Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΠΟ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΑΑΑ!!


Recommended Posts

GUAPA ΜΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΣΑΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ. ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΚΡΟ ΛΟΓΩ ΧΑΜΗΛΗΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ΔΟΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2-5 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΟ 1. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ 1 ΩΑΡΙΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 107
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MARAKI NEFELI έγραψε:

Αν και έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε, κάποια πράγματα τα θυμάμαι σαν εχθές (κάποια άλλα πάλι δεν τα θυμάμαι καθόλου...).

Σε όλη την διάρκεια της διέγερσης, ήμουν σχετικά χαλαρή και αισιόδοξη... Θυμάμαι ότι κάθε φορά που πήγαινα για μέτρηση, ένιωθα μεγάλη χαρά που έβλεπα τα ωάρια μου να μεγαλώνουν και όλα να πηγαίνουν καλά. Έφτασα στην ωολήψία χωρίς ιδιαίτερο άγχος θυμάμαι...

:kiss:

Με συγκίνησες πάρα πολύ! Εύχομαι από την καρδιά μου, να ζήσουν όλες οι κοπέλες το Θαύμα! Να είσαι καλά, να χαίρεσαι το παιδάκι σου και πάντα τέτοια ευχάριστα να έχουμε... :)

Δύναμη και ηρεμία σε όλα τα κορίτσια!!

Να έχετε όλες, επιτυχία και υγιή μωρά!!!

Τα φιλιά μου σε όλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guapa μου καλήμέρα.

Έψαξα εχθές και βρήκα φωτό από τα κυτταράκια μου!

Τελικά 2η ημέρα ήταν 4 κυτταράκια και υπήρχαν και κάποια με 3...

Προφανώς τα 4 ήταν τα άριστα που μου είπε και τα 3 αυτά που έχουμε βάλει στην κατάξυξη....

Τσάμπα σε σύγχυσα εχθές, αλλά θυμόμουν την ημέρα της μεταφοράς... (ξέρετε πόσα έχω ξεχάσει από τότε??? ουυυυυυυυυ.... χαχαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia!!

Sthn prwth mou ekswswmatiki katholi thn diadikasia kai mexri

na ftasw sthn mera ths emvriometaforas hmoun poly hremh! Anaisthiti

tha elega! xixixi Meta thn emvriometafora omws kathomoun se anamena

karvouna.Ola ta mporw alla mhn mou peis na perimenw gia kati.Eimai anypomonos anthrwpos kai eixa skasei mexri na perasoun oi meres.

Telika perasan kai ta apotelesmata htane thetika!! Twra krataw sthn agalia mou thn 18 mhnwn koroula mou!

Sthn deyterh ekswswmatiki thn opoia kanw aytes tis meres den sas krivw pws ena mirko agxos kai mia megalh agwnia thn exw giati thelw poly na xarisw sthn korh mou ena adelfaki.Mporei kai 2! :)

Xtes htane h wolipsia.Se 10 lepta tha parw thl, na dw posa gonimopoihthikan.5 mou phrane kai ayrio meshmeraki einai h emvriometafora! Ebelpistw aythn thn fora na mou fanei pws perase grigora o kairos mias kai exw thn mikrh mou na me apasxolei olh mera!

Kalh epityxia se ola ta koritsia pou einai se tetoia fash! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Kalhmera koritsia!!

.Se 10 lepta tha parw thl, na dw posa gonimopoihthikan.5 mou phrane kai ayrio meshmeraki einai h emvriometafora! Ebelpistw aythn thn fora na mou fanei pws perase grigora o kairos mias kai exw thn mikrh mou na me apasxolei olh mera!

Kalh epityxia se ola ta koritsia pou einai se tetoia fash! :kiss:

Άντε Λενάκι μου να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Maraki. Eyxaristw poy me 8ymh8hkes. Kala, den to skeftomai kiolas oti einai na ginei 8a ginei. Eipa na empisteytw ton giatro moy kai ola osa exw diabasei.

Parepiptontws na se rwthsw? Eimai 4h hmera apo thn embryometafora, den exw ka8oloy symptwmata ektos apo shmera to prwi poy ligo prin fygei o antras moy gia doyleia ebale to agaphmeno toy arwma (me jetrelainei), paei na me filhsei, myrizw to arwma, myrise kai o xwros sto spiti kai phga katey8eian toyaleta gia emeto..... Ebgala kai ta prwina xapia gmt.

Kala den ay8ypobalomai oti eimai eggyos alla soy fainetai fysiologiko?

Aytaaa!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται πολύ ευχάριστο και ας έβγαλες και τα χάπια!!!!!

