Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια τα φωτα σας - Λαινας γυναικολογος-


Recommended Posts

ΑνναΤ ετσι ειναι οπως τα λεει και η lollipop.Παντως οταν εκανα την εξωσωματικη και εμεινα και εγγυος ο ανθρωπος ηταν παντα με το χαμογελο στα χειλη να μας απαντησει σε οτι απορια ειχαμε με τον συζυγο μου χωρις να βιαζεται,γενικα να μας εξηγησει τα παντα,σωστα.

Το κεντρο ειναι στην Λ.Κηφισσιας και Αργολιδος 2 ακριβως μετα το president.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε γενικες γραμμες πιστευω οτι "καλος" γιατρος ειναι αυτος που σου εμπνεει εμπιστοσυνη,σιγουρια και ασφαλεια.

Σιγουρα παιζει ρολο και το αποτελεσμα αλλα δυστυχως αυτο το μαθαινεις στο τελος :( .Για αρχη εμενα μου αρκουν τα παραπανω! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα τελικα καταλαβαινω οτι τις περισσοτερες φορες τα μεγαλα ονοματα ειναι φυκια για μεταξωτες κορδελες η παρουσια τους και μονο στην τηλεοραση επειδηεχουν αναλαβει καποιες επωνυμες δνε τους κανει ταυτοχρονα και καταπληκτικους επιστειμονες η καλους ανθρωπους .Μιλαω για τον Παντο και το Παρασχο και το Γατο πο τελικα δνε ερω ποσο μεγαλο ειναι το ποσοστο των επιτυχιων τους.Οταν μια φιλη ηταν εγκυος πριν 20 χρονια ηταν η κοπελα τοτε 16 γεννησε στο Κρατικο Της Νικαιας δνε ειχαν χρματα τα αιδια αλλα χρονια τοτε την ξεγγενησε ο Γατος παιδαρελι τοτε και τη σακατεψε την αφησε σ εκακη κατασταση με αποτελεσμα να παθει ρηψη μητρας κοντεψε να πεθανει και τωρα σου λεει εγεινε επιστημονας ,βεβαι με τα χρονια γινεσε καλυτερος επιστημοας αλλα οχι ανθρωπος .

Μια φιλη μου που αντιμετωπιζουν προβλημα συγκεκριμενα ο αντρας της εχει χαμηηκινητηκοτητα σπερματοζαριων επισκεφτηκν αρχικα εναν γυναικολογο μη επωνυμο τους ειπε ο ανθρωπος πως εχουν τα πραγματα και τους ειπε ποια μεθοσοπροτεινει να ακολουθησουν.Τα παιδια πηγαν στον Παρασχο επειδη το ειδαν στην τηλεοραση και ελεγαν ολα αυτα τα καλα (μπουρδεσ κατα εμενα τους εφαγε ποσα χρηματα εκανν δυο η τρεις προσπαθειες και καποια στιγη γυρισε και τους ειπε οτι μην απογοητευσεσε θα παρουμε δανεικο σπερμα .Η κοπελα εμεινε αφωνη και αντεδρασε γιατι ανηθελε αλλο σπερμα θα τοεκανε εξ αρχης και οταν του ειπαν οτιδνεεπιθυμουσαν κατι τετοιο εκεινος τους στραβοκοιταξε !Τελιακ εφυγαν και γυρισαν στο πρωτο και κανυν προσπαθειες πιστευω να επιτυχουν

Τελος εγω θαυμαζω εσας που μπαινετε σε αυτη τη διαδικασια καικαλα κανετε και μοιραζεστε τις εμεπιριες σανς μπορει να βοηθησετε ετσι πολες γυναικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου θα συμφωνησω μαζι σου γαι τα "μεγαλα" ονοματα και θα το αιτιολογησω με μια εμπειρια μου.

Στην πρωτη μου επισκεψη σε εναν μεγαλογιατρο,ηταν η σειρα μου να περασω και τον ακουσα να λεει στην μαια "ποια ειναι η επομενη πελατισσα?"

:blink::blink: ????????????

