Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ 2 ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ


Recommended Posts

Lollipaki τι να πω και εγώ που θα κάνω την τρίτη προσπάθεια και σε καμία προηγούμενη δεν έιχα στη κατάψυξη και όλο ενέσεις από την αρχή.

Δες και τα θετικά της ατυχίας σου.

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία Κ έγραψε:

Lollipaki τι να πω και εγώ που θα κάνω την τρίτη προσπάθεια και σε καμία προηγούμενη δεν έιχα στη κατάψυξη και όλο ενέσεις από την αρχή.

Δες και τα θετικά της ατυχίας σου.

;)

Πολυ δυσκολο να ξεκινας καθε φορα απο την αρχη!!!! :(:( Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο κ να ειναι η τελευταια σου φορα.

Γιατι ομως δεν εχεις "καβατζα" απο τις προηγουμενες προσπαθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop

δες το θεμα του χρονου που χρειαζεται να περασει αναμεσα στις προσπαθειες σου γιατι απο τη στιγμη που δεν ξανακανεις ενεσεις και στην πραγματικοτητα κανεις απλα μια εμβρυομεταφορα (τα utrogest@n κλπ δεν ειναι τιποτα απολυτως) ισως να μπορεις και να πας αμεσως (τον επομενο μηνα). Στο λεω εχοντας την εμπειρια των φυσικων κυκλων που δεν χρειαζεται να περιμενεις καθολου.

Αν εισαι καλα ψυχολογικα και σε βολευει χρονικα αυτη η στιγμη ισως αξιζει να το ψαξεις για πιο αμεσα... Ρωτα το γιατρο και μετα κρινεις με βαση αυτο που αισθανεσαι.

Αντε ευχομαι τα παγωτινια σου να ναι τα τυχερα!

ΝΙΚΟΛ

Γενικα να πω οτι απο αυτα που γνωριζω η καταψυξη εχει φερει πολλα υπεροχα μωρακια σε αυτον τον κοσμο και να σκεφτεσαι θετικα. Ουσιαστικα υπαρχει ο κινδυνος να μην αποψυχθουν σωστα, ή μαλλον να αποψυχθουν αλλα να μην συνεχισουν τη διαιρεση τους, αρα να τα παιξουν... ΟΜΩΣ αυτα που αντεχουν λενε οτι ειναι πολυ καλα εμβρυακια μιας και περνουν αυτη τη δοκιμασια και βγαινουν νικητες! Αρα πρεπει να χουν πολυ δυναμικη μεσα τους!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[lollipop:

Πολυ δυσκολο να ξεκινας καθε φορα απο την αρχη!!!! :(:( Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο κ να ειναι η τελευταια σου φορα.

Γιατι ομως δεν εχεις "καβατζα" απο τις προηγουμενες προσπαθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Ξερει καμια αν κατα την αποψυξη μπορει να χαλασει καποια βλαστοκυστη κ να αχρηστευτει?

(βλακεια ρωτησα :blush::blush: ?)

Ναι γλειφιτζουράκι μου, υπάρχει πιθανότητα να μην τα καταφέρει στην απόψυξη όποιοδήποτε έμβρυο, βλαστοκύστη ή όχι...αν όμως τα καταφέρει σημαίνει ότι έιναι κ καλό όπως είπε ποιο πάνω η MARAgr. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ήμαστε άτυχες...

Επιπλέον έχω να πω ότι βλέποντας περιπτώσεις σα την MARAgr νοιώθω ότι έιμαι πολύ κλαψιάρα...μπράβο κοπέλα μου, με το καλό τα διδυμακια σου (αν καταλαβα απο το ποστ) να τα πάρεις αγκαλίτσα.

Λυδία μου σκέψου ότι έχεις (όπως κ να το κάνουμε) ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες στις προσπάθειές σου...θα κάτσει δεν μπορεί...δεν γίνεται.

Φιλιά :kiss: σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΚΟΛ

Ναι νικολ μου διδυμακια, προχωραει με το καλο και τωρα ζω τις τεραστιες αγωνιες του επομενου βηματος (αυτο της εγκυμοσυνης- εκει να δεις γλεντια...). Ευχομαι συντομα να το ζησετε!