Εγώ θυμάμαι δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός από λίγο πρησμένο στήθος (όπως σε κάθε κύκλο μου πριν την περίοδο) και πρησμένη κοιλίτσα. Κάποια μέρα ξαφνικά απέκτησα την αίσθηση του σίδερου στο στόμα μου και ΟΛΕΣ οι μυρωδιές,ακόμα και οι ευχάριστες, με απωθούσαν... Θυμάμαι χαρακτηριστικά την μπουγάδα την άπλωνε ο άντρας μου γιατί δεν άντεχα το άρωμα (εγώ που τρελαίνομαι για το άρωμα της μπουγάδας μου!!!)

Τέτοια να μας λές να χαιρόμαστε κοριτσάκι μου!!! Μπορεί να είναι νωρίς, αλλά κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή και βιώνει τα συμπτώματα στον δικό της χρόνο και με τον δικό της τρόπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλαιω απο δακρυα χαρας....μονο αυτο μπορω να σου πω και ενα μεγαλο ...δοξα το θεο απο καρδιας !!!! να εισαι καλα και η κορουλα σου το ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GUAPA, μου υπομονη ψυχουλα μου, θα περασουν οπως περασαν τοσες και τοσες αλλες, να σκεφτεσια θετικα, να μιλας στην κοιλιτσα σου, να προσευχεσαι και να εισαι αγαπημενη με τον αντρουλη σου και ολα θα πανε καλα!!!! εχω θετικο προαισθημα εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GUAPA έγραψε:

Christine,eyxaristoyme poly gia tis eyxes. 10 hmeres akoma anamonh gia to apotelesma!!

Na rwthsw esy exeis empeiria? Giati 8elw na rwthsw....

Κοριτσάκι μου καλημέρα! :) Τώρα είδα το μην.σου.

Εγκυος στο παιδάκι μου έμεινα φυσιολογικά, μετά από εξωμήτρια κύηση και ενδομητρίωση! Δύσκολη, πολύ, η εγκυμοσύνη (όλες τις εβδομάδες στο κρεβάτι και τους δύο τελευταίους μήνες στο νοσοκομείο, με αιμορραγία και πρόβλημα στον πλακούντα...). Όμως, δόξα το Θεό, όλα καλά πήγαν!

Μετά βέβαια ήρθε και το δεύτερο εξωμήτριο... Οπότε το Νοέμβριο που πέρασε, πήγα σε εξωσωματική (είπα είναι η τελευταία προσπάθεια)!! Απέτυχε. Τώρα, επειδή προέκυψε κάποιο θέμα με τον κύκλο μου (έκανα υστεροσκόπηση προχθές), θα το αφήσω, προς το παρόν... Αν αργότερα νιώσω ότι θέλω ξανά, μπορεί να το προσπαθήσω! Στα λέω αυτά, γιατί, θεωρώ ότι δεν πρέπει με τίποτα να το βάζουμε κάτω!! Η εξωσωματική θα πετύχει και σε λίγους μήνες, θα κρατάτε όλες τα Θαυματάκια σας αγκαλιά και θα τα έχετε ξεχάσει όλα!!

Ένα να ξέρεις: Όταν θέλουμε κάτι πολύ, το μόνο βέβαιο είναι ότι θα τα καταφέρουμε! Μπορεί να παιδευτούμε, άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο, όμως στο τέλος η φύση μας ανταμοίβει! Και αυτό, το πιστεύω με όλη την καρδιά μου! Γι΄αυτό, γερά, δυνατά, με τσαμπουκά, ο στόχος θα ΕΚΠΛΗΡΩΘΕΊ! :):)

Και μετά, θα δίνεις με τη σειρά σου τις συμβουλές και τα φώτα σου, στα κορίτσια που θα ξεκινούν και θα σε έχουν ανάγκη!!!!

Καλή επιτυχία με τερααααααααααααααααααστιες χοριακές!!! Γιατί όλες οι κοπέλες εδώ (που τις χαρακτηρίζω Ηρωίδες), το αξίζετε!!!!!

Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, είμαι στη διάθεσή σου για ό,τι χρειαστείς.

Πολλά φιλιά,

με το καλοοοοοοοοοοο :kiss::kiss:

ΥΓ. Sorry για το μεγάλο μήνυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Christine. Eyxaristw gia to mhnyma soy kai gia ta en8arryntika soy logia. Pragmati einai dyskolh h olh diadiakasia alla enw mexri thn embryometafora hmoyna apolyta xalarh, twra sto stadio ths anamonhs masaw sideraaaaa!!!!

