Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η' ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ;;;;


Recommended Posts

Γεια σου!Το ειχα σκεφτει απο πριν ξαναμεινω εγκυος να αλλαξω γιατρο γιατι ξερω περιπτωσεις που εχουν γεννησει φυσιολογικα μετα απο καισαρικη,ειχα βρει μαλιστα ενα κεντρο φυσιολογικου τοκετου στην Αθηνα...αλλα οι γυρω μου με φοβιζουν ακομα και ο αντρας μου,οταν δεν εχεις και καποιον να σε 'σπρωξει' ειναι δυσκολο να παρεις την αποφαση...το πρωτο πραγμα που ρωτησα το γιατρο οταν εμεινα εγκυος ηταν το πως θα γεννησω αλλα ειπε με καισαρικη....στην πρωτη γεννα το πηρα πολυ στραβα οταν μου ειπαν οτι παμε με καισαρικη...δεν ξερω γιατι...τωρα το εχω ξεπερασει καπως και λεω τουλαχιστον να γεννησω με επισκληριδιο να νιωσω λιγο τη γεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ki ego eixa stravosei para poly, pou telika gennisa me kaisariki. Eixa toso kali egymosini, pou to eixa dedomeno (mega lathos), oti tha genniso fysiologika. Katelixa pantos oti to simantikotero olon einai na fernoume ston kosmo gera morakia kai ola ta alla einai vlakeies. Pantos ki ego eixa rotisei to giatro mou gia fysiologiko kai mou eipe oti an i deyteri egymosini einai kali, logika tha boro. To exoune parakanei kai oi giatroi stin Ellada. De leo, merikes fores einai epikyndino, alla olo kaisarikes akouo re gamoto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 90% γενναει με καισαρικη,παντως ο δικος μου απο οτι φαινετε μας βγηκε καισαρικακιας...το κυριοτερο σιγουρα ειναι,οτι και να λεμε,να βγουμε εμεις γερες και τα μωρα μας...ετσι οπως εχουν γινει τα χρονια σε λιγα χρονια δεν θα γενναει καμια φυσιολογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,βικουλινη είσκληριδιο να κανεις θα το χαρεις περισοτερο και αυτο εχει σημασια για σενα,και αστον γιατρο σου να κουρευεται ;);) (χωρις παρεξιγηση).Τι θα πει ολικη σονι και καλα,μην αφησεις κανεναν να σου αλλαξει γνωμη,ουτε συγγενης ουτε κανεναν.

Εγω ηταν να γεννησω με καισαρικη λογο του οτι εχω επιλιψια και τη γλιτωσα ευτηχος,το εψαξα καλα το θεμα και ανακαλυψα οτι μπορω να γεννησω φυσιολογικα με επισκληριδιο,ομως οσο καιρο ειξερα οτι θα κανω καισαρικη το εψαξα το θεμα.

Αν ο αναισθησιολογος ειναι καλος δεν καταλαβενεις τιποτα οταν σου την κανουν το θεμα ειναι να ειναι εμπηρος.ΑΑΑαα μια κοπελα που ειπε οτι παιζει ρολο ποσο χασαπης ειναι ο γυναικολογος εχει απολυτο δικιο,και αυτο γιατι εμαθα οτι:υπαρχουν γιατροι,η καλυτερα να πω οι πιο πολλοι που οταν σου κανουν καισαρικη κοβουν και τους μυς τις κοιλιας και μετα βγαζουν το παιδι και γι'αυτο καποιες γυναικες αργουν να συνελθουν απο τους πονους,γιατι ο μυς οταν περασει ο καιρος δεν επανερχετε οπως πριν,ενω καποιοι αλλοι απλος τους κανουν στην ακρη τους μυς με καποιον τροπο και βγαζουν το παιδι και μετα συνερχεσε πιο ευκολα.Ειναι που θα πεσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ελα ντε αστον να κουρευεται αυτο λεω και εγω οταν τα περνω στο κρανιο...κριμα δεν ειναι την πιο συμαντικη στιγμη που ζει μια γυναικα να κοιματε;;;αυτα σκεφτομε και θελει δεν θελει ο γιατρος θα την απαιτησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως Βικουλινι να το απαιτησεις μιας και ειναι δικαιωμα σου.

Σου στερησε μια φορα την χαρα μην το επιτρεψεις και δευτερη. Αμαρτια ειναι. Τελικα ποσο μηνων εισαι και που γεννας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο 1 ολοκληρη μερα τωρα καταφερα να κατσω λιγω στον υπολογιστη...ειμαι 18 εβδομαδων , γενναω στο μητερα..ως της 29 Σεπτεμβριου μου εχει πει ο γιατρος , υποθετω ομως πιο νωρις αφου ειναι με ραντεβου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΙΚΥ!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ.ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ(ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ)ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ?ΘΑ ΒΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑΧΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ?ΟΠΟΤΕ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΘΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΟΔΟΥΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΝΙΝΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!

