Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!


Recommended Posts

Μολιε ειδα για το βρεφακι 5,5 μηνων που το σκοτωσε το λεοφορειο! Δεν το ειχε δεμενο η μαμα στο καροτσακι του και γλυστρισε, επεσε και το πατησε... Πεθανε ακαριαια... Με πηραν τα κλαμματα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, δυστυχως το ειδα και εγω αυτο...Ανατριχιασα ολοκληρη...Και να σκεφτεις οτι ο πεθερος μου συνεχεια παιρνει τον γιο μου βολτα με το καροτσι στο μετρο και στα λεωφορεια που τοσο του αρεσουν...

Αχ, να ειναι παντα καλα τα αγγελουδια μας και κριμα στο αγγελουδι που χαθηκε, ας αναπαυτει η ψυχουλα του, ΤΙ ΚΡΙΜΑΑΑΑΑ!!! :angry::angry::angry: Εχω σοκαριστει και εγω απο την ωρα που το ακουσα :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω αυτο το περιστατικο να αφηπνυσει επιτελους ολους τους "πανεξυπνους" καρεκλοκενταυρους και να κανουν τις πολεις μας πιο φιλικες προς τα παιδια.

Δεν γινετε να μην υπαρχει κανενα απολυτως σημειο ασφαλεις για πεζουν στις πολεις..και δεν μηλαω μονο για μαμαδες με βρεφη που πρεπει να κανουν ακροβατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ακουσα και εγω...ΤΡΑΓΙΚΟ...ΤΡΑΓΙΚΟ!!Πως θα ζησει αυτη η γυναικα..???

Παντως βρε κοριτσια σε αυτη την πολη για να πας μια βολτα με το καροτσι πρεπει να κανεις ακροβατικα και αρση βαρων.Δεν εχει χωρο να περασουμε απο πουθενα...ΕΛΕΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ακουσα και εγω κοριτσια και πραγματικα στενοχωρηθηκα λενε της επεσε η τσαντα εσκυψε να την πιασει και τραβηξε το καροτσι μαζι με το μωρο και επειδη δεν ηταν δεμενο επεσε, ειναι ασχημο.Δεν ακουμε και τιποτα ευχαριστο στις ειδησεις αλλα οταν πεφτουμε σε τετοιες δυσαρεστες καταστασεις.. ορισμενες φορες λεω καλυτερα να μην βλεπω ειδησεις..τοσα μωρακια,βρεφη και λιγο μεγαλυτερα απο απροσεξιες γιατρων ,αλλου λιμοκτονουν και πεθαινουν,αφηστε τα..Εδω στην περιοχη μου για να βγεις εξω με το καροτσι θα πρεπει να το εχεις μετατρεψει σε τζιπ..ξερετε απο αυτα που πανε και σε ανωμαλους δρομους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι μόνο για την μάνα, σκεφτείτε και τον οδηγο..πως θα αντεξουν αυτοι οι ανθρωποι? ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ..

Πριν κανα μηνα είμαι ετοιμη να ξεπαρκάρω απο παρκινγκ μαγαζιου, έχω ανοιχτη μηχανη, φώτα όπισθεν και με το που αρχιζω να τσουλαω ακουω ενα χτυπημα δυνατο στο αυτοκινητο..τα'παιξα! το αυτοκινητο μου ειναι και ψηλο και σας ορκιζομαι οτι κοιταξα πολυ καλα τον πισω καθρευτη γιατι εβγαινα με οπισθεν σε λεωφόρο. Είναι λοιπον μια ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΗ μαμα η οποια σερνει το καρότσι στη λεωφόρο αντι στο πεζοδρομιο που ειχε μπροστα απο τα αυτοκινητα, και μολις με ειδε να τσουλαω χτυπαγε με το χερι της..αυτη απο τον καθρευτη δεν φαινόταν, ηταν μπροστα το καροτσι και πισω αυτη. Συνειδητοποιειται τι θα γινόταν? Θα εδινα μια στο καροτσι και θα βρισκοταν μες στη μεση της λεωφόρου! Το τι βρίσιμο της έριξα κι εγω και οι περαστικοι...ακόμα το θυμάμαι και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να παω για ψωνια κανω σλαλομ απο το πεζοδρομιο-μεσογειων και τουμπαλιν. Στα πεζοδρομια παρκαρουν... Αναγκαζομαι να τον εχω στο μαρσιπο και μου χει φυγει η μεση... Αλλα μπροστα στην ασφαλεια του μωρου μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακουστε και το αλλο μου εχει τυχει να ειμαι στο πεζοδρομο με το καροτσι και ακριβως απο πισω μου καποιος εξυπνος με μηχανη πανω στο πεζοδρομιο κι αυτος να θελει να περασει..φυσικα :unsure::unsure: δεν τον αφησα αυτο ελειπε..αλλα βλεπεις μετα ειχε δρομο και εφυγε κρατηθηκα κοριτσια μου αυτη τη φορα γιατι δεν ηθελα να κανω φασαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ειδα και εγω..

ποσο λυπηθηκα..να εχει κουραγιο εκεινη η γυναικα..και ο Θεουλης να αναπαυσει την ψυχουλα του..

Εμεις ειδικα και με διπλο καροτσι στην Αθηνα ειναι σκετος εφιαλτης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το είδα στις ειδήσεις... Από εδώ το μαθαίνω.

Πόσο μα πόσο λυπάμαι! :(:(:(:(:(:(

Το βρεφάκι έφυγε εντελώς μα εντελώς άδικα!!!

Τι σκέψεις μπορεί να βασανίζουν τη μαμά του.. Αν το είχα δέσει, αν δε μου είχε πέσει η τσάντα, αν αν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα οτι η μαμα επαθε νευρικο κλονισμο!!!!

Νομιζω οτι δεν θα συνελθει ποτε..αλοιμονο....

καλο κουραγιο της ευχομαι..ο θεος μαζη της...

Ποσο ποναει τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ειναι δυνατον, δεν το πιστευω κατι ακουσα αλλα οχι λεπτομερειες πολυ αδικο τοσο μωρο ακομα δεν ειχε γνωρισει τιποτα, και η μανα πως θα ζησει παειιι ωχ να μην ξανασυμβει ποτε κατι τετοιο, γιατι ρε γαμωτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...