Isws einai kai o egkleismos sto spiti gia 3 hmeres, kati poy de tairiazei me ton xarakthra moy. Apo x8es to bradi omws poy bghka kai shmera to prwi poy 8a paw gia portokalada xa xa xa me tis files moy pisteyw oti 8a jefygei kai to myalo.

Ti edeije h ysteroskophsh soy? Poy thn ekanes? Ekana k egw prin thn ejwswmatikh kai htan ola ok.

Soy eyxomai na xairesai to paidaki soy kai opote apofasiseis gia to deytero na soy er8ei abiasta kai grhgora!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guapa καλημέρα!!! Πρίν από 2 μήνες ζούσα και γω την ίδια αγωνία. Η εμβριομεταφορά μου έγινε 30 Μαρτίου. Μ΄΄εχρι να έρθει η μέρα να κάνω χωριακή πέθανα από την αγωνία αν και κάτι μέσα μου έλεγε οτι όλα θα πάνε καλά. Την χωριακή την έκανα 2 ημέρες νωρίτερα από την καθορισμένη ημερονημία δηλαδή στις 12 αντί στις 14 ημέρες μετά την εμβριομεταφορά γιατί έπαθα ελαφρά υπερδιέγεση ωοθηκών. Ωστόσο το αποτέλεσμα ήταν θετικό 34,5 η χοριακή και μετά δύο ημέρες 70. Μία εβδομάδα αργότερα η χοριακή μου ήταν 2199,1 και είδαμε δύο σάκους με υποψία για τρίτο. Την Τετάρτη περιμένω με αγωνία και γω και ο σύζυγός μου, να ακούσουμε τις καρδούλες τους. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και αισιοδοξία! Σου το λέω εγώ που είμαι από την φύση μου απαισιόδοξη. Εγώ σε συμβουλεύω να ξαπλώνεις και να ξεκουράζεσαι, μπορεί να βαρεθείς αλλά το αποτέλεσμα θα σε ανταμίψει. Ααα! εμένα με την ωοληψία μου γονημοποίησαν 10 ωάρια αλλά από αυτά τα 5 ήταν καλά και μου τα έβαλε όλα ο γιατρός. Μην αγχώνεσαι, προσπάθησε να απασχολείς με άλλα πράγματα το μυαλό σου και όλα θα πάνε σούπερ. Εγώ ευτυχώς κατάφερα εκείνες τις μέρες αλλά και μέχρι τώρα που βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα να μην πηγαίνω στην δουλειά και αυτό μου έκανε καλό. Πολλά φιλιά και μια τεράστιαααααααααααααα χωριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Xaroulaki. Ti kala neaaaa!!!! Me to kalo, me to kalo na akoysetai tis kardoyles apo ta embryakia sas. Poly xarhka me to aisio ths prospa8eias.

Na rwthsw, pws egine yperdigersh wo8hkwn? Epairnes farmaka? Egw bazw kati kolpika ypo8eta ta utrogestan kai kanw mia enesh thn hmera anti8rombwtikh!!!

Apanthse moy, mhpws xreiastei na parakoloy8hsw k egw kati.

Eixes kapoia symptwmata olo ayto to diasthma anamonhs?

S' eyxaristw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GUAPA έγραψε:

Kalhmera Christine. Eyxaristw gia to mhnyma soy kai gia ta en8arryntika soy logia. Pragmati einai dyskolh h olh diadiakasia alla enw mexri thn embryometafora hmoyna apolyta xalarh, twra sto stadio ths anamonhs masaw sideraaaaa!!!!

Isws einai kai o egkleismos sto spiti gia 3 hmeres, kati poy de tairiazei me ton xarakthra moy. Apo x8es to bradi omws poy bghka kai shmera to prwi poy 8a paw gia portokalada xa xa xa me tis files moy pisteyw oti 8a jefygei kai to myalo.

Ti edeije h ysteroskophsh soy? Poy thn ekanes? Ekana k egw prin thn ejwswmatikh kai htan ola ok.

Soy eyxomai na xairesai to paidaki soy kai opote apofasiseis gia to deytero na soy er8ei abiasta kai grhgora!!!!

[img/]

Κοριτσάκι μου, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!

Είδες που νιώθεις καλύτερα σήμερα?? Ετσι, θα κάνεις το πρόγραμμά σου ήρεμα και χαλαρά, δεν θα σκέφτεσαι τίποτα, θα ξεχάσεις συμπτώματα, και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!!!!!! :)

Εγώ, την υστεροσκόπηση την έκανα χθες στο ΙΑΣΩ, ξεκίνησε από διαγνωστική και κατέληξε σε επεμβατική, είχα 3 μικρούς πολυποδες που δεν φαίνονταν στο υπερηχογράφημα! Αν εξαιρέσεις το φόβο μου (γιατί, παρόλο που έχω κάνει τόσες ναρκώσεις, μέχρι τώρα), πάλι είχα φοβηθεί πολύ, κατά τα άλλα πήγε καλά. Χθες και σήμερα βέβαια, πονάω λίγο, αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό για μερικές μέρες.

