Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!


μαρινιω

Recommended Posts

thalassa έγραψε:

τι να πω

εγω παντως ρε κοριτσια οταν ημουν εγκυος με κανανε και ντρεπομουν κιολας

ολοι με ειχανε στα ωπα ωπα

στην τραπεζα στον οαεδ γενικα στις υπηρεσιες

παντα ολοι και ο κοσμος που περιμενε και οι υπαληλοι με φωναζανε πρωτη με το που εμπενα

αφου ντρεπομουν

στον δρομο τα αυτοκ παντα σταματουσαν να περασω

και τωρα με το μωρο τα ιδια

Το ίδιο ακριβώς!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι πολύ απογοητευμένη από τις συμπεριφορές αυτές.Μπορεί να μην μου έχουν τυχει πολλά, αλλά και τα λίγα είναι ικανά να με κάνουν να απογοητεύομαι απο μερικούς ανθρώπους.

Γενικά από τότε που έμαθα την εγκυμοσύνη(ήταν και η περιβόητη γρίπη)ψιλοσταμάτησα τα ΜΜΜ.Οσες φορές όμως μπήκα(τραμ) όσο στιμωγμένη και να με βλέπαν οι μόνοι που σηκώνονταν ήταν κάτι πιτσιρικάδες ή κοπελιές κάτω των 25.Γιαγιάδες ,θείτσες, γραβατομένοι κύριοι....τίποτα.

Σε ουρά στο ΙΚΑ μια κοπέλα μίλησε αντι για μένα να πάρω προτεραιότητα(οι άλλοι έκαναν τα παγώνια).

Οσο η κοιλιά μου δεν φαινόταν ντρεπόμουν και εγώ να ζητήσω προταιρεότητα, η αλήθεια είναι οτι ακόμα ντρέπομαι, αλλά κορίτσια, ΠΡΕΠΕΙ να το διεκδικούμε.Να προσέχουμε τα μωράκια μας και τον εαυτό μας γιατί όσα δεν φέρνει ο χρόνος τα φέρνει η ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Augoustos polu kosmos sto nisi pira to bus apo limani gia Xwra Alonnisou mia diadromi aniforiki me polles strofes 7 minwn k me tin Maria mou 3 xronwn orthia na min ksero ti na kratiso tin kilia mou i tin Maria mou??? k ena teleutaio sto Flying Cat me ixan epano alla ixe ligo thalassa k zalistika katevika kato se adia thesi k otan piasame Skiatho parousiastikan ena zeugari Ellines k tous eksigisa k tous protina na allaksoume thesi ,o nearos ipe amesos na min stenaqxorieme k oti ok!!alla vre koritsia i kopela tou stravose k ekane skini ithele tin thesitis k mou tin ipe o nearos tin pire sikoti...ma ine guneka tha eprepe na katalavi ,aurio tha erthi stin thesi mou ....ti na po !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η συγκεκριμενη νανος υπαλληλος στοΙΚΑ πουσας ελεγα εχειια εμμονη με τις γυναικες καικυριως τις εγγυες εγω ειπα της κοπελας να παμε τον προισταμενο καινα κανουμε ιστορια επισης να την τραβαγαμε αλλα το κοριτσι ηταν τοσοτρακαρισμενο που αληθεια φοβηθηκα μην τυχον και παθειτιποτα .Να ξερετε ομως εγω την υπαλληλο αυτη θελω να την κοντυνω κι άλλο να μην φαινετε καν το ερπετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν τυχερη!!!

σε ολη την εγκυμοσυνη ετυχα καλης συμπεριφορας και σε υπηρεσιες και παντου

εκτος απο ενα περιστατικο στο ικα....ειχα παει στο μικροβιολογικο για το μηνιαιο ελεγχο και παω να μπω(δεν εχουν νουμερο οι εγκυες)οταν πεταγεται μια γρια και λεει

''εεεεε που πας εσυ???''

