Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

Ισμήνη, στο μαγαζί που πήγα είχε και πεταλούδες καθώς και καραβάκια!!Είχε επίσης ξύλινα λουλουδάκια και σβουρίτσες όλα τέλεια!!

Ο χαρταετός κόστοζε 2,50 ευρώ χωρίς όμως τις κορδελίτσες.. αν επιλέξω αυτό το θέμα θα χρειαστεί να κάνω το δέσιμο εγώ..

Εσύ που πήγες??? Είχε και άλλα πραγματάκια???

Εγώ πήγα σε ένα μαγαζί στην οδό Ανθέων στα Άνω Πατήσια!!

Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου δώσω περισσότερα στοιχεία .. δεν το κάνω δημοσίως μήπως θεωρηθεί διαφήμιση.. όποια θέλει να μου πει πάντως....

Αλήθεια κορίτσια όποια μένει Αθήνα είναι και θέλει να κάνει στολισμό με λουλούδια εκεί έχει μεγάλες ποσότητες και ποικιλία . πρέπει να έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ όμως για να σε εξυπηρετήσουν.. αν κάποια τα δικαιολογεί να πάει, αξίζει το κόπο να ρίξετε μια ματιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

τι κανετε???πως παει το ψαξιμο???

Χρυσουλινι τι κανεις???εχω καιρο να σε πετυχω..

μου αρεσει πολυ η ιδεα με τις καρδουλες!!!!!!!!!!

Στεφανια μου τι λες???

γιατι να μην σε θελουμε στην παρεα μας???επειδη δεν εχεις παιδακι???

φυσικα κ να συνεχισεις να μας γραφεις.

μασς βοηθας πολυ!!!!

Μαρια χθες πηγαμε στην φωτογραφο που μου ειπες(Πενυ Μενεγακη).μεγαλη διαφορα στις τιμες με αυτον που ειχαμε παει στην Ηρωων Πολυτεχνειου.

μας ειπε το ψηφιακο με 150 φωτο 370 ευρω.κ ο αλλος,ψηφιακο με 100 φωτο 750.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλίτσα μου ,είμαι μια χαρά!!

Όντως καιρό έχουμε να τα πούμε.. από ότι κατάλαβες όλα πήγαν τέλεια :woohoo: και έχω την κορούλα μου παρέα!!!! :woohoo: :silly: :woohoo: :laugh: Σε ευχαριστώ για όλαααααααα!!!!!!!!!!!

Με το καλό να βφτίσετε την μαγουλίτσα σας!!!!!!!!

Τώρα θα τα λέμε πιο συχνά με το θεματάκι που άνοιξε η Mariagl, Φιλιά σε όλες!!!

Αλήθεια σου άρεσαν οι καρδούλες??χαίρομαι πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποια στιγμη σε εψαχνα για να δω τι εγινε κ να μαθω νεα σου,αλλα δεν σε πετυχαινα...

κ μια μερα ειδα που ειχες γραψει καπου,ειδα το τικερακι απο κατω,κ καταλαβα οτι ειχες γεννησει!!!

χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!!!!!!!!!

μην με ευχαριστεις,δεν εκανα τιποτα βρε....

(βγηκα λιγο εκτος θεματος ε??χα,χα,χα...)

με το καλο να βαφτισετε κ εσεις το μωρακι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου εψαχνα να βρω προσκληση με αγορακι κ κοριτσακι κ δεν εβρισκα.

αυτη ειναι η μονη που βρηκα.

οι αλλες ηταν με 2 αγορακια ή 2 κοριτσακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Σου έυχομαι με το καλό να βαφτίσεις το μπεμπάκι σου! Σε ποιο μαγαζί στην Ανθέων πήγες;Είχα πάει τελευταία φορά τα Χριστούγεννα και είχε καταπληκτικά πράγματα σε όλα τα μαγαζιά. Δεν ήξερα ότι τον υπόλοιπο χρόνο μπορείς να βρεις υλικά συσκευασίας για βάφτιση. Αν μπορείς πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariagl kai egw den paw pisw,mporei na mi me lene Γλυκάκη (parepimptontws TELEIO epitheto) alla ta glyka ta exw se idiaiteri ektimisi.To keimeno sas einai fantastiko k poly tryfero.Na sou pw tin alitheia tosa prosklitiria exw kanei prwti fora diavazw na apeuthynetai sto keimeno i nona sto vaftistiri.Einai prwtotypo!

Terina i idea pou sou proteine i Mariagl einai poly eksypni k ontws den synithizetai.Exeis dikio gia tin eparxia eidika ta meri pou exoun k thalassa.

