Μετάβαση σε περιεχόμενο

ωοληψια-ταλαιπωρια-εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

μπραβο γλειφιτζουρακι οντως ειναι πολυ σημαντικο να εχεις ανθρωπο γιατρο..ειδες ποση δυναμη σου δινει???παντως στις 21 εγω θα δω το βλασταρι μου και εσυ μια τερααααααααααααααααααστιααααααααααα χωριακη... ;);););) αντε οι αγιοι κωνσταντινος και ελενη να ειναι διπλα μας και στις δυο μας αλλα και σε ολες που περιμενουν κατι καλο εκεινη την μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑνναΤ έγραψε:

Μπραβο κοριτσακι ειναι πολυ σημαντικο θεμα να εχεις καλο γιατρο!!!! Στο λεω γιατι ειμαι παθουσα, ποιος ειναι ο γιατρος σου?

Επιτρεπεται να το γραψω εδω φατσα φορα? :unsure:

Θα σου στειλω πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια κοριτσακι.αν και πιστευω οτι την εχεισ.αν δεν σου κανει κοποσ γραψε μου και μενα για το γιατρο σου γιατι με ενδιαφερει πολυ ο γιατροσ να ειναι και ανθρωποσ πανω απο ολα.το εχω αναγκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Γλυκα μου κ καλοψυχα φιλαρακια σας ευχαριστω για τις ευχες ξανα και ξανα και ξανα και ξανα και ξανα και αλλη μια φορα!!!!!!!! :laugh: :laugh:

Χοριακη στις 21 Μαιου (πρωτα ο Θεος)!

Τελευταια νεα: 4 βλαστοκυστομπεμπουλια στην καταψυξη!!!!

Lenaki 26 τι εγινε με την χοριακη????

:kiss::kiss::kiss:

Kalhmeraaaaaa!!!

Περιμένω να έρθει το Σάββατο να την κάνω!! ouf! άντε λίγες μέρες μείνανε!!! Τέλεια που έβαλες και στην κατάψυξη!! εμενα δεν μου περισσέψανε! :P:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Kalhmeraaaaaa!!!

Περιμένω να έρθει το Σάββατο να την κάνω!! ouf! άντε λίγες μέρες μείνανε!!! Τέλεια που έβαλες και στην κατάψυξη!! εμενα δεν μου περισσέψανε! :P:kiss::kiss::kiss:

πλησιαζει το Σαββατο :woohoo: :woohoo: :woohoo: τον εφαγες τον γαιδαρο κ εμεινε η ουρα!!!!!! :) ++++++++++++++++++++++++++++++

Ναι,4 μου περισσεψαν (τα χρυσουλια μου :P )!

ΕΡΩΤΗΣΗ:Στην εμβρυομεταφορα ηταν μαζι σας κ οι συζυγοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΑΚΙ μου καλημερα ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα κοπελα μου

πραγματικα φοβερος γιατρος μπραβο του

λενακι σε σενα καλη επιτυχια σε ολες

με το καλο να εχειτε σπορακια στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop se parakalw steile mou kai emena to onoma tou giatrou sou se parakalw giati aytos pou phga egw einai geros malakas,megalh adiaforia akomh kai otan mou hrthe aima aytos tipota anaisthitos, sthn emvryometafora eferan ton syzhgo mou molis mou evalan ta emvrya gia na mou kanei parea giati prepei na meinoume 1 wra ksapla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oυυυυυυυφφφφφφφφ.

Τι τις ηθελα τις δηλωσεις????????? :S

Ειχα πει οτι μετα την εμβρυομεταφορα θα πεταξω τα τσιγαρα μου κ το εκανα.Ο αντρας μου το πρωι που εφυγε για τη δουλεια μου αφησε 5 τσιγαρα κ ενα χαρτακι που ελεγε:"Τοσα επιτρεπει ο γιατρος!Καλη σου μερα" :unsure: Κρατησα 1,αλλα δεν το αναψα :)

Ομως τρωω και τρωω και τρωω.Γλυκα,αλμυρα,ξυνα και φτου και απο την αρχη.Αναγουλα μου ηρθε :x .Σε λιγο θα φαω και τη Μπουμπουλιτσα μου (το σκυλακι μου),που με βλεπει κ κρυβεται!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina82 έγραψε:

lollipop se parakalw steile mou kai emena to onoma tou giatrou sou se parakalw giati aytos pou phga egw einai geros malakas,megalh adiaforia akomh kai otan mou hrthe aima aytos tipota anaisthitos, sthn emvryometafora eferan ton syzhgo mou molis mou evalan ta emvrya gia na mou kanei parea giati prepei na meinoume 1 wra ksapla

Θα σου στειλω πμ.

