Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΝΙΖΩ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KaterinaBaby έγραψε:

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΤΕΛΙΚΑ

κοριτσια μαλλον τζαμπα τα λεμε...δεν νομιζω να ειναι ετοιμη αυτη η κοπελα για μωρο...παντως ευχομαι σε λιγο καιρο να μην ξαναγραψει και να ζητησει παρηγορια γιατι ειτε το μωρο κατι επαθε ειτε ειναι πρωορο ειτε εχει οποιοδηποτε προβλημα...γιατι μην μου πειτε πως θα ειναι υγιες???κριμα ομως για ολες αυτες τις κοπελες που προσπαθουν τοσο για ενα μωρακι και καποιες αλλες δεν μπορουν να εκτιμησουν το δωρο του θεου... :(:(:( ΚΡΙΜΑ :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχχχχχ...κι εγω έκανα τις κουτσουκέλες μου!

Είμαι cigarholic, αλλα Κατερινάκι πρόσεξε πολύ!!

Κι εμένα όλες οι εξετάσεις μου είναι οκ, ο πλακούντας μου δεν γέρασε, την Δευτέρα γεννάω!

Όπως πολύ σωστα λένε τα κορίτσια, δεν ξέρουμε το "μετα"! Και στις 40 εβδομάδες να φτάσεις τα πνευμονια του δεν θα ξερεις αν είναι οκ!

Μετα απο χρόνια, όταν θα αρρωσταίνει θα σε βαραίνουν τόοοοσες τύψεις που θα μισεις τον εαυτό σου.

Προσπαθησε το κούκλα μου ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σταθώ αλλού... Πως μπορεί 7 μήνες να καπνίζει σαν φουγάρο 20 τσιγάρα ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ;;;; Πλακα μας κάνεις;;;;; Με 20 τσιγαρα έχουν ποτισει τα ρούχα σου, τα χέρια σου, τα μαλλιά σου... και φυσικά μυρίζεις από χιλιόμετρο. Ούτε ο άντρας σου, ούτε η μητέρα σου δεν έχουν καταλάβει;;;; Περίεργο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου πραγματικά σου εύχομαι ολόψυχα να γεννησεις με το καλό και να είσαστε και οι δύο μια χαρά. Τα κορίτσια τα λένε αυτά γιατί σχεδόν όλες έχουν κάνει πολλες προσπάθειες για να αποκτήσουν μωράκι και με τίποτα δεν θέλουν να πάθει καμία μάνα και κανένα μωράκι κακό.

Απλα να σου πω ότι η δουλειά μου έχει σχέση με παιδιά με ειδικές ικανότητες, έχουν δει τα μάτια μου πολλά και άκουσα πολλά. Έχω πετύχει και ιστορικά παιδιών με μητέρα που κάπνιζε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..ΔΥΣΤΥΧΩΣ..Σκέψου το ψύχραιμα κάνε κάτι για αυτο το πλασματάκι. Πολλά πράγματα δεν φαίνονται από τον υπέρηχο.

Εγώ δεν καπνίζω κι έχασα το μωράκι μου νωρίς και πόνεσα και έριξα χιλιες ευθυνες σε εμενα κι ας μην έφταιγα. Αν πραγματικά όμως έκανα κάτι κακό στο μωρό μου???Θα τρελλαινόμουν..Σκέψου το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΨΕΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ.

ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ. ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.

ΜΑΡΙΑΚΡΗΤΗ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΤΕΘΗΚΑ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΣΧΗΜΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΩΣ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΗΝ ΕΠΙΖΗΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΝΗΘΩ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΣΟΥ. ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ Ε? ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ, ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΜΩΣ

ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΚΤΙΜΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΗ?

ΕΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ ΕΤΣΙ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥΣ.

ΕΛΑ ΜΑΖΕΨΟΥ ΚΟΠΕΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ

ΑΤΗΙΝΑ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ, ΚΡΥΦΑ ΚΑΠΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ?

ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΑΙΔΟΥΡΑ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα κ εμενα μου φανηκε περιεργο αυτο, αλλα δεν ξερω, αν ο αντρας της δουλευει πολλες ωρες, αν οι γονεις τους μενουν μακρια κλπ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα λιγο να δω το θεμα και συγχηστηκα λιγο.

