Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!

απορια γιατι δεν δινετε φρεσκο γαλατακι?? :huh:

τι καλυτερο!

δεν εχει υποστει την επεξεργασια που εχουν υποστει τα παχυρευστα γαλατα κ τα σουπερκαουτονικ! :P

κ μεις με τετοιο δε μεγαλωσαμε αλλωστε?

εγω απο 9 μηνων της δινω φρεσκο κρικρι,

κ ευτυχως της αρεσει οποτε δεν ψαχτηκαμε για αλλα,ολα αυτα βεβαια κατοπιν συμβουλης της παιδιατρου μας

κ δεν ειναι κ πολυ γλυκο οπως τα παχυρευστα κ δεν εχει κ συντηρητικα

ακουσα κ για το ολυμπος οτι ειναι καλο ,θα το δοκιμασουμε καποια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Panayiota έγραψε:

Celeste έγραψε:

Ωχ και εσείς;;;;Και εμείς!!!!

Και κόλλησα και εγω και ο αντρας μου. :S:S:S:S

Α πα πα.Μας θέρισε!!!!!!

Κοριτσια τωρα πια περπαταμε κανονικα!!!!!

Να σας ρωτησω και κατι που με προβληματιζει.

Ο μικρος ακομη δεν καθεται να παιξει μονος του.Πάντα θελει καποιον διπλα του.

Οκ, να ασχοληθω με το παιδακι μου δε λεω αλλα καποιες φορες που θελω να κανω δουλειες ειναι πολυ κουραστικο.

Εσας τα δικα σας τα παιδακια παίζουν μόνα τους;;;;;;[/quote:3l375p19]

Παναγιωτα μου κ μενα η δικη μου δεν καθεται ουτε δευτερολεπτο να παιξει μονη!παντα μαζι,αστα!

ουτε για κατουρημα που λεει ο λογος δεν μπορω να παω! :P

κ προσπαθω να κανω 10 πραγματα ταυτοχρονα ,γιατι που χρονος!

δεν νομιζω οτι ειναι ολα τα παιδια ετσι παντως κ ειναι οντως λιγακι κουραστικο,αλλα κ δεσμευτικο,αφου δεν μπορεις να κανεις τιποτα :(

δεν πειραζει γερα να ναι τα πιτσιρικακια μας κ ας αφησουμε τις δουλειες να τις κανει η φιλιππινεζα :P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

γεια σας κοριτσια!

απορια γιατι δεν δινετε φρεσκο γαλατακι?? :huh:

τι καλυτερο!

δεν εχει υποστει την επεξεργασια που εχουν υποστει τα παχυρευστα γαλατα κ τα σουπερκαουτονικ! :P

κ μεις με τετοιο δε μεγαλωσαμε αλλωστε?

εγω απο 9 μηνων της δινω φρεσκο κρικρι,

κ ευτυχως της αρεσει οποτε δεν ψαχτηκαμε για αλλα,ολα αυτα βεβαια κατοπιν συμβουλης της παιδιατρου μας

κ δεν ειναι κ πολυ γλυκο οπως τα παχυρευστα κ δεν εχει κ συντηρητικα

ακουσα κ για το ολυμπος οτι ειναι καλο ,θα το δοκιμασουμε καποια στιγμη

Εγώ βασικά με εβαπορέ μεγάλωσα..Επίσης, ο δικός μου παιδίατρος είπε πως μέχρι τα 2 να προτιμήσω κάποιο παιδικό γάλα και όχι το φρέσκο που πίνουμε εμείς. Για το φρέκο πάλι λένε ότι το καλοκαίρι ειδικά έχει πρόβλημα γιατί καθυστερούν να τα βάζουν στα ψυγεία..Τι να πω;;; Οι απόψεις πολλές. Τώρα τι είναι καλύτερο;; Γύρευε.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Ανθή έγραψε:

Οχι καλε.Μην ανησυχεις.Μια κρεμούλα του ειχα βαλει εγω απο το σπιτι.

Καμια σχέση με ναρκωση.ειναι πολυ απλη διαδικασια.

Γινεται μεσα σε μισο λεπτο απλως εχει μια ενοχληση το μωρο για 3-4 ημερες.[/quote:1em3o4y6]

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ Παναγιώτα. Με καθησύχασες. Πάντως ό,τι θες ακούς από τον κόσμο. Κάποια φίλη μου είπε ότι κάνουν νάρκωση..Παραπληροφόρηση..Τι να πω πια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

γεια σας κοριτσια!

απορια γιατι δεν δινετε φρεσκο γαλατακι?? :huh:

τι καλυτερο!

δεν εχει υποστει την επεξεργασια που εχουν υποστει τα παχυρευστα γαλατα κ τα σουπερκαουτονικ! :P

κ μεις με τετοιο δε μεγαλωσαμε αλλωστε?

