις σας. Μπορείτε να μου απαντήσετε σε π. μ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Καλησπερα. Αν και θεωρω οτι η τελικη αποφαση πρεπει να ειναι αποτελεσμα πολλων πραγματων σου προτεινω να περιηγηθεις στο site www.ivf-embryo.gr Εχει τις απαντησεις σε παρα πολλα θεματα που φανταζομαι σε αφορουν και επειδη το συγκεκριμενο θεμα αγγιζει πολυ την πλευρα "ανθρωπος" μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ κοντα στους ασθενεις του. Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...