πριν 2 χρονια γεννησα με καισαρικη την κορη μου επειδη ητανε προωρο, γενησα με επισκληριδιο την ιδια μερα το απογευμα με σηκωσανε και λογου του φοβου για θρομβωσης δεν μπορω να πω οτι πονουσα υπερβολικα ειμουνα μια χαρα!!

τωρα που ειμαι παλι εγκυος και κοντευω με ρωτησε ο γιατρος(επειδη δεν ειμαι πια στον ιδιο) πως γεννησα το πρωτο μου παιδι με ολικη η επισκληριδιο με το που του ειπα οτι γεννησα με επισκληριδιο μου πε οτι και αυτο ετσι θα το κανουμε...

το μονο που με πειραξε στην κορη μου ητανε που δεν αισθανομουνα τα ποδια μου αλλα το συνηθισα πολυ γρηγορα και οτι μεσα στο χειρουργιο βρηκανε την ωρα να τσακωθει ο γιατρος μου με μια κοπελα που ητανε εκει...κατα τ'αλλα επισκληριδιο δαγκωτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 15 μήνες γέννησα την ζουζουνα μου στην 34η εβδομάδα κύησης λόγω προεκλαμψίας. Μπήκα μέσα με ραντεβού, βέβαια ήδη ο τράχηλος μου είχε σβήσει και κατα κάποιο τρόπο είχε ήδη αρχίσει η διαδικασία του τοκετού. Επειδή το μωρό ήταν μικρό ο γιατρός θεώρησε να με ξεκινήσει με φυσιολογικό (γιατί μου είπε ότι με την διαδικασία του φυσιολογικού ωριμάζει και το παιδί) και άν κάτι δεν πήγαινε καλά θα κάναμε καισαρική..

Για 4 1/2 κορίτσια ειχα συσπάσεις (ωδίνες) χωρίς να πονάω καθόλου... μόνο τα πετρώματα στην κοιλιά μου καταλάβαινα. Αποφασίζουν λοιπόν να μου βάλουν τεχνιτούς πόνους. Με το που ξεκίνησαν τα πρώτα πονάκια, 18 πίεση εγώ από τον φόβο μου!!!!!!!!! Κατευθείαν με πήγαν για καισαρική με επισκληρίδιο! Ένα θα σας πω: Τέτοιες γέννες κάνω 10!!!! Δεν κατάλαβα τίποτα!!!! Και μετά?? Το ίδιο απόγευμα με σηκώσανε, περπάτησα λίγο (ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΙΑ!!) και την άλλη ημέρα το πρωί που μου βγάλανε τους ορούς κτλ έτρεχα στους διαδρόμους!!!! Σας μιλάω ειλικρινά, επειδή και το μωρό μου ήταν στην θερμοκοιτίδα και δεν μου το φέρνανε στο δωμάτιο, το δωμάτιο μου δεν με είδε.... μόνο για ύπνο πήγαινα....

Δαγκωτό επισκληρίδιο κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!ειμαι φοβιτσιαρα...στην προηγουμενη γεννα ηταν διπλα μου μια κοπελα που ειχε γεννησει με επισκληριδιο και μου ελεγε οτι αηδιασε κτλ,βεβαια η καθε εμπειρια ειναι διαφορετικη και θα την κανω αυτη τη φορα ετσι λεω τουλαχιστον προς το παρον...

να σας ρωτησω για ποσες ωρες δεν νιωθετε τα ποδια σας περιπου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως δεν αηδίασα γιατί δεν είδα τίποτα και δεν κατάλαβα τίποτα άσχημο. Έβαλα τα κλάματα μόνο όταν είδα το μωρό μου....

Τα πόδια μου άρχισαν ξεμουδιάζουν από την ώρα που με βάλανε στην άνανυψη... (όπου εκεί έριξα και έναν ύπνο και ήταν σουπερ!!! χαχαχαχα).

Να σου πω τι έκανα εγώ?? Επειδή ήξερα ότι αν προσπαθήσω να κουνήσω τα πόδια μου θα με έπιανε πανικός (έχω και μια ιστορία κρίσεων πανικού) που δεν τα ένιωθα, δεν προσπάθησα να τα κουνήσω καν!!! πως όταν ξαπλώνεις και δεν κουνιέσαι?? έτσι το έκανα και εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

Ένα θα σας πω: Τέτοιες γέννες κάνω 10!!!! Δεν κατάλαβα τίποτα!!!!

Χαχαχα, έτσι ακριβώς!! Όποια θέλει, γεννάω για πάρτη της!!

Φοβόμουν σαν τρελή, αλλά τελικά η καισαρική ήταν παιχνιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα γεννήσω στο Έλενα μάλλον με καισαρική (λόγω εξωσωματικής) αλλά ακόμη δεν το έχω συζητήσει με το γιατρό το θέμα της αναισθησίας. Μάλλον την επόμενη φορά που θα πάω να τον δω.

Όσον αφορά την ολική νάρκωση δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία γιατί όταν μου είχαν κάνει το καλοκαίρι για την ωοληψία, έκανα πολλές ώρες να συνέλθω. Ένιωθα χάλια και έκανα και εμετούς. Γι'αυτό και τώρα φοβάμαι ότι αν μου ξανακάνουν θα είμαι πάλι χάλια και ειδικά τους εμετούς δεν τους αντέχω με τίποτα.

