Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΝΙΖΩ


Recommended Posts

ωχ! χτυπατε!??

θα εχουμε κ τετοια δηλ?! πως φοβαμαι..!

αντε παρε τηλ να πιουμε καφε κ να παιξουν τα κοριτσια μας!

,ακριβως απεναντι μας ειναι ο παιδοτοπος!

ειναι κ καινουριος ;)

σορρυ κοριτσια για το εκτος τοπου κ χρονου μην,αλλα μετα το καπνισμα ...

αυτα ειναι τα ωραια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

stenaxwrh8hka polu me to sugkekrimeno 8ema giati molis suneidhtopoihsa pws mia anuperaspisth zwoula mporei na kinduneuei.hmoun k gw kapnistria kai prin ma8w pws eimai egkuos to ekopsa giati eixa pa8ei amugdalitida kai molis mou perase ema8a pws eimai egkuos.den mou ksanahr8e dia8esh gia tsigaro giati skeftomoun thn mpempa mou.eilikrina htan+sunexizei na einai o monadikos logos pou me kanei na mhn kapnizw!TO MWRO MOU!epishs TO MWRAKI MOU einai o monadikos logos pou skeftomai na mhn to sunexisw kai meta th genna.den 8elw na 8hlazw kai na murizei to mwraki mou th vrwmia tou tsigzarou.twra pragmatika katalava poso asxhma murizei enas kapnisths.poso antiais8htiko+ahdiastiko einai.euxomai na vreis th dunamh mono gia to mwraki sou na to stamathseis+tote pragmatika 8a katalaveis to nohma ths zwhs.einai polu shmantiko na mhn eksartwmaste apo merika pa8h.euxomai kalo upoloipo,me enan pono+fusika to mwraki sou na einai ugeiestato!!!

enhmerwtika:o kapnos exei sunduastei me ton aifnidio 8anato twn vrefwn.elpizw kai euxomai na to exeis kopsei ws tote.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κι από μένα,Κατερίνα.Θα πω δυο πράγματα,τα οποία ίσως πειράξουν εσένα,ίσως κι άλλες εδώ.

Τον Ιούνιο κλείνω τα 24 κι έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών και κάτι..Κάπνιζα από τα 12 μου(Ναι,από τα 12,11 χρόνια σύνολο!!!),και σαν να μην έφτανε αυτό,πάσχω κι από διαβήτη που σημαίνει:Ο διαβήτης προκαλεί θρόμβωση στις φλέβες,το τσιγάρο το ίδιο.Οπότε...με λίγα λόγια,άστα να πάνε η κατάσταση.Και μιλάμε για 3 πακέτα ημερησίως,όχι αστεία.Κάπνιζα όλη μέρα και έπινα νερό και χυμούς,ούτε φαγητό,ούτε τίποτα.Είχα κάνει τόσο κακό στον εαυτό μου,που πραγματικά αν δεν έμενα έγκυος,πιστεύω δεν θα με έσωνε τίποτα.

Στις 2 Ιουλίου λοιπόν,έκανα ένα φραπεδάκι το πρωί,έτρεξα όπως κάθε πρωί που είχα ξεμείνει από τσιγάρα να αγοράσω,κι επειδή είχα καθυστέρηση 10 μέρες(Νόμιζα ότι είναι από την θάλασσα,όπως κάθε χρόνο,γι αυτό δεν το έψαξα νωρίτερα)περνώντας από το φαρμακείο κάτω από το σπίτι μου αγόρασα ένα Predictor.Άναψα ένα τσιγάρο και σκεφτόμουν να το κάνω ή όχι...Ήπια και 2 γουλιές καφέ,και πήγα για τα περιβόητα τσισάκια!

Το παράτησα στο μπάνιο,και γύρισα στο τραπέζι να συνεχίσω τον καφέ και το τσιγάρο μου.Μάταια...Έκανα μια τζούρα και επέστρεψα να δω το αποτέλεσμα.Μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό,είχε βγει τρανταχτό θετικό.

