Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οταν η προσμονη γινεται απωλεια...


Recommended Posts

Δεν ξερω ακριβως το λογο για τον οποιο θελω να μοιραστω αυτο που μου συνεβει πριν απο ενα μηνα.Ισως για να βγαλω απο μεσα μου ολες αυτες τις σκεψεις που με βασανιζουν μηπως και ετσι απαλυνω τον πονο που νοιωθω για το θανατο της κορουλας μου...

Καθ'ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ολα κυλουσαν φυσιολογικα...ημουν τοσο χαρουμενη που εφτανε η ωρα να κρατησω το κοριτσακι μου στην αγκαλια μου...

Την Μ.Τριτη ειχα το τελευταιο ραντεβου με τη γυναικολογο μου,και ολα ηταν καλα.Η ημερομηνια που μου εδωσε για να μπω να γεννησω φυσιολογικα με τεχνητους πονους ηταν 6 μερες μετα, δηλ. τη Δευτερα του Πασχα.Ανυπομονουσα τοσο πολυ...

Ηρθε λοιπον η Δευτερα και πριν φυγουμε απο το σπιτι για το νοσοκομειο ο αντρας μου χαιδευε την κοιλια μου..τοτε του βγαζω το χερι απο την κοιλια και του λεω"μην το χαιδευεις απο την κοιλια ,σε λιγο θα το εχουμε στην αγκαλια μας" .Ημασταν τοσο χαρουμενοι...

Φτασαμε στο νοσοκομειο,οπου μολις καναμε την εισαγωγη μου εβαλαν το monitor στην κοιλια για να ακουσουν τους παλμους του μωρου και ετσι να ξεκινησει ολη η διαδικασια της γεννας...Ξαφνικα ειδα τη νοσοκομα ανησυχη να προσπαθει να βρει τους παλμους απο το μωρο...Καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα...Ξαφνικα ηρθαν και αλλες νοσοκομες και προσπαθουσαν και αυτες.ομως τιποτα...Με μετεφεραν γρηγορα στην αιθουσα τοκετου οπου ειχε ερθει η γιατρος μου και μου ειπε οτι το μωρο εχει βραδυκαρδια και πρεπει να κανουμε καισαρικη αμεσως...Τρελαθηκα...αρχησα και εκλαιγα με λιγμους ομως λογω της αναισθησιας μετα δε θυμαμαι τιποτα...

Οταν ανοιξα τα ματια μου ειδα τον αντρα μου να με κοιταει κλαιγοντας και ηρθε και μ'αγκαλιασε...καταλαβα οτι ολα τελειωσαν... :( Δεν ειχα τη δυναμη ουτε να τον ρωτησω τι εγινε...Εκεινη τη στιγμη μου εφερε το κοριτσακι μου στην αγκαλια μου...Ηξερα οτι ηταν νεκρο αλλα ηθελα να πιστεψω οτι κοιμαται και το χαιδευα απαλα για να μην το ξυπνησω...Ηταν τοσο ομορφο σαν αγγελουδι!!!Μετα μου το πηραν και με πηγαν στο δωματιο οπου νοσηλευτηκα...Κανεις δε μπορουσε να μας εξηγησει το λογο...Ετσι ζητησαμε να γινει νεκροψια στο μωρο και βιοψια του πλακουντα. Τα αποτελεσματα εδειξαν οτι ολα ηταν φυσιολογικα χωρις κανενα προβλημα...Δε το χωραει το μυαλο μου οτι ολα ηταν φυυσιολογικα και τελικα να μην εχω το μωρο μου...Ωρες ωρες κοντευω να τρελαθω ομως πρεπει να σταθω στα ποδια μου και να βοηθησω και τον αντρα μου.Το μονο που πιστευω οτι μπορει να απαλυνει τον πονο μου ειναι ο ερχομος του δευτερου παιδιου ομως τωρα βρισκομαι σε περιοδο αναρρωσης και λογω καισαρικης πρεπει να περιμενω και μερικους μηνες,ομως το θελω πολυ.

Ποτε δεν θα ξεχασω το αγγελουδι μου...Ενα γιατι υπαρχει στο μυαλο μου συνεχως...Πονος και θλιψη ...