Ρωτησα για τους συζυγους γιατι ο δικος μου ηταν μεσα σε ολη την διαδικασια της εμβρυομεταφορας.Εβαλε τα ειδικα παπουτσακια,ρομπουλα κτλ κ εκατσε διπλα μου και τα βλεπαμε μαζι απο το μονιτορ.Δεν ξερω αν το συνηθιζουν ή αν το εκαναν γιατι ειχαμε φαει τρελλη ταλαιπωρια κ μας λυπηθηκαν(η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα κανενα αλλο συζυγο να μπαινει οσο περιμεναμε στην αιθουσα αναμονης).

Παντως ο αντρας μου κοιτουσε με ανοιχτο το στομα :) κατενθουσιαστηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax ayto einai wraio alla sto kentro pou ekana egw eimastan 5 kopeles mazi sto idio dwmatio kai molis mas teleiwsan tote fwnaksan tous antres mas kai fysika xwris yperhxo,vevaia egw molis apetyxe h prwth mou ekswswmatikh den gnwriza oti se alla kentra thn wra ths emvryometaforas kanoun kai yperhxo kai molis to ematha phra thlefwno sto kentro kai arxisa na malwnw me thn emvryologo kai na tis zhtaw na mou apodeiksei oti mou evala ta emvrya kai to mono pou mou apanthse htan pws o giatros mas einai toso kalos kai empeiros pou den xreiazete yperhxo,re paidia an einai dynaton einai apanthsh ayth pou mou edwse, an den eixa ta katepsygmena den tha ksanapatousa to podi mou ekei mesa, ypotithete oti sthn thes/nikh thewreite h koryfh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina82 έγραψε:

ax ayto einai wraio alla sto kentro pou ekana egw eimastan 5 kopeles mazi sto idio dwmatio kai molis mas teleiwsan tote fwnaksan tous antres mas kai fysika xwris yperhxo,vevaia egw molis apetyxe h prwth mou ekswswmatikh den gnwriza oti se alla kentra thn wra ths emvryometaforas kanoun kai yperhxo kai molis to ematha phra thlefwno sto kentro kai arxisa na malwnw me thn emvryologo kai na tis zhtaw na mou apodeiksei oti mou evala ta emvrya kai to mono pou mou apanthse htan pws o giatros mas einai toso kalos kai empeiros pou den xreiazete yperhxo,re paidia an einai dynaton einai apanthsh ayth pou mou edwse, an den eixa ta katepsygmena den tha ksanapatousa to podi mou ekei mesa, ypotithete oti sthn thes/nikh thewreite h koryfh.

:blink::blink::blink:5 κοπελες ??????Δηλ σε 5 κοπελες ταυτοχρονονα οι γυναικολογοι εκαναν εμβρυομεταφορα ή εισασταν 5 στο δωματιο για να περασει η μια ωριτσα μετα????

Χωρις υπερηχο :blink::blink::blink: ?Τυφλο συστημα??????

Τι να πω....... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop καλη μου φιλεναδιτσα,

ειμαι σιγουρη οτι εχει ξεκινησει ηδη το ταξιδακι του το ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!Βρηκε το δρομο που ειχε χασει....μπορει να ταλαιπωρηθηκε λιγο αλλα το αποτελεσμα μετραει!!!!!Στις 21 Μαιου θα εχουμε γιορτη στο μαμμυ!!!!!!!!!Μεσα απο την καρδια μου μια τεραααααααααααααααααστια χοριακη!!!!!!!!!!!!!!!Σου εστειλα και pm!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi re eimastan se ena klasiko dwmatio nosokomeiou to opoio eixe 5 krevatia sth seira kai eixe kourtinakia endiamesa, kai tis 5 mas ekane o idios giatros me thn seira kai xwris yperhxo vevaia, ahdia sou lew, meta mphkan kai oi antres mas mesa, 10 atoma mesa se ena dwmatio mexri na perasei h 1 wra kai to koryfaio den sas to eipa omlis perase h 1 wra kai shkwthikame na figoume eixan eksafanistei oloi, giatros emvryologoi oloi sas lew,mono h kopela sthn reception mas perimene gia na parei to paradaki.ayta ta wraia eixa na sas pw apo ton giatro mou kai to yperoxo kentro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina82 έγραψε:

oxi re eimastan se ena klasiko dwmatio nosokomeiou to opoio eixe 5 krevatia sth seira kai eixe kourtinakia endiamesa, kai tis 5 mas ekane o idios giatros me thn seira kai xwris yperhxo vevaia, ahdia sou lew, meta mphkan kai oi antres mas mesa, 10 atoma mesa se ena dwmatio mexri na perasei h 1 wra kai to koryfaio den sas to eipa omlis perase h 1 wra kai shkwthikame na figoume eixan eksafanistei oloi, giatros emvryologoi oloi sas lew,mono h kopela sthn reception mas perimene gia na parei to paradaki.ayta ta wraia eixa na sas pw apo ton giatro mou kai to yperoxo kentro

Μου περνανε πολλα απο το μυαλο... :unsure::unsure::unsure:

Απο το οτι αυτη ειναι τη τακτικη του συγκεκριμενου κεντρου (αρα σεβαστο)....μεχρι και η "ξεπετα" (αρα απαραδεκτο)

:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Εσυ εκανες 2 προσπαθειες εκει?

