Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ!!!!!


Recommended Posts

Στου παιδιάτρου του σάιτ το ερωτηματολόγιο θυμάται καμία αν γράφαμε ονοματεπώνυμο? Ηλικία θυμάμαι, ναι, γράφαμε...

Ονοματεπώνυμο νομίζω πως όχι! Και τουλάχιστον τότε ξέραμε ποιος ρωτούσε.

Τώρα τι?

Τι είναι αυτό? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

ναι.. το είδα!

1ον δεν καθομαι ολη την ωρα πανω απο το mammyland να απανταω εχω και αλλες δουλειες

2ον οποια θελει να μαθει τα δικα μου στοιχεια να μου στειλει pm οπως ειπα και εγω σε εσας να μου στειλετε.

3ον ειμαι στο 2ο εξαμηνο στη νοσηλευτικη στη θεσσαλονικη και η εργασια ειναι για τον κο Θεοφανιδη που κανει αγωγη υγειας και κοινοτικη νοσηλευτικη, το θεμα ειναι οι ψυχολογικες και σωματικες αλλαγες στη μητερα κατα την εγκυμοσυνη.

4ον αν ηθελα να σας κοροιδεψω θα μπορουσα να βαλω ψευτικα ονοματα στην εργασια μου με τις δικες σας εμπειριες αλλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ifigeneia οχι στου γιατρου δεν γραφαμε ονομα.

beboula λίγο δυσκολο να σου γραψουμε ονομα. (γνωμη μου) δεν ξερουμε που αλλού θα μπορουσε να χρησιμοποιηθεί. εσυ θα έδινες τα προσωπικά σου στοιχεια σε άτομο που δεν γνωρίζεις;

και συγνώμη που σε παρεξηγησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καμμιά επιστημονική εργασία/δημοσίευση, δεν αναφέρονται τα ονόματα των ατόμων που συμμετέχουν στην έρευνα..

Αναφέρεται μόνο το φύλο και η ηλικία, αλλά σε καμμια περίπτωση ονόματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθημερινα στα νοσοκομεια που ειμαι βλεπω αμετρητα στοιχεια και ονοματα και επιθετα και οχι μονο και τηλεφωνα και διευθυνσης οπως ειπα αν ηθελα μπορουσα να βαλω ψευτικα στοιχεια στην εργασια μου, εξαλλου σκεφτηκατε ποτε ποσα ατομα ξερουν το ονομα και το επιθετο σας? ατομα που δεν ξερετε, δεν ειναι απορρητα στοιχεια παντου αναγραφονται! τελος παντων ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τις κοπελες που με βοηθησαν πραγματικα :) δεν επιτρεπω ομως απο κανεναν να με αμφισβητησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου δεν σε αμφισβητεί κανεις..δεν καταλαβες..

Τα ονόματα και τις διευθύνσεις τις βλέπεις..να τα δημοσιεύσεις δεν μπορείς!

Κι εγώ ερευνήτρια είμαι..εργασίες γράφω..πάντα τα άτομα αναφέρονται με κάποιο κωδικό..είτε είναι ασθενείς..είτε φυσιολογικοί..ποτέ με τα ονόματά τους..

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες ποτε σε εφημεριδα το ονοματεπωνυμο καποιου πολιτικου με κωδικο? Δεν ειναι δημοσιευμενο? Το ονοματεπωνυμο καποιου τραγουδιστη? καποιου δημοσιογραφου στις ειδησεις? καποιου αρθρογραφου? για ονομα του Θεου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Το ονοματεπώνυμο δεν αποτελεί προσωπικό δεδομένο;

κάπου δάβασα ότι ειναι

προσωπικο δεδομενο ειναι, απορρητο δεν ειναι, αν ηταν δεν θα το ελεγες, οπως τον αριθμο της ταυτοτητας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athena έγραψε:

ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΨΕΥΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ?

και πως ξερεις ότι όνομα που θα σου δωσει κάποια ειναι αληθές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πολιτικός συμμετέχει σε επιστημονική εργασία???????

Ο,τι θες λες τώρα..

Έχει βγει καμμια έρευνα για τραγουδιστες????

Υποτίθεται οτι μιλας για επιστημονικό άρθρο κι όχι για συνέντευξη...

Αν στείλει κάποιος μια δημοσιευση σε ξένο ή ελληνικό περιοδικό και αναφέρει ονόματα..η εργασία δεν γίνεται δεκτή...

