Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΕ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ...


Recommended Posts

Θα συμμφωνήσω με τις κοπέλες που λένε ότι θέλει πλύσεις με χαμομήλι. Μην ανησυχείς είναι κλασσικό φαιμόμενο στα νεογέννητα. Κι εμένα είχε η δικιά μου πάρα πολλά στο πρόσωπο κ μας είχε πει η τότε παιδίατρος ότι θα περάσουν με τον καιρό, το μόνο που έπρεπε να κάνουμε ήταν πλύσεις με χαμομηλάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμία!

Το μωράκι σου έχει αυτό που λέγεται νεογνική ή βρεφική ακμή, το οποίο βγάζει το 80% των μωρών στην ηλικία του. Και ο δικός σου το είχε. Η γιατρός μας συνεστησε μόνο επάλειψη ταμποναριστά με λίγο χαμομήλι σε αποστειρωμένη γάζα. Κατα τα άλλα μέσα σε μια δυο βδομάδες, άντε τρεις φεύγουν μόνα τους. Don't worry!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA H MIKRH EINAI 40 HMERON KAI EIXE VGALEI KAI AYTI SPIRAKIA STO PROSOPO THS KAI META APO 10 MERES EFIGAN. EVAZA XAMOMILI 5-6 FORES THN MERA. H PAIDIATROS MOY EIPE OTI EINAI VREFIKI AKMI KAI EINAI LOGO ORMONWN. MHN ANYSYXEIS THA PERASEI.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Θα περιμένω να της περασουν...

Απλά την λυπάμαι πολύ που την βλέπω έτσι. Ευτυχώς που δεν είναι κάτι σοβαρό.

Να είστε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou έγραψε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Θα περιμένω να της περασουν...

Απλά την λυπάμαι πολύ που την βλέπω έτσι. Ευτυχώς που δεν είναι κάτι σοβαρό.

Να είστε καλά!

αντε βρε,μη σταναχωριεσαι!δεν ειναι τιποτα αυτο,ολες σου το παμε.Βαλε κρεμουλα και θα γινει καλλονη η μπεμπουλα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σήμερα επιτέλους είναι ελαφρώς καλύτερα τα σπυράκια. Βασικά περιορίστηκε η κοκκινίλα και δεν βγάζει άλλα....

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές σας κορίτσια μου. Να είστε καλα!

:):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilou μου, μην ανησυχείς! Έχει και εμένα ο Ρεβυθούλης μου σπυράκια! Νομίζω πως έχουν τα περισσότερα μωράκια και θα φύγουν μόνα τους!

Εμάς μας είπε ο παιδίατρος να του πλένουμε καθημερινά το προσωπάκι με νερό και σαπουνάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...