Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

Ευτυχώς εμείς κορίτσια δεν έχουμε επεκταθεί στους τοίχους.

Ζωγραφίζει μόνο στο πλόκ της πάνω στο γραφείο. Και φυσικά της πήρα πίσω τους μαρκαδόρους και τις έχω δώσει μόνο ξυλομπογιές και κυρομπογιές.

Η πλάκα είναι ότι μου ζητά νερομπογιές... αλλά θα την ενοχλεί ο μικρός, οπότε το αναβάλουμε για λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κ απο εμας !

ωραιο θεμα η ζωγραφικη ..και μεις την τιμουμε οπως μπορουμε ..στα χερια , στα ρουχα , στους τοιχους ..Ποτε θα βρω κ την Αριαδνη ζωγραφισμενη σκεφτομαι κ με πιανει τρομος ..

Ευτυχως οι μπογιες βγαινουν με ενα απλο σκουπισμα - αφου επαθα , εμαθα τελικα , γιατι ο καλος μου τους ειχε αγορασει με το τσουβαλι απο τις αλλες ..- αλλα φροντιζω να βαζω την μικρη σε αποσταση ασφαλειας οταν τις πιανει το καλιτεχνικο τους ..

frosobal , τελικα ολα καλα με τον παιδικο μπραβο ! Ισως ηθελε τον χρονο του ο μικρος για να προσαρμοστει ..

karamelenia, τα ποστ ιτ , ειχαμε κανει το λαθος και τα αφησαμε σε σημειο που εκανε μπαμ , αποτελεσμα ενα τραπεζακι σαλονιου γεματο απο δαυτα και τις διδυμες να χοροπηδανε οτι εχουν απλωσει ..μπισκοτα να κρυωσουν ..

Ωρες ωρες και γω μου ερχεται να αυτοπυρποληθω αλλα οταν αρχισουν τα ναζια βαζω ολη μου την δυναμη να μην με .."ριξουν" με τις τσαχπινιες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εγώ τους διδύμους τους έχω βρει πολλάκις βαμμένους :lol::shock: .

Οκ το συνήθισα, τώρα γελάνε κιόλας, τους φαίνεται αστείο.

Κοίτα μου λέει τους έκανα γκάμη.

Μια μέρα πριν καιρό χέστ.... ο ένας δίδυμος και πήγα να τον πλύνω και να τον αλλάξω.

Γυρίζοντας τί να δω :shock:#-o@-):((

Είχε βρει δαχτυλομπογιές και είχε βάψει όλο το σαλόνι, τους καναπέδες εννοώ, με το εκπληκτικό φούξια χρώμα.

Έβγαλα τα καλύματα και τα έβαλα στο πλυντήριο. Ευτυχώς έγιναν σαν καινούργια.

Αυτό που με φτάνει στην τρέλα είναι η γκρίνια.

Γκρινιάζουν τα δικά σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρυσι τον χειμώνα ανακαλύψαμε τις δαχτυλομπογιές.Του πήρα και μια ποδιά απο το ικέα για να σώσω όσα ρούχα μπορούσα και είχε ξετρελαθει. Καθε λιγο ερχότανε και έλεγε μαμα βαλε μου την ποδιά να πινελίσω (ζωγραφίσω).Βέβαια η καρέκλα του γραφείου δεν την γλύτωσε και ακόμα έχει τα σημάδια της κακοποιησης :D

Πριν φυγουμε διακοπες τελειώσανε και δεν ξαναπάιρνω γιατι είμαι σίγουρη ότι θα δω καμια μέρα τις δίδυμες σαν ζωντανο πίνακα αφηρημένης τέχνης!!! :lol::lol::lol:

Σήμερα κάναμε 1η φορά κολάζ. εκτος απο το χαρτόνι επεκταθήκαμε λίγο και στο τραπέζι ξοδέψαμε και μια κόλα αλλα μικρό το κακό.

Λέτε να δω κανένα μωρό με κολήμένο χαρτόνι στο κούτελο σαν μπουζουξής;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε να δω κανένα μωρό με κολήμένο χαρτόνι στο κούτελο σαν μπουζουξής;;;;; :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol:

Φροσω εμεις την γκρινια την εχουμε επι μονιμου βασεως ..Ιδιαιτερα με την μοδα της αυπνιας τα μεσημερια , το απογευμα ειμαστε μες την γκρινια ..Οποτε αναγκαζομαι ειτε μονη μου ειτε με τον Νικο να πηγαινουμε βολτες δεξια κ αριστερα μπας κ γλιτωσουμε ..Βεβαια γιατρεια δεν υπαρχει αλλα τεσπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ!!! ο μεσημεριανος ύπνος!!!!

και δεν θέλει να κοιμηθει το μεσημέρι και θέλει να είναι στο δωμάτιο του με τα παιχνίδια του...