Η επισκληρίδιος έχει τέτοιες παρενέργειες;

Λέτε να επιμείνω στο γιατρό για επισκληρίδειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

Sifnaki και εγώ κοριτσάκι πρόωρο γέννησα πριν 15 μήνες...

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!

Σε ευχαριστω!!!!και σε σενα να σου ζησει η κορακλα σου να την δεις οπως επιθυμεις!!! :laugh: :laugh: και απ'οτι βλεπω εχουμε κια αρκετα κοινα και εγω 33 και 6 γεννησα!!!

μετα την επισκληριοδιο σχεδον την ωρα που ειμουνα στην ανανυψη αρχισα να αισθανομαι τα ποδια μου οχι καλα βεβαια αλλα στην μεταφορα απο κρεβατι σε κρεβατι μπορουσα και μετακοινωμουνα σχεδον μονη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ!ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΚΑΙ 6 ΩΡΕΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΓΕΝΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΣ 3 ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙς 3 ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΛΟΔΙΟΜΕΝΗ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ;;;ΜΑΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thinkpink! wrote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΙΚΥ!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ.ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ(ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ)ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ?ΘΑ ΒΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑΧΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ?ΟΠΟΤΕ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΘΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΟΔΟΥΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΝΙΝΑΚΙ.

Γιατι κοριτσακι να κανεις καισαρικη με το ετσι θελω και οχι προκληση ωδηνων; Καταλαβαινω τον φοβο σου και να θελεις να πας με ραντεβου αλλα δεν μπορει να γινει προκληση τοκετου; Σε ρωταω γιατι οσο να πεις η καισαρικη δεν παυει να ειναι μια εγχειρηση. Μηπως μπορεις να την αποφυγεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα εγω δεν ειχα επιλογη εκανα ολικη..λογω αντιπηκτικων χαπιων δε μπορουσα να κανω επισκληριδιο λογω φοβου αιματωματοσ και παραλησιασ...παντωσ εγω την τρεμω την ολικη δε ξερω γιατι αλλα φοβαμαι..βεβαια μετα απο 5-6 ωρεσ ετρεχα στο διαδρομο δεν ειχα ουτε πονο ουτε ανακατωσουρεσ τπτ οι κοπελεσ διπλα μου περασαν δυσκολη νυχτα που κανα επισκληριδιο..μπορει και να ετυχε μη σε επηρεασω τι ναπω?πιστευω παντωσ οτι και γω στο 2 τις ιδιες αποριες και φοβουσ με σενα θαχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Άστα να πάνε, λες και τα 2χρονα δεν έχουν ανάγκη από το εμβόλιο, μόνο έως 18 μηνων..κι εμείς τώρα θα κάνουμε την 3η και τέλος! Πώς τα πας κορίτσι μου? Πώς τα πάνε οι μικρουλες σου? Πάντως όσον αφορά τον παιδικό την ξεκίνησα κι εγώ τον Σεπτέμβρη και βλέπω τεράστια διαφορά, θυμάμαι που λέγαμε πόσο ζωηρές είναι για αυτό στο λεω!😊
    • Δεν καίει ο ήλιος τώρα αλλά το καλοκαίρι που έκαιγε την έβγαζα νωρίς 9 το πρωί 10’ και τέλος  Λευκάδα δεν ξέρω πως είναι ο καιρός αλλά όταν έχουμε καλές μέρες την αφήνω και χειμωνα  ρώτησε το στην παιδίατρο σου αν μπορείς να την αφήνεις στο ήλιο…  Περιμένω να έρθει και το γυμναστήριο της μπέμπας να αρχίσω να την βάζω 
    • Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; εγώ ακόμα λοχία έχω κράτησαν πολύ αυτήν την φορά 🤷‍♀️ @nanouko εγώ από διάθεση μια έτσι και μια αλλιώς είμαι λίγο κυκλοθυμική 😂 αν είναι η περίοδος θέλει να προσέχετε λίγο με τον σύζυγό, σου είπαν μετά από πόσο καιρό μπορείς να ξανά μείνεις έγκυος από την καισαρική ;(νομίζω στο ξανά ρώτησα αλλά δεν θυμάμαι τι μου είχες πει 😅) υποτίθεται εμείς που θηλάζουμε δεν μένουμε πολύ εύκολα έγκυος αλλά εγώ είχα μείνει έγκυος ενώ θήλαζα άσχετα που δεν προχώρησε.. μετά που έμεινα στην μπέμπα το είχα κόψει  Μια άσπρη  πιπιλα που μου έδωσαν εμένα με καρδούλες πάνω από το μαιευτήριο είναι της nuk  εμένα κορίτσια η μεγάλη έχει πολύ γκρίνια αυτές τις μέρες έκανε και πυρετό  μάλλον φταίει το εμβόλιο.. το μωρό μπροστά της αγγελούδι πιο πολύ κλαίει η μεγάλη από το μωρό 😅  
    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...