Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

στο παιδικο που παμε δεν εχει παιδοψυχολογο κ με την δασκαλα που μιλησα μου ειπε κ αυτη οτι σιγα σιγα θα βρει το τροπο απο μονη της.αυτο που μπορω να καμω εγω ειναι να της δινω πρωτοβουλειες κ να της αφηνω το χωρο κ το χρονο για τον εαυτο της.στο σπιτι ειναι οκ με ολα δεν εχουμε θεμα(τις περισσοτερες φορες)οταν ειναι με κοσμο ειναι το προβλημα.κ στο σχολειο παρολο που ειναι ετσι η δασκαλα μου λεει οτι συμμετεχει κ με το παραπανω κ οτι κανει το κανει πολυ καλα.εδω κ ενα μηνα ξεκινησε στο χωριο που μενουμε μια κοπελα μαθηματα ζωγραφικης για μικρα παιδακια καθε σαββατο.εχει παει τρεις φορες στις οποιες την μια εκλαιγε κ φυγαμε.παρολο που μου λεει οτι της αρεσει πολυ εκει.κ να φανταστεις απο δυο μηνων την αφηνω γιατι δουλευω κ νομιζα πως το σταδιο του αποχορισμου το ειχαμε περασει,αλλα μαλλον κανω λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου πω την αλήθεια με παραξενεύει λίγο η στάση της. Και ότι θα σε ρώταγα αν είστε συνέχεια μαζί.

Αφού λοιπόν την αφήνεις από τόσο μικρή με γιαγιά-παππού, θα έπρεπε νομίζω να είναι και να νιώθει πιο ανεξάρτητη.

Και για το θέμα της ζωγραφικής προσπαθησέ το ξανά. Είναι μια ευχάριστη ασχολία και θα έχει επαφή με κόσμο. Γενικά θεωρώ είναι καλό να συμμετέχει σε διάφορα, ώστε να συναναστρέφεται με κόσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο πιστευω κ εγω γιαυτο κ την εστειλα ζωγραφικη.να συνηθιζει κ στην ιδεα οτι καποιες φορες η μαμα δεν μπορει να ειναι μαζι της.αυριο εχουμε παλι μαθημα κ πιστευω να παει.ηδη σημερα που τις ειπα οτι αυριο δεν εχουμε σχολειο μου ειπε <θα παω ομως ζωγραφικη> το ειπε με χαρα κ λαχταρα,για να δουμε.ετοιμαζουν κ τμημα με παραδοσιακους χωρους κ την εγραψα κ εκει.θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλά!!!!!

Ζωγραφική, χορό...τελικά εσείς εκεί έχετε περισσότερες και καλύτερες επιλογές από εμάς, παρόλο που είμαστε στην πρωτεύουσα. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!εμένα δεν συμμετεχει καθόλου!καθεται σε μια καρέκλα δίπλα στη δασκάλα όσες ωρες είναι εκεί!Ούτε λόγος να παίξει με τα άλλα παιδάκια!Μερικές φορες μετανιώνω που την εχω κάνει έτσι ευαίσθητη κ να μην πειράζει κανέναν.Γιατί βλέπω ότι τελικά ότι το αντίθετο επικρατεί.

Εγώ πάντως δεν θέλω ούτε να τις τρωει από τα άλλα παιδάκια,ούτε να την κοροιδεύουν.Της είπε μια μερα ενα κοριτσάκι να φύγει από κει κ το πήρε κατακαρδα!!!!

Στεναχωριέμαι παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι ευτυχως στο χωριο μας οργανωνονται κ κανουν πολλες δραστηριοτητες για τα παιδια.κ το κοστος μηδεν.για την ζωγραφικη δινουμε 10€ το μηνα κ κανουνε 1,5 ωρα καθε σαββατο.τιποτα.κ ειναι κ μεσα στα ποδια μας,ουτε μετακινησεις με αυτοκινητο,ουτε χασιμο χρονου.ειπανε οτι θα κανουνε κ μαθημα χορου (παραδοσιακα κ λατιν) κ για τις μαμαδες αν μαζευτουν αρκετες.ε να κανουμε κ εμεις κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι ευτυχως στο χωριο μας οργανωνονται κ κανουν πολλες δραστηριοτητες για τα παιδια.κ το κοστος μηδεν.για την ζωγραφικη δινουμε 10€ το μηνα κ κανουνε 1,5 ωρα καθε σαββατο.τιποτα.κ ειναι κ μεσα στα ποδια μας,ουτε μετακινησεις με αυτοκινητο,ουτε χασιμο χρονου.ειπανε οτι θα κανουνε κ μαθημα χορου (παραδοσιακα κ λατιν) κ για τις μαμαδες αν μαζευτουν αρκετες.ε να κανουμε κ εμεις κατι

Μια χαρά, καλύτερα δεν γίνεται :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμας

Εμεις σημερα πηγαμε στο σχολειο λιγακι καθυστερημενες γιατι μας επιασε τρελη κινηση στο δρομο ..Αχ θεε μου πρεπει να μειναμε γυρω στα 40 λεπτα μεσα στο αμαξι ..Το ριξαμε ομως στο τραγουδι , δεν μπορουσαμε να κανουμε αλλιως ..

Τωρα κοιμουνται τα πιτσουνακια μου γιατι ειχαν παιχνιδι στο γυμναστηριο του παιδικου σημερα κ ηρθαν ραμολιμεντα κ οι δυο ..

Το απογευματακι λεω να παρω κ τις τρεις για μια βολτιτσα στο παρκο αν ο καιρος παραμεινει καλος , θα δουμε ..

Χρονια πολλα σε ολους κ ολες οσους γιορταζουν σημερα , πολυχρονοι κ με υγεια !! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμάς!!!!