αποτέλεσμα: ξυπνάνε οι μικρές και γίνεται το έλα να δεις :(:(:(

και φυσικά αν δεν κοιμηθουν οι γκρίνια πάει σύνεφο %-(%-(%-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ακούω την λέξη γκρίνια!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχω χειρότερο από την γκρίνια.....και η κόρη μου διαθέτει μπόλικη.... [smilie=banghead.gif]

Το κακό είναι ότι της κάνω μερικές φορές τα χατήρια, για να με αφήσει ήσυχη, και έχει δει κι ο μικρός και κάνει κι αυτός τα ίδια προκειμένοιυν να του περάσει το δικό του!!!!

Πως την παλεύει βρε καραμελένια με 3????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ!!! ο μεσημεριανος ύπνος!!!!

και δεν θέλει να κοιμηθει το μεσημέρι και θέλει να είναι στο δωμάτιο του με τα παιχνίδια του...

αποτέλεσμα: ξυπνάνε οι μικρές και γίνεται το έλα να δεις :(:(:(

και φυσικά αν δεν κοιμηθουν οι γκρίνια πάει σύνεφο %-(%-(%-(

Καραμελένια τα ίδια περνάμε.

Χαράς στο κουράγιο μας :? .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αυτό το φαινόμενο του ύπνου επικρατεί σε όλα τα σπίτια με παιδάκια με μικρή διαφορά ηλικίας.

Τα ίδια έχουμε κι εμείς φυσικά, και πάντα το μεσημέρι κοιμήζω τον μικρό στο δωμάτιό του και την μεγάλη στο δικό μου.

Διαφορετικά δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθούν μεσημέρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ξερω ισως φταιει ο νοτιας που μας εχει ταραξει τις τελευταιες μερες στα μερη μας ομως ωρες ωρες νιωθω οτι δεν τα βγαζω περα μαζι τους .. Ενταξει καταλαβαινω οτι μεγαλωνοντας αλλαζουν συνηθειες αναγκες κτλ , ομως δεν ειναι λιγακι νωρις να κοψουν τον μεσημεριανο υπνο ? Εστω μια ωριτσα ισα ισα για να ξελαμπικαρουν ..Οι δικες μου ακομα κ αν ειναι σκοτωμενες στην κουραση ολο το πρωι παλι δεν θα κοιμηθουν μεσημερι..Οταν πηγαιναν παιδικο λιγακι πριν το τελος της σεζον το εβγαλαν αυτο το χουνερι ..Τεσπα..

Εσας σας βγαζουν γλωσσα ? Μερικες φορες τις μαλωνω , ενα τους λεω δεκα μου αντιλεγουν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι είπες τώρα?????????????????????????

Εμένα είναι και η πρώτη γλωσσού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Άσε που μου πετάει και κάτι ατάκες και με στέλνει.

Το χειρότερο βέβαια είναι ο μικρός μπόμπιρας, που δεν έχει γίνει καλά καλά 2,5ετών και άμα τον μαλώνω νευριάζει και μου αντιμιλά!!!! Και μιλάμε για πολύ νεύρο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα ..παντου τα παντα ..σκεφτομαι κ το μικρο μας το οποιο θα τις ακολουθει πληρως σε λιγο καιρο και τοτε το γλεντι θα ειναι οντως τρικουβερτο..Κατι μου λεει οτι αυτη θα βγει ακομα πιο γλωσσου απο τις αλλες δυο ..

Γμτ η μεγαλη μου παλι κατουρηθηκε επιτηδες και το ξερω οτι ειναι οντως ετσι.Δεν της ξεφυγε η οτιδηποτε , αυτη ξερει παντα τι κανει και σκεφτεται πριν οτιδηποτε ..Προσπαθω να την παρω με το καλο αλλα μου φαινεται οτι το εχει βρει σαν παιχνιδι του στυλ ας τραβηξω την προσοχη της μαμας ..

Βεβαια εγω την ψιλομαλωσα γιατι ειναι η τριτη φορα μεσα σε λιγοτερο απο δεκα μερες που το κανει ..Πως να το χειριστω λετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα κι εμένα η κόρη μου στην ίδια ηλικία με εσάς, διότι σας περνάμε και κάτι μήνες, τα ίδια έκανε.

Βέβαια εμένα δεν το έκανε για να τραβήξει την προσοχή μου αλλά γιατί ήταν πολύ ξεχασιάρα και τουαλέτα για τσίσα πήγαινε μόνο όταν την πήγαινα εγώ. Τα κακάκια τα έλεγε, τα τσίσα όμως τις ξεφεύγανε.

Κι εγώ την μάλωνα και σιγά σιγά το έκοψε από μόνη της. Συνέχεια όμως την πήγαινε τουαλέτα χωρίς να μου το ζητά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva νομίζω πώς είναι φάση.

Το έκανε κι ο δικός μου και είχα στεναχωρηθεί.

Το μόνο που έπιασε ήταν να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα.

Και είμαι σίγουρη πώς το έκανε επίτηδες. Από τον παιδικό μου ερχότανε στεγνός.

Σπίτι τα άφηνε. Μάλλον ζηλεύει την Αριάδνη κι ας μην το δείχνει.

Ο δικός μου πέρισυ και φέτος για κάποιες μέρες μου τραύλιζε.

Δεν του δίναμε σημασία και το έκοψε.