Γύρισα στην "βάση μου" (τραπέζι-καφέ-τσιγάρο) πολύ ψύχραιμα,δακρυσμένη,έσβησα το τσιγάρο μου και τηλεφώνησα στον άντρα μου.Υποσχέθηκα ότι δεν θα ξανακαπνίσω.

Θα μπορούσα κάλλιστα να σας παραμυθιάσω λέγοντας "Ναι,εγώ το καλό κορίτσι δεν ξανακάπνισα για το παιδί μου,το αγάπησα αμέσως και το έκοψα μαχαίρι'.Αλλά δεν είναι έτσι,ποτέ δεν είναι έτσι.Κι έχω ακούσει πολλάκις αυτό το ψέμα,από μανούλες που σε όλη την εγκυμοσύνη κάπνιζαν άνετα ένα πακέτο.

Μέχρι τον 3ο μήνα δεν έκανα ούτε ένα τσιγάρο.Ε,σε πληροφορώ ότι στον τέταρτο έκανα 1-2 τσιγάρα την ημέρα,και κάθε φορά που το έσβηνα έλεγα ότι δεν θα το ξαναβάλω στο στόμα μου.Και πάλι τα ίδια,ξανά και ξανά.Ώσπου μια μέρα πήγα για υπέρηχο,τον καθιερωμένο...Είδα το μωρό μου να κινείται,και μου ήρθε μια ερώτηση χωρίς να το θέλω στο μυαλό:"Γιατί σου το κάνω αυτό;Γιατί πρέπει να πληρώνεις τις δικές μου καταχρήσεις...;".Έκλαψα μπροστά στον γιατρό μου,κι όταν με ρώτησε τί έγινε κρύφτηκα πίσω από την υποτιθέμενη συγκίνηση.

Εννοείται ότι ΔΕΝ το ξαναγγιξα,ποτέ μου.

Από τότε και μετά επί 2 εβδομάδες έκλαιγα κάθε βράδυ,κι ακόμα δεν μπορώ να μου το συγχωρέσω.Την κρατάω τώρα,και σκέφτομαι τί έχει μεγαλύτερη αξία..Εκείνο που με σκότωνε,ή αυτό που κρατάω τώρα και δίνει η μία στην άλλη ζωή;

Ειδικά μόλις κλείσεις τον 6ο,ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΩΣ το κάπνισμα.Το μωρό σου αναπτύσσει πνευμόνια,και δεν είναι σαν τα δικά μας τα γκρίζα...Είναι ροζ,παρθένα.

Το ξέρω πάρα πολύ καλά ότι είναι δύσκολο,αλλά κάτσε και ζύγισε στο μυαλό σου τί αξίζει πιο πολύ:Το τσιγάρο ή το παιδί σου;

Αν κάθε φορά που τρελαίνεσαι για να καπνίσεις το σκέφτεσαι έντονα,κι αν όντως το μωράκι σου το θες τόσο πολύ,δεν θα το ξανακουμπήσεις.

Εγώ παρακαλούσα να γεννήσω για να ξανακαπνίσω...Ξανά και ξανά!Τώρα ξέρεις τί παρακαλάω;Να με έχει κάθε μέρα ο γιατρός όρθια για να φροντίζω το παιδί μου.Γιατί αυτό με έχει ανάγκη..Όχι το περίπτερο για να κάνω τζίρο σε τσιγάρα.

Όσο για κάποιες...Κόψτε το ψέμα και την επίπληξη.Κανείς δεν είναι τέλειος,και πολλές κάνετε λάθη χωρίς καν να το γνωρίζετε.Δεν επιτίθεμαι.Για ορισμένες που γνωρίζω καλά ότι στην εγκυμοσύνη έπιναν και αλκοόλ και κάπνιζαν μιλάω.Ουδείς Θεός.

