Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Είχα μέρες να μπω στο θεματάκι και βλεπω πάρα πολύ καλές ιδέες!!! :woohoo:

Στεφανία μου είσαι απο Θεσσαλονίκη;

σου στέλνω πμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε όλα τα κοριτσια!!

επανερχομαι με τα τελευταια νεα της δικής μας βάπτισης, επιτέλους αποφάσισα ακριβως τι θελω να κάνω :silly: . σκεφτηκα λοιπον μια και τα τραπεζια θα ειναι μακροστενα να κανω το εξης: to φαναρακι που σας ειχα δειξει, θα το βάλω επανω σε ενα κοματι "γκαζον" που πουλαει το αλεξ πακ και γυρω γυρω θα παρω κάτι γυαλινα μικρα ροζ βαζακια στολισμενα με λουλουδια και πεταλουδες ( τα βτηκα στο τζαμπο) και θα βαλω μεσα αληθινα τριανταφυλλα και πρασιναδα. θα ειναι σαν κήπος. Βουλα και Βασουλα εσεις που ξερετε απο Χανια, πηγα σε ενα ανθοπωλειο στο Βαμβακοπουλο και μου εδειξε καποιες ωραιες συνθεσεις με λουλουδια. βεβαα το αλλο που σκεφτομαι ειναι να βαλω το φαναρακι πανω σε υπρηψωμενο πιατο στολισμενο με λουλουδια για να ειναι πιο ψηλα. εσεις τι λετε?( ρωταω όλα τα κοριτσια).

Επισης ειχε εκει ένα μεγαλο σιδερενιο ποδηλατο με οροφη, θα το τραβηξω φωτο να σας το δειξω, πολύ εντυπωσιακο, θα το νοικιασω περισσοτερο για να βγαλουμε φωτογραφιες. Αχ κοριτσια ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!

Βούλα τελικα που θα κάνετε το τραπεζι? Ο βασιλικος ειναι ωραια ιδεα, τι θα έλεγες όμως για καποιο φυτο, έτσι μικρο, ποα, με λουλουδακια για να έχει χρωμμα? εκτος και αν καρφωσεις στικ με πεταλουδες ή λουλουδακια σε διαφορα χρωμματα.

συγνωμη για το τεραστιο μηνυμα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Μαρια μου!!!

τι κανεις???

εγω ακομα το ψαχνω...δεν εχω καταληξει.

να σε ρωτησω....το τηλεφωνο του kassiani events ειναι αυτο που λεει στο site ή εχει αλλλαξει??γιατι παιρνω 3 μερες κ δεν απανταει κανεις.

τα φαναρακια αυτα τα ειδα προχθες που πηγα τζαμπο.ειναι πολυ ωραια.

σε ποιο ανθοπωλειο πηγες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasomomits sou esteila pm.

Mariagl exeis kanei ena deigma na deis pws tha fainetai?Na prospatheis na deis tis idees sou sti praksi einai oti kalytero gia na deis pws tha vgei.Ti ennoeis yperypswmneo piato?

Ta podilata k genika tetoies idees einai panta super k exoun ena poly omorfo apotelesma.Bravo sou pou to skeftikes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι Βούλα μου εσύ? Δεν ξέρω αν εχει αλλάξει, ενδεχομενως γιατι μεταφέρθηκαν στην περιδου. σε ποιο παιρνεις στο 55187? το ανθοπωλειο λεγεται εντελβάις και αναλαμβανει και αυτο στολισμους. εχει αρκετα πραγματα μεσα.

στεφανια δεν το ειπα σωστά, ακου υπερηψωμενο πιατο! :P γυάλα ειναι και καλυπτεται απο τα λουλουδια, δε φαινεται καθολου απ'ότι ειδα στη φωτο που μου εδειξε. μου αρεσει καλυτερα με το γκαζον νομιζω... ναι το ποδηλατο ειναι πρωτοτυπο, θα βγαλουμε τελειες φωτογραφιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια...εχω αρχισει και εγω σιγα σιγα να καταληγω, αν και η πρωτη νεραιδουλα που ειδα στον ιντερνετ και με ξετρελανε ειναι παρα πολυ μικρη.Μονο πανω σε κουτακι θα εδειχνε και δεν θελω κατι τετοιο.Απο μπομπονιερες παω στη δευτερη επιλογη μια νεραιδα που ειναι στολισμενη με τον καινουριο τροπο...κορδελακια και ενα ενα κουφετακι.Κρεμονται κ κορδελιτσες με ροζ λουλουδια κ αστεριες οποτε ταιριαζει απολυτα και με τη θαλασσα.