εγω απο 9 μηνων της δινω φρεσκο κρικρι,

κ ευτυχως της αρεσει οποτε δεν ψαχτηκαμε για αλλα,ολα αυτα βεβαια κατοπιν συμβουλης της παιδιατρου μας

κ δεν ειναι κ πολυ γλυκο οπως τα παχυρευστα κ δεν εχει κ συντηρητικα

ακουσα κ για το ολυμπος οτι ειναι καλο ,θα το δοκιμασουμε καποια στιγμη

γεια σου Θάλια :)

Η παιδιατρος μας ειπε φρεσκο γαλα μετα τα 2 χρόνια..τα παιδικά γάλατα έιναι εμπλουτισμένα με περισσότερες βιταμίνες!

και γω με εβαπορέ μεγάλωσα..αλλά μην την ψάχνεις..άλλες εποχές τότε!!! ;) εμεις φαγαμε και κατι αγνό..τα παιδια μας να δουμε τι θα φανε;; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

thalia7 έγραψε:

γεια σου Θάλια :)

Η παιδιατρος μας ειπε φρεσκο γαλα μετα τα 2 χρόνια..τα παιδικά γάλατα έιναι εμπλουτισμένα με περισσότερες βιταμίνες!

και γω με εβαπορέ μεγάλωσα..αλλά μην την ψάχνεις..άλλες εποχές τότε!!! ;) εμεις φαγαμε και κατι αγνό..τα παιδια μας να δουμε τι θα φανε;; :([/quote:36ja6scd]

γεια σου τζουλιανα!

αυτον τον εμπλουτισμο που λες φοβαμαι κ γω! :unsure::P

τις προσθετες προσμιξεις κ βιταμινες

ενω το φρεσκο ;)

παντως ειναι αναλογως με τον γιατρο που συμβουλευεται ο καθενας

γερα να ειναι κ δεν πειραζει ας μην γινουν ολα τα παιδακια superman! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως ειναι αναλογως με τον γιατρο που συμβουλευεται ο καθενας

γερα να ειναι κ δεν πειραζει ας μην γινουν ολα τα παιδακια superman! :laugh: :laugh:

Οι απόψεις διίστανται. Πρέπει να δείχνουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό μας. Πάντως και με εβαπορέ θα μεγαλώσουν γερά παιδάκια και με φρέσκο. Ας μην είμαστε τόσο υποχόνδριες..Γαλατάκια είναι και τα δύο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ μωρε ολα τα ιδια σ..... ειναι ... σαματις ο αερας που αναπνεουμε καλυτερος ειναι?παντως παιζει ρολο κτο τι θα σου πει ο παιδιατρος,πχ η δικη μας λεει μετα το 18ο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

εγω φρεσκο του δινω, το αντβανς. η δελτα ειναι απο τις καλυτερες εταιρειες φρεσκου γαλακτος, να το ξερετε. τη φαγε δεν την εμπιστευομαι καθολου μα καθολου μετα το περιστατικο που ειχε γινει πριν απο καιρο με τα γιαουρτια τοταλ και η νουνου ειναι απο τις χειροτερες!

επισης εχει βγαλει η γκρινπις μια λιστα με τα μεταλλαγμενα (δεν ξερω αν την εχετε υποψιν, αν οχι οριστε http://www.greenpeace.org/raw/content/g ... -guide.pdf) και απο τις "χειροτερες" ειναι της γεωργικης σχολης!

ο χουλιγκαν ταλιμπανευει ολο και πιο πολυ, σημερα πηδουσε απο το σαλονι στο τραπεζακι του σαλονιου... ο χριστος και η παναγια, μωρο μια σκατια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αντβανς δεν ειναι μακρας διαρκειας???

εγω δινω εντελως φρεσκο κρικρι

ηθελα να δοκιμασουμε κ το ολυμπος αλλα ειναι κ αυτο μακρας :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ενημερωτικα,

ο Μασουτης εχει μεχρι κ σημερα ολες τις πανες λιμπερο 40% φθηνοτερα!

κ αν εχετε κ κουπονια βγαινουν τζαμπα! ;)

χριστε μου! 5 οικονομικες συσκευασιες πηρα! λες κ εχουμε κατοχη!! :huh:

αλλα ουτε 25 ευρω εδωσα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ego stokara ton proigoumeno mina ston basilopoulo pou tis eixe misi timi xexe 8 megala koutia pira!!!!!!

ναι ειχα παει Γιωτα ,αλλα δεν ειχε στο 5 αρι, που φοραμε :(

ειχε επιλεκτικα μονο καποια νουμερα

ενω στο μασουτη ειναι οοοολα :cheer:

παντως βλεπω πασχουμε ολες απο κατοχικα συνδρομα! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω Θάλεια και εσεις ε;;; :ohmy:

Και εμεις...Τωρα προσπαθω να τον μαθω να τρωει μονος του και του δινω τοστ,μπανανα και κανα μπισκοτάκι αλλα λίγα πραγματα εχουμε καταφερει.

Δηλαδη τρωει λιγο και μετα τα πεταει κάτω. :S

Μάλλον θελει πολυ υπομονη.αντε να δούμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αυτο με το μασουτη ειναι εντελως κοροιδια. τα εχουν παει 20 ευρω!! πιο ακριβα απο τα παμπερς και μετα κ καλα εχουν 40%. Ανεβασαν την τιμη για να λενε οτι κανουν μεγαλη εκπτωση. Αν και παλι φτηνα βγαινουν αλλα..