Εύχομαι να βρεις τη δύναμη,και εσύ,και όλες μας...Και να είναι όλων μας τα μωράκια καλά,κι εμείς υγιέστατες να τα βοηθήσουμε μέχρι να ανοίξουν τα δικά τους φτερά.

Με το καλό όσες περιμένουν!

Υ.Γ:Για μένα,όντως είναι απαράδεκτο που καπνίζεις,αλλά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την ειλικρίνειά σου.Το ξέρω ότι με το να λες ψέμματα δεν είχες να κερδίσεις κάτι,αλλά πολλές το κάνουν.

Τα φιλιά μου σε όλες,και με συγχωρείτε ειλικρινά για την πολυλογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego kapniza 20 xronia apo ta 17 mou.To megalo mou agxos itan auto ti tha kano me to tsigaro..fobomoun oti de tha ta katafero. Kai omos ego nai ego pou kapniza poli kai tosa xronia ta katafera. Mono pou skeftomoun to moro aisthanomoun toses tupseis kai to esbina amesos. Tora mporo na po oti me enoxlei kai i mirodia tou...An einai dynaton tosa xronia paleua na to kopso kai tipota. To moro tha sas dosei dynami kai tha ta kataferete...Sas eyxomai to kalytero se oles!!!Filakia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον δεν διαβασα ολα τα μνμ των κοριτσιων αλλα το δικο σου το διαβασα ολο .............. καλα κανεις και ντρεπεσαι !! δεν ειναι πραγματα αυτα !! τσιγαρο ;;;; αν γερασει ο πλακουντας σου και δεν μπορει να τραφει το μωρο τι θα κανεις ;;; και αν αργοτερα σου κανει ασθμα ή βρογχητιδες και παιρνει ενα σωρο φαρμακα οπως εγω που εχω χρονια βρογχητιδα και ξερω απ εξω και ανακατωτα οοοοολλλλλααααα τα εισπνεομενα και τις αντιβιωσεις ;;; τοτε τι θα κανεις ;;; απο το αγχος σου θα αναψεις ενα τσιγαρακι !!! μπορεις να το κοψεις απλα δεν θες !!!

και φανταζομαι ( λεω εγω τωρα ) θα θηλασεις εεε ;;;; ποτε θα καπνιζεις και ποτε θα ταιζεις το μωρακι ;;; γιατι εδω δεν το εκοψες τοσο καιρο σε ολη την εγκυμοσυνη θα το κοψεις τωρα που θα θηλασεις ;;;

ειμαι κακια το ξερω αλλα αρωσταινω 2 φορες τουλαχιστον τον χρονο και δεν εχω καπνισει ποτε μου !!! και υποφερω απο την βρογχητιδα και δεν μπορω να αναπνευσω καταλαβες αρωστησα και στις εγκυμοσυνες μου και πηρα αντιβιωσεις που πηγαν κατ ευθειαν στα μωρακια μου ;;; για σκεψου το παιδακι σου πριν να ειναι πολυ αργα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw imoun kapnistria alla me tin ypopsia pws isws eimai egyos to elattwsa sta 5 tsigara!Molis to sigourepsa oti eimai eguos to ekopsa maxairi!Apo tote den exw piei oute kafe giati fovomoun pws isws na i8ela na kapnisw. Ayto mporei na me voi8ise!!Mipws na dokimaseis na kopseis ton kafe(an vevaia pineis)??

Skepsou ligo to nini sou!H ksaderfi mou pantws einai 31 etwn kai apo tin wra pou genni8ike exei diafora provlimata me to anapneystiko tis epeidi i mama tis kapnize stin egumosyni kai safws kai stin synexeia opou to paidi megalwse se ena perivallon megalo kapnila!8ymamai pou ka8e ligo kai ligaki tin etrexan sto nosokomeio san mwrouli :( Oso gia ta alla koritsia pou anaferoun to ti mporei na pa8ei ena mwro ean kapnizoun exoun apoluto dikio!H fili mou pantws eixe gerasmeno plakounta kai na fantasteis san pa8itiki kapnistria epeidi argise na antilif8ei oti einai egyos kai epi 3 mines pigaine se magazia opou kapnizan!