Matinap me to kalo na vaftisete to mpempaki sas.Magiki i thea apo to ekklisaki na fatnastw..Euxomai ta kalytera!

Χρυσουλίνι apo epaggelmatikis apopsis einai fovera prwtotypi idea oi keramikes kardoules k kati arketa ksxwristo.Mporeis na tis syndyaseis me kokkines karo kordeles k kokkines aples k me ena aspro "fountwto" louloudi (mporw na sou proteinw kapoia ama thes) mporeis na kaneis thaumasio stolismo.Den kserw an oi mikroi sou kalesmenoi tha to ektimisoun?Mipws gia ekeinous na dialeges tis svoures gia paradeigma?

Ase tous xartaetous gia to gio..Sou ton euxomai olopsyxa!

ISMHNH teleies kai oi keramikes petaloudes!

VOYLA terastia diafora o fwtografos.An einai kalos vour!!!

H prosklisi m'arese poly..Telika prosanatolistikate kapou gia to stolismo?Ta filia mou sti magoulitsa..

Koritsia sas euxaritw poly gia ola ta kala sas logia.Skeftika mipws den ekane na grafw giati eseis oles exete ena koino simeio anaforas ta omorfa mpempakia sas,enw egw oxi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

τι κανετε???πως παει το ψαξιμο???

Μαρια χθες πηγαμε στην φωτογραφο που μου ειπες(Πενυ Μενεγακη).μεγαλη διαφορα στις τιμες με αυτον που ειχαμε παει στην Ηρωων Πολυτεχνειου.

μας ειπε το ψηφιακο με 150 φωτο 370 ευρω.κ ο αλλος,ψηφιακο με 100 φωτο 750.

Ναι μεγαλη διαφορα. και εγω αυτην θα κλεισω. χθες μου εσπασαν τα νευρα, πηγα στον Παττακο (μην πας) τον περιμενα 20 λεπτα και βιαζομουνα γιατι ήθελα να θηλασω τη μπεμπα, ήρθε και μου βγαζει μια προσφορα 1100 ευρω αντι για 900 που μου ειχε πει στην εκθεση(θυμασαι που εψαχνα την τοτε προσφορα και δεν την εβρισκα? δεν μου την ειχε δωσει γραπτως!). και τον ρωτάω, η τιμή αυτη ειναι με ΦΠΑ? πηγε να με μπουρδουκλωσει δεν καταλαβα τι μου ειπε, και του λεω απλα για να καταλαβω ειναι η δεν ειναι? δεν ειναι μου λεει. καλα ευχαριστω του λεω και φευγω. επαγγελματιας σου λεει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*stefania* έγραψε:

Koritsia sas euxaritw poly gia ola ta kala sas logia.Skeftika mipws den ekane na grafw giati eseis oles exete ena koino simeio anaforas ta omorfa mpempakia sas,enw egw oxi.

Πως δεν έχουμε?? τον στολισμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΠΕΡΓΑΜΟΝΤΟ

ΥΛΙΚΑ

Περγαμοντο ('οσα θελουμε)

ζαχαρη

Εκτελεση

Ξύνουμε το περγαμοντο στη ψιλη ξύστρα καλα. (το ξυσμα δεν το πεταμε το κανουμε λικερ ειναι πανευκολο). κοβουμε το περγαμοντο πεταμε τη σαρκα και το καθε φρουτο μας δινει 4-5 κομματια αναλογα ποσο μεγαλο ειναι. τα τυλιγουμε ρολο και τα καρφιτσωνουμε με μια οδοντογλυφιδα. το βραζουμε καλα μεχρι να μαλακωσει. το ξεπλυνουμε 2-3 φορες και δοκιμαζουμε αν ειναι πικρο. αν ειναι το αφηνουμε μια μερα στο νερο. τωρα για 25 κομματια γλυκο χρειαζομαστα ενα κιλο ζαχαρη και περιπου 2 νεροποτηρα νερο (περιπου μισο λιτρο). τα βραζουμε εως οτου δεσει το σιροπι. βαζουμε και το χυμο ενος λεμονιου στο σιροπι για να μη ζαχαριασει.

τωρα για το λικερ θα παρεις το ξυσμα απο 4 περγαμοντο και θα το ανακατεψεις με 3 κουπες ασπρο αλκοολ, (τσικουδια, βοτκα εγω βαζω τσικουδια γιατι εχουμε). θα το αφησεις για 5 μερες και θα το σουρωσεις. θα παρεις λιγο σιροπι απο το γλυκο (θα καθορισεις εσυ ποσο, περιπου ενα ποτηρι) και θα το ανακατεψεις. ειναι ετοιμο. εγω το χρησιμοποιω σε κεικ, δινει απιστευτο αρωμα στο κεικ με ενα-δυο κουταλακια!