Και για να τελειώνουμε..τα δεδομένα που ψάχνεις..δεν θα τα βρεις σ'ενα φόρουμ..κατα την ταπεινή μου γνώμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως το ιδιο θα γινοταν και με τα κανονικα σας ονοματα δεν θα σας εψαχνε κανεις, απλος υπαρχει πολυ καχυποψια, κατι που ειναι ασχημο για μενα, οπως και να εχει παλι θα ηταν ασχημο χωρις να σας πω τιποτα να εγραφα τα δικα σας λογια με αλλα ονοματα (κατι που δεν μου αρεσει δεν το κανω στους αλλους)επρεπε κατα τι γνωμη μου πρωτα να ρωτησω τα κανονικα σας στοιχεια και αν συμφωνατε να γραψω ψευτικα για να τελειωνουμε... αλλα θελω ηλικιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ISMHNH έγραψε:

Ο πολιτικός συμμετέχει σε επιστημονική εργασία???????

Ο,τι θες λες τώρα..

Έχει βγει καμμια έρευνα για τραγουδιστες????

Υποτίθεται οτι μιλας για επιστημονικό άρθρο κι όχι για συνέντευξη...

Αν στείλει κάποιος μια δημοσιευση σε ξένο ή ελληνικό περιοδικό και αναφέρει ονόματα..η εργασία δεν γίνεται δεκτή...

Και για να τελειώνουμε..τα δεδομένα που ψάχνεις..δεν θα τα βρεις σ'ενα φόρουμ..κατα την ταπεινή μου γνώμη..

...επίσης ο πολιτικός και ο τραγουδιστής ξέρει σε ποιόν μιλάει ξέρει το όνομα του δημοσιογράφου και που θα δημοσιευτούν οι συνεντευξεις του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξαναρωτάω. Έστω ότι σου απαντάμε σε ότι θές. πως είσαι τόσο σίγουρη ότι λέμε αληθινά ονόματα και πραγματικές εμπειρίες. Η κάθε μια μπορεί

να σου αραδίάσει σωρούς από εμπειρίες τοκετού και συναισθήματα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης. Θα τα παρουσιάσεις ως αληθινά; Αφού δεν θα είναι.

Οπότε μην κουράζεσαι! Γράψε εκεί να γεμίσεις τις σελίδες που πρέπει

και παρέδωσε την εργασία σου! Κανεις δεν θα καταλάβει ότι είναι ψευτικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ζητησα τις εμπειριες σας σαν βοηθεια για μια εργασια, για τα ονοματα ποσος με ενδιαφερει αν ειναι αληθινα ή οχι εγω οφειλα να σας ρωτησω, δεν ηξερα οτι προτημουσατε να γραψω δικα μου ονοματα με τα δικα σας λογια!!!! Πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να γραψει καμια ψεματα, βοηθεια ζητησα αν ειναι να γραφουμε ψεματα τοτε το φορουμ ειναι αποτυχυμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΤΡΑΒΑ? ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΧΥΠΟΠΤΕΣ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΟΥΜΕ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΨΕΥΔΟΝΙΜΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΗΓΜΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΛΕΓΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula1 έγραψε:

Πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να γραψει καμια ψεματα, βοηθεια ζητησα αν ειναι να γραφουμε ψεματα τοτε το φορουμ ειναι αποτυχυμενο!

Αποτυχημένη είναι αυτή που γράφει ψέματα! Όχι όλο το φόρουμ. ;)

Και ναι, είχαμε και έχουμε πολλές αποτυχημένες εδώ μέσα αν το θέτεις έτσι! ;) Είναι ουτοπικό να πιστεύεις ότι στο ιντερνετ δεν υπάρχει ψευτιά.

Θέλεις πέρα για πέρα αληθινά στοιχεία? Πήγαινε σε έναν γυναικολόγο και στάσου στο σαλονάκι αναμονής. Εκεί θα βρεις πολλές επίτοκες να σε βοηθήσουν στην εργασία σου. Ζήτα τους ταυτότητα. :cheer:

Αλλιώς beboula μου δε γίνεται να έχεις αληθινά στοιχεία. :huh:

Σε απαντώ με όλη την καλή διάθεση.

Θέλεις να σε βοηθήσω? Θα σου απαντήσω σε ότι θέλεις...

Και θα δηλώσω όνομα Παρθένα Κετσίδου, ηλικία 32, οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula τα κοριτσια εχουν δικιο...δεν μπορουμε να δωσουμε επιθετα ετσι αυθαιρετα.Δεν ειναι μονο θεμα αμφισβητησης στο πρωσοπο σου,ειναι θεμα λογικης...Το να σου γραψουμε καποια πραγματα προσωπικα μας,ευχαριστως γιατι στο κατω-κατω τα εχουμε γραψει τοσες φορες εδω μεσα(τουλαχιστον εγω..) κ ενταξει...δεν τρεχει τιποτα,αλλα μεχρι εκει.Συμβαινουν τοσα πλεον στις μερες μας κ δυστηχως ειμαστε καχυποπτοι ολοι με ολους.

Καλη επιτυχια στην εργασια σου σου ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈 Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏✨ Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖  Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 
    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...