Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοστος γεννας στο αλεξανδρας


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Εγώ γέννησα στο Αλεξάνδρα πριν 38 μέρες κ ήμουν σε δίκλινο στην πτέρυγα ΚΟΝΣΟΛΑ που είναι ανακαινισμένη. Πληρώσαμε για το δωμάτιο περίπου 500€ Από εκεί και πέρα είναι πόσα θα σου πάρει ο γιατρός, ο αναισθησιολόγος και η μαία (αν έχεις).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Εγώ στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ θα γεννήσω με καισαρική κ έχω τον Ιωαννίδη Γιάννη γιατρό. Το νοσοκομείο με ασφάλεια ΙΚΑ θα πάρει τα εξής: 2κλινο στην πτέρυγα ΚΟΝΣΟΛΑ 35,00/μέρα και 3κλινο στην ίδια πτέρυγα 15,00/μέρα. Αν δεν επιλέξετε δωμάτιο κ πτέρυγα θα είναι όλα δωρεάν (λόγω Καισαρικής βέβαια).Ο γιατρός μου δεν παίρνει μία δραχμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou liana mou me to kalo kai sena i mikri sou :):):)

emena upologizw na mou ftasei kana 3000 me ta panw kai ta katw apo to trapezi ktl :angry::angry::angry:

plirwnoume kai sto nosokomeio 500 euro, me fisiologiko toketo

isws telika na me sumferei to gaia kalitera opou kai kei tha mou kostisei 3000 i 3500 tha doume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα aggelike κ συ με το καλό κούκλα μου! Τι να πω...(για τα κάτω απ' το τραπέζι) αν ήταν να πληρώσω τόσα πήγαινα και στο "ΜΗΤΕΡΑ" όπου γέννησα το 1ο μου.Με 4500 όλα κομπλέ...Αλλά γι την εποχή που διανύουμε είναι λίγο δύσκολο.Γι αυτό βρήκα κ εναλλακτική στο Αλεξάνδρα σε συνεννόηση με το γιατρό που είχα στο ΜΗΤΕΡΑ (γιατί ακόμα με παρακολουθεί στο ιατρείο του-χωρίς αμοιβή|).Τα έξοδα είναι σαφώς λιγότερα. Θα δείξει βέβαια μέχρι τον Αύγουστο που γεννάω.... χχχ. Φιλάκια.

Συγνώμη αν σε κούρασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!κι εγω γενναω στο αλεξανδρα!αν σε καλυπτει η ασφαλεια ικα δεν καταλαβα ποσο πληρωνεις στο νοσοκομειο?(ασχετα με αυτα που μπορει να παρει ο γιατρος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw exw dimosio de kserw gia to ika :dry:

kserw oti to nosokomeio gia nosileia pernei giro sta 500 euro kai xrewnesai kai tin episkliridio nomizw giro sta 300 euro kai to nosokomeio de sou parexei maia, eisai dld moni sou mexri tin teliki euthia :blink:

twra ti na sou pw, ama einai na mou vgoun ta idia xrimata tha paw sto gaia na gennisw, lipame polu gia tin dimosia ugeia stin ellada ola auta einai katantia enos kratous pou upolitourgei :angry:

afiste re koritsia pou exw fovithei polu me ti katastasi me tis promithies sta nosokomeia, to pisteuetai oti polla nosokomeia exoun ellipseis akoma kai apo gazes? :blink::blink::blink:

liana mou emeis genname kiolas konta konta fantazesai na imaste mazi sto dwmatio ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω γραψει απειρες φορες και σε αλλες κοπελες που ρωτουσαν για το

αλεξανδρας,θα το κανω αλλη μια φορα γιατι δεν μπορω να ακουω κουλα!

Γεννησα εκει 12/11/09 την κορη μου με εναν εξαιρετο γιατρο,εμεινα στην πτερυγα

Κονσολα σε τρικλινο που κατα την αποψη μου ειναι καλυτερο απο δικλινο,

ολα κυλησαν ομαλα,μαια δεν ειχα δικη μου και δεν χρειαστηκα αν και εκανα

10 ωρες να γεννησω(μπηκα με προκληση),αυτη που ειχε βαρδια ηταν η προισταμενη

η οποια μου σταθηκε πολυ!χρειαστηκα 2 αναισθησιολογους επειδη η πρωτη σχολασε

και γω δεν ειχα γεννησει ακομα και ο κυριος που ηρθε ηταν εξαιρετος.

Οταν χρειαστηκα βοηθεια την πρωτημερα στο θηλασμο,οπως και οι αλλες κοπελες

του δωματιου καλουσαμε μια μαια και προθυμα μας βοηθουσε.

Ενιωσα γρηγορα ανετα με το μωρο γιατι το ειχα στο δωματιο και μου εμαθαν να το κανω μπανιο και πως να νιωθω ομορφα χωρις να φοβαμαι πως θα το φροντισω.

Πληρωσα 490 ευρω και για μια ενεση που επρεπε να κανω αλλα 60.