Θελω να πω σε ολες τις μαμαδες που εχουν τα μωρακια τους να μην τα μαλωνουν και να μην νευριαζουν μαζι τους...αγαπη θελουν!!! Εμεις που τα χασαμε ευχομαι να βρουμε τη δυναμη να προχωρησουμε και να κανουμε πολλα παιδακια...νοιωθω καπως καλυτερα που το μοιραστηκα μαζι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειλικρινά δεν έχω λόγια να σου πώ!!Έχω ανατριχιάσει ολόκληρη!!

Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι οτι έυχομαι μέσα απ την καρδιά μου να έρθει σύντομα το εγγελούδι που θέλετε κ να το πάρετε αγκαλιά κ ο πόνος που νιώθεις τώρα να γίνει σύντομα ατελείωτη χαρά κ ευτυχία κ για τους δυό σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

ειλικρινα λυπαμαι τοσο πολυ γι αυτο που περασατε.....ευχομαι κοπελα μου γρηγορα το αγγελουδι σου να σου στειλει το αδελφακι του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Ζαχαρενια μου λυπαμαι παρα παρα πολυ.......

Τι να πω......Κουραγιο κοπελα μου και προσπαθησε να εισαι οσο πιο δυνατη μπορεις!!!!

Ελπιζω παρα πολυ γρηγορα να εχεις ενα μωρακι παλι στην κοιλιτσα σου!!!

Δεν ξερω τι αλλο να πω.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Ζαχαρενια μοθ τι να σου πω..σε νιωθω αφανταστα γιατι κ εγω γεννησα το μωρο μου νεκρο. εμενα υπηρξε περιτυλιξη ομφαλιου λωρου,τουλαχιστον ετσι μου ειπαν γιαατι δεν ζητησα νεκροψια. το λυπηθηκα το μωρο μου:(

υπομονη.ουτε εγω το ξεπερασα ακομη.εγω το εχασα στις 19 μαρτιου,μολισ 2 μηνες εχουν περασει ακομη.ολα τα πραγματακια του ειναι εδω, τα ρουχακια του και τα βλεπω καθημερινα και πονω και κλαιω. στην αρχη θα κλαψεις, θα φωναξεις, θα τα βγαλεις απο μεσα σου για να μπορεσεις να το ξεπερασεις πιο νωρις.ισως εγω να μην ειναι η καταλληλη τωρα να σου δινω συμβουλες αλλα και εγω το ξερω πως πρεπει να το παρω αποφαση να προχωρησω τοσο για μενα οσο και για τον αντρα μου γιατι αν συνεχισω ετσι τοτε θα παθω καταθλιψη και δεν θα μπορω να αποχτησω μωρο που τοσο πολυ το ηθελα και το περιμενα!

ο θεος μας χρωστα πιστευω! ελπιζω να μας βοηθησει και να μας στειλει αλλο παιδακι, υγιεστατο το πιο σημαντικο οσο πιο συντομα γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry::angry::angry: θυμώνω μ'αυτά που διαβάζω!!! Πώς γίνεται να είναι όλα καλά κατά τους γιατρούς και να χάνονται έτσι τα μωράκια????? έπρεπε να σου το πάρει νωρίτερα.. κρίμα.. τί να λέμε τώρα?? τα λόγια είναι περιττά.. και μένα η 3η μου κόρη είχε ένα θεματάκι.. 2 μέρες δεν την ένιωθα τόσο ζωηρή και τελικά ο γιατρός μου την πήρε στις 36+4,λίγο μικρούλα 2300γραμμ., αλλά υγιέστατη. Κάνα κουράγιο και άλλαξε γιατρό. Ο θεός μαζί σου κοριτσάκι μου...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση... δεν μπορω να καταλαβω πως χανεται ετσι μια ζωη χωρις προβληματα...ο θεος το ηθελε κοντα του... οσο και να κοιταω πισω τιποτα δεν αλλαζει ,μονο κακο κανω στον εαυτο μου οποτε ολες οσες αντιμετοπιζουμε το ιδιο προβλημα πρεπει να φανουμε δυνατες σ'αυτη τη δυσκολια και να κοιταμε θετικα το μελλον οπως και να μην σταματησουμε να κανουμε ονειρα για μια νεα ζωουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις κατι ;;;;

