Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!!ΑΡΧΙΣΑΜΕ!!!!..................


Recommended Posts

Χαχαχαχαχαχαχα.. Ρεββέκα μου θυμίζεις εμένα!!! :laugh: :P :p

Λοιπόν, μπορεί να υπάρχει δυσκοιλιότητα, μπορεί να υπάρχει και το αντίθετο... :blink::blink::S

Μέχρι στιγμής έχω περάσει κι από τα δύο...

Α και κάτι ακόμα!! Είχα πολύ έντονη δυσπεψία. Δηλαδή έτρωγα και χώνευα σε πολύ μεγαλύτερο χρόνο απ' ότι συνήθως! Από τις πρώτες μέρες αυτό. Αν νιώσεις ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει, να τρως όσο το δυνατόν μικρά γεύματα και πιο πολλές φορές. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Crazy έγραψε:

Χαχαχαχαχαχαχα.. Ρεββέκα μου θυμίζεις εμένα!!! :laugh: :P :p

Λοιπόν, μπορεί να υπάρχει δυσκοιλιότητα, μπορεί να υπάρχει και το αντίθετο... :blink::blink::S

Μέχρι στιγμής έχω περάσει κι από τα δύο...

Α και κάτι ακόμα!! Είχα πολύ έντονη δυσπεψία. Δηλαδή έτρωγα και χώνευα σε πολύ μεγαλύτερο χρόνο απ' ότι συνήθως! Από τις πρώτες μέρες αυτό. Αν νιώσεις ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει, να τρως όσο το δυνατόν μικρά γεύματα και πιο πολλές φορές. ;)

εχω και γω δυσπεψια,ρευομαι το φαγητο για 3 ωρες!!!!σαν πολυ νωρις δεν αρχισαν τα συμπτωματα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι!!!

Αυτό με τη δυσπεψία το είχα πολύ πριν την καθυστέρηση!!!

Είχα απίστευτο φούσκωμα!! Έτρωγα λίγο κι ένιωθα ότι είχα φάει ένα βόδι!! :laugh:

Αααα... και που'σαι... Ακόμα δεν έχει περάσει αυτό το σύμπτωμα.. απλώς έχει βελτιωθεί κάπως... Εξαιτίας αυτής της κατάστασης κι επειδή δουλεύω και δε μπορώ να τρώω τις ώρες που θέλω, έχω χάσει 2-3 κιλά.. άσε που μου'πεσε ο αιματοκρίτης 3 μονάδες! 35 είχα στην τελευταία μέτρηση, σίγουρα θα μου δώσει σίδηρο από βδομάδα..

Γι'αυτό άλλαξε διατροφικές συνήθειες, προσάρμοσέ την σε λίγο φαγητό και πιο πολλές φορές, για να μη φορτώνεις το στομάχι σου και να προλαβαίνεις να χωνεύεις.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όλα αυτά φταίνε οι ορμόνες... κυρίως η προγεστερόνη αν θυμάμαι καλά. Μειώνει τις συσπάσεις στον οργανισμό με σκοπό να μειωθούν οι συσπάσεις της μήτρας. Όμως μαζί με τη μήτρα, μειώνονται και οι συσπάσεις του εντέρου, γι'αυτό και.. όλα αυτά τα ωραία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

tinkerbel25 έγραψε:

οπου γαμος και χαρα χαχαχαχαχαχ!!!!!κουκλιτσα μου να ερχεσε στα θεματα μου γιατι εσυ μου δινεις γουρι!!!!!!!!!!

καλε ναι που ειναι η γιατρος να μας πει χαχαχα,εχω παθει μια ψυχωσει αμα σταματανε τα πονακια,θελω να ποναω να νιωθω οτι κατι γινετε μεσα στην κοιλια!!!!!!ναι ειμαι μαζοχα[/quote:3uigypw2]

θα ερχομαι θα ερχομαι...χαχαχα ειναι αυτο που λες..οπου γαμος και χαρα τσουπ ερχεται η τινκυ... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ φιλεναδουλα μου....να εισαι καλα..οτι μπορω κανω και εγω η ερμη, η δολια, που πο την πολυ την μορφωση ηρθε η παραμορφωση...χαχαχχα ειδες το οπισθιο το μεσημερι τι παραμορφωση ειχε.... μελλουσα μανουλα, να ενημερωνομαι και να σε ενημερωνω και εσενα μπουμπουκα μου εσυ!!!!ξαπλα εεεε? σε βλεπωωωωωωωωωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε γιατρε μου γιατι το ρεμπεκακι μας ανησυχει...