Η αδελφη μου γεννησε τρια υγιεστατα παιδια και καπνιζε στις εγκυμοσυνη της.Φυσικα και δεν το επικροτω αλλα το κατακρινω.

Αλλα να προσεχουμε και τι γραφουμε.

Ακου δεν ειναι ετοιμη για μανα.

Απλα κοριτσακι μου για το καλο του μωρου σου και αν θες να θηλασεις

προσπαθησε να γτο κοψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα περιεργο δεν ειναι αυτο γιατι κ εσυ ξερεις οτι το τσιγαρο κανει κακο στο μωρο..

Οπως και να εχει σου ευχομαι να γεννηθει υγιεστατο το μωρακι σου και ποτε δεν ειναι αργα για να το κοψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φάνηκε περίεργο γιατί ο καπνιστής μυρίζει. Τον καταλαβαίνεις αμέσως ακόμα και αν έχουν περάσει ώρες από το τελευταίο τσιγάρο ή αν έχει μασήσει τσίχλα. Οι γονείς σου αν σε βλέπουν τακτικά λογικά θα σε έχουν ρωτήσει αν καπνίζεις. Το ίδιο και τα πολύ κοντινά σου άτομα.

Ο άντρας σου το ξέρει, είναι ο πατέρας του παιδιού σου και δεν λέει κάτι; Δεν ανησυχεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι και εγώ από τις καπνίστριες και φανατικές που με την αρχή της εγκυμοσύνης το έκοψα μαχαίρι.

Το ζητάω κάθε μέρα και μου λείπει αλλά δεν τον έχω βάλει στο στόμα μου. Εχω πει ότι θα κάνω ένα μετά την γένα και μετά πάλι στοπ για να θηλάσω :P.

Οπως καταλαβαίνεις είμαι φανατική καπνίστρια αλλά δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να το κόψω. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνετε 7 μήνες να έχεις τύψεις αλλά να μην μπορείς να το κόψεις. Δεν είναι και ναρκωτικά! :(

Επίσης μου κάνει εντύπωση πως ενώ 7 μήνες προσπαθείς με 30 απαντήσεις μέσα σε ένα φόρουμ ταρακουνήθηκες και πέταξες τα τσιγάρα, αλλά αυτό δεν θα το σχολειάσω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :)

ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ

ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΕΚΟΨΑ.

ΣΕ ΟΛΟΙ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΚΑΝΑ 5-6 ΤΣΙΓΑΡΑ..

Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ????

ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΑ ΗΤΑΝ ΚΟΜΜΕΝΟ ΜΑΧΑΙΡΙ(4 ΜΗΝΕΣ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KaterinaBaby έγραψε:

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΨΕΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ.

ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ. ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.

ΜΑΡΙΑΚΡΗΤΗ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΤΕΘΗΚΑ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΣΧΗΜΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΩΣ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΗΝ ΕΠΙΖΗΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΝΗΘΩ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΣΟΥ. ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ Ε? ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ, ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΜΩΣ

ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΚΤΙΜΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΗ?

ΕΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ ΕΤΣΙ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥΣ.

ΕΛΑ ΜΑΖΕΨΟΥ ΚΟΠΕΛΙΑ

οχι δεν σε ξερει η μαρια . σε παρακαλω ομως να μην αρπαζεσαι , δεν μιλαμε ετσι εμεις σε αυτο το φορουμ . μας λες οτι καπνιζεις τοσο καιρο και τι περιμενεις να σου πουμε οτι δεν πειραζει?

καλα μπορει το μωρο σου να ειναι καλα .

αν σου αρκει το μπορει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω απορώ πως ενώ έχεις τύψεις, συνεχίζεις να καπνίζεις.

Σε ψυχολόγο απευθύνθηκες; Ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει να το κόψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπρες :kiss:

το σκεφτομουν πολυ πριν γραψω γιατι δεν εχω υπαρξει ποτε εγκυος και ειμαι καπνιστρια :( ...Εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεω :(

Σιγουρα συμφωνω με τα κοριτσια που τονισαν τα "οφελη" του τσιγαρου κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα προσπαθω να καταλαβω και τη καπνιστρια μελλουσα μανουλα..

