Μετάβαση σε περιεχόμενο

SAS PARAKALO VOITHISTE ME!!EIMAI XALIA!!


Recommended Posts

koritsaki mou..geia sou!!!prwta apo ola mhn stenaxriese k ftirese toso polu...giati tha sou kanei polu megalo kako!!exw na sou susthsw ena gunaikologo sthn thessaloniki(den paw se auton giati menw kozanh alla pan polles gnwstes k files k ton gnwrizoun kala)..o opoios einai korufh ...mporw na sou pw polla peristatika pou bohthise k ekane thn ''teleia diagnwsh''an thelleis plhrofories apla pes mou na se enhmerwsw na pas mia bolta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kelly μου,αν κ εχεις παρει ηδη πολλες κ σωστες απαντησεις,θα σου πω κ εγω την αποψη μου.Το πρωτο που ειναι σιγουρο 100% ειναι οτι οι σαλπιγγες δεν φαινονται στον απλο υπερηχο,αν ειναι ενταξει.Δηλ.τι εννοω.Αν ειναι φυσιολογικες κανονικα δεν θα πρεπει να φαινονται.Αν φαινονται τοτε μιλαμε για υδροσαλπιγγες η οτιδηποτε αλλο.

Περα απο αυτο,εσυ να ξερεις πως εισαι τυχερη γιατι παραγεις ωαρια κ για να γινει ενα μωρο το πρωτο που χρειαζεται ειναι αυτο,ωαρια κ σπερμα.Αυτα λοιπον τα εχουμε.Παμε παρακατω.

Η λαπαροσκοπηση δεν ειναι κατι το τρομαχτικο.Ειναι επεμβαση ρουτινας.Μη σε αγχωνει.Επειδη ομως πολλα εχουν δει τα ματια μας κ εχουν ακουσει τα αυτια μας,καλο θα ηταν να επισκεφτεις ενα-δυο γιατρους ακομη.Μην κανεις τιποτα μεχρι να σιγουρευτεις πως ετσι εχουν τα πραγματα.

Εαν στην τελικη επαληθευτει το σεναριο αυτο,δηλ.να εχουν προβλημα οι σαλπιγγες σου,να θυμασαι,οσο δυσκολο κ αν σου ακουγετε αυτο τωρα,πως δεν ηρθε το τελος του κοσμου.Μπορεις να κανεις παιδι κ θα κανεις.Ισως με βοηθεια,αλλα αυτο δεν εχει σημασια.Σημασια εχει να εισαι ηρεμη κ να παρεις σωστες αποφασεις βρισκοντας τους καταλληλους ανθρωπους.

Ειναι δυσκολο ολο αυτο,αν μη τι αλλο,σε καταλαβαινω απολυτα.Να εισαι ηρεμη κ θα δεις ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλη μου υπομονη. Να παρεις οπωςδηποτε δευτερη γνωμη και τριτη και τεταρτη.

Καλος γιατρος ειναι κατι το υποκειμενικο, ολοι στα δυσκολα φαινονται.

Ο δικςο μου ειναι πολυ καλος αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχει γνωσεις για το προβλημα σου, να ψαξεις καποιον σε καποιο ιατρικο κεντρο με εμπειρια και οχι "χασαπη"

Ολα καλα θα σου πανε..εχεις την θετικη μας ενεργεια....φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κελλυ μου!!!!η ξαδερφη μου ειχε το ιδιο προβλημα εκανε δυο εξωσωματικες που δεν πετυχανε ετσι για να αποφυγει το χειρουργειο,ομως μετα αποφασησε να κανει την επεμβαση και κατευθειαν εμεινε εγκυος!!!!προχθες το βαφτισε!!!