Sou eyxomai na pane ola kala kai na 8ymasai pws ola einai 8ema myalou!Emeis elegxoume tis adynamies mas! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεωρω οχι απλα απαραδεκτο αλλα και εγκληματικο να ξανεις κατι τετοιο .Γιατι σκοτωνεις το παιδι σου ετσι ; τουδιενις το δηλητηριο σιγα σιγα για ποιο λογο ; τι παει να επιδε μπορω ; δεν θελεις κοριτσι μου εχεις βολευτει σκεψου οτιν διαφερει απο το να το σκοτωσεις μολις γεννηθει .Καταρχιν το γεγονος οτι λες οτι ακομα το μωρακι σου ειναι καλα τι ναπω ; δηλαδη εχεις ηρεμησει; εχεις βολευτει ; εγωιστικο ειναι ιατι αυτο βολευει αποκλειστικα και μονο εσενα ο αντρα σου τη λεει ; ο γιατρος σου ; κοιτα να δεις καταρχιν μπορει να γεννησεις προοωρα το αναπνευστικο του μωρου ακομα δνε εχει αναπτυχθει και μποει να δημιουργησει οποιοδηποτε προβλημα απο χαμηλη νοημοσυνη ερως και πολυ πιο σοβαρα .Ξερεις ποσες ουσιες καρκινογονες εχει μεσα τοτσιγαρο ; 4000 και περισσοτερες και ομως εμεις μενουμε μονοστη πσσα και τη νικοτινη τα άλλα τα αφηνουμε .Ειναι διακιωμα σου να κανεις οτι θες στη παρη σου αλλα οχι σε ενα μωρο ξερεις εχει και αυτο δικαιωατα και ενα ειναι το πιο σοβαρο στο φωναζει :ΜΑΜΑ ΑΦΗΣΕ ΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.

ΜΑΡΙΑΚΡΗΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΕΤΣΙ. ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ.

ΚΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΞΥΜΩΡΟ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.

ΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΡΩΤΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΒΡΩΜΟΣΥΝΗΘΕΙΑ. ΚΑΠΝΙΣΑ ΟΜΩΣ ΔΥΟ ΤΣΙΓΑΡΑ ΟΛΗΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ(ΔΕΝ ΘΕΛΩ) ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΘΕΛΩ.

ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΜΠΟΡΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ.

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ, ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ.

ΞΑΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιτσα μου εγω δεν εχω κανενα κερδος απο το να μην καπνισεις εσυ εχεις και το μπεμπακι !

κοιτα να απολαυσεις οσο μπορεις αυτες τις γλυκες προετοιμασιες του ερχομου του μωρου και μην σκεφτεσαι το κοψιμο του τσιγαρου !!! καλα εκανες και εγραψες εδω για αυτο για να το δουν και αλλες μαμαδες και να παρουν την αποφαση να το κοψουν ............................... εστω και στην εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοροτσάκι μου κλαίω γιατι σκλεφτομαι το μωράκι σου που του κόβεται η αναπνοή καθε 10' που εσυ εχεις αναμμενο τσιγάρο !ούτε ένα σε παρακαλώ!κι εγω κάπνιζα ήθελα παιδάκι 2 χρονια και δεν ερχόταν τωρα ειμαι στον 8ο και δεν εχω βάλει τσιγάρο όλους αυτους τους μηνεσ στο στομα μου !σκέψου οτι μόλις γεννηθεί θα κανει απεξάρτηση και θα υποφέρει δεν το λυπάσε?ούτε 1 τζούρα σε παρακαλω!δεν μου αρεσειο να κρίνω τους αλλους όλοι εχουμε αδυναμ/ιες αλλα εδω σε θέλω!!!αν θελεις βοήθεια στείλε μου p.m εδω ειμαι να σε βοηθήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλει ισχυρή απόφαση για να κόψεις το τσιγάρο. Αφού κάπνιζες τόσο στην εγκυμοσύνη, σημαίνει ότι η εξάρτησή σου είναι σοβαρή και αυτοκαταστροφική. Αν καπνίζουν οι άλλοι στο περιβάλλον σου είναι ακόμα πιο δύσκολο. Αν το έχεις σοβαρά αποφασίσει, ζήτα βοήθεια και από τους άλλους. Κυρίως όμως βρες μέσα σου τον πιο σημαντικό λόγο που θα σε κάνει να το κόψεις. Είναι το παιδί; η δική σου σωματική και ψυχική υγεία; το οικονομικό;