Σκαρφίζονται τα πάντα για να μας τραβήξουν την προσοχή.

Επίσης ο δικός μου τσακώνεται πολύ πάρα πολύ με τον πατέρα του.

όταν τα βρήσκει σκούρα φωνάζει (ότι λέω κι εγώ ο άτιμος), έλεος Αντώνη, έλεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva νομίζω πώς είναι φάση.

Επίσης ο δικός μου τσακώνεται πολύ πάρα πολύ με τον πατέρα του.

όταν τα βρήσκει σκούρα φωνάζει (ότι λέω κι εγώ ο άτιμος), έλεος Αντώνη, έλεος.

Απιστευτος ... γελαω γιατι το σλογκαν της Σοφιας - η μεγαλη μας κορη - ειναι το θεε μου τι τραβαω ..το οποιο που κ που ψιθυριστα το λεω η κακομοιρα σε καταστασεις δυσκολες ..

Λετε να την αγνοησω η να την κανω να νιωσει ασχημα , ετσι οπως λες Φροσω ?

Γιατι ειμαι 100000000000% σιγουρη οτι το κανει επιτηδες μαλιστα με κοιταει κ με το ενα φρυδι σηκωμενο σαν να μου λεει κοιτα τι κανω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

φοβερά είναι!

Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα.

Τον έβλεπα κιόλας, ήθελε τσίσα και χόρευε κλείνοντας τα πόδια να τα κρατήσει αλλά να μην πάει στην τουαλέτα. Τον έπαιρνα με το ζόρι και στο δρόμο τα έκανε.

Μου έλεγε θέλω να με κοροϊδεύουν τα παιδάκια στο σχολείο ότι είμαι κατουρλής. :shock:

Μια μέρα βγήκε μια κατσαρίδα και του είπα πώς μυρίζει τα τσίσα.

Φοβήθηκε τόσο πολύ και τα έκοψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορω ανετα να την ..χτυπησω εκει που ποναει τοτε ..Η Σοφια παιρνει πολυυυυυ στα σοβαρα το οτι ειναι η μεγαλη κορη . Μεταξυ αστειου κ σοβαρου οταν μαλωνω την Νικη γιατι θεε μου ολα τα παλαβα αυτο το παιδι θα τα κανει, -Καραγκιοζακι απο τα λιγα η μεσαια , η ατακαδορισσα της οικογενειας η μεγαλη .. - η Σοφια παντα ερχεται κ μου λεει πες μου εγω θα της πω τι να μην ξανακανει , ξερω ειμαι η μεγαλη κορη εγω ..

Εκει λοιπον θα της το ριξω αν το ξανακανει , που θα το κανει ειμαι σιγουρη ..

Πω πω φανταζομαι παλι το φρυδι σηκωμενο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλά οι ατακες τους σπάνε κόκκαλα.Ο δικος μου τελευταία έχει ξεσηκώσει το ...τι πρωτότυπο!!!

μαμα ευα αν δεν πιάσει το κόλπο μεγάλη αδερφη δοκίμασε να το αντιμετωπίσεις με αδιαφορία.

Αν μπορεί να ντυθει μόνη της έχε μια αλαξιά ρουχα καπου προσβάσιμη και όταν το ξανακάνει στείλτην να αλλάξη μόνη της χωρίς να το σχολιάσεις, αν δεν μπορει αλαξε την εσυ γρήγορα γρήγορα χωρις σχολιο σαν να είναι κάτι που δεν σε εντυπωσιάζει!!!

Και τώρα επιτρέψτε μου να φουσκώσω σαν παγώνι!!!!!!Χθες είχαμε ενημέρωση στον παιδικό και οι δασκάλες μου είπαν τα καλύτερα για το καμάρι μου :-bd:-bd

Πείτε με χαζομαμα,κουκουβάγια, ψώνιο αλλά εγω νιώθω περήφανη για το παλικαράκι μου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα επιτρέψτε μου να φουσκώσω σαν παγώνι!!!!!!Χθες είχαμε ενημέρωση στον παιδικό και οι δασκάλες μου είπαν τα καλύτερα για το καμάρι μου :-bd:-bd

Πείτε με χαζομαμα,κουκουβάγια, ψώνιο αλλά εγω νιώθω περήφανη για το παλικαράκι μου :):)

Και καλά κάνεις!!!!!! Κι εγώ το ίδιο νιώθω όταν μου λένε τα καλύτερα για τα παιδιά μου!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!! ήτανε μια ανακούφιση τα λόγια τους γιατί νιώθω πως τον παραμελώ λίγο,εξ αιτίας των μωρών και είμαι φουλ απο τύψεις. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά όμως θα επιστρέψεις!!!

Όπως κι εγώ άλλωστε, δεν σταμάτησα ποτέ να δουλεύω πέρα από τις άδειες των τοκετών.

Και τα δίδυμα, ποιός θα τα κρατάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το μέγα ερώτημα!!!Μάλλον καποιες μέρες η γυναίκα που μου κρατούσε και τον Δημήτρη και κάποιες οι γιαγιάδες (ελπίζω!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...