θα ξαναερθει !! το πηρε ο θεουλης γιατι ηταν αρωστουλι ..... θα σου το κανει καλα και θα σου το ξαναστειλει !!!! σταματα λοιπον να κλαις και χαμογελα ξεροντας πως σε λιγο καιρο θα εισαστε μαζι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΗΤΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ.Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ...ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΝΑ ΚΛΑΙΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΤΙ,ΚΑΝΤΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΒΓΕΙΤΕ ΕΞΩ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ... ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΣΑΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΑΣ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΛΙ ΔΙΝΑΝΙ ΝΑ ΕΧΙΣ.ΤΟΡΑ ΙΝΕ ΔΙΣΚΟΛΑ,ΟΛΑ ΓΙΡΟΣΟΥ ΣΟΥ ΤΗΜΙΖΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ..ΘΑ ΠΑΡΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΟΡΙΣ ΝΑ ΘΑ ΑΠΟΧΟΡΙΣΙΣ...ΕΓΟ ΜΑΖΕΨΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΟΡΟΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΟΥΤΕ ΤΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΙΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΑΝΙΧΟ ΤΗΝ ΠΑΝΟ ΔΟΥΛΑΠΑ ,ΕΚΙ ΠΟΥ ΙΝΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΤΟ ΜΟΡΟΜΟΥ ΙΤΑΝ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΧΑΣΑ ΠΛΙΓΟΤΙΚΑ ΠΟΛΙ.ΑΛΑ ΙΔΙ ΤΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟ...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΣΙ ΘΑ ΠΟΝΕΣΙΣ ΑΛΑ ΤΑΦΤΟΧΡΟΝΑ ΘΑ ΤΕΛΙΣΙΣ ΚΑΙ ΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΑΡΚΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΦΙΣΙΣ ΕΛΕΦΤΕΡΟ ΤΟ ΜΙΑΛΟ..ΜΙΝ ΚΛΙΝΕΣΕ ΚΑΙ ΜΙΝ ΨΑΧΝΙΣ ΠΙΤΑΝΕΣ ΕΤΙΕΣ ..ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΦΙΝΙΣ ΤΟ ΜΙΑΛΟ ΕΛΕΦΤΕΡΟ....ΟΤΙ ΧΡΙΑΣΤΙΣ ΕΔΟ ΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΙΝΒΟΥΛΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παγωσει..δεν βρισκω λογια να πω..ευχομαι μονο α ξεπερασεις τον πονο αυτον και ολα να πανε απο εδω και περα υπεροχα!!!σου ευχομαι υγεια και πολλα παιδακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα δεν εχω λογια..........το μονο που ευχομαι ειναι να ερθει γρηγορα ενα μωρακι που θα το κρατησεις στην αγκαλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΟΥ!!!!ΕΔΩ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΥΧΙΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΧΑΝΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΙ'ΑΥΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ :(:(:( ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.ΚΛΑΨΕ,ΦΩΝΑΞΕ,ΒΡΙΣΕ,ΞΕΣΠΑΣΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ,ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ,ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΚΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ,ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΦΗΝΕ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΘΟΥΝ ΟΙ ΤΟΜΕΣ.ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΩ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :angry::angry: ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΙ ΑΚΟΥ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕ.ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου λυπάμαι αφάνταστα γι'αυτό που έγινε... :(:(

Προσπαθώ εδώ και ώρα να συνέλθω....

Είμαι σίγουρη καλή μου πως το αδερφάκι του θα έρθει και θα απαλείνει λίγο τον πόνο σας... και το αγγελούδι σας θα είναι πάντα ο φύλακας άγγελος σας γνωρίζοντας πόσο πολύ το αγαπήσατε και το πονέσατε...

Μετά από καισαρική γνωρίζω πως πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 6μηνο για να μείνει κανεις έγκυος.

