Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΣ Η ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 3 ΝΕΚΡΟΥΣ


Dominique

Recommended Posts

δεν ξερω τι να πω ειλικρινα... θλιψη, φοβος, θυμος, πικρα, απελπισια, ντροπη ολα μπερδευονται... ολους αυτους που προκαλουν χρονια τωρα καταστροφες και σημερα δεν διστασαν να δολοφονησουν 4 ψυχες θα τους συλλαβει ποτε κανεις? δεν το χωραει το μυαλο μου ολο αυτο που συνεβη. να πας στη δουλεια σου και να μην γυρισεις ποτε γιατι καποιοι ανεγκεφαλοι φανατικοι, που αναθεμα αν ξερουν και οι ιδιοι τι ειναι ουσιαστικα, το θελησαν. ολοι τους ηταν νεοι ανθρωποι με οικογενειες, με ονειρα για το μελλον και χαθηκαν χωρις λογο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αυτά κορίτσια είναι μόνο η αρχή! Πιστεύω ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο το κράτος θα έχει παραλύσει. Με όλα τα επακολουθα!

Κρίμα για τις 4 ψυχές που χάθηκαν! Αυτοί σίγουρα δεν έφταιγαν πουθενά! Μόλις ξεπεράσει το σοκ ο άντρας της εγκύου να δω πως θα αντιδράσει! Κάποιους τους χρειάζεται γερή τιμωρία. Αυτοί μας έφεραν σε αυτή τη θέση, αλλά έλα που δεν ξέρουμε ποιοι είναι! Δημοσιογράφοι κι άλλοι γνώστες να μιλήσουν ανοικτά επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιωθω φρικη για ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

και αισθανομαι οτι αυτο ειναι μονο η αρχη!!!

λυπαμαι που το παιδι μου θα μεγαλωσει σαυτην την χωρα λυπαμαι για τους αθωους ανθρωπους...λυπαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γιατί βρίζουμε μόνο τους πολιτικούς, που και καλά μας έφεραν σε αυτό το χάλι; αν δεν είχαν εμάς τους πολίτες συνεργούς στη λαμογιά και στη βόλεψη, ρουσφέτι στον έναν και στον άλλον για μια ψωροθέση στο δημόσιο, για να έχουμε όλοι δικαίωμα στο καθισιό και τα εύκολα λεφτά, με ποιον θα τις κάνανε τις κομπίνες τους; εμείς μάθαμε να συντηρούμε αυτή την κατάσταση, και τώρα που έφτασε ο κόμπος στο χτένι και οι ξένοι καλά κάνουν και δεν θέλουν να μας βλέπουν, γιατί τόσα χρόνια μας έδιναν τα λεφτά τους κι εμείς τους κοροϊδεύαμε, φωνάζουμε και κλαιγόμαστε... τόσα χρόνια που γεμίσαμε στα πολυτελή τζιπ και γλεντούσαμε στα μπουζούκια, δεν σκεφτόμασταν ότι κάποια στιγμή θα τελειώσουν όλα τα καλά;

όσο για τις πορείες και τις διαδηλώσεις, στην Ελλάδα πλέον έχει καταλήξει αστείο... το κέντρο μέρα παρά μέρα κλειστό, γιατί 100 νοματαίοι αποφάσισαν ότι επειδή αυτοί θεωρούν ότι έχουν βρει το νόημα της δημοκρατίας, πρέπει με το ζόρι να μας κάνουν κι εμάς να το δούμε... άμα θες ρε φίλε πήγαινε και στήσε ένα μόνιμο περίπτερο σε μια πλατεία και ενημέρωνε εκεί τον κόσμο, αλλά μην με ταλαιπωρείς κι εμένα καθημερινά να θέλω 500 ώρες να πάω σπίτι μου γιατί εσύ είσαι αργόσχολος και την περνάς όλη μέρα στις πορείες και στους καφέδες...

ακούσατε φαντάζομαι ότι οι άνθρωποι αυτοί που κάηκαν φώναζαν βοήθεια και οι "διαδηλωτές" από κάτω τους κορόιδευαν... φτάσαμε λοιπόν στο σημείο να αποφασίζουν 5 ανεγκέφαλοι ότι σήμερα δεν θα γυρίσεις σπίτι σου, γιατί εμείς αποφασίσαμε να κάνουμε απεργία και μαζί μας πρέπει να κάνεις κι εσύ είτε το θες είτε όχι... και μετά βγαίνουν και οι άθλιοι πολιτικοί (αλλά εκεί δεν πετάμε μολότοφ) και τσακώνονται για το αν ήταν προβοκάτσια ή όχι... δεν ντρέπονται λίγο να τα λένε αυτά τα πράγματα, κι εμείς να τα επαναλαμβάνουμε; κι αν ήταν προβοκάτσια δηλαδή θα αλλάξει τίποτε για την οικογένεια αυτών των ανθρώπων; όχι, μόνο για το ίματζ των πολιτικών θα αλλάξει!