Οκ δεν ειμαι ασθενης (αφου την υγεια μου την εχω),αλλα δεν ειμαι και πελατισσα :angry: !!!Δεν πηγα για ψωνια!!!! Ασε που τα ελεγε με ιατρικες ορολογιες... και οταν ζητουσα να μου το κανει πιο "λιανα" αγριευε :ohmy::ohmy: στο κατω κατω δεν εχω τελειωσει ιατρικη!!!

Φυσικα και αλλαξα γιατρο γιατι εγω ηθελα να κοιταξει το "pipi" :blush: μου και οχι το πορτοφολι μου!Και γιατι τελος παντων δεν μου εκανε ο ανθρωπος,δε μπορουσα να συνεργαστω μαζι του!!

Δεν λεω οτι ολα τα μεγαλα ονοματα εχουν τετοια συμεριφορα,προς Θεου,αλλα επειδη πνιγονται στην δουλεια δεν σε πολυ υπολογιζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

lainas eeeee egw ton lew poly kalo ekana ekei thn deyterh ekswswmatikh kai se ligoys mhnes tha exw sthn agkalia moy to asteraki moy opote ta kalhtera einai vevaia ligo apotomos alla to apotelesma metraei emena einai idiokthths o giatros moy stn eygonia kai gia ayto ola ta kanw ekei kai genna sto iasw me ton giatro moy ton pasxoydh elpizw na sas kalypsa filakia kai epytixies se ola ta koritsia giati oles prepi na zhsoyme ayto to oneiro ............... :lol::kiss::cheer:

Γεια σου niakoylinaki. Σου ευχομαι οτι καλυτερο για σενα και για το αστερακι που περιμενιες! Ελπιζω συτομα ολες να εχουμε την τυχη σου. Θ ασυμφωνησω μαζι σου οτι ο Λαινας είναι λιγο ¨αποτομος¨αλλα εμενα αυτο δεν με ενοχλησε γιατι πρωτον ο ανθρωπος φαινεται οτι ειανι επιστημονος και δευτερον επειδη και ο δικοσ μου γιατρος καπια σχεση εχει με το κεντρο, ηατν εκεινος διπλα μου σε ολα τα σημαντικα σταδια και με καλυψε πληρως επεειδη οτι και να μου ελεγαν στο κεντρο, εγω μιλουσα μετα και με τον γιατρο μου.

Βεβαια ειναι πολυ καλο που ακουγονται γνωμες και για αλλα κεντρα και κυριως για γιατρους ανθρωπους γιατι και εγω σε γενικες γραμμες ειμαι κατα των ¨διασημων" γιατρων που εχουν κανει τοοοσο μεγαλο ντορο επειδη ακουγονται στα ΜΜΕ. Βεβαια για να ειναι τοσο διασημοι σημαινει σιγουρα οτι εχουν και πολλες επιτυχιες. Αλλα αυτο δεν αναιρει τους αλλους γιατρους που ειναι σε μικροτερα κεντρα.

Αυτα..

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα.Vasso σας είχα απαντήσει σε εσένα και στην Άννα στις ερωτήσεις της 2ης σελίδας 2 φορές και τις 2 με πέταξε έξω!!

Τώρα ελπίζω να τα καταφέρω.Σε ότι αφορά αυτό που ρώτησες Vasso για το διάστημα μεταξύ των εξωσωματικών,αφήνουμε να περάσουν δύο περιόδοι και ξεκινάμε με την τρίτη.Οι γιατροί λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην είναι μικρότερο των τριών μηνών, για να ξεκουραστούν οι ωοθήκες.

Άννα δεν κάνεις λάθος εγώ είμαι αυτή με τα εξωμήτρια,απλά άλλαξα τη φωτο και ίσως για αυτό μπερδέυτηκες.Την πρώτη αυτή περίοδο μετά την εξωσωματική που σταματάμε τα φάρμακα την υπολογίζουμε σαν 1η.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαι στη διαθέσή σας.

Θέλω και εγώ να προσθέσω ότι εμπιστεύομαι τον Λαινά είναι ανθρώπινος και κάνει ό,τι μπορεί για να βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας.