Ο γιατρος μου πηρε 1000 ευρω και 50 ευρω που εδωσε ο αντρας μου απο την

χαρα του στη μαια οταν τους εδιεξαν το μωρο!αυτα ουτε κανω ,πλαγια,δεξια αριστερα

απο το τραπεζι.

Τα χρηματα που θα εδινα στο ιδιωτικο θα ηταν ΣΙΓΟΥΡΑ πολλα περισσοτερα

για κατι που ειναι απολυτα φυσιολογικο οπως η γεννα!

Καλη λευτερια σε ολες, με το καλο να κρατησετε στη αγκαλια σας το

ομορφοτερο δωρο του Θεου και μην σας παρασυρουν οι σειρηνες!

φιλικα Μαρια

υγ.απο το ικα οχι απλα τα πηρα πισω....και με το παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

purple mou s' euxaristoume gia tis plirofories :):):)

na xairesai ti mikroula sou

makari na einai opws ta les giati me ola auta pou mou xoun pei...

ase pou exw dimosio kai de pairnw tpt mono xilia evro kai an kai auta polous mines meta ti genna :angry:

pantos euxomai na glitsw to idiotiko giati pragmatika de mas periseuoun

filia polla :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

purple πολυ με ξεαγχωσες με αυτα που γραφεις.κι εγω γενναω στο αλεξανδρα με εναν εξαιρετικο γιατρο τον Δεκεμβρη.να σου ζησει το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστά τα λέει η purple,δεν υπάρχουν πάνω και κάτω από το τραπέζι.Εγώ γέννησα τον Φεβρουάριο χωρίς μαία γιατί πράγματι δεν την χρειάστηκα,μου πήρε ο γυναικολόγος μου(ο οποίος άξιζε μέχρι και 20 φορές την ταρίφα του) 1000 ευρώ,150 οι δύο αναισθησιολόγοι της επισκληρηδίου,και 400 ευρώ για πτέρυγα στην κόνσολα σε τρίκλινο,διότι το δικλινο είναι λίγο στενάχωρο πράγματι,η οποία είναι καταπληκτική.Και σύμφωνα με μια φίλη που πήγα και είδα στο Μητέρα που γέννησε Μάρτη σε 4κλινο,η δική μου πτέρυγα ήταν πεντακάθαρη και σαφώς καλύτερη.Το φαγητό μόνο δεν τρώγεται,αλλά οκ..Όλο και κάποιο ταπεράκι θα πηγαίνει και θα έρχεται! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η purpple εχει δικιο αλλα και τα 1000 ε που ζητησε ο γιατρος σε δημοσιο..τι να πω,λιγο φουσκωμενο το φακελακι.εγω θα σου πω πως δεν εισαι υποχρεωμενη να δωσεις τοσα πολλα στο γιατρο ακομα και αν στο ζητησει.φυσικα εχω ακουσει κοριτσια να λενε πως ο γιατρος τους το αξιζε και με το παραπανω.δε διαφωνω ομως και 300-400 ε δε θα ηταν και λιγα.ειδικα στις εποχες που ζουμε.με το καλο το μωρακι σου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H purple τα λέει πολύ σωστά!

Για σκεφτείτε μόνο το ρόλο αυτού του γιατρού που μας βοηθάει να γεννήσουμε. Εγώ γέννησα στις 2.20 τα ξημερώματα. Ο γιατρός μου είχε κάνει την πρωινή του βάρδια στο νοσοκομείο, αμέσως μετά απογευματινά ιατρεία από τις 3 έως τις 9, και απο τις 9 και μέχρι τα ξημερώματα εκείνη την ημέρα είχε κάνει τουλάχιστον 4 γέννες. Και το πρωί ξανάρχιζε η βάρδια της άλλης μέρας. Μιλάμε για αυπνία παααααρα πολλών ωρών και όμως το μυαλό του είναι εκεί....να μας βοηθήσει να φέρουμε στον κόσμο υγιή τα μωρά μας.

Για πείτε μου, δεν αξίζουν αυτοί οι γιατροί να αμοιφθούν? Για μένα τα 1000€ είναι λίγα. Και μη μου πείτε ότι πληρώνονται απο το νοσοκομείο....ψίχουλα παίρνουν για το έργο που επιτελούν και για τα άπειρα χρόνια σπουδών τους!!!

Εμας δεν μας πήρε τίποτα επειδή ο άντρας μου είναι γιατρός όμως εμείς του κάναμε ένα δώρο της αξίας των χρημάτων που θα έπρεπε να δώσουμε. Δεν μας ανάγκασε κανείς....βλέπουμε αυτό το αγγελούδι που ήρθε στον κόσμο και λέμε ότι αυτός ο καταπληκτικός άνθρωπος το αξίζει και με το παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike αν θέλεις να έχεις δική σου μαία ρώτα το γιατρό σου να σου πεί. Αυτή θα την πληρώσεις (μάλλον) όσο σου πεί. Αν όχι θα ειναι η μαία που έχει βάρδια εκείνη την ώρα που θα γεννήσεις και θα της δώσεις ότι θέλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...