Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 άντε τέλεια ξεκινάς τις βουτιές λοιπόν και μάλιστα με άδεια δύο γιατρών! Τέλεια!! @nanouko θα στο έλεγε κι ο γιατρός αν ήταν τελική η θέση! Δεν ξέρω και τι ετοιμασίες σού έχουν μείνει για να απασχοληθείς με αυτές να μην το σκέφτεσαι!!  Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το κρεβατάκι!! 😊😊 Χαίρομαι πολύ που επιτέλους ξεκίνησα πιο εντατικά ψώνια -ετοιμασιες!! @μαμά12345 πήρατε γύρω στα δύο έτη μετά την κούνια κανονικό κρεβάτι; Ήθελε και προστατευτικό στο πλάι για να μην πέσει στον ύπνο πχ; 
    • Εντάξει είναι ζόρικη η αποξεση αλλά τουλάχιστον έμεινα αμεσως  εγκυος όποτε με βοήθησε πολυ να προχωρήσω Να πας σε ενδοκρινολόγο σίγουρα τότε γιατί και εμένα ο γυναικολογος δεν το είχε καθόλου με τις ορμόνες έχω και Πολυκυστηκες  Εγω δεν έχω κάνει υπέρηχο για να βρω ωορρηξία μόνο τεστ έκανα ωορρηξιας με βοήθησαν παρά πολύ ειδικά τώρα με ένα παιδάκι στο σπίτι οι επαφες δεν ήταν και πολύ εύκολες όποτε ηθελα να πάω στοχευμένα 
    • Να να αυτό δεν ήθελα!! Να σε αγχωσω και άλλο!!! Θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στον εαυτό μου! Ρεαλιστικά αισιόδοξη, ναι μεν είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο, δεν εστιάζω όμως σε όσα μπορούν να πάνε στραβά! Εστιάζω στο ότι το μωράκι πάει καλά παρά τις πιθανότητες, γιατί είναι αυτό ακριβώς.. πιθανότητες..! Ναι μεν έχω το φόβο στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά μέχρι σήμερα όλα είναι καλά και μπορεί να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους!! Και να σου πω, ούτε ο δικός μου γιατρός με αγχωσε με αυτές τις πιθανότητες το μόνο που μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκουράζομαι και με την τόση προγεστερόνη που παίρνω είμαι καλυμμένη..! Ενδομυχα τον ευχαριστώ ολόψυχα γιατί αν με αγχωνε και ο ίδιος τώρα θα ήμουν πίσω από τα κάγκελα!!! Από όταν σταμάτησα τη δουλειά και όσο μπορούσα έμενα στο κρεβάτι, αίμα δεν ξαναείδα! Επίσης διάβασα ιστορίες γυναικών ανά τα χρόνια που γράφουν στα φόρουμ και στις περισσότερες περιπτώσεις όλα πήγαν κατ'ευχήν! Οπότε κρατάμε την αισιοδοξία και απλά έχουμε γνώση των κινδύνων και πιθανοτήτων..!  Εσένα φαίνεται ότι παλεύει το σπορακι.. τώρα να δυσκολεύεται να αναπτυχθεί λόγο του αιματωματος; Ότι και να σου πω ψέμα θα είναι γιατί δεν είμαι γιατρός!! Μπορεί ναι.. μπορεί να μην έχει σχέση.. μπορεί απλά να έχει πιο αργή ανάπτυξη ως έμβρυο.. σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις μια δεύτερη γνώμη γιατρού με περισσότερη γνώση και περισσότερη ευαισθησία που να θέλει να σε βοηθήσει πραγματικά.. ο συγκεκριμένος μόνο από το γεγονός της πιθανότητας 4ης κ.τ. σε γειωσε.... Τώρα θα σε στηρίξει;;;; Εγώ τουλάχιστον αυτό εισπράττω.. ότι δεν πολύ καίγεται για το την έκβαση.. θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο και στον άλλον τον κυριουλη που βοήθησε την ανήψια του άντρα σου με τις εγκυμοσύνες της να σου πω.. αναγνωριστικά περισσότερο για να έχεις εικόνα αντιμετώπισης και από τους δύο γιατρούς.. να δείς ποιος θα σου ταιριάξει.. και εύχομαι πραγματικά ολόψυχα να σε αναλάβει για τους επόμενους 9 μήνες!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...