Είναι δύσκολο αλλά μπορείς! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΕ...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΟ

ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΛΙΓΟ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΥΠΕΡΑΝΩ Κ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΜΕ!!

ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ....

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΤΕΣ ΕΚΑΝΕΣ 2 ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΕΛΑΤΩΣΕΙΣ ΤΟΣΟ

ΠΟΛΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ Κ ΤΕΛΕΙΩΣ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΨΕ ΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΡΔΙΑΚΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KaterinaBaby έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.

ΜΑΡΙΑΚΡΗΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΕΤΣΙ. ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ.

ΚΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΞΥΜΩΡΟ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.

ΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΡΩΤΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΒΡΩΜΟΣΥΝΗΘΕΙΑ. ΚΑΠΝΙΣΑ ΟΜΩΣ ΔΥΟ ΤΣΙΓΑΡΑ ΟΛΗΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ(ΔΕΝ ΘΕΛΩ) ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΘΕΛΩ.

ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΜΠΟΡΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ.

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ, ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ.

ΞΑΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ :):):);) ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΛΛΑΤΩΣΕΣ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ :silly: :silly: :silly: ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙς ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ...ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΤΕ???ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ Η ΚΟΡΙΤΣΙ???ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑΚΛΗΣ :P:P:P (ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ...ΑΣΤΕΙΑΚΙ ΗΤΑΝ)ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΥΡΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΛΟΥ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΓΩ)ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗς ΖΩΗΣ ΣΟΥ... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε αρχη και δυσκολη ξερεις εδω μεσα δεν καλοπιανουμε αλλα σιγουρα νιαζομαστε αλλωστε αν δνε ηθελες τη γνωμη μας δεν θα εγραφες μπραβο παρε τη δυναμη και συνεισε το και το ελατωμα ειναι καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το οτι καταλαβες το λαθος σου ειναι μια καλη αρχη και το γεγονος οτι ηθελες να το μοιραστεις και με αλλες μανουλες και να ακουσεις την γνωμη σου και ας ηξερες οτι δεν θα σε επιβραβευσουν γι'αυτο (να το θεσω κομψα)ειναι εξισου καλο.

Οτι εγινε, εγινε αλλα ποτε δεν ειναι αργα για να βοηθησεις εστω και τωρα το μωρο σου. Παρε δυναμη απο το μπεμπακι και προχωρα. Ειμαστε μαζι σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ.ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ 1.5 ΠΑΚΕΤΙΟ ΤΗΓΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ MARLMPORO ΚΙΟΛΑΣ.ΒΑΡΥ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΛΟΙΠΟΝ

ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΙΔΑ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ? ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ.ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΒΑ.ΕΧΩ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ Μ ΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΖΗΤΑΩ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ.ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ.ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΣ ΚΑΝΩ ΠΧ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ.ΔΕΝ ΛΕΕΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΩ ΑΠΡΑΔΕΧΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ 20 ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ.ΗΜΑΡΤΟΝ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΥΓΕΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΧΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki!!!! έγραψε:

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΕ...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΟ

ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΛΙΓΟ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΥΠΕΡΑΝΩ Κ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΜΕ!!

ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ....

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΤΕΣ ΕΚΑΝΕΣ 2 ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΕΛΑΤΩΣΕΙΣ ΤΟΣΟ

ΠΟΛΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ Κ ΤΕΛΕΙΩΣ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΨΕ ΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΡΔΙΑΚΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ...