Δυστυχως ειμαι η τελευταια που μπορω να την κατα-κρινω γιατι κ εγω κανω ενεσεις για την 1η μου εξω/κη κι τα κανω τα τσιγαρακια μου :blush:.Τυψεις βεβαια υπαρχουν αλλα δυστυχως δεν "σβηνουν" τα τσιγρα που αναβω.Μετα την εμβρυομεταφορα δηλωσα οτι θ πεταξω το πακετο κ θα εχω φυλακες-αγγελους τον αντρα μου κ την κολλητη μου.

Κοριτσακι μου κοψτο το παλιοτσιγαρο....εστω και τωρα....ανοιξε το παραθυρο και δωστου δρομο ΤΩΡΑ.Με το σιγα σιγα δεν βγαινει τιποτα.Θελει δραστηκες κινησεις!!!! Καλη τυχη κ με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΙΛΑΤΕ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΡΟΥΛΑ 3? ΟΠΩΣ Η ΜΑΡΙΑΚΡΗΤΗ?

ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ

BELL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΕΘΙΣΜΟΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΤΡΙΜΩΞΕΙ ΚΑΛΑ, ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΨΕΙ, ΕΝΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΕΣΗ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ

ΡΟΖΑΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ 30 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ, ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΨΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΝΑΨΩ ΣΗΜΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου !!!!!!!!!!

Ναι ντρέπεσαι..και εγώ το έχω νιώσει αυτό το συναίσθημα..!

Όταν έμεινα έγκυος..είχα μια παραγματικά καλή εκυμοσύνη δουλευα κανονικά και μάλιστα πολύ..τους πρώτους μήνες λόγω της ναυτίας δε το ήθλεα το τσιγάρο ..! και είπα μέσα αχ τι καλά..μακάρι να μην το ξαναθελήσω..όταν πέρασε ο καιρός.όμως το οτι δεν μπορούσα να καπνίζω μου έγινε εμμονή ..δε μπορω να το εξηγησω ! κανονικό πρεζάκι ..αυτός ο εθισμός και το στερητικό μου με έκανε να αισθάνομαι γελοία..δε μπορυσα να το ορίσω..για να μην το ανάψω ....επεφτα για ύπνο...δεν εβγαινα εξω με παρέες για να μην παρασυρθώ..δεν ηθελα φιλες μου που κανπνιζουν να ερθουν σπιτι μου γιατι μου ηταν πολυ δυσκολο..!δεν ήθελα κανέναν...ήμουν μεσα στα νευρα..! σκότωνα άνθρωπο..

ΞΕΡΩ ΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΡΕΛΟ ..αλλά έτσι ένιωθα ήταν περα απο τις δυνάμεις μου ..ειχα γινει άλλος άνθρωπος..! πηγαινα να το ανάψω και έκλαιγα που δε μπορυσα να κουμανταρω τον εαυτό μου..και ντρεπόμουν για την καταντια μου...μεχρι που απυεθυνθηκα στον γιατρο μου ..γαιτι ο αντρας μου βασικά ..του το ανεφερε..!βασικά ειχε πει κάνει σαν την τρελή γιατρέ..!

προσβλήθηκα που με εκανε ρεζίλι ο αντρας μου ...αλλα για καλη μου τυχη ο γιατρος με αντιμετώπισε πολυ τρυφερα..και απο ιατρικής πλευρας μου ειπε οτι κατανοεί πως νιώθω ..και οτι είναι λογικό το στερητικό που περνώ..γιατι δεν ειχα αποφασισει να το κοψω εγω ..αλλά το επεβαλα στον οργανισμό μου και ετσι το σωμα δεν πειθαρχουσε στο μυαλό μου ..δεν ειναι τοσο απλό να κοψεις το τσιγαρο..!και δεν ιεσχυουν τα ιδια σε ολες μας..!

εγω περασα πολυ δυσκολα..πολύ..!έκλαιγα συνέχεια..και κανεις δε με καταλάβαινε..!όλοι οι δικοί μου με κραζαν φοβεριζοντας με ..! τελικά..σχετικα καλα τα καταφερα..καποιες μερες καθολου καποιες μερες λίγα..ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 6-7 τσιγαρα ..! και αυτα μισα..ή χωρις να κατεβαζω τον καπνό..τεσπα οτι μπορουσα ..!(εχω και ενα φιλο γιατρο που μου ελεγε αφου κανω που κανω αυτα που κανω ..να πινω απαραιτητα 1 χυμο φυσικο προτοκαλι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ την ημερα..!και γενικα να πορσεχω πολυ την διατροφη μου ..