Εμείς είμαστε στην προσπάθεια ακόμα,αλλά επειδή υπάρχει χαμηλή κινητικότητα στον σύζυγο, μας είπε η γυναικολόγος μου να οδηγηθούμε σε εξωσωματική και μας έχει συστήσει τον Λαϊνά. Έχει κάνει και φίλη μου σ' αυτόν και έπιασε με την πρώτη, ενώ είχε κάνει άλλες αποτυχημένες προσπάθειες στον Πάντο.

Συμφωνώ κι εγώ πάντως ότι είναι θέμα εμπιστοσύνης και τα ποσοστά επιτυχίας και αποτυχίας νομίζω οτι είναι ίδια για όλους τους γιατρούς.

Σε όσες ξεκινούν προσπάθειες τώρα, εύχομαι καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kopelia καλησπερα και απο μένα. Σου ευχομαι ότι καλύτερο για την προσπαθεια σου και αν τελικα οδηγηθεις σε εξωσωματικη να μη στεναχωρηθεις καθολου! Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο σου εύχομαι να σου τύχει και γρήγορα να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου όπως θέλουμε όλες!

Εγώ σήμερα πήγα για το ραντεβού "επανένταξης" για τη δευτερη προσπαθεια και προς τα τέλη το άλλου μήνα ξαναξεκινάω!!!

Λυδία εσύ κανόνισες την επόμενη φορά? Γιατί μπορεί να συμπέσουμε και να τα πούμε σε κανέναν υπέρηχο.

ΆνναΤ εσύ τελικά αποφάσισες σε ποιο κεντρο θα πας για την επομενη προσπαθεια?

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kopelia καλησπερα και απο μένα. Σου ευχομαι ότι καλύτερο για την προσπαθεια σου και αν τελικα οδηγηθεις σε εξωσωματικη να μη στεναχωρηθεις καθολου! Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο σου εύχομαι να σου τύχει και γρήγορα να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου όπως θέλουμε όλες!

Εγώ σήμερα πήγα για το ραντεβού "επανένταξης" για τη δευτερη προσπαθεια και προς τα τέλη το άλλου μήνα ξαναξεκινάω!!!

Λυδία εσύ κανόνισες την επόμενη φορά? Γιατί μπορεί να συμπέσουμε και να τα πούμε σε κανέναν υπέρηχο.

ΆνναΤ εσύ τελικά αποφάσισες σε ποιο κεντρο θα πας για την επομενη προσπαθεια?

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso78 έγραψε:

Λυδία εσύ κανόνισες την επόμενη φορά? Γιατί μπορεί να συμπέσουμε και να τα πούμε σε κανέναν υπέρηχο.

Βάσω μου εγώ είχα κάνει το ραντεβού επανένταξης τον Μάρτιο και ήταν να ξεκινήσω με την περίοδο του Μαίου.

Όμως τα πράγματα άλλαξαν λίγο..Εξαιτίας του ότι εγώ παραιτήθηκα από τη δουλειά μου για να κάνω τις εξωσωματικές, τα οικονομικά μας δεν είναι τόσο καλά και θα ξαναγυρίσω στο δημόσιο νοσοκομείο που έκανα την 1η προσπάθεια και είχα βιοχημική κύηση.

Εύχομαι σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια μας καλή επιτυχία!!!!!

Αννούλα που είσαι τι αποφάσισες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!!

Κοπελια καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου, ευχομαι γρηγορα μανουλα!!!

Εγω κοριτσια θα ξεκινησω στο τελος του Ιουνη την επομενη προσπαθεια. Ακομη δεν εχω αποφασισει γιατι βρισκομαι Θεσσαλονικη για δυο εβδομαδες ακομη και δεν προλαβα ακομη να δω γιατρους. Ευτυχως εχω αρκετο καιρο μπροστα μου και δεν αγχωνομαι. Μια φιλη μου μου ειπε και για ενα αλλο γιατρο που δεν ειναι σε μεγαλο κεντρο και τον ενδιαφερει πρωτα η υγεια της γυναικας και δεν φορτωνει με πολλα φαρμακα ωστε να εχει υψηλα ποσοστα επιτυχιας με καθε κοστος. Περιμενω να μου πει το ονομα και θα σας ρωτησω και γιαυτον.