Με κάλυψες πλήρως,Γιώτα!

Δεν θα επιβράβευα σε καμια περίπτωση κάποια κοπέλα η οποία καπνίζει στην εγκυμοσύνη,αλλά είναι φρικτό να της λέω ότι σκοτώνει το μωρό της.Άλλες κάπνιζαν και δεν έπαθαν τίποτα τα μωρά,άλλες κάπνιζαν και μέχρι μωρό γεννημένο με άσθμα μου έτυχε.Δεν το διακινδυνεύεις,ποτέ.

Όπως σου ξαναείπα Κατερίνα,ζύγισε στο μυαλό σου τί είναι πιο σημαντικό για εσένα.

Τα συγχαρητήρια μου και πάλι για την ειλικρίνεια σου,και συνέχισε την υπέρτατη προσπάθεια!Έρχεται το λουλουδάκι σου,πότισε το μόνο με αγάπη,όχι με πίσσα!

Τα φιλιά μου,όλες με το καλό κορίτσια,κι όσες έχετε γεννήσει να σας ζήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!!

Εχω καιρο να μπω και διαβασα ωραια μηνυματα με ωραιες ευχες για τον μπεμπη μου (τον μερακλη που πολυ γουσταρω που τον ειπες ετσι μαρακι, με κομπολοι θα βγει)

Σας ευχαριστω τοσο πολυ.

Θελω να σας πω οτι το εχω ελαττωσει στα δυο την ημερα και σημερα παω για το κανενα, εχω συνηθισει αυτην την στερηση και οσο τη νιωθω τοσο χαιρομαι οτι το κοβω και οτι ηδη ο μπεμπης μου θα νιωθει καλυτερα.

Οποτε θελω τσιγαρο μπαινω στο δωματιακι του και μυριζω τα φρεσκοπλυμενα κουβερτακια του και σκεφτομαι το ποσο βρωμαω εγω και μου φευγει τελειως, ισα ισα που αηδιαζω κιολας.

Σας ζηλευω πολυ που δεν κανατε ουτε ενα στην εγκυμοσυνη σας και την χαρηκατε τοσο πολυ.

Ευχομαι και στα αλλα κοριτσια που μπορει να καπνιζουν να μην το αφησουν σαν και μενα τοσο αργα, ο φοβος τωρα για το αν το παιδακι μου θα ειναι καλα ειναι τρομερος.

Το εχω σημερα, ελα κωλοστερηση και θα σε τακτοποιησω μαζι με τον μπεμπη μου, δεν σε φοβομαστε!!

Φιλακια πολλα σε ολες, και στις κοιλιτσες σας και στα μπεμπακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Κατερινάκι!! (είμαιστε και συνονόματες..χαχα) Οι Κατερίνες δεν μασάνε ήμουν σίγουρη. Μην φοβάσαι για το μωράκι σου όλα καλά θα πάνε και να κάνεις θετικές σκέψεις. το βασικό είναι να σθνεχίσεις έτσι και να μεγαλώνει σε καθαρό περιβάλον..δεν είναι μόνο η περίοδος της εγκυμοσύνης. Είχα καιρό να μπω και χαρηκά πολύ για τα νέα σου. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου και πιστεύω μετά που θα έχεις αγκαλιά τον άντρα της ζωής σου δεν θα σκέφτεσαι το τσιγάρο.

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερχεται πάλι ο Δικηγόρος του Διαβόλου!

Κορίτσια προσωπικά εγώ στο κοντινό μου περιβάλλον έζησα δύο γυναίκες, οι οποίες κάπνιζαν κανονικά σε όλη την εγκυμοσύνη τους (μάλιστα η μια εκτός από τα απλά, κάπνιζε και κανένα ποιο σύνθετο...).