Στα τραπεζια σκεφτομαι να βαλω μεγαλες νεραιδες κ γυρω γυρω λουλουδακια...τι λουλουδια δεν ξερω ακομα μαλλον κατι λευκο!!

Τωρα θελω να παω να δω αυτα το φαναρακια που λετε για να τα βαλω στις σκαλες του σπιτιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω τωρα αρχισα να ψαχνω κ θα ηθελα για ακομη μια φορα τη γνωμη κ τη βοηθεια σας!!

τις προσκλησεις-μπομπονιερες θα τις κανω μονη μου(εκτος εννοητε του τυπωματος)...

πηγα λοιπον να ζητησω σημερα απο ενα βιβλιοπωλειο(πορτοκαλι-χοντρο-χαρτονι για καρτες)κ μου λεει-σε ρολο 15 μετρα 18 ευρω :blink::blink:

τοσο κοστιζουν αυτα????!!!!!! :dry::S

αν ειναι ετσι καλυτερα συμφερει να παρω ετοιμες,γιατι βαλε κ κουφετα-τουλια-κορδελες-τυπωμα-μπιχλιμπιδια!!!ελα ομως που εχω ξετρελλαθει κ θελω να τις κανω μονη μου B)

γενικα ειναι τοσο ακριβα τα "ρολλα"?στα τζαμπο,που απο οτι βλεπω το εχετε επισκεφτει ;) υπαρχουν τετοια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

κοριτσια κ εγω τωρα αρχισα να ψαχνω κ θα ηθελα για ακομη μια φορα τη γνωμη κ τη βοηθεια σας!!

τις προσκλησεις-μπομπονιερες θα τις κανω μονη μου(εκτος εννοητε του τυπωματος)...

πηγα λοιπον να ζητησω σημερα απο ενα βιβλιοπωλειο(πορτοκαλι-χοντρο-χαρτονι για καρτες)κ μου λεει-σε ρολο 15 μετρα 18 ευρω :blink::blink:

τοσο κοστιζουν αυτα????!!!!!! :dry::S

αν ειναι ετσι καλυτερα συμφερει να παρω ετοιμες,γιατι βαλε κ κουφετα-τουλια-κορδελες-τυπωμα-μπιχλιμπιδια!!!ελα ομως που εχω ξετρελλαθει κ θελω να τις κανω μονη μου B)

γενικα ειναι τοσο ακριβα τα "ρολλα"?στα τζαμπο,που απο οτι βλεπω το εχετε επισκεφτει ;) υπαρχουν τετοια??

Απο που εισαι?Αθηνα?Αν ναι στο κεντρο να δεις αλλιως κοιτα στο πλαισιο εχουν τετοια ειδη πιο οικονομικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Σοφια οχι δεν ειμαι Αθηνα... :(

γνωριζεις αν εχουν τα τζαμπο??Η' αν γενικως πωλουνται πιο φθηνα??

πως σου φανηκε η τιμη...για χαρτονι??

θελω να το κανω σα βιβλιαρακι(καλεσμα) λαχανι-πορτοκαλι κ απο εκει να δεσω τη μπομπονιερα κ το δωρακι(που δε ξερω ακομη τι θα ειναι :blush: )

γι'αυτο το χρειαζομαι το χαρτονι(καλης ποιοτητας)