Και τις δυο φορες ετσι ηταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον !!!!!!

παραμονη αγιου κωνου και ελενης τραβα να αναψεις μια λαμπαδα ισα με το μποι σου και ασε ολα τα αλλα στους Αγιους!!!!!

χαχα :laugh: :laugh: :laugh: σημαδιακη ημερομηνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KARKINAKI έγραψε:

λοιπον !!!!!!

παραμονη αγιου κωνου και ελενης τραβα να αναψεις μια λαμπαδα ισα με το μποι σου και ασε ολα τα αλλα στους Αγιους!!!!!

χαχα :laugh: :laugh: :laugh: σημαδιακη ημερομηνια!!!

Αν ειναι η λαμπαδα ισα με το μποι μου οικονομικα θα μου βγει

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kai tis 2 fores etsi htan,ekana vlastokystes kai mou elegan oti einai teleies,sthn prwth evala 2 emvrya alla epatha yperdiegersh ti na sou lew poly xalia, thn deyterh evala 3 emvrya kai epiase me ta katepsygmena alla palyndromhse sth 6 evdomada.twra exw alla 3 opote den glytwnw apo aytous

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina82 έγραψε:

oxi re eimastan se ena klasiko dwmatio nosokomeiou to opoio eixe 5 krevatia sth seira kai eixe kourtinakia endiamesa, kai tis 5 mas ekane o idios giatros me thn seira kai xwris yperhxo vevaia, ahdia sou lew, meta mphkan kai oi antres mas mesa, 10 atoma mesa se ena dwmatio mexri na perasei h 1 wra kai to koryfaio den sas to eipa omlis perase h 1 wra kai shkwthikame na figoume eixan eksafanistei oloi, giatros emvryologoi oloi sas lew,mono h kopela sthn reception mas perimene gia na parei to paradaki.ayta ta wraia eixa na sas pw apo ton giatro mou kai to yperoxo kentro

Σκορπίνα μου έπαθα πλακα με αυτά που διαβάζω!!

Ο γιατρός σου είναι το λιγότερο απαράδεκτος!

Τι πάει να πει έχει εμπειρία και δεν χρησιμοποιεί υπέρηχο?

Σε μια εμβρυομεταφορά επιβάλλεται να έχει και υπέρηχο ταυτοχρόνως.

Και περίμενες 1 ώρα μετά?????? Εδώ 15 λεπτά σου λένε παντού να κάτσεις και μετά όλα ok! Δεν πάμε καλά μου φαίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να απαντήσω στην ερώτηση της Lollipop σχετικά με τον αν ήταν

και οι άντρες μας μαζί μας την ώρα της εμβρυομεταφοράς.

Σε μένα ήταν από την αρχή.Δεν χρειάστηκε να βάλει ειδικά ρούχα

και καθόταν διπλα μου σε μια καρεκλα! Όταν μας έδωσαν την photo

από τον υπέροχο με τα εμβριακια μας, έκλαιγε από συγκίνηση ο

γλυκούλης μου και ο γιατρός μας χαμογελούσε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολιπάκι εγώ για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη ότι θα πετύχει, θα το δείς!Σίγουρη σου λέω άσε που το καρκινάκι με την σημαδιακή ημερομηνία έχει δίκιο... :)

Στην διάρκεια της αγωγής(ενέσεων) κάπνιζες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop, τι σου έτυχε βρε κοπέλα μου? είχα μέρες να μπω και έχω χάσει επεισόδια. Ας τελείωσαν τα δύσκολα εκεί και τώρα ηρεμία και προσμονή για τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nadiou μου,τι να πεις....αναμενομενο ηταν αφου ειμαι και ολιγον τι γκαντεμοσκυλο :laugh: :laugh: .Πανε περασαν αυτα τωρα :)

Ρε κουκλες να σας ρωτησω κατι...την Δευτερα εκανα εμβρυομεταφορα (βλαστοκυστες),χτες το βραδυ κ σημερα κατα την διαρκεια της μερας νιωθω τραβηγματα χαμηλα στο κεντρο της κοιλιας μεχρι αριστερα στην σαλπιγγα(?).Δεν υποφερω,δηλαδη δεν χρειαζομαι παυσιπονο,αλλα ειναι φυσιολογικο ή πρεπει να ανησυχισω (να τηλ στον γιατρο)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...