Γέννησαν και οι δύο υγιέστατα παιδιά (το ένα μάλιστα είναι και 3 χρονών), με φυσιολογικό βάρος!! Εγώ που το έκοψα μαχαίρι, γέννησα πρόωρα ένα κουκλί 1.770 (οκ λόγω προεκλαμψίας)και μετά μας ταλαιπωρούσαν και κάποια μικροπροβλήματα πχ έντονη παλλινδρόμηση.

Ολα αυτά τα γράφω γιατί τελικά είναι να σου τύχει κιόλας...

Ξέρω ότι ούτε η προεκλαμψία είναι λογω τσιγάρου ούτε η παλλινδρόμηση, τα γράφω όμως γιατί η ζωή μου έδειξε ότι όσο και αν προσέχεις αν είναι να σου κάτσει η στραβή θα σου κάτσει, και όσο και αν δεν προσέχεις αν είναι να είναι το παιδί σου από τα τυχερά θα είναι!

Δεν είμαι υπερ του τσιγάρου στην εγκυμοσύνη όπως δεν είναι καμία μας και χαίρομαι που το Κατερινιώ το ελλάτωσε! Καλό θα κάνει κακό όχι.

Επίσης Κατερινάκι χαίρομαι και μπράβο σου που το μοιράστηκες μαζί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εστω και την τελευταια στιγμη κανεις κατι σημαντικο για το μωρακι σου.

Στον 8ο μηνα τελειωποιουνται οι πνευμωνες και...ειναι οτι καλυτερο που κοβεις το τσιγαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KaterinaBaby έγραψε:

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!!

Εχω καιρο να μπω και διαβασα ωραια μηνυματα με ωραιες ευχες για τον μπεμπη μου (τον μερακλη που πολυ γουσταρω που τον ειπες ετσι μαρακι, με κομπολοι θα βγει)

Σας ευχαριστω τοσο πολυ.

Θελω να σας πω οτι το εχω ελαττωσει στα δυο την ημερα και σημερα παω για το κανενα, εχω συνηθισει αυτην την στερηση και οσο τη νιωθω τοσο χαιρομαι οτι το κοβω και οτι ηδη ο μπεμπης μου θα νιωθει καλυτερα.

Οποτε θελω τσιγαρο μπαινω στο δωματιακι του και μυριζω τα φρεσκοπλυμενα κουβερτακια του και σκεφτομαι το ποσο βρωμαω εγω και μου φευγει τελειως, ισα ισα που αηδιαζω κιολας.

Σας ζηλευω πολυ που δεν κανατε ουτε ενα στην εγκυμοσυνη σας και την χαρηκατε τοσο πολυ.

Ευχομαι και στα αλλα κοριτσια που μπορει να καπνιζουν να μην το αφησουν σαν και μενα τοσο αργα, ο φοβος τωρα για το αν το παιδακι μου θα ειναι καλα ειναι τρομερος.

Το εχω σημερα, ελα κωλοστερηση και θα σε τακτοποιησω μαζι με τον μπεμπη μου, δεν σε φοβομαστε!!

Φιλακια πολλα σε ολες, και στις κοιλιτσες σας και στα μπεμπακια σας.

Ηθελα να σου πω μόνο ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ,που έστω και αργά προσπάθησες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KaterinaBaby έγραψε:

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!!

Εχω καιρο να μπω και διαβασα ωραια μηνυματα με ωραιες ευχες για τον μπεμπη μου (τον μερακλη που πολυ γουσταρω που τον ειπες ετσι μαρακι, με κομπολοι θα βγει)

Σας ευχαριστω τοσο πολυ.

Θελω να σας πω οτι το εχω ελαττωσει στα δυο την ημερα και σημερα παω για το κανενα, εχω συνηθισει αυτην την στερηση και οσο τη νιωθω τοσο χαιρομαι οτι το κοβω και οτι ηδη ο μπεμπης μου θα νιωθει καλυτερα.