Επειδη εγω εκανα φυσικους κυκλους, εβαλα και 2 απο καταψυξη. ΑΡΑ και η καταψυξουλα κανει τα θαυματά της...

Πιστεψε με, εγω βλεπω τις ιστοριες αλλων κοριτσιων και λεω οτι ειμαι και απο τις απλες περιπτωσεις...

Ενα εχω να πω σε ολα τα κοριτσακια. Αν καποια θελει μωρακι, θα το αποκτησει σιγουρα. Με τον εναν τροπο ή τον αλλο. Μετα απο 1 εξωσωματικη, μετα απο 20. Με ivf ή με φυσικους. Με δικα της ωαρια, ή με δανεικα. Με σπερμα συζυγου ή δοτη. Με φαρμακα ή χωρις. Αν θες μωρακι ο Θεος θα στο φερει.

Και ευχομαι σε ολες εμας να μας τα φερει γρηγορα και να ναι πανω απο ολα υγιή!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5η σε εξελιξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Λυδία μου σκέψου ότι έχεις (όπως κ να το κάνουμε) ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες στις προσπάθειές σου...θα κάτσει δεν μπορεί...δεν γίνεται.

Σε ευχαριστώ πολύ Nikol μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα. :)

Μαρα ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Ναι γλειφιτζουράκι μου, υπάρχει πιθανότητα να μην τα καταφέρει στην απόψυξη όποιοδήποτε έμβρυο, βλαστοκύστη ή όχι...

:(:(:(

μαλιστα....ευχαριστω πολυ Nikol μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ γλειφιτζουράκι.... δεν το είπα για να μας στεναχωρήσω...ακου ενα τρόπο που βρήκα εγω για να μην πέσω ψυχολογικά αν τα μωράκια μου δεν τα καταφέρουν....

Πολύ απλα θα πισω τον εαυτό μου ότι αφού δεν τα καταφεραν δεν θα ήταν δυνατά για να εμφυτευτούν..άρα μια λιγότερη διαδικασία αρα πιο κοντά στην επόμενη ... όχι.. μετα το πρώτο σοκ πιστευω ότι κ να γίνει δεν θα στεναχωρηθώ...είμαι έτοιμη για όλα.

Επιλέον αν θυμα΄μαι καλά ..εσυ έχεις 4.. άρα μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μην τα καταφέρει κανένα...μην ανησυχείς καθόλου ματάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε Νικολ δεν με στεναχωρησες!!!Λογικο ειναι να υπαρχουν αλλοιωσεις και απωλειες.Εδω κοτοπουλο ξεπαγωνεις κ μπορει να χαλασει :laugh: :laugh:

Καλα θυμασαι..4 εχω.Δηλάδη οταν αποφασισω για την επομενη προσπαθεια ενδεχεται να τα αποψυξουν ολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop

εγω νομιζω οτι θα σου αποψυξουν τουλαχιστον τα 3, ετσι ωστε να σου βαλουν τουλαχιστον 2. Και επισης ειμαι σιγουρη οτι ολα θα επιβιωσουν!!! Συνηθως δεν επιβιωνουν σε γυναικες που δεν εχουν πολυ καλης ποιοτητας εμβρυα. Θα πανε ολα τελεια. Δεν φανταζεσαι τι σημαινει να χεις εμβρυακια στην καταψυξη! Άλλες γυναικες παλευουν χρονια για 1-2...

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5η σε εξελιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επ... αυτο δεν το γνωρίζω, μάλλον 2-2 τα φυλάνε, βγάζουν τα 2 πρώτα βλέπουν πως πάνε και ανάλογα προχωράνε...αλλά επειδή δεν το γνωρίζω σίγουρα καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ετσι δυσκολα που τα μαζεψα, ενα ενα τα βαζαμε και τα βγαζαμε, αρα δεν ξερω. Και 2-2 να ναι, τελεια! Ολα θα πανε καλα!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5η σε εξελιξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσακια μου που μπαινετε στον κοπο κ απαντατε σε οτι μου ερχεται στο κεφαλι :silly: !Εννοειτε θα ρωτησω και τον ντοκτορα,την Δευτερα που θα μιλησουμε,αλλα ετσι ρωταω για να εχω μια ιδεα. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...