κ για να παρετε καμια ιδεα οσες θελουν(το "εκλεψα" απο ενα τικερ μιας κοπελας :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι εγώ θα βαφτίσω την κορούλα μου στις 12 Σεπτεμβριου 2010 στις 11 το πρωί σε ένα εκκλησακι στο Χαιδάρι θα γίνει έξω η βάφτιση στο προάυλιο χώρο με έναν υπέροχο παπα που ποτέ δεν ζητά χρήματα δίνεις όσα έχεις. Σκέφτομαι να στολίσω με μπαλόνια το προαύλιο και να βάλω και παγωτατζή έχετε καμία πρόταση γιατί τώρα αρχίζω το ψάξιμο σε ένα site που πήρα τηλ σφυριχτρούλες μου είπαν 180€ για 100 ατομα παγωτατζής με παγωτό 3 γέυσεις αλλα νομίζω 1 μπάλα δεν το διευκρίνησα και μπαλόνια η ίδια μου είπε μια αψίδα με το όνομα και 2 minie και 2 λουλουδάκια 180€ λογικά μου ακούστηκαν εσείς που είστε πιο έμπειρες τι έχετε να προτείνετε; ευχαριστώω πολύυυυυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sophiak na ypologiseis pws an thes ta louloudia na einai alithina prepei na dialekseis kapoio aspro louloudi pou na antexei wres ektos nerou (toulaxiston 3-4) diaforetika tha xreiasteis ta legomena sfouggaria pou lene sta anthopwleia.Oi neraides einai poly wraio thema gia koritsaki.Oneiremeno..

Ntinaef an kaneis tin diairesi 18E/15m einai 1.20E/m einai ligo akrivo alla an einai kali i poiotita tou xartoniou k einai auto pou xreiazesai isws na aksizei.Posa metra thes,ksereis?Exeis ypologisei?Prin agoraseis ta ylika sou kane oso kalyteri ereuna agora mporeis etsi isws se kapoia magazia na mporeseis na rikseis k tis times.Se poia perioxi meneis an epitrepetai?Mipws kserw na sou systisw kapoio magazi me tetoia ylika.Vivliopwleio yparxei mesa sta jumbo alla oxi se ola.Pws tha deseis ti prosklisi me ti mpomponiera k to dwraki mazi????(katalava kala i exw xazepsei apo ti poly douleia :dry: )

Labrinip na sou zisei to koritsaki sou!Apo tin empeiria mou i timi pou sou edwse gia tis sfyrixtres einai tsouxteri.Des k se alla site i sta jumbo pou tha exeis k perissoteres epiloges opws giogio i auta pou kanoun mpourmpoulithres anemomilakia k alla polla.H timi pou sou kane gia ta mpalonia k to pagwto (ean katalava kala) einai arketa kali.

Sorry koritsia mou gia to megalo post! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντίνα πολύ όμορφο ειναι!

κοριτσια και οι μελωδοι ειναι ωραιες μπομπονιερες.

λαμπρινή για δες και αυτες τις σφυριχτρες

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=5671

η τιμή ειναι τελικη.

σοφια εχει δικιο η στεφανια. νομιζω το πιο ανθεκτικό λουλουδι ειναι το τριανταφυλλο και υπαρχει και σε πολλά χρωμματα.

προχθες φτιαξαμε και το ενα γλυκο κουταλιου το περγαμόντο, έγινε τελειο! το καλοκαιρι θα φτιαξουμε και το σταφύλι. ελπιζω να προλάβουμε και τα κυδωνια γιατι θέλω πολύ να έχω και κυδώνι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ..μολις μπηκα κ με εδειχνε ακομη online :dry::huh: :silly:

τι καλα..χαιρομαι που σου αρεσε mariagl!!!!!

τωρα οσων αφορα τα υπολοιπα υλικα σιγουρα θα "ψαχτω" καλυτερα..

οσο για το πως τα δεσω ολα μαζι.......δε ξερω :woohoo: :S

λεω τα κουφετακια να μη τα βαλω ολα μαζι...να ανοιξω μια τρυπουλα (με το μηχανηματακι)στη καρτα κ να τα κρεμασω απο εκει..σαν αλυσιδα!!κουφετο-κομπος με κορδελακι,κουφετο-κομπος με κορδελακι κοκ

εχετε καμια ιδεα για το τι δωρακι θα μπορουσα να βαλω??με τι να "συνοδευσω την κατασκευη μου"??

καλεεεεε...για το καμαρι μου δε μου ειπατε τιποτα!!!!δεν εχω ομορφαντρα???!!! :laugh: :laugh: :P:whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

αχ..μολις μπηκα κ με εδειχνε ακομη online :dry::huh: :silly:

τι καλα..χαιρομαι που σου αρεσε mariagl!!!!!

