Μετάβαση σε περιεχόμενο

πεταξαν προωρο μωρο στα σκουπιδια ενω ζουσε...


pink

Recommended Posts

προωρο κοριτσακι 25 εβδομαδων πεταχτηκε στα σκουπιδια,πηγε η μαμα του με αιμορραγια στο νοσοκομειο στην κυπρο,και ειπαν οτι το παιδι γεννηθηκε νεκρο,το πεταξαν στα σκουπιδια και μετα απο 5 ωρες το ακουσε μια καθαριστρια να κλαιει,μακαρι να τα καταφερει,πως ειναι δυνατον να συμβαινουν αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙΣΧΟΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΖΟΥΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΚΑΙ ΝΕΚΡΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΕΤΑΝΕ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ? ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλα τι γινετε στο κοσμο ; και να ηταν η πρωτη η η τελευταια φορα .Δεν ξερω τι συμβαινει στο κσομο να δειτε σε λιγο θα βγαλουν υπευθυνη τη μαμα του μωρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ...ΜΙΛΑΜΕ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΣΚΟΤΩΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ :angry::angry::angry::angry: ΑΙΣΧΟΣΣΣ :angry::angry::angry::angry: ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΜΑΚΑΡΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

oute se tritokosmikes xwres DEN simperiferonte etsi!!!!!!!!! :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

loipon o giatros-oi maies kai oloi aytoi theloun afairesh adeias epaggelmatos kai filaki TWRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ειδα και εγω :( σκοτωμα θελουν ολα αυτα τα κτηνοι! μα..με τι καρδια πετανε ενα μωρο στα σκουπιδια..και νεκρο να ειναι! :ohmy::angry: ευχομαι να τα καταφερει και να ζησει το μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα προσπαθουν να τα καλυψουν και ειπαν πως το μωρακι ηταν σε ενα δοχειο μεσα στο νοσοκομειο,μαλλον σταθεροποιηθηκε η κατασταση του,μακαρι να τα καταφερει ως το τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου,το είδα κι εγώ χτες στην τηλεόραση,και με έπιασαν τα νεύρα μου...Έλεγαν πως το μωρό είναι εντάξει προς το παρόν,αλλά επειδή είναι πολύ πρόωρο,έπαιξαν σημαντικό ρόλο οι 5 ώρες εκτός ιατρικής και μηχανικής υποστήριξης,και φοβούνται για εγκεφαλική αιμοραγία.

Αντί ο Θεός να πάρει αυτό το μωράκι,ας πάρει το καθήκι που το αντιμετώπισε σαν χαρτοπετσέτα και το πέταξε χωρίς καν να δει αν αναπνέει!

Βρε κορίτσια,να ρωτήσω και κάτι άλλο;

Δεν υποτίθεται ότι εάν πεθάνει ένα πρόωρο μωράκι το παραλαμβάνουν οι γονείς για να το στείλουν σε ειδικά εργαστήρια να δουν τί έφταιξε,είτε να το θάψουν;Αυτό το καημενούλι πώς πετάχτηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως καποιοι γονεις και πανω στην απελπισια τους να μην γνωριζουν κιολας αυτη τη διαδικασια,επισης καποιοι γιατροι δεν μπαινουν καν στον κοπο να πουν στους γονεις για αυτες τις ειδικες εξετασεις στα εργαστηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...