Εύχομαι του χρόνου τέτοιο καιρό να μας λες πόσο ευτυχισμένη είσαι που περιμένεις ένα μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησες από τη νάρκωση, είδες τον άντρα σου κ μετά σας φέρανε κ το νεκρό μωρό;;;;;;

Σ' αυτές τις περιπτώσεις το δείχνουν μόνο στον μπαμπά κ όχι στη μαμά... ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που διάβασα μόλις τώρα! :( :( Ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω!

Λυπάμαι πάρα πολύ .....!! Κοπέλα μου κοίτα να το ξεπεράσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται ! Θα δεις που πολύ σύντομα θα μείνεις ξανά έγκυος και όλα θα πάνε καλά .. !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως Ζαχαρένια μου, και εγώ που γέννησα τον Ιανουάριο με καισαρική ο γιατρός μου είπε ότι για δεύτερο παιδάκι μπορώ να προσπαθήσω μετά απο 9 μήνες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου στεναχωρήθηκα τόσο πολύ..Λυπάμαι κοριτσάκι μου που έχασες το αγγελούδι σου:( Εύχομαι πολύ γρήγορα να αποκτήσεις ένα νέο μωράκι... :):) ότι χρειαστείς εμείς είμαστε εδώ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου γλυκιά ... είναι πολύ σκληρό αυτό που βίωσες. :(

Αλλά ο Θεούλης μας ο καλός ξέρει πάντα τι κάνει και γιατί το κάνει..

Αν επέλεξε να το πάρει ο ίδιος κοντά του, σίγουρα είχε τους λόγους του.

Ακόμα και από λάθος της γιατρού σου να έγινε, για κάποιο λόγο

έγινε. Σίγουρα οι στιγμές που πέρασες και περνάς είναι δύσκολες.

Τα λόγια είναι λόγια και δεν ξέρω πόσο μπορεί να σε βοηθήσουν,

γιατί αλλιώς είναι να ακούς κάτι, αλλιώς να το βιώνεις.

Φροντίζω όμως να πιστεύω και να ακολουθώ στη ζωή μου το ρητό

πως 'όλα για καλό γίνονται". Είμαστε πολύ μικροί για να εξηγήσουμε

τα όσα συμβαίνουν. Είμαστε όντα κτιστά και το "άκτιστο" δεν το

γνωρίζουμε και δεν μπορούμε να το εξηγήσουμε, ούτε να το καταλάβουμε.

Η πίστη μας κρατά και μας οδηγεί..

Υπάρχει λοιπόν η πίστη από κάποιους ότι όλοι ερχόμαστε σε αυτό τον

κόσμο για κάποιο λόγο.. Ερχόμαστε και ξαναερχόμαστε κάθε φορά

όλο και καλύτεροι, όλο και σοφότεροι... ώσπου κάποια στιγμή δεν

ξαναερχόμαστε, γιατί έχουμε φτάσει σε ανώτερο επίπεδο, το οποίο

μας οδηγεί σε κάποιον άλλο "κόσμο", πολύ καλύτερο. Ο κόσμος που

ζούμε εδώ είναι η δοκιμασία μας και το σχολείο μας για τον επόμενο.

Είμαι σίγουρη ότι το αγγελούδι σου έχει πάει σε εκείνο τον κόσμο.

Είναι πολύ πολύ ανώτερο από εμάς και ο Θεούλης χρειάζεται βοηθούς

και ακολούθους, για να επιτελεί το έργο του.

Σε σκέφτομαι, σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, με άπειρες ευχές

για να αποκτήσεις στην ώρα του το επόμενο μωράκι σου..

Σε ότι χρειαστείς είμαι εδώ.. Σε φιλώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα τα λογια ειναι περιττα..

μονο αντοχη χρειαζεται..

να φανεις δυνατη..και να την θυμασαι παντα την μπουμπου σου..

Ευχομαι ο Θεος να σας χαρισει ενα δευτερο παιδακι..

Οτι θες θα μαστε εδω..

τα φιλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ

ΓΡΑΨΩ...ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ

ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.

ΣΕ ΦΙΛΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...