Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπερματεγχυση υπαρχουν θετικα αποτελεσματα?


Recommended Posts

Αυτό έλπιζα και εγώ για να τελειώνω μια ώρα αρχύτερα.

Αλλά όποιος βιάζεται σκοντάφτει και τα έφαγα λίγο τα μούτρα μου.

Ρώτησε βέβαια γιατί κάθε κέντρο έχει την δική του πολιτική.

Εγώ τώρα με δική μου πρωτοβουλία θα κάνω πάλι σπερματέγχυση και ξεκίνησα ορμόνες για να μη πάει χαμένος ο μήνας.

Φαντάσου ότι μου έκαναν υπέρηχο 3η μέρα περιόδου και ήμουν τίγκα στα ωοθυλάκια …

Ρώτησε για να σου πουν στα σίγουρα.

Αλλά άρχισε να προγραμματίζεις και την εξωσωματική και αχρείαστη να ναι.

Μόνο το ραντεβού με τον γυναικολόγο του ΙΚΑ για να μου γράψει τα φάρμακα με πάει πίσω 20 μέρες.

Είναι πολλά τα διαδικαστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KATERINA1983 έγραψε:

lollipop καλη δυναμη...ειμαι συγουρη και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα καλυτερα....με την εξωσωματικη θα εχεις θετικο αποτελεσμα κι ολα θα ειναι παρελθον!!!!!!

Ευχαριστω πολυ κατερινα,ευχομαι τα καλυτερα κ για σενα!

Το καλο ειναι οτι ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο το βημα!!!!Υπαρχουν βεβαια κ στιγμες που ζοριζομαι αλλα ειναι λιγες κ ερχομαι γρηγορα στο κεφι!!!

Οχι αγχος λοιπον και σας το λεω εγω που μου χαλασε την ψυχη και παλευα μαζι του 2 χρονια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Σπερματέγχυση στο Ηράκλειο Κρήτης και εξωσωματική σε κέντρο γενετικής στην Αθήνα.

Τώρα διάβασα τα νέα σου Ειρήνη μου...λυπάμαι που δεν πέτυχε!!!Εϋχομαι να μην χρειαστεί να πας για εξωσωματική!!!!κ να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα κ εσύ!!!!

Εμείς κορίτσια την Δευτέρα κάνουμε το 2ο σπερματοδιάγραμμά κ άν δεν βγεί καλό τότε κάνω την πρώτη σπερματέγχυση μέσα στον Μάη!!!!

καλή επιτυχία σε όλες κ καλά αποτελέσματα να έχετε :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πειράζει κουκλίτσα μου!

Να σου πω την αλήθεια δε με πτόησε καθόλου.

Ειλικρινά είναι πολύ δύσκολο να πέσουμε μέσα στο 15%

Για να δούμε τώρα μήπως πέσουμε στο 28% …

Καλά αποτελέσματα και γρήγορα καλά ξεμπερδέματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα! Μετραω τις μερες πλεον για την στιγμη που θα παω για την δευτερη σπερματεγχυση.Βεβαια πλεον με λιγοτερη αισιοδοξια γιατι οταν εκανα την πρωτη και δεν πετυχε δεν μιλιουμουνα για μερες μετα.αχ!μακαρι αυτη τη φορα να πετυχει και να δω επιτελους κι εγω θετικο τεστ στα χερια μου!!!!++++++++ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου δεν θα ξαναπω παλι τα ιδια αν μπορεις διαβασε το θεμα απο την αρχη και θα καταλαβεις...εγω εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να εισαι απαισιοδοξη την δευτερη φορα?ισα ισα που θα επρεπε να ησουν πιο ηρεμη και πιο σιγουρη τωρα που ξερεις τι σε περιμενει...εγω παντως ετσι ημουν πιο ηρεμη πιο χαλαρη και πιο σηγουρη αφου ειχα διαβασει κι ολας οτι την οι πιθανοτητες την δευτερη φορα διπλασιαζονται...και φυσικα ειχα δικιο...αλλαξε λοιπον και εσυ νοοτροπια σκεψου θετικα κανε την προσευχουλα σου και πριν το καταλαβεις και εσυ θα ακουσεις:" η χωριακη σας ειναι θετικη εποικοινωνηστε με τον γιατρο σας".... :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

irene πολυ καλη σου επιτυχια kai ola na πανε τελεια και να μη χρειαστεις εξωσωματικη.