Ύστερα από ένα όμορφο Σαβ/κο στην Ερέτρια ξεκίνησε όμορφα η εβδομάδα μας.

Πήγαμε σχολείο στην ώρα μας, μετά η μαμά δουλειά (πολύ δουλειά σήμερα), ένα καφεδάκι στο τέλος και μετά σπίτι όλοι μαζί. Μαγειρέψαμε, φάγαμε....και για λίγο χαλάρωση στο mammyland.

Με περιμένει σίδερο...οπότε σε λίγο την κάνωωωωωωω....... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.σημερα εγω σκουντουφλαω κ δεν μπορω να ανοιξω τα ματια μου στη δουλεια.χθες γιορταζα (μιχαελα) κ ειχαμε παρεα στην δουλεια.δεν το πολυ αργησαμε αλλα κατια απο τη προυγουμενη με τις ετοιμασιες κατι απο χθες με κοσμο...σημερα σερνομαι.δεν βλεπω την ωρα να πεσω στο κρεβατακι μου.

[smilie=sleepy1.gif] η μικρη μου σημερα πηγε λιγο καλυτερα στον παιδικο,μονο μουρμουρησε λιγο κ αυτο ηταν ολο.χθες τσιροβολουσε... :((:(( ας ελπισω να περασει γρηγορα κ αυτη η κριση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε βρε την Μιχαέλα!!!!! Βρε δεν το ξέραμε να σου ευχηθούμε εχθές!!! :-p

Χρόνια πολλά και καλά!!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια και να σε χαίρονται και να σε προσέχουν κι αυτοί!!! :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, έχω μέρες να σας γράψω

sisi2007 χρόνια πολλά για την γιορτή σου!!!!!!!!!

Όλα καλά θα πάνε με την μικρή σου μην στεναχωριέσε!!

Το καμάρι μου έγραψε πάλι εχθες... στο σχολείο μιλήσανε για την οικογένεια οπότε το βράδυ με ρωτάει:

μαμα γιατι χρειαζόμαστε την οικογένεια;

απαντάω η καψερη πολύξερη μανούλα:γιατι αγάπη μου χρειαζόμαστε να μας αγαπάνε και να μας φροντίζουνε!!!

Τι λες βρε μαμά έχουμε μπαμπα και μαμά για να μας βοηθάνε να κάνουμε σπίτάκια με τα τουβλάκια

:shock::shock::shock:

Ωραία άποψη έχει το παιδί μου για την οικογένεια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.οντως σημερα τα πραγματα ηταν καλυτερα στο παιδικο κ ας ελπισουμε ετσι να συνεχισουμε.

καραμελενια το καμαρι σου εχει αποψη κ την λεει :lol: ο καθενας οπως το βλεπει :lol::lol: τι ακουμε οι δολειες μανες....η δικια μου χθες ειπε στη γιαγια της οτι οταν μεγαλωσει θα παρει αυτοκινητο κ θα την πηγαινει αυτη στη δουλεια ωστε να μη κουραζεται η μαμα.(η μαμα μου δουλευει εποχιακα κ την παμε εμεις τωρα στη δουλεια της το πρωι).πως με σκεφτεται το πουλακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι μωρε όταν λένε κάτι τέτοια είναι σκέτη γλύκα!!

Όταν μαγειρεύω έρχεται δίπλα μου με βοηθάει και μου λέει: Μαμα όταν μεγαλώσω θα μαγειρεύω εγώ και δεν θα κουράζεσαι...και εγώ λιωωώνωωω!!!!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσαααααααααααα, να 'μαι κι εγώ!!!

Είμαι γραφείο και έχω πολύ δουλειά!!!

Θα μπω όμως το βραδάκι και ελπίζω να βρώ κάποια. ;)

Φιλάκια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς ήμαστε οικογενειακώς κρυωμένοι με βήχα και καταρροή.

Τα μικρά μου ταλαιπωρούνται εδώ και καιρό με τις παλιομύξες :(

Αλήθεια εσείς τι βάζετε στα μυτάκια τους όταν έχουν μυξούλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κυριακή!!!!

Κι εμείς μια απο τα ίδια. Τα μικρά έχουν μυξούλες και βήχα εδώ και καιρό.

Το μόνο που βάζουμε είναι φυσιολογικός ορός, στην μυτούλα.

Κατά τα άλλα ούτε σιρόπι μας έδω ο γιατρός ούτε τίποτα, θα περάσει λέει. Τι να πω...κρατάει βέβαια καιρό η υπόθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά και σε εσάς Άσπα μου!

Φταίει η εποχή και είναι συνέχεια κρυωμένα τα μικρά μας.. είναι και ο παιδικός σταθμός στη μέση όπου ένα παιδάκι να βήξει, αυτομάτως κόλλησαν και τα υπόλοιπα..υπομονή θα περάσει (πιστεύω) κι αυτό και θα συνέλθουν τα ζουζούνια μας!!

Κατά τ' άλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τα άλλα ευτυχώς καλά!!! Δεν έχουμε κολλήσει τίποτα σοβαρό και θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσουμε έτσι.

Εσείς εκεί??? Τι λέει ο καιρός??? Χειμώνιασε ή ακόμα καλοκαιρία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ έβρεχε απ' τη Παρασκευή μέχρι χτές!! Σήμερα ξαναείδαμε τον ήλιο [smilie=icon_sunny.gif]

Πάντως κρύο δε κάνει, ευτυχώς!!

Σήμερα έρχονται και οι γονείς μου από Αθήνα και θα μείνουν μέχρι τις γιορτές !!

Επιτέλους !!! [smilie=icon_compress.gif] [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...