Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΨΩΜΙ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ, Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΨΩΜΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ , ΟΜΩΣ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ.ΟΥΤΕ ΨΩΜΙ ΟΥΤΕ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ :( ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΛΙΩΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ?Η ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ?ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ Κ ΕΥΚΟΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ, Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΨΩΜΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ,ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣΑΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ.ΟΥΤΕ ΨΩΜΙ ΟΥΤΕ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ :( ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?? ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ?ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ Κ ΕΥΚΟΛΑ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω πως ειναι κατι τοσο σημαντικ οστην διατροφη το ψωμι ή τα μπισκοτα για να τα "κρυψεις" καπου..ενα δεν θελει αστην...συνηθως το λενε για να μαθει να τρωει στο χερακι αλλα το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.

εμενα π.χ. τρωει ψωμι και ρυζογκοφρετες και μπισκοτακια κομματια και μεγαλα μαλιστα

αλλα ολα τα αλλα αλεσμενα, ακομα και τα φρουτα :(

μην την πιεζεις δεν χανει απολυτως τιποτα.αλλα ειναι τα σημαντικα..φρουτα λαχανικα κτλ τα γνωστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λειτουργεί από ένστικτο η μικρή σου!!! ;)

Το ψωμί δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα. Τα περισσότερα ψωμιά των φούρνων είναι γεμάτα χημικά και πρόσθετες ουσίες που μόνο καλό δεν κάνουν. Επιπλέον το ψωμί και τα μπισκότα χαλάνε τα δόντια οπότε καλό θα είναι να τα αποφεύγουμε. Ειδικά σε ολιγόφαγα παιδιά το ψωμί τα αποτρέπει από σωστή διατροφή διότι χορταίνουν μ'αυτό και δεν τρώνε τα απαραίτητα γεύματα.

Αν θέλεις να μάθει μικρή σου να μάθει να διαχειρίζεται την τροφή που έχει στο χέρι της μπορείς να τις δίνεις μαλακά φρούτα όπως η μπανάνα,βρασμένα λαχανικά,αγγουράκι ή ρυζογκοφρέτες.

Δεν έγινε και τίποτα που δε θέλει το ψωμί...

Κάτι ξέρει αυτή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα που δεν τρωει ψωμι!

Δεν της χρειαζεται!

Που εισαι συμπεθερα να ακουσεις το σοφο-μικρο-γεμιστο Νατασακι να τα "χωνει" στο ψωμι!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ...εμεις αμαν κανουμε να μην τρωει ψωμι...και εσυ παραπονιεσαι;;;;;

εμενα ειναι πολυ του ψωμιου...συνηθως του δινω αγριοριτικο φερμενο ειδικη παραγγελια, δεν εχει λευκο αλευρη μεσα..αλλα να φανταστεις κοιταει την ψωμιερα στο τραπεζι της πεθερας μου και ουρλιαζει.

Αστο να μην τρελενεσαι που δεν τρωει...δημητριακα μπορει να παρει ακι απο αλλου.

Εγω για να τον ξεγελασω του δθνω μπαστουνακια λαχανικων...βεβεια δενξεγελιεται και ευκολα- χαζο ειναι- αλλα κατι κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι τι σκας καλέ; Η Δέσποινούλα μου είναι 6 και ψωμί τρώει μόνο στο τοστ. Ούτε καν με τις φακες που όσο να πεις, το ΄θελουν το ψωμακι οι φακες.

Δε με στεναχωρεί καθόλου. Αν ετρωγε και ψωμί θα ειχε προβλημα βάρους γιατι τρώει απ΄ολα. :)

Ά ! ούτε και ο μικρός τρώει ψωμακι. απλά το τρίβει κ το κανει ψίχουλα.

Έτοιμο τριμμενο ψωμι για κεφτεδες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...