εγω τα φρουτα κ το φαγητο του τα αλεθω, οχι εντελως, να εχουν κομματακια. αλλα γενικα τρωει παρα πολλα πραγματα, γκροφρετες, πεπονι, μπισκοτα, ψωμι κλπ κλπ απλα αυτα τα αλεθω γιατι τρωει πιο ευκολα και περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[b]Maimoudaki έγραψε:

καλα αυτο με το μασουτη ειναι εντελως κοροιδια. τα εχουν παει 20 ευρω!! πιο ακριβα απο τα παμπερς και μετα κ καλα εχουν 40%. Ανεβασαν την τιμη για να λενε οτι κανουν μεγαλη εκπτωση. Αν και παλι φτηνα βγαινουν αλλα..

εγω τα φρουτα κ το φαγητο του τα αλεθω, οχι εντελως, να εχουν κομματακια. αλλα γενικα τρωει παρα πολλα πραγματα, γκροφρετες, πεπονι, μπισκοτα, ψωμι κλπ κλπ απλα αυτα τα αλεθω γιατι τρωει πιο ευκολα και περισσοτερο

δεν ειναι κοροιδια βρε συ,εμενα να φανταστεις η μεγαλη οικονομικη συσκευασια μου βγηκε 7,50ευρω κ η σουπερ οικονομικη η mega πως λεγεται που εχει 75 κομματια περιπου, μου βγηκε ρε κοριτσια κ αυτη 7,50 ευρω!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly:

επρεπε να τις παρω ολες mega, :huh:

αλλα απο τη βιασυνη μου την πατησα κ πηρα οικονομικες :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχα οχι οχι δε λεω πως δε βγαινουν φτηνες!! φτηνες ειναι!! αλλα εχουν ανεβασει την τιμη στα 20 ευρω και κανουν εκπτωση 40% και βγαινει ακριβως το ιδιο με πριν απο λιγο καιρο που ειχαν 30% εκπτωση!! κοροιδια οτι κ καλα κανουν μεγαλυτερη εκπτωση ενω βγαινει το ιδιο με πριν(μην παρεξηγηθω κ εγω τις πηρα χαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλια εδω στον Βασιλοπουλο ειχε ολα τα νουμερα και συνεχεια εβγαζαν και αλλα τα κοριτσια απο την αποθηκη,μαλλον εκει εχει πιο πολλους πελατες χαχαχα ρε κοριτσια απο λογοδιαρροια πως πανε τα δικα σας? (θαλια 5αρι?ουαο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια :)

Παναγιώτα και μεις συνεχιζουμε το άλεσμε κανονικά :dry::dry: Ενω τρώμε ψωμάκι,ριζογκοφρετες,κουλουρακια τα φαγητα τα θέλουμε αλοιφη αλλιώς...δεν τρωμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την πιεζω να φαει αλεσμενα γτ ειναι αδυνατα και δεν θελει ,εχθες μια μαμα που ειναι 2 μηνες μεγαλυτερο μου ελεγε οτι του τα εκοψε με μεγαλη δυσκολια τα αλεσμενα ,και εγω πιεζω γ αλεσμενα χαχαχαχα με τπτ δεν ειμαστε ευχαριστημενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ηθελα να σας ρωτησω,

τι δινεται στα μωρα σας οταν εχουνε συναχακι;

βαζω ορο αλλα ειμαστε 4 ημερες ετσι, οικογενειακως !

κ πηγαμε πρωτη φορα παιδοτοπο,τον εφαγα τον αντρα μου παμε κ παμε

κ μαλλον κολλησε απο την κοπελα που τα προσεχει ,αφου την ειχε συνεχεια αγκαλια,ητανε σε αποσταση αναπνοης :angry:

τζαμπα πηγαμε βασικα

κ μονο που ειδα να την αγκαλιαζει μια ξενη (η κοπελα στον παιδοτοπο)

ημουν υπ ατμον! :angry:

μου ελεγε καθησε να πιεις τον καφε σου με την ησυχια σου,

ποια ησυχια μου βρε κοπελια, σε αναμενα καρβουνα καθομουν :unsure:

καταρχην δεν πηγα εκει για να πιω τον καφε μου,αλλα για να αλλαξει περιβαλλον το παιδι μου,(τι το θελα ,η γυναικα :( )

ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλια νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικη ,τα παιδια μας μεγαλωνουν και θα ερχονται σε επαφη με ολο κ πιο πολλα ατομα ,εγω την πηγαινω συχνα και δειχνει να περναει καλα,βεβαια η δικη μου πηγαινει εδω κ 7 μηνες και σχολειο (βρεφονηπιακο) ,εγω δεν κανω τπτ το ιδιατερο απλα ορο γ να ανασαινει,επειτα μπορει να ειναι κ αλλεργικο....περαστικα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...