Αααα, "έφαγα" και μια φρίκη με τα χρήματα στο ΙΑΣΩ!! Τι τιμές είναι αυτές????? Δεν είχα ιδέα... και έπαθα ένα μικρό σοκ!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christine moy mhn anhsyxeis, kapoia mikrh enoxlhsh 8a exeis alla meta apo dyo meroyles 8a esai ok. Na fantasteis pws egw poy den antexw ka8oloy ma ka8oloy ton pono, oyte depon den phra. Mono thn antibiwsh poy moy edwse o giatros.

Syggnwmh posa lefta edwses? Egw edwsa 500 euro gia ton giatro kai anais8hsiologo.

Eyxomai o epomenos ponos na einai ths deyterhs gennas soy xi xi xi !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι είχα συμπτώματα!!! Πρίστηκε η κοιλιά μου πολύ, είχα τάση για εμετό, δυσκολία στην αναπνοή και είχε μαζευεί λίγο υγρό στα πνευμόνια αλλά δεν ήταν για παρακέντηση.Πήγα στο νοσοκομεία και 4 ημέρες μετά΄ήμουν αρκετά καλά γιατί ΄σο ήμουν στο σπίτι ενώ έπινα πολλά υγρά δεν πήγαινα καθόλου σχεδόν τουαλέτα. Γινόταν κατακράτηση και νόμιζα οτι θα σκάσω!!! Και τώρα το πρίξημο δεν μου έφυγε τελείως όμως δεν πονάω. Σημειωτέον οι πόνοι ήταν κυρίως τις βραδυνές ώρες και τον πρώτο μήνα κοιμόμουν καθηστή γιατί δεν μπορούσα να τεντωθώ από το πρίξημο. Μην σε τρομάζουν αυτά ο γιατρός μου είπε από την πρώτη στιγμή οτι δεν υπάρχει κίνδυνος για τα έμβρια. Στο νοσοκομείο μου βάλαμε ορό και ένα άλλο κίτρινο υγρό και πήγαινα συνέχεια τουαλέτα και έτσι ξελάφρωσα αρκετά. Το μόνο φάρμακο που έπαιρνα και παίρνω είναι Crinone και filicine. Ότι άλλο θελήσεις μπορείς να με ρωτήσεις. Και πάλι σου εύχομαι τέλεια αποτελέσματα όλα τα άλλα ξεχνούνται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax bre Xaroylaki. Talaipwriaaaaa!!!!

Pristhke k mena h koilia moy thn prwth mera meta thn embryometafora, den eixa paei toyaleta kai phra thl ton giatro na moy dwsei odhgies giati h dysforia kai o ponos polys.

Moy edws 2 fakelakia poy me boh8hsan na paw toyaleta k apo tote phgainw ka8e mera kanonika.

Genika den exw symptwmata, ektos apo x8es poy ebale o antroylhs moy to arwma toy gia na fygei kai molis myrise o xwros kai ton plhsiasa eteja katey8eian gia emeto (sorry)!!!!

Genika ta prwina noiw8w ligh anakatwsoyra alla to krataw. Einai poly nwris gia otidhpote fantazomai. Na rwthsw, an kanw k egw xoriakh to Sabbato anti thn Deytera poy einai kanonika les na deijei? Pw pw einai polles oi meres akoma gmt.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GUAPA έγραψε:

Christine moy mhn anhsyxeis, kapoia mikrh enoxlhsh 8a exeis alla meta apo dyo meroyles 8a esai ok. Na fantasteis pws egw poy den antexw ka8oloy ma ka8oloy ton pono, oyte depon den phra. Mono thn antibiwsh poy moy edwse o giatros.

Syggnwmh posa lefta edwses? Egw edwsa 500 euro gia ton giatro kai anais8hsiologo.

Eyxomai o epomenos ponos na einai ths deyterhs gennas soy xi xi xi !!!

Τώρα, αν σου πω ότι πήρε 800 περίπου :( το κέντρο, γιατί ήταν "μεσαίο" χειρουργείο μου είπαν (?), 600 :( ο γιατρός και ο βοηθός (?) και 150 :( ο αναισθησιολόγος θα το πιστέψεις???? ούτε εγώ, μπορώ να το "καταπιώ" ακόμα... Αστα σου λέω... Και μου αρέσει που είμαστε και σε οικονομική κρίση!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...