χαλαρωσε υπαρχουν πολλες λυσεις θα δεις που μολις τελειωσεις με ολα αυτα συντομα θα εχεις το μωρακι σου,πρεπει να εισαι χαλαρη για να βγεις απολα αυτα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo kelly

opws eipan kai ta koritsia de ithe to ''telos'' sou....

kata emou na pareis kai 2. kai 3. k 4. apopsi apo giatro...

oses apopsis tha sou kanoun na niwtheis sigouri.

yparxoun paradeigmata pou o enas giatros elege oti de uparxei periptwsi kai molis pigan se allon giatro tous edwse elpides....

kai emena mou fainetai paraxeno pws o giatros evgale tetoia diagnwsi xwris na xerei..... egw me 100000 tha ton allaza.....

pan apola prepei na einai anthrwpos kai meta giatros.....

tha psaxw na vrw giatrous edw kai tha sou tous prorteinw ....

good luck k min masas emeis eimaste edw a se stirixoume .... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax vre koritsia den xerete poso sas exaristw kai poso exw anagki tin gnwmi kai tin empsixosi sas!!!tha paw sigoura na parw kai deuteri gnwmi tha psaxw na paw ston kalitero stin thess!!tha kitaxw isws kapoion pou einai sti diavalkaniko i sto papagewrgiou wste se periptwsi pou tha m pei na kanw telika lamparoskopisi na mporesw na kanw ekei kai na dw ti mporei na dwsei to ika...giati mia olamparoskopisi se mia kliniki kostizei grw stis 4000 mazi me to giatro kai mono gia tetia den eimai koritsia!!!exthes m pe oti exw wothilakia apo aristera gurw sta 15 xaliosta m pe na paw ti paraskeui na me dei pali na dei pote tha kanei enesi gia to pote tha kanw worixia kai na rthw se epfi!!!an den minw egguos...kateythian psaxnw giatro stin thess kai klinw rantevou na mou pei k keijos tin gnwmi tou!!kai meta analoga ti tha m pei vlepoume!!auto pou m kane entupwsi einai pws eide twraa ti ginete me tis salpigges k prin 2 mines pou piga den m pe tpt???opws episis kai gia to endomitrio!!!tou ta vgaza me to tsigkeli koritsia itan poli kapws!!!sti foto me ton uperixo fenete kathara i salpigga m panw apo ti mitra!!!vre koritsia oi salpigges allou dne einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλλυ μου τα είπαμε και εχτές εμείς αλλά θα σου τα ξαναπώ! Καταρχίν ηρεμία! Δεν ήρθε το τέλος του κόσμου! Το τέλος του κόσμου θα ερχόταν αν δεν μπορούσαν να βρουν τι φταίει! Βρήκατε το πρόβλημα θα βρείτε και τη λύση! όλα τα προβλήματα έχουν λύση! Η Ρ Ε Μ Η Σ Ε με τον πανικό κανείς δεν κατάφερε τίποτα! ότι σου είπε, σου είπε ο γιατρός, εσύ καλό είναι να πάρεις δεύτερη γνώμη από έναν γιατρό που πάνω απ όλα είναι άνθρωπος! τι να τον κάνεις τον τέλειο επιστήμονα αν πάνω απ όλα δεν είναι άνθρωπος? προσωπικά πιστεύω ότι χρειάζεσαι κάποιον να σε ηρεμήσει από τον πανικό που σε έχει πιάσει και να τα δεις όλα με καθαρό μυαλό.. θα μου πεις τι μου λες τώρα? πίστεψε με όμως όταν ηρεμήσεις όλα θα είναι πολύ καλύτερα και πιο αισιόδοξα... Ξέρεις ότι όλες οι κοπέλες που σε γνωρίζουμε σε στηρίζουμε και σκεφτόμαστε αισιόδοξα για σένα, αλλά πρέπει να σκεφτείς και εσύ τον εαυτό σου θετικά! άντε ηρέμησε και όλα καλά θα πάνε! ναι? :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax vre elenaki m exeis dikio!!!!prepi na iremisw...prospathw alithia..to vradu ekana xalia upno xupnousa sunexia!!!k lw koita re gmt ola strava!!!giati!!!tha paw gia deuteri gnwmi na dw ti tha m pei k keinos o giatros!!!tha rtheis telika to apogeuma gia kafedaki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...