Ασχετο με τη βαπτιση αλλα τελος παντων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι???1100????????κ χωρις φπα?????????

υπερβολικο....δεν λεω...κανει καλη δουλεια,αλλα οχι κ τοσα λεφτα???

νομιζω οτι καλυτερη τιμη απο τα 350 δεν θα βρω.οποτε μαλλον σε αυτην θα καταληξω κ εγω.

Στεφανια μου μαλλον δεν θα βαλουμε πειρατες.

τωρα ριχνω μια τελευταια ματια στο ιντερνετ μηπως δω κατι να μου αρεσει...ελπιζω να καταληξω καπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariagl ti mas ekanes prwi prwi me to pergamonto?Kai oxi tipota allo alla pou na to vrw i erimi sti Thessaloniki??

Sas exw pei oti xreiazeste k mporw na sas voithtisw poly poly euxaristws!

VOYLA etsi gia plaka ekatsa k evgala posa tha sou perne gia album 150 fwtografiwn kai einai 1.125 euro.Einai para polla lefta gia psifiako album akoma k gia times Thessalonikis.Edw gnwstos

fwtografos tis Thessalonikis kai gia didyma me 2 psifiaka album kai 4 mikra twn 15 fwtografiwn gia tous koumparous k tis giagiades zitaei 1500 euro.Kai milame k gia poly kalo fwtografo alla k gia times Thessalonikis.Ap'oti katalava pantws oute h Mariagl ton sympathise idiaitera. xaxa Panw ap'ola k milaw ws epaggelmatias twra prepei na eimaste swstoi kai eugenikoi apenanti sto pelath.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

τι???1100????????κ χωρις φπα?????????

υπερβολικο....δεν λεω...κανει καλη δουλεια,αλλα οχι κ τοσα λεφτα???

νομιζω οτι καλυτερη τιμη απο τα 350 δεν θα βρω.οποτε μαλλον σε αυτην θα καταληξω κ εγω.

Στεφανια μου μαλλον δεν θα βαλουμε πειρατες.

τωρα ριχνω μια τελευταια ματια στο ιντερνετ μηπως δω κατι να μου αρεσει...ελπιζω να καταληξω καπου.

Βουλα καπου ειδα προσκλητηρια με ζευγαρακι πειρατων αλλα δε θυμαμι που!!! θα ψαξω και εγω μηπως σε βοηθησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stefania έχεις δίκιο οι μικροί καλεσμένοι ίσως να μην εκτιμήσουν τόσο την ιδέα μου για τις καρδούλες... Ναι θα σκεφτώ αυτό που είπες για τις σβουρίτσες!! Ευχαριστώ!

Το άλλο που έλεγες , να βάλω ένα φουντωτό λουλούδι, τι έννοείς ?

αληθινό ή ψεύτικο? Αν είναι αληθινό δεν θα μαραθεί μέχρι να μοιράσω τις μπουμπουνιέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλίνι Oi megaloi eimai sigoui pws tha tin ektimisoune k tha ti kratisoun kai ws diakosmitiko gia to spiti tous.Egw tha ti kremousa pantws apo kapou.Oi mikroi kalesmenoi tha euxaristithoun fantazomai ena paixnidaki perissotero.

Gia to trapezi sou lew oti mporeis na kaneis mia synthesi me aspro fountwto louloudi k na kaneis kapoio syndyasmo me tis kardies tha vgei poly omorfo.

Na thymastai pws prepei na dialegete louloudia pou antexoun xwris nero p.x. o λυσσίανθος diaforetika xreiazeste to legomeno sfouggari.Exeis skeftei pws mporeis na kaneis ti diakosmisi sas symfwna me ti kardia?Tha to xeis ws thema?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλίνι έγραψε:

Stefania έχεις δίκιο οι μικροί καλεσμένοι ίσως να μην εκτιμήσουν τόσο την ιδέα μου για τις καρδούλες... Ναι θα σκεφτώ αυτό που είπες για τις σβουρίτσες!! Ευχαριστώ!

Το άλλο που έλεγες , να βάλω ένα φουντωτό λουλούδι, τι έννοείς ?

αληθινό ή ψεύτικο? Αν είναι αληθινό δεν θα μαραθεί μέχρι να μοιράσω τις μπουμπουνιέρες?