επειδή όμως σε αυτή τη χώρα προφανώς δεν ξέρουμε πώς να αλλάξουμε και τα περιμένουμε όλα από το κράτος, γιατί το να μορφωθούμε εμείς και να αλλάξουμε νοοτροπία και συμπεριφορά δεν μας περνάει από το μυαλό, αλλά με το να φωνάζουμε στους δρόμους και να κρεμάμε πανό από την Ακρόπολη νομίζουμε ότι κάτι κάνουμε, δεν βλέπω να αλλάζουν σύντομα πολλά πράγματα... απλά θα σφαζόμαστε μεταξύ μας, όπως είπε κάποια κοπέλα... σόρυ για την πολυλογία, αλλά αυτό το θέμα έχει παραγίνει πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθω ντροπή και θλίψη που ζω πλέον σε αυτή τη χώρα και πόσο μάλλον που έφερα ένα μωρό στη ζωή σε ΑΥΤΗ τη χώρα.Αν είναι δυνατόν πια.Είστε μέσα στην καρδιά των επεισοδίων,κλείστα τα ριμαδομάγαζα και μην πάτε για δουλειά,αφού ξέρετε οτι θα γίνουν επεισοδια.Και εσείς εκεί που κάθεστε και κοιτάτε απο τα γραφεία σας και απο τα έδρανα της βουλής για ΜΙΑ ΦΟΡΑ συμφωνήστε οτι η χώρα έχει πιάσει πάτο και βρείτε λύση.Δώστε εντολή σε αυτή την αστυνομία πια να τους μπουζουριάσει όλους αυτούς τους γνωστούς αγνώστους.Ξέρετε πολύ καλά ποιοι είναι.Ελεος πια.Ο κόσμος καιγόταν και παίζανε κυνηγητό.ΠΑΡΤΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ.Σκεφτείτε και λίγο τον απλό τον κόσμο.ΣΥΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΓΑΜΩΤΟ ,ΒΑΛΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΥΑΛΟ. :angry::angry::angry: Α....και την επόμενη φορά ΕΥΧΟΜΑΙ να πιάσουν πάτο τα κόμματα σας.ΑΝΑΞΙΟΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα να ανεβάσω κι εγώ αυτό το θέμα αλλά με πρόλαβες. Εμένα με ανατριχιάζει όλο αυτό αυτό που έγινε και όλο αυτό που μας περιμένει. Αλαλούμ και απίστευτο μπάχαλο σ΄ αυτή τη χώρα, σκοτώνονται αθώοι άνθρωποι, ο κόσμος έχει φτάσει στα όρια του και οι πολιτικοί εκτοξεύουν βολές ο ένας στον άλλο και συνεχίζουν να αναμασούν τα ίδια, τα χιλιειπωμένα. Τι πρέπει να γίνει γαι να αλλάξει κάτι σ΄αυτό τον τόπο? Όπως φαίνεται τίποτε δεν είναι αρκετό. Η Ελλάδα μοιάζει αυτή τη στίγμη με άνθρωπο 300 κιλών, όσα και τα χρέη της(ή είναι παραπάνω?)που έχει ξεχειλώσει από παντού. Αυτός ο άνθρωπος σουλουπώνεται?ΌΧΙ, ούτε και η Ελλάδα βέβαια, δεμ ξέρω τι θα πω αυριο στο παιδί μου που θα παραλάβει έναν κόσμο σε πολύ χειρότερη κατάσταση απ' τη σημερινή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kinkajoujou έχεις τόσο δίκαιο. Πες μου όμως αν αυριο γινόταν εκλογές, υπο το βάρος όλων αυτών των γεγονότων, πες μου εσύ τι ποσοστό θα έπαιρναν τα γνωστά κόμματα? Πάλι μεγάλο, φταίμε τόσο πολύ κι εμείς, και ψηφίζουμε με τόσο σαχλά κριτήρια και τόσο ωχαδελφιστικά που νομίζω οτι θα χρειαστούν πολλά χρόνια για να αλλάξει κάτι ουσιαστικά, μπορεί να γίνονται μικρά βηματάκια αλλά δεν αρκούν, τίποτε δεν αρκεί πια. Και όπως είπε και μια κοπέλα, ναι η μετανάστευση μάλλον θα αποδειχθεί η μόνη λύση, αργά ή γρήγορα, τουλάχιστον εγώ που δεν έχω μόνιμη δουλειά και ο άντρας μου που είναι άνεργος δεν έχουμε να κερδίσουμε απολύτως τίποτε μένοντας εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νοιώθω απίστευτο πόνο για τους αδικοχαμένους ανθρώπους και πόσο μαλλον για μία ψυχούλα που έφυγε πριν προλάβει να δει τον κόσμο... :(:( βέβαια και εγω σαν μανούλα μόνο περήφανη δεν νοιώθω για τον κόσμο που θα γνωρίσει το κοριτσάκι μου καθως μεγαλώνει ... :( τα πράγματα είναι δυσοίωνα και η κατάσταση πιο έκρυθμη από ποτέ....ας ελπίσουμε ότι οι ειδήμονες θα κάνουν κάτι πριν είναι πολύ αργά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...