Οποτε θελω τσιγαρο μπαινω στο δωματιακι του και μυριζω τα φρεσκοπλυμενα κουβερτακια του και σκεφτομαι το ποσο βρωμαω εγω και μου φευγει τελειως, ισα ισα που αηδιαζω κιολας.

Σας ζηλευω πολυ που δεν κανατε ουτε ενα στην εγκυμοσυνη σας και την χαρηκατε τοσο πολυ.

Ευχομαι και στα αλλα κοριτσια που μπορει να καπνιζουν να μην το αφησουν σαν και μενα τοσο αργα, ο φοβος τωρα για το αν το παιδακι μου θα ειναι καλα ειναι τρομερος.

Το εχω σημερα, ελα κωλοστερηση και θα σε τακτοποιησω μαζι με τον μπεμπη μου, δεν σε φοβομαστε!!

Φιλακια πολλα σε ολες, και στις κοιλιτσες σας και στα μπεμπακια σας.

Μπράβο!!! χαίρομαι πολύ!1317309lsk5aj07xu.gif

με το καλό ο ερχομός του μωρού σου!1479603ou32ggymb3.gif

221882cb0gkyh7q4.gif

125785xkp5sqhu7n.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕς ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!

καταρχας κατερινακι μπραβο σου που το ελαττωσες εστω και καθηστερημενα...

δεν θελω να το παιξω ουτε "η σωστη" ουτε η "αλανθαστη" κτλ και ουτε θελω να προσβαλω το κατερινακι... η αποψη οτι "δεν μπορω ν ακοψω το τσιγαρο" ενω ειμαι εγκυος ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!μιλαμε για μια ανθρωπινη ζωη ρε κοριτσια,ας ειμαστε λιγο υπευθυνες και σοβαρες,τι θα πει "δεν μπορω",δηλαδη δεν μπορουμε να κοψουμε ενα τσιγαρο και "μπορουμε" να γινουμε μητερες, μηπως δεν στεκει λιγο ολο αυτο??φυσικα δεν σημαινει οτι οταν καπνιζεις στην εγκυμοσυνη οτι το μωρο θα εχει σιγουρα προβληματα και φυσικα δεν σημαινει οτι αμα δεν καπνιζεισ ολα θα ειναι καλα στο μωρακι αλλα αξιζει το ρισκο?η απαντηση σιγουρα ειναι ΟΧΙ,δεν αξιζει καμια απολαυση τωρινη δικη μας με ρισκο την υγεια του μωρου!

συμφωνω με καποιες απαντησεις οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος,η καθεμια ειναι διαφορετικη περιπτωση...ε η περιπτωση του τσιγαρου στην εγκυμοσυνη μονο λαθος μπορει να ειναι!!

ξερω οτι ειναι δυσκολο το να κοψουμε το τσιγαρο,ημουν και εγω καπνιστρια πριν την εγκυμοσυνη(ειμαι στον εκτο μηνα), αλλα ποιος μας ειπε ειναι ευκολη υποθεση το να γινουμε μητερες?!λαθη θα κανουμε αλλλα τουλαχιστον να εχουμε μια σοβαρη δικιολογια οταν θα πρεπει να απολογηθουμε στο μωρο μας...

α και κατι τελευταιο,ας μην ειμαστε τοσο κουλ με το να λεμε δυο τσιγαρα την ημερα ειναι οκ....γιατι δεν ειναι οκ,φανταστειται να γεννηθει ενα μωρακι και καθε μερα να κανουμε ενα τσιγαρο φυσοντας τον καπνο στο προσωπακι του...θα το εκανε καμια?αν το εκανε εστω και μια τοτε ας καπνιζει και στην εγκυμοσυνη ,ειναι το ιδιο πραγμα.

και οι δικιολογιες του τυπου νιωθω ταχυκαρδιες κτλ λογω ελλειψης τσιγαρου...ειναι απλα δικιολογιες...οσες θεωρουν τον εαυτο τους αδυναμο να το κοψουν μπορουν να ζητησουν βοηθεια απο ειδικους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...