μαλιστα ο ιδιος μου ειχε πει οτι μιση ωρα σε ενα καφε που καπνιζουν οι άλλοι και οχι εσυ είναι σαν να εχεις καπινισει η ιδια 3 τσιγαρα..όπως επίσης οτι οτο ιδιο κακό είναι και το νεφος..και το κινητο μου που με ειχε συμβουλεψει να μην χρησιμοποιω στην εγκυμοσυνη μου!

Οταν θηλασα και ειχα το μωρο στην αγκαλια μου δεν κάπνιζα ..!!!!μάλλον οταν το ειδα καταλαβα οτι αυτο εχει περισσότερη σημασία απο τα στερητικά μου..!ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ???με δυσκολια πάλι..!βεβεια!αρα ολα τα μπορουμε..!!!!!!

Καπνιζεις παρα πολύ γλυκιά μου ............!!!!!!αναβε το και πετα το ..κοιμησου ..κανε κατι αλλο..! απεσαπσε την προσοχη σου!

το σιγουρο ειναι οτι στο δευετρο με το καλό..μαχαιρι ..ουτε ενα ουτε δυο αυτο ειναι χειροτερο ..πρεπι μια και εξω..!

και μην φοβασαι δεν ειναι τοσο απλό ..να δημιουργησεις κακο στο μωρακι σου..! αλλα σταματα καλή μου και για τη δικη σου υγεία..!!!

και κοριτσια σε κοπελα εγκυο δε λέμε για αρρωστιες και τα υπόλοιπα ..μια χαρα ειναι θα ειναι το παιδάκι της..!προς θεού..! ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια..!

και ο καπνος δεν εχει καμια σχεση με το αναπνευστικο του μωρού..!ο καπνός και οι ουσιες του χαλάν την ποιότητα του αίματος της μάνας..! αν και φιλτραρεται το αιμα.. μας απο τον πλακουντα ..αν η μαμά καπνίζει πολύ..δυστυχως..το αιμα ποιοτικα ας πουμε δεν ειναι και τοσο καλό(απλοΪκά)..και το μωρό γεννιέται με μικροτερο βάρος..αν και αυτό βασει ερυενων επισής δε στηριζεται....τεσπα αυτο ειναι μεγάλη συζήτηση!

για το καλό της ψυχούλας γλυκιά μου προσπαθησε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΣΟΥ, ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΟ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 3-4 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΑ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ

ΚΑΣΣΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ, ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ. ΝΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υποψιαστηκα την εγκυμοσυνη μου γιατι αρχισε να μου βρωμαει το τσιγαρο..και εγω δεν μπορουσα με τιποτα!αναγουλα μου εφερνε!!!ουτε απο μακρυα δε το θελω!!το γιατρο σου τον εχεις ενημερωσει ...?και τι σου λεει γιαυτο.PLEASE..καντο για το μωρακι σου!Τι φταιει αυτη η ψυχουλα να θρεφεται με τη νικοτινη που κυλαει στο αιμα σου!sorry που το λεω ετσι αλλα ευχομαι να σε αγγιξει και να σε βοηθησει...!Καλη τυχη! ;)http://http://www.youtube.com/watch?v=jOa9id4tRPs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου καταρχάς με το καλό το μωράκι σου.

κατα δευτερον και γω πρίν μείνω έγκυος ημουν φανατική καπνίστρια!!!Για να καταλάβεις υπήρχαν φορές που έφτανα και τα τρία πακέτα ημερησίως!!! :ohmy::ohmy: Παντα μου αρεσε το τσιγάρο και ποτέ δεν μπήκα σε διαδικασία να το κόψω γιατι το ήθελα!! :ohmy: Οταν λοιπόν έμαθα για την εγκυμοσύνη μου καταλαβαίνεις λοιπόν τι έπαθα!!!Παρ'ολα αυτα δυστηχώς δεν καταφερα να το κόψω τελείως αλλα το περιορισα στα 2 τσιγαρα ημερησιως!!Πολλοι με κατηγορησαν που δεν το έκοψα τελειως αλλα για μενα αυτος ο περιορισμός ηταν άθλος!!!Οταν γεννησα και 2,5 μηνες που θήλαζα δεν κάπνιζα καθολου!!Με ολα αυτα θελω να σου πω οτι σε καταλαβαινω αλλα....οχι και ενα πακετο τη μερα!!!!το ξερω οτι δεν μπορεις να το κοψεις μαχαιρι..οπως και για μενα ηταν αδύνατο!!αλλα τουλαχιστον 5 τσιγαρα τη μερα!!!Εχεις και μια ζωουλα μεσα στη κοιλια σου..γιατι το κανεις αυτο;;;