αντε σε ολα τα κοριτσια(και εμενα φυσικα) μας ευχομαι καληηηηη επιτυχιααααα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου να ξερες ποσο θα ηθελα να ακουσω αυτη τη φορα η χοριακη σας ειναι θετικη+++++++ Ομως εχω μαθει πλεον μετα απο τοσο καιρο να ειμαι πιο συγκρατημενη.Οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες το ξερω, επομενως δεν θα ηθελα να ενθουσιαστω :( . Εξαλλου εαν δεν πετυχει αυτη τη φορα η σπερματεγχυση ο γιατρος μου ειπε να παμε κατευθειαν για εξωσωματικη. παρακαλω πολυ για τη θετικη σας ενεργεια κυριες μου, ολες μαζι να εχουμε νινι στην κοιλιτσα τον αλλο μηνα !!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου εγω στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και στις υπολοιπες κοπελες η επομενεη φορα που θα δω το ονομα σας να εισαι στην αναρτηση νεας εγκυμοσυνης...μακαρι ολα να πανε καλα...αλλ βρε κοριτσακι μου δεν πειραζει αν εισαι λιγο πιο αισιοδοξη η λιγο πιο αποφασισμενη...αντε μωρε παρτε τα πανω σας και φωναξτε δυνατα...ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεμος καλωςηρθες και ευχομαι να εισαι ευχαριστος ανεμος(οχι σαν αυτον που φυσαει σημερα στην κρητη) :):):) η εξωσωματικη σιγουρα δινει περισσοτερες πιθανοτητες αλλα ακομα και εκει υπαρχουν ποσοστα αποτυχιας...ο γιατρος σας τι σας προτεινει?εσεις πως νοιωθετε?εχετε απογοητευθει απο τις συνεχομενες αποτυχιες η αυτο σας πεισμωνει περισσοτερο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεμος δυσκολη η περιπτωση σου οποτε θα ελεγα να προχωρουσατε σε εξωσωματικη ναι μεν πιο ακριβη αλλα αξιζει για το μωρακι σας...αλλωστε ακομα κι αν δεν ειναι απο το δικο σου σπερμα ξερω πως η αγαπη σου θα ειναι η ιδια μην πω και περισσοτερη εεε???η παναγιτσα παντα βοηθαει τους ανθρωπους με αγνες προθεσεις αλλωστε δεν υπαρχει τιποτα πιο αγνο απο το να θες να ερθει ενα παιδι στον κοσμο....καντε οτι αισθανεσται και εγω θα πω και μια προσευχουλα και για σας....μακαρι να μην καθυστερησετε αλλο και γρηγορα να ακουσουμε και τα δικα σας ευχαριστα νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

θα' θελα να με βοηθήσετε σε κάποια απορία μου. Όσες κοπέλες ξεκινήσατε την σπερματέγχυση ξεκινήσατε γιατί σας το πρότινε ο γιατρός σας για κάποιο πρόβλημα? και αν ναι τι είδους πρόβλημα?

Ή από μόνοι σας, πιστεύατε ότι θα σας βοηθήσει αυτός ο τρόπος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο … ίσως λίγο από όλα.

Αλλά μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών … είπαμε να το προχωρήσουμε και να το σπρώξουμε λίγο.

Καλή επιτυχία σε ότι και αν κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΡΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σου έστειλα pm

Γενικά αυτό που ήθελα να σας πω είνια ότι προσπαθούμε 2,5 χρόνια αλλά δεν το χουμε καταφέρει ακόμα.

θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο κάνω τεστ ωορρηξίας και δεν βλέπω χαμογελάκι.!

Τί γίνεται??????

Εμείς το σπέρμα οκ αλλά εγώ πρέπει να κάνω διαστολή τραχηλικού στομίου, μου είπαν δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά θα βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα stroumf Εμεις προσπαθουσαμε αρκετα χρονια μονοι μας (φυσικα ειχαμε αρκετα προβληματακια με σπερμα ωορηξια κ.α ) καποια στιγμη ρωτησα τον γυναικολογο μου για την μεθοδο της σπερματεγχυσης και μου ειπε οτι αξιζει να δοκιμασουμε. Τωρα ετοιμαζομαι για την δευτερη φορα και προσπαθω οσο μπορω βεβαια να ειμαι χαλαρη.Μακαρι να ειναι και η τυχερη μου!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf80 το ειδα σου απαντησα ;););) κι οσο για τα χαμογελακια στα τεστ αν εχεισ μεγαλο κυκλο ψαξου στις 18 με 22 μερες εμενα εκει ηταν η ωορηξια μου :huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να περνανε οι μερες να παω για την δευτερη...πεντε και σημερα μεινανε και απο τον αλλο μηνα θα εχω το μωρακι στην κοιλιτσα!!!! Μαρια δεν μπορεις να πεις εεεε??? σκιζω απο αισιοδοξια εεε??? χα!χα! :lol::lol: Εμπρος στο δρομο που χαραξε η Μαρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεμος78 καλη επιτυχια και σε σας .Μακαρι να ειναι η τριτη και τυχερη σας!!!Για μενα βεβαια να ειναι η δευτερη και τυχερη μου !!Αντε τον αλλο μηνα να ανακοινωσουμε τα ευχαριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxomai se oles mas ta KALYTERA!!!X8ES EIXA KATEBEI STO KENTRO THS A8HNAS KAI MPORW NA PW OTI STENAXWRE8HKA <EIDA TOSA MIKRA -PANEMORFA PAIDAKIA NA ZHTIANEYOYN MONA TOYS ANAMESA SE TOSOYS AN8RWPOYS KAI KSEFTHKA........"PWS GINETAI TOSES OIKOGENEIES POY 8ELOYN ENA PAIDAKI NA MH MPOROYN NA TO APOKTHSOYN ALLA TOSOI ALLOI ANEY8YNOI AN8RWPOI NA APOKTOYN KAI OXI MONO NA MH TO SEBONTAI AYTO , ALLA KAI NA TO EKMETALLEYONTAI KAI OLAS!!!!!" EINAI LIGO ADIKO....8ELW KAI EGW NA MPW STH LISTA TOY PELARGOY....ALLA MALLON OYTE KAN ME EXEI SHMEIWSEI....STO TEYTERI TOY....

:unsure:

OSO GIA TH SPERMATEGXYSH H ALH8EIA EINAI OTI DEN EINAI SE POSOSTA TO IDIO IKANH OSO H EXOSOMATIKH.GIA MENA EAN SE ENA ZEYGARI EXEI KANEI OLES TIS APAITOYMENES EXETASEIS KAI EXEI ONTWS PROBLHMA MIA DYO -SPERMATE. KAI META EXWSWMATIKH ,MH XANEI XRONO.EMEIS EIMASTE STA APOTELESMATA META APO AFAIRESEI KIRSOKILIS. FILAKIA SE OLES :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμος 78 συγχαρητηρια σε σενα και στη γυναικα σου για την υπομονη και το κουραγιο που υποδεικνυετε, καλη επιτυχια να εχετε,αυτη η προσπαθεια να ειναι η τυχερη σας!

επισης καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν και εμεις ειμαστε στον 3 χρονο προσπαθειων αλλα τιποτα ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...