καλε ειδες?ολα τελεια πανε, θα κανεις νινακι μην ανησυχεις καθολου...

το μπλε τυρι ειναι blue cheese οντως σαν ροκφορ και απαγορευετε η εγκυουλα μας να το φαει...

τι διατροφη σου εδωσε ρεμπεκακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYAKI1234 έγραψε:

αχ φιλεναδουλα μου....να εισαι καλα..οτι μπορω κανω και εγω η ερμη, η δολια, που πο την πολυ την μορφωση ηρθε η παραμορφωση...χαχαχχα ειδες το οπισθιο το μεσημερι τι παραμορφωση ειχε.... μελλουσα μανουλα, να ενημερωνομαι και να σε ενημερωνω και εσενα μπουμπουκα μου εσυ!!!!ξαπλα εεεε? σε βλεπωωωωωωωωωω....

ψψψιιιιττττ ευακι ολη μερα σε ψαχνω....εμαθα οτι εισαι η μεντιουμ του φορουμ....καλεεεεεε μηπως μπορεις να πεις το ποστ και σε μενα ποτε θα γινω μανα???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΑ ΡΕΜΠΕΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΜΕΝΤΙΟΥΜ...ΜΗ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkerbel25 έγραψε:

αντε βρε γιατρε μου γιατι το ρεμπεκακι μας ανησυχει...

καλε ειδες?ολα τελεια πανε, θα κανεις νινακι μην ανησυχεις καθολου...

το μπλε τυρι ειναι blue cheese οντως σαν ροκφορ και απαγορευετε η εγκυουλα μας να το φαει...

τι διατροφη σου εδωσε ρεμπεκακι?

πρωινο γαλα αυγο ψωμι σαλατα φετα

δεκατιανο φρουτα και 4 κουταλιες γιαουρτι

μεσημερι φαγητα κτσαρολας φασολακια και τετοια

απογευμα φρουτα

βραδυ κρεας με σαλατα και 2 φορες την βδομαδα ψαρι με σαλατα

πριν κοιμηθω ξηροκαρπια καρυδια φρουτα αποξεραμενα

και μου εκοψε τα γλυκααααααααααααααααααααααααααααα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αχ τι εχω παθει αχ!!!

το βραδυ σηκωνομαι κλασικα να κανω πιπι και βλεπω μια κατσαριδα και ταραχτηκα εβαλα στριγλιες γιατι κανω εμετο οταν τις δω σιχαινομαι παρα πολυ και μου μενει εμμονη ιδεα μετα οτι ειναι παντου!!!!!

δεν ειχαμε ποτε μα ποτε εχω το πιο καθαρο μπανιο τι θα κανω;το σκαιυτομε αμα με πιασει πιπι το βραδυ να σηκωθω!!!!

πηραμε ενα αοσμο κατσαριδοκτονο και εβαλε ο αντρουλης μου σε σημεια που δεν εχουμε καν επαφη δεν μυριζει καθολου,δεν πιστευω να μου κανει κακο εεεε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΒΒΕΚΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ????

ΕΜΕΝΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 4093...ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ...ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΜΕΓΑΛΗ...3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΗΜΟΥΝ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου ειναι αοσμο ειναι ενταξει...μη φοαβασαι δεν θα ξαναερθει...

απλα βαλε τον αντρα σου αυριο να καθαρισει το σπιτι και να ψεκασει και απο εξω ολο το σπιτι γυρω γυρω....δεν θα ξαναμπει τιποτα...μην ταραζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill έγραψε:

ΡΕΒΒΕΚΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ????

ΕΜΕΝΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 4093...ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ...ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΜΕΓΑΛΗ...3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΗΜΟΥΝ...!

τι λες τωρα;;;;;;μου αρεσει που αναρωτιεμε αν ειναι μεγαλη χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkerbel25 έγραψε:

αφου ειναι αοσμο ειναι ενταξει...μη φοαβασαι δεν θα ξαναερθει...