της απαντω οτι εγω δεν εχω νουμερο και μπαινω ετσι και μου λεει το θεικο

'' εε σιγα και τι φοβασαι αν θα μπεις πιο μετα? μην σου πεσει το παιδι???''

εεεεεεεεε εκει δεν κρατηθηκα!!!! το τι μπινελικι της εριξα δεν λεγεται,την αρχισαν και οι αντρες(που μπορω να πω ειναι πιο ευαισθητοι σε τετοια θεματα,κυριως οι νεοι)βγηκε και η μικροβιολογος και την εβαλε και εκεινη στην θεση της.

μα καλα αυτο δεν μπορω να το καταλαβω...γυναικες ειναι...παιδια εχουν κανει γιατι συμπεριφερονται ετσι??? θα ηθελαν να τους το εκαναν αυτο οταν εκεινες ηταν εγκυες???? η στα παιδια τους????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

μα καλα αυτο δεν μπορω να το καταλαβω...γυναικες ειναι...παιδια εχουν κανει γιατι συμπεριφερονται ετσι??? θα ηθελαν να τους το εκαναν αυτο οταν εκεινες ηταν εγκυες???? η στα παιδια τους????

καλή μου νομίζω ότι κάποιες γυναίκες έχουν λίγο πιο αναπτυγμένη την έμφυτη ανταγωνιστικότητα που υπάρχει μεταξύ μας (μα τι κομψά που τα λέω :laugh: ) όταν βλέπουν μια έγκυο δεν σκέφτονται αυτό που λες, πώς ήταν όταν τα περνούσαν ή αν θα τα περάσουν τα παιδιά τους, αλλά σκέφτονται "κι εγώ υπήρξα έγκυος και δεν ζήτησα βοήθεια από κανέναν, να κάτσει όρθια η ^$%&^^#$%^#$ και να μην θέλει ιδιαίτερη μεταχείριση" άλλο αν αύριο-μεθαύριο βρεθεί η κόρη της στη θέση σου, εκείνη θα κουράζεται από την πολλή δουλειά, θα έχει κάποιο πρόβλημα υγείας, θα είναι ευαίσθητος οργανισμός και πάει λέγοντας ;) εσύ κάτσε και κόψε το λαιμό σου, άλλη μάνα σε γέννησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ναι Μαρινιω, σωθηκες!!!Στην Ελλαδα ζεις!

Τις προαλλες πηρα το λεωφορειο να παω τη μικρη μια βολτα με το καροτσι σε ενα παρκο λιγο πιο μακρυα. Σχεδον αδειο το λεωφορειο. Σταματαμε στη σταση, βαζω το καροτσι μπροστα να κατεβω και αρχιζουνε να ανεβαινουνε! Και μαλιστα μια πιανεται και απο το καροτσι!

Ειχα τετοια νευρα εκεινη τη μερα και τα πηρα και τοσο αγρια που τις εβρισα λιγο χυδαια. Δεν περηφανευομαι γι αυτο, αφου ξεθολωσα ειπα απο μεσα μου "μα καλα, πως μιλησες ετσι" αλλα τι να κανω, αγανακτησα!

Φυσικα και δεν τολμησε καμμια να απαντησει.

Ας περιμενανε τα ζωα να κατεβασω το καροτσι με το παιδι πρωτα και μετα ανεβαινανε!!!(δεν συζηταω να βοηθουσε καμμια). Αδειο ηταν το λεωφορειο, δεν θα τους επαιρνε κανενας τη θεση! Ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι είμαστε ένα κράτος χωρίς παιδεία.

Τοήξερα από ανέκαθεν, αλλά το συνειδητοποίησα όταν ήμουν έγκυος κ τώρα που έχω μωρό...

Όταν ήμουν έγκυος, πήγαινα στα ΕΛΤΑ για την δουλειά κ μου είχε πει η κοπέλα εκεί να μην περιμένω να πηγαίνω απευθείας. Μία μέρα που λέτε πήγα κ μετά από λίγο έρχεται μία κυρία κ μου έβαλε χέρι που μπήκα χωρίς νούμερο! Της είπε η κοπέλα "καλά δεν βλέπετε ότι η κοπέλα είναι έγκυος?" αλλά εκείνη συνέχιζε... Ε, δεν άντεξα φεύγοντας της είπα: "είσαι κ γυναίκα, θα έπρεπε να ντρέπεσαι".