Λυδια μου και Βασω μου καλη επιτυχια και σε σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια μου σου ευχομαι καλη επιτυχια και πραγματικα δεν εχει σημασια που θα την κανεις! Εξαλλου ποοοσα πια λεφτα να μπορουμε να χαλασουμε γενικοτερα σε αυτες τις προσπαθειες? Η αλήθεια είναι ότι επρεπε να ειναι πολυ πιο φθηνα και να μας κανουν εκπτωση αναλογα με τις φορες που προσπαθουμε άλλα τελως παντων...

Σου ευχομαι αυτη η προσπαθεια να ειναι και η τυχερη σου!

Αννα μου και σε εσενα ευχομαι φυσικα τα καλυερα και να σου συμβει σιγουρα το ευχαριστο! Συμφωνω 100 % μαζί σου για τους πιο ανθωπινους γιατρους που μπορουν να συμμεριζονται την αγωνια μας και να μην το βλεπουν το όλο θεμα σαν μια ακομα "επιχειριση" . Εγώ για αυτο το λόγο απεκλεισα το να παω σε ενα πολυ μεγαλο κεντρο παρόλο που υπαρχει "μέσο" και θα με ανελαμβανε ο γιατρος "φιρμα"

Φιλακια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

έχω κανει την δεύτερη εξωσωματικη με το Κ. Λαινα και ήταν επιτυχής. πράγματι ειναι ΠΟΛΥ ευθύς και αυτό ίσως να παρεξηγηθεί, σαν επιστήμονας όμως θεωρώ ΟΤΙ ξεχωρίζει και σε λογικό κοστος οι παρεχόμενες υπηρεσίες. ο 1oς γυναικολογος που έκανα την εξωσωματικη ειναι ένας που βγαίνει συχνά στη τηλεόραση και η συμπεριφορά του παραπέμπει σε ιδιοκτήτη ενεχυροδανειστηριο ΠΑΡΑ γιατρού .... επίσης ο λαινας έκανε ο ίδιος ΩΟΛΗΨΙΑ και ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ σε αντίθεση με τον ενεχυροδανειστη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κα΄νει και γω μία με το Λαινά, πέτυχε τη δευτερη φορά με τα κατεψυγμένα, έχει καλούς εμβρυολόγους. Είναι λιγομίλητος ο ίδιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

εγώ για το Λαϊνά, έχω ακούσει τα καλύτερα!

Μία γνωστή μου έμεινε έγκυος με την πρώτη, ενώ και δύο φίλες της που είχαν αντιμετωπίσει προβλήματα στο παρελθόν, με τον Λαϊνά πέτυχαν κύηση.

Γενικά το όνομα του το ακούω πολύ συχνά τελευταία και πάντα με καλά σχόλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Εκανε μια κολλητη μου φιλη εξωσωματικη στον Λαινα. Αψογη συνεργασια, καθ'ολα, ειχε μεγαλη παραγωγη ωαριων, ευτυχως δεν πρηστηκε, αφου την παραφορτωσαν ορμονες, μετα την προσεχαν πως και πως μην πρηστει- λιγακι απαραδεκτο το θεωρω αυτο. Εκανε αριστα και λιγοτερο αριστα εμβρυα, της εμφυτευσαν τα αριστα αλλα δεν υπηρξε αποτελεσμα, η κοπελα πηρε μια χοριακη 8 μοναδες. Εχει καταψυξει βεβαια, οποτε θα κανει δευτερη προσπαθεια σε λιγο καιρο χωρις ορμονες αυτη τη φορα.

Ειναι η ιδεα μου ή οι κοπελες που ξεκινουν την προσπαθεια στο συγκεκεριμενο κεντρο σχεδον ποτε δεν εχουν επιτυχια με την 1η φορα, ενω αυτες που εχουν κανει αλλου κι αλλες προσπαθειες και καταληγουν στην Ευγονια τελικα επιτυγχανουν; Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η πρωτη κατηγορια ειναι για να τους φαμε τα λεφτα ειτε απο την προσπαθεια, απο κατεψυγμενο υλικο, απο τα χρηματα της 2ης προσπαθειας, ενω η 2η κατηγορια ειναι η ευκαιρια να διαφημιστει το κεντρο και να ακουστει οτι "ενω απετυχαν αλλου, σε μας ειχαν επιτυχια, αρα τα αλλα κεντρα εφταιγαν που δεν εκαναν σωστη δουλεια". Δεν εχω κανει ερευνα αλλα το συμπερανα προχειρα απ'οτι διαβασα, και απο την εμπειρια της φιλης μου.