απλα βαλε τον αντρα σου αυριο να καθαρισει το σπιτι και να ψεκασει και απο εξω ολο το σπιτι γυρω γυρω....δεν θα ξαναμπει τιποτα...μην ταραζεσαι...[/quote

αχ το σπιτακι μου λαμπει δεν εχω δει ποτε και φοβαμαι γιατι ταραζομαι ρε γαμωτο!!!καναμε συμφωνια με το αντρακι μου οτι αν θελω να παω για πιπι θα τον ξυπνησω να παει πρωτα αυτος να τσεκαρει και μετα εγω!!!!

ειναι ελλεινες τρισαθλιες δεν θελω να τις βλεπω!!!!!αηδιαζωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ...Κ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΧΕ 130 ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ...ΟΤΑΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ...ΕΛΕΓΑ ΤΡΙΔΥΜΑ..ΧΑΧΑΧΑ

ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙΜΕΣ - Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕ ΕΔΩ http://www.woman-on-top.gr/?p=485

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkerbel25 έγραψε:

καλημερα φιλεναδιτσαααααα......

το τουρκο ελληνακι ερχεταιιιιιι.....

αληθεια?βαφτισια δεν παιζουν εεε???

καλημερα νεραιδακι!!!!και βεβαια θα το βαφτισουμε και ελληνικο ονομα θα δωσουμε,δυο θα χει ενα τουρκικο και ενα ελληνικο!!!!

κατσε πρωτα να το γεννησω χαχαχχαχα!!

αχ το βραδυ πονουσα τωρα δεν ποναω!!!!θελω να ποναωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ρεμπεκαααα...να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ με το καλο να υποδεχτεις το νινακι σου.... :kiss::kiss::kiss:

Να σε ρωτησω, αν μου επιτρεπεις, σε ποια μερα του κυκλου εκανες χοριακη κ εδειξε τοσο? Ειχες υποψια κ την εκανες?? :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξι μερες πριν την αναμενομενη εκανε το ρεβεκακι μας χοριακη!!!!!ειδες κονστανς η λιστα μας με τις μελλοντικες μανουλες του 2011 μεγαλωνει!!!σειρα μας τωρα ειναι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε συ θα σε μαλωσω....δεν γινεται να πονας συνεχεια. και η δοκτορ μας ειδες τι ειπε.δεν ποναγε αλλα ειχε το στηθος να της δειχνει οτι κατι εχει. να προσευχεσαι να ειναι ολα καλα και να ειναι υγιες και ας μην πονας...αντεεεε....που πηγε η θετικη σκεψη????τωρα που το πιασαμε το σπορακι ανησυχουμεεεε??????ελα κι απο σενα πηραμε ολες κουραγιο...

καλα ε?το ευακι μεντιουμ ουτε που να με φτυσει...δεν μου μιλαει... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

Καλημερα Ρεμπεκαααα...να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ με το καλο να υποδεχτεις το νινακι σου.... :kiss::kiss::kiss:

Να σε ρωτησω, αν μου επιτρεπεις, σε ποια μερα του κυκλου εκανες χοριακη κ εδειξε τοσο? Ειχες υποψια κ την εκανες?? :):):):)

ναι 6 μερες πριν την αναμενομενη την εκανα,στις 17 περιμενα κανονικα,ειχα προαισθημα και επειδη ηθελα να κανω τις γυμναστικες μου κτλ πηρα δυο τεστ και βγηκαν θετικα και την ιδια μερα πηγα για χωριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

εξι μερες πριν την αναμενομενη εκανε το ρεβεκακι μας χοριακη!!!!!ειδες κονστανς η λιστα μας με τις μελλοντικες μανουλες του 2011 μεγαλωνει!!!σειρα μας τωρα ειναι!!!!!!

κοριτσια το ρεμπεκουλινι μας μαλλον το επιασε ομως στην 8η μερα του κυκλου της που ειχε οωρηξια. και αυτο το λεω για να μην απογοητευεστε και τρεχετε καμια εβδομαδα πριν την αναμενομενη και βγαινει αρνητικη.αν κανουμε οωρηξια στη μεση του κυκλου μας δνε θα δειξει η χοριακη τοσο νωρις.πρεπει να περιμενουμε την καθυστερηση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...