τωρα οσων αφορα τα υπολοιπα υλικα σιγουρα θα "ψαχτω" καλυτερα..

οσο για το πως τα δεσω ολα μαζι.......δε ξερω :woohoo: :S

λεω τα κουφετακια να μη τα βαλω ολα μαζι...να ανοιξω μια τρυπουλα (με το μηχανηματακι)στη καρτα κ να τα κρεμασω απο εκει..σαν αλυσιδα!!κουφετο-κομπος με κορδελακι,κουφετο-κομπος με κορδελακι κοκ

εχετε καμια ιδεα για το τι δωρακι θα μπορουσα να βαλω??με τι να "συνοδευσω την κατασκευη μου"??

καλεεεεε...για το καμαρι μου δε μου ειπατε τιποτα!!!!δεν εχω ομορφαντρα???!!! :laugh: :laugh: :P:whistle:

κούκλος ειναι!! να σου ζησει!! λοιπον απ'ότι ειδα παιζουμε με ζωάκια. θα πας σε κάταστημα που πουλαει υλικα συσκευασιας και μπορεις να παρεις ζωάκια κρεμαστα και να τα δεσεις σε ενα κορδελακι. τι εννοω? κοιτα αυτα..

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=2808

ή χωρις ζωάλι

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=2008

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=2813

και μπορεις να βρεις και αλλα σχεδια. εγω εφτιαξα ενα diapercake και εβαλα αναμεσα στα αλλα και ενα τρενακι 0,12 λεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι τετοιο σκεφτομουν οταν αναφερομουν σε "μπιχλιμπιδια" ειναι αρκετο ομως...αναρωτιεμαι :dry:

παντως αν τα εβαζα κ αυτα κρεμαστα μαζι με τα κουφετακια θα ταιριαζαν πιστευω

η ιδεα με τα κουφετα σου αρεσε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

αχ Σοφια οχι δεν ειμαι Αθηνα... :(

γνωριζεις αν εχουν τα τζαμπο??Η' αν γενικως πωλουνται πιο φθηνα??

πως σου φανηκε η τιμη...για χαρτονι??

θελω να το κανω σα βιβλιαρακι(καλεσμα) λαχανι-πορτοκαλι κ απο εκει να δεσω τη μπομπονιερα κ το δωρακι(που δε ξερω ακομη τι θα ειναι :blush: )

γι'αυτο το χρειαζομαι το χαρτονι(καλης ποιοτητας)

κ για να παρετε καμια ιδεα οσες θελουν(το "εκλεψα" απο ενα τικερ μιας κοπελας :P )

Μου γανηκε ακριβο ασε να ρωτησω εγω αυριο και θα σου πω!

Μπες κ στο πλαισιο να δεις, μην κοιτας τωρα που πουλαει κινητα και pc αρχικα ειδη σχεδιου ειχε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Σοφια..σιγουρα θα ψαξω καλυτερα γιατι στο τελος θα μου βγει 8 ευρω η μπομπονιερα :P :laugh:

θα κοιταξω πλαισιο κ τζαμπο αρχικα...αντε κ σα να εχω αρχισει να αγχωνομαι..ευτυχως εχω στο μυαλο μου τι απεριπου θελω να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

κατι τετοιο σκεφτομουν οταν αναφερομουν σε "μπιχλιμπιδια" ειναι αρκετο ομως...αναρωτιεμαι :dry:

παντως αν τα εβαζα κ αυτα κρεμαστα μαζι με τα κουφετακια θα ταιριαζαν πιστευω

η ιδεα με τα κουφετα σου αρεσε??

ναι ναι ειναι πολύ ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

προχθες φτιαξαμε και το ενα γλυκο κουταλιου το περγαμόντο, έγινε τελειο! το καλοκαιρι θα φτιαξουμε και το σταφύλι. ελπιζω να προλάβουμε και τα κυδωνια γιατι θέλω πολύ να έχω και κυδώνι!!

Θέλω κι εγώ να φτιάξω γλυκό του κουταλιού στη βάφτισή μας!!!

Εάν σου είναι εύκολο μπορείς να μου στείλεις συνταγές και απο κυδώνι και περγαμόντο;;;;; B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...