Μετάβαση σε περιεχόμενο

παρενθετη αγαπη


Recommended Posts

πραγματικα η νομοθεσια ειναι αδικη για οσους δεν μπορουν να κανουν παιδι!ειναι αδικοτατη!

οσο για την ορολογια...θα μου αρεσε κατι που να εχει μεσα την λεξη αγαπη και την λεξη παιδι!χιχι

αχ ειμαστε σε ενα συγκινιτηκο μουντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giwtaki έγραψε:

ramona sumfwnw mazi sou...

i mana de einai auti pou to gennaei to paidi ...( gt polles gennane k ta paratane)

alla auti pou to megalwnei k einai dipla tou kathe stigmi tis zwis tou ( eite eukoli eite duskoli)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

8A SYMFWNHSW 1000 FORES!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΟΤΙ ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΚΥΟΦΟΡΕΙ , ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΕΙ , ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ , ΠΟΥ ΞΕΝΥΧΤΑΕΙ Κ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ, ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΛΙΩΝΕΙ , ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !

AKRIBWS!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

juliax έγραψε:

AKRIBWS!!!!!![/quote:1wzxul0s]

Κατά μια έννοια -πολύ συγκεκριμένη ναι- μάνα είναι αυτή που το πονάει και το μεγαλώνει με αγάπη. καλή μανα. Υπάρχουν και κακές μανες αλλά κι αυτες μανες ειναι.

δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να γενικευουμε με βάση αυτά που ακούμε και ξερουμε οτι συμβαινουν. είναι οι εξαιρεσεις. Ναι- υπάρχουν άτομα και άτομα -αλλά δεν μπορούμε να πουμε οτι δεν ειναι μανα αυτη που το γενναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΧΗΜΑ ΛΟΓΟΥ ΗΤΑΝΕ Εκο ... ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ 1 ΑΤΥΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΓΕΝΝΑ , ΤΟ ΝΑ ΚΥΟΦΟΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΜΑ , ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ! (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΣΧΗΜΑ ΛΟΓΟΥ ΗΤΑΝΕ Εκο ... ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ 1 ΑΤΥΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΓΕΝΝΑ , ΤΟ ΝΑ ΚΥΟΦΟΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΜΑ , ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ! (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ...)

NAI βρε καλό μου- δεν πιαστηκα απο πουθενα- την σκέψη μου παραθετω- νομιζω οτι ο καθενας εχει αποψη συγκεκριμενη επι του θεματος- ανθρωποι είμαστε διαφορετική γνωμη εχουμε- που εξάλλου δεν ειπα οτι διαφωνω με καμια γνωμη εδω. ειναι πολυ σοβαρο ζητημα και η παρενθετη μητροτητα

(γιατι μητροτητα λεγεται κι αυτη και γα τη μανα που το κυοφορει και για την μανα που το μεγαλωνει)και η υιοθεσια, και η φυσική εγκυμοσυνη. ολα το ιδιο είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο που θα μου επιτρεψεις να έχω διαφορετικη γνωμη ειναι στο οτι 'το πιο ευκολο πραγμα είναι να κυοφορεις' ειχα και γω μια ατυχη εγκυμοσυνη τον μηνα που μας περασε, και νομιζω οτι δεν ειναι για ολους το πιο ευκολο πραγμα,- να κυοφορεις. το φορουμ ειναι φουλ απο παρόμοιες καταστασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλι δυστιχως εχεις απολυτο δικιο!!!!

Εχω γνωστους στο ευρητερο περιβαλλον μου που προσπαθησαν κατα καιρους να ιυοθετησουν.

Ρυκαταστατοι, σουδασμενοι, με πολυ καλες δουλιες.

Το ενα ζευγαρη δεν αντεξε την ψυχοφθορα διαδικασια..το αλλο λειτουργεισε με εμμεσο τροπο και τελικα βρηκε παιδι..ειναι δυσκολα τα πραγματα..και πολυ λυπιρα. γιατι οντως να λαχτας ενα παιδι..να το θες και να μην μπορεις να το εχεις.

Το σημαντικοτερο ομως που εμαθα απο αυτες τις ιστοριες ειανι πως οι μητερες που δεν επιθυμουν τα παιδια τους αλλα τα γεννανε δεν εχουν την ενημερωση οτι υπαρχει η δυνατοτητα ιυοθεσιας απο πουθενα. Νομιζουν οτι αμα τα παρατησουν σε ορφανοτροφειο τελος. Δεν ξερουν ουτε την γραφειοκρατειοα ουτε την ψυχολογικη ταλαιπορια που υφιστανται οι ανθρωποι που θελλουν να ιυοθετησουν ενα παιδ.

Και ναι ποτε κανενα παιδι δεν θα ειναι ευτυχισμενο σε ενα ιδρυμα, οσο καλες εγκαταστασεις και να εχει, οσο καλο προσωπικο και να εχει....που δεν εχει παντα...

Ακομα και να μην ειναι η αληθινη σου μητερα..μονο και μονο που υπαρχει ενας ανθρωπος να σε χαιδεψει το βραδυ πριν κοιμηθεις, να σε φιλησει, να σε ταξιδεψει να σου χαρησει ενα χαμογελο φτανει..και τα παιδια εχουν αναγκη αυτα τα χαμογελα..κριμα που δεν μπορουν να το καταλαβουν ολοι αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!! και ει του θεματος...δεν ξερω τι θα γινοταν αμα μου χρειαζοταν εμενα..αλλα δεν θα μπορουσα να δοσω το μωρο που ειχα μεσα μου..ακομα και αν βιολογικα δεν ηταν δικο μου.

Εγω και ο αντρας μου δβιοσαμε την εγκυμοσυνη μου δετρεολεπτο προς δευτερολεπτο...περιμεναμε τις μερες για τους υπερηχους..καθε κινηση τυ μωρου ηταν χαμογελο και καθε δυνατη κλοτσια αειποτει ευτυχια...

Δεν ξερω πραγματικα αλλα δεν νομιζω να μπορουσα να το κανω αυτο για καμια γυναικα στον κοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...