Χρυσουλινι, εγω μάλλον θα δωσω για μπομπονιερα στα παιδακια παραμυθάκι. στο τζαμπο μπορεις να βρεις απο 0,5 έως 5€ διαλεγεις και παιρνεις. μια αλλη ιδεα ειναι να παρεις ενα φακελο παιδικο απο το τζαμπο και να βάλεις μεσα χρωμματα και ζωγραφικες για τα παιδακια, δεν ξερω βεβαια ποσο μεγαλα ειναι. παντως το βιβλιο δεν το πεταει κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl, όμορφη η ιδέα σου για το παραμυθάκι!! ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!!! Θα περάσω και από το jumbo, πριν αποφασίσω τι θα κάνω τελικά...αυτό είναι σίγουρο :)

Βρε stefania μου ,είπα και εγώ ... δεν μου έκοψε ότι μπορεί να μου μίλαγες για την διακόσμιση... :laugh: :laugh:

Αν επιλέξω τελικά τις καρδούλες σκέφτομαι και τον χώρο να στολίσω με αυτές , οπότε ωραία η ιδέα σου με το λουλούδι..!!!!!Επίσης και φαναράκια θα ήθελα να βάλω γιατι θα κάνουμε την βάφτιση απόγευμα προς βράδυ και θα μου άρεσε να κάνω ατμόσφαιρα!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

Χρυσα μου εψαχνα να βρω προσκληση με αγορακι κ κοριτσακι κ δεν εβρισκα.

αυτη ειναι η μονη που βρηκα.

οι αλλες ηταν με 2 αγορακια ή 2 κοριτσακια.

Γιατι δε βρισκεις μια φωτο εσυ και να ζητησεις στο τυπογραφειο να την βαλουν?

Δεν ειναι δυσκολο να γινει και δε θα σου παρουν παραπανω χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia oses einai apo Kriti gia deite auto to site simera mou to esteilan me link enas filos apo Kriti.Den kserw isws sas fanei se kati xrisimo.Den tin kserw tin etairia k den exw synergastei mazi tous opote den exw na sas pw kritikes.

www.klim-paper.gr

Χρυσουλίνι diko mou lathos na mi sou dieukrinisw se ti pragma anaferomouna.Emena mou fainontai fysiologika giati milaw synexeia gia tetoia pragmata k giati fysika einai k oi dikes mou skepseis.Me leuka fanarakia kokkines kordeles karo kordeles oi kardoules k ena wraio aspro louloudi tha ginei poly super o stolismos k poly σικάτος.Pw pw m'arese poly den to eixa skeftei na to proteinw pote.Tha sou "klepsw" tin idea loipon..

Eidate pou en xreiazeste kanenan na sas ypodeiksei?Mones sas skefteste poly omorfa pragmata.Mallon einai i agapi gia ta mpempakia sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia vrika k auto to site www.marsanis.gr pigainete sti katigoria ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΕΙΔΗ k meta ΦΑΝΑΡΙΑ exei ola auta ta fanaria pou xrisimopoioume sinithws se gamous k vaftiseis kai exei kales times.Episis sti katigoria ΕΙΔΗ ΚΗΠΟΥ exei ΞΥΛΙΝΑ ΕΙΔΗ ΚΗΠΟΥ deite ta exei pigadi,exei karotsa.Isws se kapoies apo esas na kanoun.Oute me auton exw synergastei,ton vrika tyxaia psaxnontas kati sto internet,opote oute gi auton exw na sas pws kritikes.Auta.

Mou rthe k mia idea simera gia mia vaftisi pou tha kanoume se nisi.Tha paroume aspra mplouzakia osa einai ta grammata tou onomatos tou mwrou k sto kathena tha grasoume k ena gramma.Meta tha ta kremasoume se skini san mpougada me paidika mantalakia.Anamesa tha kremasoume leptes kordeles anomoiou megethous i kathemia k sto telos tha kremetai ena koudounaki poly mikro.Etsi opote fysaei tha kanoun thoryvo k oi kordeles tha anemizoun.Vevaia tha to kanoume se trapezi k to estiatorio einai dipla akrivws sti thalassa.Einai arketa kalokairino stoixeio.Mporei na sas akougetai kapws alla to ftiaksame gia na to doume k vgike poly spirtoziko.

Pali egrapsa polla eee?Sorry. :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στεφανια, δεν το πιστευω! εχω ψωνισει απο αυτον αλλα δεν ηξερα ότι εχει και τετοια ειδη, θα τον επισκεφτω σιγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!

Κ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΒΑΠΤΗΣΤΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΙΟΥΛΙΟ,ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ Κ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ,ΛΑΜΠΑΔΑ,ΒΑΠΤΗΣΤΙΚΟ ΚΟΥΤΙ Κ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ :) ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ :silly:

ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΦΤΙΑΞΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΦΩΤΟ!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΑΠΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...