Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ...


Recommended Posts

και τι εγινε βρε τρις που εβαλε 100γρ?????

εμενα δηλαδη που εχει βαλει μονο 100γρ μεσα σε 2 μηνες τι πρεπει να κανω να τον πλακωσω στα κοκορετσια???

πες του παιδιατρου σου χαιρετισματα!!!!!!!

το οτι το ξενο γαλα δινει βαρος στο μωρο δεν ειναι απολυτο

εμενα αν ηταν ετσι θα επρεπε να επαιρνε και οχι να ειναι τσιλιβιθρας!!!

και στο λεω εγω που μονο ξενο εχει πιει και παραπανω απο 500γρ δεν μου εχει παρει ποτε!!!

εκτος αυτου καποια στιγμη τα μωρα βαζουν 'φρενο' στην αναπτυξη τους και δεν παιρνουν τοοοσο πολυ οσο στους αρχικους μηνες!!

μην τρελαθουμε τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ! 9,5 ΚΙΛΑ-14 ΜΗΝΩΝ, Ε;

ΟΥΦ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΦΡΑΤΑ ΑΦΡΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΟΥ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 11,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 8,5 ΚΙΛΑ! ΣΤΥΛΑΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ! :blush:

ΤΡΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ ΣΟΥ! ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM η κορη σου μοντελακι! Δεν ειναι ωραιο που ειναι ετσι κουκλα, απο το να βλεπεις κατι μωρα με μαγουλα και διπλες? :laugh: Για φαντασου να ηταν ετσι η μπουμπου σου!

Εγω οταν βλεπω αφρατα μωρα σκεφτομαι "ευτυχως που δεν ειναι ετσι η κορη μου!". Στυλακια μωρα ψηφιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aphroditi έγραψε:

DeniM η κορη σου μοντελακι! Δεν ειναι ωραιο που ειναι ετσι κουκλα, απο το να βλεπεις κατι μωρα με μαγουλα και διπλες? :laugh: Για φαντασου να ηταν ετσι η μπουμπου σου!

Εγω οταν βλεπω αφρατα μωρα σκεφτομαι "ευτυχως που δεν ειναι ετσι η κορη μου!". Στυλακια μωρα ψηφιζω!

ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ! ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να φανταστειτε εμενα ειναι τσουπωτουλης. Εχει δηλαδη μπουτακια και μαγουλιθρες! :blush:

mariagl του το κατεβασε τελειως οταν ηταν 4 μηνων. Χωρις κρεμα χωρις τιποτα. Το μαναρι μου εκλαιγε τοσο που δεν θα το ξεχασω ποτε! :( Δεν ειχε κανει τσισα για 12 ωρες. Οταν εκανε εκλαιγε με λυγμους... Καλυτερα να με σκοτωνες τοτε παρα να τον βλεπω να υποφερει ετσι... Ακομα το σκεφτομαι και βουρκωνω. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

μου ειπε επισης οτι απο την λακουβιτσα στο κεφαλακι του δειχνει οτι ειναι χωρις υγρα. Οτι δηλαδη το παιδι διψαει... και σημερα εστειλα μηνυμα στην λαλα οτι δεν αντεχω να ειμαι συνεχεια με το μεμε εξω! :P Και πινει και νερακι που ξερω οτι αλλα παιδακια δεν το θελουν καθολου... Τοι εχετε ακουσει αυτο για την λακουβιτσα? Τι να κανω? Να του δινω κι αλλο νερακι?

κ γαμω τισ διαγνωσεις :blush::P

αυτο πρωτη φορα το ακουω :laugh: :laugh: :laugh:

εγω ποτε δε ακουω τη παιδατρο μου...ολες ασχετες ειναι. :blink:B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

και να φανταστειτε εμενα ειναι τσουπωτουλης. Εχει δηλαδη μπουτακια και μαγουλιθρες! :blush:

mariagl του το κατεβασε τελειως οταν ηταν 4 μηνων. Χωρις κρεμα χωρις τιποτα. Το μαναρι μου εκλαιγε τοσο που δεν θα το ξεχασω ποτε! :( Δεν ειχε κανει τσισα για 12 ωρες. Οταν εκανε εκλαιγε με λυγμους... Καλυτερα να με σκοτωνες τοτε παρα να τον βλεπω να υποφερει ετσι... Ακομα το σκεφτομαι και βουρκωνω. :(

Η αλήθεια ειναι ότι δεν το έχω ξανακούσει για τοσο μικρο παιδάκι! :blink: θυμάμαι και εμενα πονουσε πάρα πολύ και έκλαιγε επισης πάρα πολύ αλλά ήταν μεγαλο μεγάλο παιδάκι. και εγω ήμουνα ετοιμη να σκάσω γιατι δεν ειχε ξανακλάψει έτσι. τ'ωρα για το άλλο θεμα τι να πω τωρα, εγω δεν σου λεω να τον αλλάξεις τη στιγμή που δεν τον γνωριζω, εσύ όμως γενικά εισαι ευχαριστημένη? γιατι όμως δεν τον ρωτας, πες του τη στιγμη που βρεχει τόσες πάνες γιατι λες ότι ειναι χωρις υγρά το παιδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

εννειται οχι....μετα τον 10 μηνα...

αρε βαλαβανη που εισαι να τραβηξεις τα μαλλια σου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:160ezcnm]

Γιατι εννοειται πως οχι και μετα τον 10ο μηνα? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη το αυγο ειναι υπευθυνο για αλλεργικες αντιδράσεις και ιδιαίτερα το ασπράδι θεωρειται ασφαλεστερο να μπαινει αργοτερα στη διατροφή του μωρού. και κανονικά πρεπει να βραζεται αρκετά μια που πολλες φορες ειναι φορεας σαλμονελας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρισ σήμερα πηγα στον παιδιατρο τη μικρη για εμβολιο και τον ρωτησα, του ειπα οτι εχω μια φιλη με μωρο 7 μηνων το οποιο πηρε 100 γρ τον τελευταιο μηνα, μου ειπε ότι δεν υπαρχει προβλημα και ότι πολλά παιδακια δεν παιρνουν τα 400 γρ που ειναι το συνηθες, λογω της εισαγωγης των στερεων τροφων εκτος και αν σου ειχε επισης αρρωστησει οπότε και δεν τρωνε αρκετα. όσο για τον κροκο στις οδηγιες που του ζητησα γραπτως για την μπεμπα ( τωρα ξεκινάμε φρουτοκρεμα) λεει ότι κροκο μπορεις να ξεκινησεις απο τον 8ο μηνα αλλά το ασπραδι στον 10ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...