Και τώρα που κυκλοφορώ με την μικρή λίγοι είναι αυτοί που προσέχουν...

ΕΛΛΑΣ ΣΕ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aphroditi έγραψε:

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι είμαστε ένα κράτος χωρίς παιδεία.

Τοήξερα από ανέκαθεν, αλλά το συνειδητοποίησα όταν ήμουν έγκυος κ τώρα που έχω μωρό...

Όταν ήμουν έγκυος, πήγαινα στα ΕΛΤΑ για την δουλειά κ μου είχε πει η κοπέλα εκεί να μην περιμένω να πηγαίνω απευθείας. Μία μέρα που λέτε πήγα κ μετά από λίγο έρχεται μία κυρία κ μου έβαλε χέρι που μπήκα χωρίς νούμερο! Της είπε η κοπέλα "καλά δεν βλέπετε ότι η κοπέλα είναι έγκυος?" αλλά εκείνη συνέχιζε... Ε, δεν άντεξα φεύγοντας της είπα: "είσαι κ γυναίκα, θα έπρεπε να ντρέπεσαι".

Και τώρα που κυκλοφορώ με την μικρή λίγοι είναι αυτοί που προσέχουν...

ΕΛΛΑΣ ΣΕ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ

pesta pesta nte!!!!!!!!!!!!!!!!

a re ELLADAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ,για τις εγκυους συμφωνω απολυτα!!!!Αλλα για τους ηλικιωμενους διατηρω τις επιφυλαξεις μου :) .....μου ετυχε !!2!! φορες να πεταχτω σαν το ελατηριο για να παραχωρησω την θεση μου σε γιαγια κ η απαντηση ηταν "Γιατι να κατσω???Για γρια με περασες???" :blink::blink::blink::blink: τι να της πεις???

Και η πλακα ειναι οτι οι κοτσωνατοι ηλικιωμενοι μονο στα μεσα μαζικης συγκοινωνιας κ στις δημοσιες υπηρεσιες ειναι "μεγαλοι ανθρωποι" ενω αν τους πετυχεις αλλου, π.χ. στην λαικη,τρεχουν κατοσταρι με το καροτσακι κ οποιον παρει ο Χαρος:laugh: :laugh: :laugh:

Περα του χαβαλε ομως Λιγος σεβασμος δεν βλαπτει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX! ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΠΩΣ Κ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΤΣΙ Κ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ.ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ Κ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ Κ ΟΜΩΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΛΠ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΡΘΙΑ!!

Κ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ 8 ΜΗΝΩΝ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ Κ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΛΩΝΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΕΚΛΑ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΜΕ ΚΟΙΤΑΓΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΑΝΘΡΩΠΙΑ Κ ΝΕΥΡΙΑΣΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ Κ ΦΩΝΑΞΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΠΡΟΣΤΑ Κ ΠΑΤΗΣΕ Κ ΦΩΝΗ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ Κ ΛΕΕΙ ΕΑΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΓΚΥΟ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕ ΟΛΟΣ Ο ΟΡΟΦΟΣ..

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΟΥΡΑ Κ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΘΕΣΗ Η ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ...

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΘΕΙ ΕΤΣΙ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!!

ΑΣ ΜΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΕΜΑΣ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ "ΑΠΑΝΘΡΩΠΙΕΣ"

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΜΗΝΥΜΑ...ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΗΡΕΜΗΣΑ! :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζάμπα τα λέμε μεταξύ μας... Δεν ιδρώνει το αυτί κανενός!!!!! Μια φορά μου έδωσε μια υπάλληλος σε σούπερ μάρκετ προτεραιτότητα και μία τύπισσα κόντεψε να την φάει ζωντανή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...