Ευχομαι εστω και τωρα να το περιορισεις..κάνεις πολύ κακο στο μωρο σου με τοσο καπνο..Δεν θελω να σου δημιουργησω και άλλες ενοχές αλλά να σε ταρακουνησω λιγο.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KaterinaBaby έγραψε:

ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΝΑΨΩ ΣΗΜΕΡΑ.

Tι διαφορετικό θα μπορούσε να σου γράψει κανείς;

όλες τα ίδια σου είπανε με διαφορετικά λόγια η κάθε μια.

περίμενες να ακουσεις κάτι άλλο; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καπνισμα δεν κανει κακο μονο σε σενα και στο μωρο σου αλλα και στους ανθρωπους που σε περιβαλλουν...!!!

Αν το κοψεις θα καταλαβεις πως ειναι να ζεις χωρις εξαρτηση...!!!

Για μενα ειναι ηδη αργα... επρεπε να το εχεις κοψει μηνες πριν μηνεις εγκυος...!!!

Καλιο αργα ομως παρα ποτε...!!!

Με το καλο σου ευχομαι να γεννησεις ενα υγειεστατο μωρακι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σκέφτεσαι ετσι που λες..ζορίζομαι ..όσο το λες..τοσο θα θες..θα πεις είμαι μια χαρά και χωρίς..πάρε και κρατα ενα στυλό φαε τσιχλα..μίλα..πηγιανε για περπατημα..μην ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ τον εαυτό σου ..όσο το κάνεις..πάλι θα το ξανακάνεις..τα εχω περάσει..! και εκανα τα ιδια λάθη..! εκλαιγα κλιαγομουν..και το αναβα..! χζα δηλαδή ..

Δεν θα ξεχασω 1 φορά που πηγα κρυφα να αναψω τσιγαρο (ημαστα πολλοι και ξερω οτι θα με μαλωναν που λογικο ηταν..ΞΑΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΡΑΖΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΑΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΝΤΡΠΟΗ ΤΟΥΣ ..ΚΑΛΟ Ε???????????????????) πήγα πισω στο μαπλκόνι και το άναψα...και απεναντι καθοταν μια παρεα..ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΑΠΑΙΣΙΑ με την κοιλια στο στομα με ενα μωράκι ..μέσα μου να αναβω τσιγαρο σαν δεν ξερω εγω τι..και οι ανθρωποι να με κοιταζουν..και απο μεσα τους να λένε...μπραβο της..) ποποπο ουτε να το θυμάμαι..!

σκέψου το μωρό που θα ερθει ..! και οτι με τιποτα δν θες να του χαλάς εστω και λιγο τη σωστη ανάπτυξη του ..!

ε γλυκιά μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αν είπε στις 8 Ιουλίου, νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα, κορίτσι μου. Δεν θα δείξει με έμβρυο τριών ημερών. Κάνε υπομονή έστω μέχρι το Σαββατο. Κρίμα να σου δείξει λάθος και ν απογοητευτείς. Καλή επιτυχία ευχομαι και να ειναι θετικο!!🙏❤️
    • Τέλεια νέα!!  Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να κυλήσει ήρεμα και ευχάριστα η εγκυμοσύνη σου και σε λίγο καιρό να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!  Θα χαιρόμαστε να ακούμε τα νέα σου!! 🙏😊💗
    • Τώρα μπήκα να γράψω!!!! Όλα καλά! 141 παλμοί το μωρό μεγάλωσε όσο έπρεπε με έβγαλε 7 εβδομάδες και 1! Αλλά το πάμε από βδομάδα σε βδομάδα επειδή είχε η χοριακη αυτό το σκαμπανευασμα!!! Μου είπε όμως ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να είναι κ η εμφύτευση σωστή καμία αποκόλληση τίποτα.... απλά κρατάμε την πισινή μας! Εσείς όλα καλά???? Τον βρήκες τον γιατρό?
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...