Και κατι αλλο που δεν χωνευω σχετικα με τα κεντρα εξωσωματικης ειναι οτι περιπτωσεις σαν της φιλης μου τις θεωρουν επιτυχια, τις περιλαμβανουν και στα ποσοστα επιτυχιας τους, καθαρη εμπορευματοποιηση δηλαδη. Αυτο το εχουν κι αλλα κεντρα, οχι μονο το συγκεκριμενο.

Τους εχουμε αναγκη ομως, ας κανουμε κι αλλιως! Ευτυχως που υπαρχουν κι αυτοι και καποιες γυναικες πραγματοποιουν το ονειρο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ο λαινας ειναι γιατρος μου εδω και λιγους μηνες και η αληθεια ειναι οτι μετα απο αλλαγη 10 γυναικολογων επωνυμων και μη,δεν τον αλλαζω με τιποτα.αργησα λιγο να τον βρω και παιδευομαι 3 χρονια τωρα για μπεμπε αλλα με εχει κανει να πιστεψω οτι δεν αργει η στιγμη που θα κανει το ονειρο μου πραγματικοτητα..βρηκε πραγματα που κανενας αλλος δεν εβρισκε .

τα φτιαξαμε και πριν μια εβδομαδα καναμε διπλη σπερματεγχυση με αψογο σπερμα εξαρχης και χωρις αλλο λογο υπογονιμοτητας αναμενουμε τα αποτελεσματα..... θελω να σου πω οτι με προσεξαν ολοι τοσο πολυ μιλαμε για πολυ μεγαλη παρακολουθηση και με εκαναν να νιωσω οτι θελουν μεινω εγκυος με σπερματεγχυση εν αντιθεση με αλλους που κανουν μια ετσι για ξεπετα και μετα σου λενε καλυτερα εξωσωματικη γιατι δεν εχεις πιθανοτητες με σπερματεγχυση και τετοια...βεβαια αναλογα και την περιπτωση,παντως με προσεγμενη δουλεια αυτη η μεθοδος ειναι πολυ καλη και γνωριζω πολλες περιπτωσεις που επιασαν στον λαινα με την πρωτη.

αυτα...οτι αλλο θες πες μου να σου πω...μεχρι τοτε ευχηθειτε μου καλη επιτυχια :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας, νέα στο φόρουμ ... είμαι στην 2η προσπάθεια μου με τον κ. Λαϊνά και πάλι (η 1η απέτυχε)... πιστεύω τώρα που ξέρουμε ότι εκτός της σοβαρής ολιγοασθενοσπερμίας του συζήγου και εγώ είμαι φτωχή ανταποκριτρια ίσως τα καταφέρουμε... καλή επιτυχία να έχουμε όλες όσες είμαστε σ' αυτή την φάση :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα βασιλικη σου ευχομαι καλη επιτυχια και την επομενη φορα να ζησεις το θαυμα σου στην κοιλτσα.εγω δυστυχως αδιαθετησα και ετσι απο αυριο ξεκιναω παλι τα γνωστα υπερηχο και ορμονες για την δευτερη σπερματεγχυση..λες να εχουμε ειδωθει εκει γιατι αυτες τις μερες πιο πολυ με βλεπουν εκει παρα το σπιτι μου.οπως και να χει ομως τον λαινα δεν τον αλλαζω!!!εσυ τον εχεις χρονια γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Και τρίτη φίλη μου πέτυχε εγκυμοσύνη με τον Λαϊνά μετά από 4 αποτυχημένες προσπάθειες. Εχω αρχίσει να το ψάχνω και εγώ και μάλλον θα τον επιλέξω από την αρχή. Μήπως κάποια από εσάς είχε καμία αρνητική εμπειρία από αυτόν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...